Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

QUOTE(ievakata @ 2011 08 16, 17:25)
Apie 3 - 3,5 litro.
Sakykit jei zoleliu ir cesnako  pabaigoj idet ir nebevirt, kad issisaugotu aromatas, ar laikytusi, gal kas turit daugaiu patirties  g.gif



Aciu uz atsakyma.
O del cesnako, tai jo paprastai dedama likus kelioms minutems iki virimo pabaigos. Man per pora virimo minuciu jo aromatas niekur nedingsta. Visai zalio gal nepalikit. Su zolelem manau tas pats -geriau nerizikuoti ir pavirti minute kita, kad paskui rugimas neprasidetu.
Atsakyti
QUOTE(noriu zinoti @ 2011 08 16, 21:02)
Aciu uz atsakyma.
O del cesnako, tai jo paprastai dedama likus kelioms minutems iki virimo pabaigos. Man per pora virimo minuciu jo aromatas niekur nedingsta. Visai zalio gal nepalikit. Su zolelem manau tas pats -geriau nerizikuoti ir pavirti minute kita, kad paskui rugimas neprasidetu.

Dekui, na nepaviriau, bet po kaldra palaikiau, tikuosi uzteks...
Atsakyti
Šian viriau pamodorų-razinų chutnį. Jei įdomu-parašysiu receptą. Nežinantiems-chutnis-sadžiai aštri nei tai uogienė, nei tai daržovienė, nei tai padažas. Savąjį šian su vištienos kepenėlėm valgėm Skanu.
Atsakyti
QUOTE(902 @ 2011 08 16, 21:21)
Šian viriau pamodorų-razinų chutnį. Jei įdomu-parašysiu receptą. Nežinantiems-chutnis-sadžiai aštri nei tai uogienė, nei tai daržovienė, nei tai padažas. Savąjį šian su vištienos kepenėlėm valgėm Skanu.

ax.gif Man įdomu, jei galėsit, parašykit. 4u.gif
Atsakyti
na kiekių tai neparašysiu...
Pomidorus nusilupam, susipjaustom. Bepjaustant atsiradusį skystį nupyliau, bo kitaip gautųsi skystai ir reiktų ilgai virt. Svogūnus susismulkinam kaip kam patinka. Bet geriau smulkiai, nes man supjausčius pusžiedžiais jie nenorėjo lįst paskui stiklainin. Susismulkinam čili pipiriukų, imbiero gabaliuką, česnako keletą skiltelių. Puodan į pilam aliejaus, kad apsemtų dugną. Į jį supilam cukrų (nemažai, nes turi gautis saldu), garstyčių sėklas, kuminą (toks indiškas arba Romos kmynas, visai kitokio skonio nei lietuviškas), maltus gvazdikėlius. Kai cukrus išsilydo ir trupučiuką pasikaramelizuoja-sudedam svogūnus, česnaką, čiliukus ir imbierą. maišom ir kepinam... na kol svogūnai paminkštėja. Aš taip darau todėl, kad man nepatinka traškūs svogūnai. O jei rūgštyje-jie gaunasi traškūs. Tada sudedam pjaustytus pamidorus ir razinas (dėjau tas šviesias) ir verdam... ragaujam.. įdedam žiupsnelį druskos ir šlakelį acto. Naudojau raudono vyno... Vis gaaujam... baigiant vir dar cinamono kliustelėjau... Verdam kiek norim-kol tenkina tirštumas. Jei nenorit ilgai virt galima cukrun įmaišyt to gel fix tirštiklio.
Nežinau ar suprantamai parašiau... bet nemoku kitaip... su kiekiais ir protingai doh.gif
Atsakyti
keli metai darau jau siuos pomidorus, puikus wub.gif

Konservuoti pomidorai su garstyčių grūdeliais


Pomidorų
garstyčių grūdelių
2 litrai vandens
100gr. acto
5 šaukštai cukraus
4 šaukštai druskos
lauro lapų
pipirų


Aš naudojau kekinius nedidelius pomidoriukus.
Pomidorus sudėti į stiklainius ir užpilti verdančiu vandeniu.
Iš vandens, acto, druskos, cukraus išsivirti marinatą.
Kai vanduo užpiltas ant pomidorų atvėsta, jį nupilti, į kiekvieną stiklainį dėti į grūdelius pipirų, kelis lauro lapelius, ir po pusę šaukštelio garstyčių grūdelių. Užpilti verdančiu marinatu ir užsukti. Stiklainius apversti ir apkloti šiltai, laikyti parą.
Skanaus!!


user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
Ule, pusė šaukštelio garstyčių į 1 litro stiklainį, ar ne? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ulė @ 2011 08 17, 14:43)
keli metai darau jau siuos pomidorus, puikus wub.gif

Konservuoti pomidorai su garstyčių grūdeliais
Pomidorų
garstyčių grūdelių
2 litrai vandens
100gr. acto
5 šaukštai cukraus
4 šaukštai druskos
lauro lapų
pipirų
Aš naudojau kekinius nedidelius pomidoriukus.
Pomidorus sudėti į stiklainius ir užpilti verdančiu vandeniu.
Iš vandens, acto, druskos, cukraus išsivirti marinatą.
Kai vanduo užpiltas ant pomidorų atvėsta, jį nupilti, į kiekvieną stiklainį dėti į grūdelius pipirų, kelis lauro lapelius, ir po pusę šaukštelio garstyčių grūdelių. Užpilti verdančiu marinatu ir užsukti. Stiklainius apversti ir apkloti šiltai, laikyti parą.
Skanaus!!
user posted image

user posted image

user posted image


Skamba skaniai, isbandysim biggrin.gif
Atsakyti
Turiu klausima del blakstienos pomidoru padazo. Ar ji supilscius i stiklainelius dar reikia kaitinti ar uztenka tik uzsukti?
Atsakyti
QUOTE(Vitra @ 2011 08 17, 16:30)
Ule, pusė šaukštelio garstyčių į 1 litro stiklainį, ar ne?  4u.gif

mazdaug cia, as ir i o.7 stiklainiuka puse pilu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ulė @ 2011 08 17, 16:45)
mazdaug cia, as ir i o.7 stiklainiuka puse pilu 4u.gif


Šiandien receptuką išbandysiu 4u.gif , tik gaila, kad beliko tik 3 l stiklainiai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vitra: 17 rugpjūčio 2011 - 16:01
QUOTE(mango @ 2011 08 17, 16:36)
Turiu klausima del blakstienos pomidoru padazo. Ar ji supilscius i stiklainelius dar reikia kaitinti ar uztenka tik uzsukti?

aš nekaitinau,išpilsčiau užsukau ir šiltai apklojusi per naktį laikiau,beje kaip ir visus konservus taip laikau 4u.gif
Atsakyti