Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

QUOTE(*Inga:) @ 2013 08 05, 23:14)
Drasiai galima daryt, pasikaitins tie pomidorai ir bus ok, nebent menesi saldytuve buvo  biggrin.gif

nea tik kelias dienukes ax.gif ačiū labai, ryt darbuosiuosi 4u.gif
Atsakyti
Sveikutės, aš irgi naikinu pomidorus, nes jau nėra kur dėti )))
ką tik šviežiai pasigaminau pagardo, gal kas irgi susigundys. Nieko naujo neišradau, tik šiek tiek improzavau "Uncle Ben's"


5 kg pomidorų (odeles nulupau): sumaigiau, sudėjau į puodą kartu su česnaku ir sublenderiavau.
1 kg šparaginių pupelių (prieš tai apviriau)
1 kg svogūnų
galva arba dvi česnako
didelė cukinija
6 parauginti agurkai
0,5 kg cukraus
3 šaukštai druskos
1 arb.šaukšt. čili malto
penkių pipirų mišinio (iš akies įbėriau)
1 st. acto susmaišyto su 2 šaukštais krakmolo.
Atsakyti
Sveikutes
Vakar ,ziuriu,pomidorai pernoke,tai sumasciau pagamint tokio ale padazo astraus,kaip kinietisko buna tokiuose buteliuose..Per letaeige sulciaspaude perleidau pomidorus,obuolius,cesnaku 3 galvas,8 svogunus,kelias paprikas,saliero kotu su lapais,baziliko saku ,cili pipiriuku kokia 10,tada dejau cukraus nemazai,druskos,truputi acto,viriau apie valanda..Skystas gavosi,nes tirsciu nedejau,bet pats tas ant salotu uzsipilt,ka ryte ir pabandziau..supjausciau smulkiai agurku,pomidoru,paprikos,fetos tipo surio idejau(kazkoks selekta,atrodo)truputis aliejaus alyvuogiu,ir keli saukstai sito padazo...skanumelis thumbup.gif bent man ax.gif
Atsakyti
[quote=A.d.,2011 08 18, 20:34]
[quote=Ulė,2011 08 18, 19:59]
Oranžinis stebuklas

[/quote]
o su kuom jį valgot? ar į troškinius dedat?
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
As ir nusprendziau padaryt pomidoru sulciu, bet noriu supaprastint recepta, patarkit, ar nesugadinciau, jei sublenderiuociau nuluptus pomidorus, ipilciau vandens, kad nebutu tyre, deciau druskasir pavirintus uzdaryciau i stiklainius.
Nes kaip suprantu, jei perkosineti pomidorus, tai tietirsciai issimeta?
Busiu labai dekinga uz nuomones smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Naira @ 2013 08 09, 17:24)
Sveikos 4u.gif
As ir nusprendziau padaryt pomidoru sulciu, bet noriu supaprastint recepta, patarkit, ar nesugadinciau, jei sublenderiuociau nuluptus pomidorus, ipilciau vandens, kad nebutu tyre, deciau druskasir pavirintus uzdaryciau i stiklainius.
Nes kaip suprantu, jei perkosineti pomidorus, tai tietirsciai issimeta?
Busiu labai dekinga uz nuomones  smile.gif

Isspausti pomidorus pakaitintus per is uzuolaidos pasiutą surmaisį vieni niekai irnesakyk.gif Ir kai juos perpjauni didesnius,greit skysciu susidaro nesvyla ir vandens nereikia.Tik laiko,o,kol ataus viralas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo amarrile: 09 rugpjūčio 2013 - 21:39
Sveiki. Aš kiekvienais metais gaminu pomidorų tyrę be jokio acto (sveikiau), kuri ilgai ir puikiai laikosi kambaryje:

Pomidorai - 3 kg
Paprikos - 7 vnt (galima paprikų mažiau, o pomidorų atitinkamai daugiau)
Česnako - 6 skilteles (kas mėgsta aštriau, galima ir daugiau, kas nemiegsta, galima mažiau ar visai nedėti)
Cukraus - 1 stiklinę (galima mažiau ar daugiau, priklausomai nuo skonio ir pomidorų saldumo/rūgštumo)
Druskos - 1 šaukštas (dedu daugiau, bet čia irgi skonio reikalas)
Prieskoniai - pagal skonį (kvapieji pipirai, čili, krapai, petražolės, bazilikas ir t.t.)

