Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

QUOTE(TuJa30 @ 2011 08 11, 20:50)
sveikos šeimininkės 4u.gif
neturiu didelio puodo kuriame galėčiau kaitinti į stiklainius sudėtus pomidorus, galvoju kaip sukonervuoti be kaitinimo... matau yra receptų kai kaitinami tik stiklainiai, gal taip būtų lengviau, bet kaip tai daryti?kaip juos kaitinti?
Papildyta:
skaitau receptus, taip skirtinga...6l-1stikline acto, kitame 1l- 60g, tai 6l -360g.  kiek tai matuojant 200ml stiklinėmis?  g.gif


Nemegstu visokiu terliojimusi, tai niekuomet nieko nekaitinu, nei kompotu, nei agurku nei pomidoru, nei pupeliu. Ir stiklainiu neiskaitinu pries visa procesa, issiplaunu ir viskas. Pupeles buna apverdamos, tai iskaista beapverdant, marinauojamus agurkus uzpilu ir nupilu 3 kartus verdanciu vandeniu, pomidorus 2 kartus, taip ir iskaista man jie. Dar uzdengus palaikau. Net marinato neverdu, visus ingredientus tiesiai i stiklaini suberiu, verdanciu vandeniu uzpilu ir uzsuku. Niekas neissaudo. Na si savaitgali darysiu pomidorus drebuciuose, tai anyta informavo, kad situos jau teks ir pakaitint doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *GALATĖJA*: 12 rugpjūčio 2011 - 09:10
QUOTE(Alekto @ 2011 08 12, 09:56)
Man tas kečupas ne mano skonio blush2.gif nepatiko man jis blush2.gif Na,bet susinaudos žiemą kur nors.



tai kad jis pomidoru skonio... biggrin.gif ne jokio kito....as vat mastau o jei ten cukinijos prideti, koki 1 kg, o pomidorus 2 kg palikti, g.gif
Atsakyti
QUOTE(Nulika @ 2011 08 12, 17:22)
tai kad jis pomidoru skonio... biggrin.gif ne jokio kito....as vat mastau o jei ten cukinijos prideti, koki 1 kg, o pomidorus 2 kg palikti, g.gif

As toki marmala dariau, kadangi turiu be proto daug cukiniju ir su protu pomidoru
Cukinija su pomidorais žiemai


Cukinija 2 kg
Pomidorai 2 kg
Čili paprika 6 vnt.
Aliejus 200 ml
Actas 9proc 60 ml
Cukrus 1 valg. šaukšt.
Druska 1 valg. šaukšt.
Česnakai (galvutės) 2 vnt.

Paruošimas
1 Sumalame pomidorus, čili pipirus (kokio aštrumo norite, tiek ir dekite, jeigu visai nenorite aštrumo, galite visai nedėti). Cukinijas nulupame ir supjaustome plonais pusžiedžiais. Į puodą sudedame maltus pomidorus ir užviriname. Tada sudedame cukiniją, sudedame cukrų, aliejų, druską ir verdame 30 min. Sudedame trintus česnakus, supilame actą ir dar 3-4 min. paverdame. Gautą masę supilstome į išplautus stiklainius ir užsukame žiemai.
Atsakyti
QUOTE(ievakata @ 2011 08 12, 17:40)
As toki marmala dariau, kadangi turiu be proto daug cukiniju ir su protu pomidoru
Cukinija su pomidorais žiemai
       

Cukinija 2 kg
Pomidorai 2 kg
Čili paprika 6 vnt.
Aliejus 200 ml
Actas 9proc 60 ml
Cukrus 1 valg. šaukšt.
Druska 1 valg. šaukšt.
Česnakai (galvutės) 2 vnt.

Paruošimas
1 Sumalame pomidorus, čili pipirus (kokio aštrumo norite, tiek ir dekite, jeigu visai nenorite aštrumo, galite visai nedėti). Cukinijas nulupame ir supjaustome plonais pusžiedžiais. Į puodą sudedame maltus pomidorus ir užviriname. Tada sudedame cukiniją, sudedame cukrų, aliejų, druską ir verdame 30 min. Sudedame trintus česnakus, supilame actą ir dar 3-4 min. paverdame. Gautą masę supilstome į išplautus stiklainius ir užsukame žiemai.

