Ingvar Ambjornsen "Vaizdas į rojų". Apie jauną vyrą Elingą, kuris mirus motinai, įsigyja teleskopą ir ima stebėti priešais esančio namo gyventojus. Negaliu sakyti, kad knyga visai nepatiko, bet labai įdomi irgi nebuvo. Tikėjausi, kad bus daugiau apie stebimus žmones, apie tai, ką jie veikia, bet pasirodė, kad didžiają knygos dalį sudaro pagrindinio veikėjo pafantazavimai - po kiekvieno neilgo stebėjimo jis sukurdavo ištisą istoriją apie tų žmonių gyvenimą ir pats ja beveik patikėdavo. Ir nors tuose pafantazavimuose pasitaikydavo labai protingų ir įžvalgių dalykų, vis tiek skaityti juos buvo gana nuobodu. Be to, juokas irgi per daug neėmė, nors tai ir buvo žadėta ant knygos viršelio. Galbūt dėl to, jog aišku, kad Elingas turėjo kažkokių psichinių problemų, nors jo liga ir neįvardijama. Ir net jei mokėjo ironiškai pakalbėti apie kitus, pirmiausia pagalbos reikėjo jam pačiam.
John Steinbeck "Tortiljų kvartalas". Apie grupelę draugų, gyvenusių nedideliam Kalifornijos miestely po 1-ojo Pasaulinio karo. Visi jie benamiai, bedarbiai, labiau už viską mėgstantys išgerti- žodžiu, patys tikriausi valkatos. Ir kai vienas jų paveldi du mirusio dėdės namus, visa
chebra viens po kito apsigyvena kartu, ieškosi maisto ir gėrimo, apkalba pažįstamus, pasakoja istorijas ir retkarčiais patiria vieną kitą nuotykį. Knyga savo turiniu labai primena Bukovskio kūrinius, tačiau skiriasi tuo, kad parašyta labai gražiai, t.y. be jokių keiksmažodžių ir kitų nešvankybių. Nors knygos herojai geria, vagiliauja, mušasi, apgaudinėja ir nevengia moterų, tačiau visiems šiems "darbams" aprašyti autorius parinkęs tokius žodžius, kad skaitant viskas atrodo daug šviesiau, lengviau ir nekalčiau. Net jei ir nesinori smarkiai juoktis, vis tiek aprašomi dalykai kelia šypseną, o veikėjai atrodo gana simpatiški. Žinoma, už visos tos ironijos ir humoro slypi sudėtingos problemos, tačiau jų skaitant beveik nesijaučia.