Daržoves sumalti, žoleles susmulkinti, viską sumaišyti, sudėti į puodą ir nuo užvirimo virti 30 min. Viską sudėti į pasterizuotus stiklainius, sandariai užsukti dezinfekuotais dangteliais (aš apverdu), apversti aukštyn dugnu, apkloti šiltai, palikti kelioms valandoms šiltai, paskui apversti aukštyn dangteliais.
Tyrė būna skystoka, galima gerti ir dėti į sriubas, troškinius, o dar galima iš šios tyrės paskui padažą antriems patiekalams pagaminti.

Galima tik pomidorus sumalti, pridėjus prieskonių, cukrau, druskos pagal skonį, galima visai be cukraus. Kam kaip patinka.

Tokia tyre (virtą 30 min) net užpilu nuluptus ir supjaustytus agurkus, cukinijas, aguročius (žiemai), sudėtus į stiklainius, bet dar visą turinį pasterizuoju (0,5 l - 15 min, 1 l - apie 30 min.). Daug dėti daržovių nereikia, kokį trečdalį stiklainio. Tik į tokią tyrę, kuria užpilamos daržovės, reikėtų dvigubai daugiau druskos dėti. Irgi puikiai ir ilgai laikosi kambario temperatūroje.
Atsakyti
Paprikas ir pomidorus tyrei pagal mano pateiktą aukščiau receptą galima malti ir nuluptus, bet aš nelupu.
Atsakyti
QUOTE(amarrile @ 2013 08 09, 22:38)
Isspausti pomidorus pakaitintus per is uzuolaidos pasiutą surmaisį vieni niekai irnesakyk.gif Ir kai juos perpjauni didesnius,greit skysciu susidaro nesvyla ir vandens nereikia.Tik laiko,o,kol ataus viralas

Aciu uzatsakyma 4u.gif
O jus su odelem verdat supjaustytus?



Atsakyti
QUOTE(Naira @ 2013 08 11, 10:16)

O jus su odelem verdat supjaustytus?

Sultims pomdorų virti nereikia. Tik pakaitinti neužverdant, pašutinti, kol suminkštės. Vis gi norisi, kad išliktų kuo daugiau vitaminų. Po to aš dar karštus perkošiu per sietelį (sietelio skylutės pakankamai didelės, bet sėklos nepralenda), atliekų labai mažai - tik odelės ir sėklos. Tada į sultis beriu druskos, cukraus pagal skonį, pakaitinu iki 90* C, išpilstau ir uždarau.
Atsakyti
Gal žinot kokių įdomių pomidorų marinatų, nes jau kiek pabodo tie eiliniai su česnakais ir pan. g.gif Nejaugi nieko nėr mastau.gif

Ir dar man čia iškilo klausimas po foto iš 1 psl. - kuo skiriasi žali nuo prinokusių pomidorų (neskaitant spalvos biggrin.gif )?
Atsakyti
QUOTE(mylimuke @ 2013 08 12, 01:53)
Gal žinot kokių įdomių pomidorų marinatų, nes jau kiek pabodo tie eiliniai su česnakais ir pan.  g.gif  Nejaugi nieko nėr mastau.gif

Ir dar man čia iškilo klausimas po foto iš 1 psl. - kuo skiriasi žali nuo prinokusių pomidorų (neskaitant spalvos biggrin.gif )?

As pomidorus marinuoju bulgarisku agurku marinatu:
1 litras vandens
2(be kaupo) saukstai druskos
4(be kaupo) saukstai cukraus
9 saukstai acto.
Zali skiriasi tuom, kad po marinavimo islaiko toki traskuma kaip agurkai, o prinoke-tezta is stiklainio jau istraukti doh.gif Stengiuosi marinuoti vos vos paraudusius, kietus. Pernokusius pomidorus naudoju geriau visokioms makalynems.
Atsakyti