aciu 4u.gif
Atsakyti
Gal kas galėtumėte pasidalinti pomidorų su želatinu receptuku. Atsiprašau , jau radau atskirą temą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo perkūnija: 12 rugpjūčio 2011 - 21:10
matau,kad vyksta diskusija del kecupo...receptas yra toks,koks idetas pirmam puslapi,bet kiekvienas daro pagal savo skoni...prirasysiu raudonai,ko as nededu ar dedu maziau ax.gif
Blakstienos ketciupas -
3kg pomidoru (sumalu mesmale,pertrinu per sieteli)
10 galvuciu svogunu (sumalu mesmale)
2 stiklines cukraus
1 stikline acto 9% (piliu tik puse stiklines ir ragauju,jei truksta dapilu)
5 sauktai druskos (nubraukti)
2 arbatiniai sauksteliai pipiru (dedu viena kvepianciuju,viena karciuju)
1 arbatinis saukstelis cinamono (nededu is vis,nes pas mus yra jo nemegstanciu)
10 vienetu gvazdikeliu (sumalu mesmale)
produktai sumalami, viskas sudedama ir virinama 1 val laiko. galima ant pacio galo ideti krakmolo kad gautusi tirstesne mase , manau 1-2 saukstus. saip ragavau be krakmolo liuks tik skystas!!!!!
apsipilu puse puodelio dar saltu sulciu ir dedu sauksta krakmolo,ismaisau ir pabaigoj virimo supilu,pavirinu pora min ir supilstau i stiklainius,apverciu,viskas.Skanaus smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo blakstiena5: 13 rugpjūčio 2011 - 13:41
Šiandien ir aš bandau Blakstienos kečupą smile.gif .Taip norisi savo kečupo,o ne iš parduotuvės.Dėkui Blakstienai už receptuką.
Papildyta:
Visi kažko nemėgstam smile.gif aš negaliu pakęsti gvazdikėlių kvapo,tai įdėjau sveikus,nemaltus,Paskui išgreibsiu cool.gif
Atsakyti
Aš verdu tokį padažą:

7 kg pomidorų
1 kg raudonų paprikų
2 galvutės česnako
2 v.š. druskos
350 g cukraus
100 g acto (9 proc.)

Pomidorus ir paprikas sumalti mėsmale (aš metu į kombainą). Užvirti ir ant nedidelės ugnies virti 1 val. Sudėti cukrų, druską ir supilti actą. Virti 15-20 min. Sudėti spaustą česnaką, pavirti dar 15 min. Karštą padažą supilti į stiklainius, greitai užsukti, apversti ir užkloti šiltai iki atvės. Išeiga - 6 litrai.

Aš dar dedu čiliukų ir porą saujų baziliko lapelių.
Tinka ir šiaip kaip padažas, ir balandėliams, troškiniams, makaronams. Dedant būtent raudoną papriką, spalva būna ryškesnė, nes pomidorus dedu visokius, - ir geltonus, rožinius.
Atsakyti
Sveikos, pas ruses radau tokį pomidorų vakavimo receptuką: pomidorus nuplaunam, sausai nušluostom, subadom ir sukaišiojam šiaudeliais supjaustytą česnąką, nespausdamos sudedam į stiklainiukus. Pomidorai atrodo kaip ežiukai. Žalumynų, prieskonių nereikia. Marinatas: 1 l vandens 1 v šaukštas druskos ir 3 v šaukštai cukraus. Marinatą užviranam ir užpilam stiklainius. Po 5-7 min. nupilam, vėl užvirinam ir vėl užplikom. Tada į kiekvieną stiklainį pilam 70 proc acto esencijos, vienam stiklainio litrui ( ne marinato) 0,5 arb. šaukštelio. Užsukam. Rašo, kad gaunasi labai skanūs pomidorai. Tik man klausimas: kiek būtų 9 proc acto pusė šaukštelio acto esencijos? Gal kas žinot? Prisegu iš rusių paimtą nuotrauką. Česnako reiks apie 2 stambių galvučių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo be rėmų: 14 rugpjūčio 2011 - 09:07
QUOTE(blakstiena5 @ 2011 08 13, 15:26)
matau,kad vyksta diskusija del kecupo...receptas yra toks,koks idetas pirmam puslapi,bet kiekvienas daro pagal savo skoni...prirasysiu raudonai,ko as nededu ar dedu maziau ax.gif


O gal galite parasyti kas jau gamino -kiek is duotos normos gaunasi padazo? Aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(be rėmų @ 2011 08 14, 10:05)
Sveikos, pas ruses radau tokį pomidorų vakavimo receptuką: pomidorus nuplaunam, sausai nušluostom, subadom ir sukaišiojam šiaudeliais supjaustytą česnąką, nespausdamos sudedam į stiklainiukus. Pomidorai atrodo kaip ežiukai. Žalumynų, prieskonių nereikia. Marinatas: 1 l vandens 1 v šaukštas druskos ir 3 v šaukštai cukraus. Marinatą užviranam ir užpilam stiklainius. Po 5-7 min. nupilam, vėl užvirinam ir vėl užplikom. Tada į kiekvieną stiklainį pilam 70 proc acto esencijos, vienam stiklainio litrui ( ne marinato) 0,5 arb. šaukštelio. Užsukam. Rašo, kad gaunasi labai skanūs pomidorai.  Tik man klausimas: kiek būtų 9 proc acto pusė šaukštelio acto esencijos? Gal kas žinot? Prisegu iš rusių paimtą nuotrauką. Česnako reiks apie 2 stambių galvučių.


Taigi parsiduoda ir 70%, kur kas paprasciau.
Atsakyti
QUOTE(noriu zinoti @ 2011 08 15, 12:34)
O gal galite parasyti kas jau gamino -kiek is duotos normos gaunasi padazo? Aciu  4u.gif

Apie 3 - 3,5 litro.

Sakykit jei zoleliu ir cesnako pabaigoj idet ir nebevirt, kad issisaugotu aromatas, ar laikytusi, gal kas turit daugaiu patirties g.gif
Atsakyti