Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

mergaitės,
gal turit pomidorų savo sultyse, kaip skarbonkėse būna, receptuką 4u.gif
Atsakyti
Mano (anytos) skanieji pomidorai:

Sudeti pomidorus i triju litru stiklaini, ant dugno puse saujos pjaustytu morkyciu, 3 skilteles cesnako. Uzpilam verdanciu vandeniu ir pastatom atvesti, tada nupilam vandeni, tiesiai i stiklaini beriam 1.5 valgomo sauksto druskos, 1 valgoma sauksta cukraus, uzpilam verdanciu vandeniu ir pries uzsukant ipilam 3 arbatinius saukstelius acto esencijos (70%). Uzsukam. Gerai palaikyti uzdengus nors jau buna iskaite. Stiklainiu niekada nesterilizuoju ir nekaitinu. Issiplaunu pries konservavima ir viskas. Lygiai taip pat marinuoju ir agurkus, tik skirtumas, kad agurkus reikia 2 kartus uzpilti verdanciu vandeniu, kad geriau iskaistu, trecia karta uzpyle ir sudeje druska, cukru ir acta uzsukam.
Labai skanus, tik jau seima atsivalgius, tai ilindau pas jus pasieiskoti kazko naujo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jurginėlis @ 2011 08 07, 21:41)
mergaitės,
gal turit pomidorų savo sultyse, kaip skarbonkėse būna, receptuką 4u.gif

Aš darau taip, supjaustau pernokusius pomidorus i puoda ir kaitinu kol jie suminkštėja (ištyžta) tada su blenderiu išplaku ir per merliu išspaudžiu, .Merlyje pasilieka sėklos ir žievelės , Tada i stiklainius sudedu pomidorus , užkaitinu sultis atskirame puode, dedu druskos tiek , kad dabar geriant butu labai sūru. Tada verdancias sultis užpilu ant pomidoru , dedu i puoda ir kaitinu , kol stiklainyje sultys pradeda virti ir uždarau .Uždarytus stiklainius užkloju šiltai kad gerai perkaistu ir skanaus. Taip užkoncervuotus pomidorus reikia palaikyti kažkiek tai laiko, nes tuoj atidarius druska nebuna isigerus i pomidorus ir nebuna skanu .
Atsakyti
QUOTE(makausike @ 2011 08 08, 13:47)
Aš darau taip, supjaustau pernokusius pomidorus i puoda ir kaitinu kol jie suminkštėja (ištyžta) tada su blenderiu išplaku ir per merliu išspaudžiu, .Merlyje pasilieka sėklos ir žievelės , Tada i stiklainius sudedu pomidorus , užkaitinu sultis atskirame puode, dedu druskos tiek , kad dabar geriant butu labai sūru. Tada verdancias sultis užpilu ant pomidoru , dedu i puoda ir kaitinu , kol stiklainyje sultys pradeda virti ir uždarau .Uždarytus stiklainius užkloju šiltai kad gerai perkaistu ir skanaus. Taip užkoncervuotus pomidorus reikia palaikyti kažkiek tai laiko, nes tuoj atidarius druska nebuna isigerus i pomidorus ir nebuna skanu .


O jei imt sulciaspaude ir po to sultis uzvirti? Ar nebutu lengviau? Pati nebandziau taciau pagalvojau gal vertetu? g.gif
Atsakyti
Mergaitės,

kažkuri buvo įmetusi lečio recepčiuką... Nu užmušk nerandu doh.gif Gal kuri užmačiusi brūkštelsit? 4u.gif
Papildyta:
Ir dar... O blakstienos ketčupui pomidorus su visomis sėklomis ir odele dėti? g.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Aušrytė @ 2011 08 08, 13:43)
Ir dar... O blakstienos ketčupui pomidorus su visomis sėklomis ir odele dėti? g.gif  blush2.gif

as nesvarbu kuriam ketciupui, bet odeles nuo pomidoru nulupu, o seklos man nemaiso, ypac kai sublenderiuoji, per daug ju ir nelieka....
Atsakyti
QUOTE(indrusep @ 2011 08 08, 14:19)
O jei imt sulciaspaude ir po to sultis uzvirti? Ar nebutu lengviau? Pati nebandziau taciau pagalvojau gal vertetu?  g.gif


kombaine pas mane yra sulčiaspaudė, viską gerai jinai padaro. Paskui užsiverdu tas sultis ir užpilu pomidorus. tada statau i puodą ir kaitinu.
Atsakyti
QUOTE(Aušrytė @ 2011 08 08, 14:43)
Mergaitės,

kažkuri buvo įmetusi lečio recepčiuką... Nu užmušk nerandu doh.gif  Gal kuri užmačiusi brūkštelsit?  4u.gif
Papildyta:
Ir dar... O blakstienos ketčupui pomidorus su visomis sėklomis ir odele dėti? g.gif  blush2.gif

Aušryte,

gal tau tokio reikia:

3kg. pomidoru,

2kg. saldžiųjų pipirų,
kg. svogūnų,
150g.cukraus,
galvutes cesnako,
1v.s.acto ,lauro lapu
1/2 a.juodųjų pipirų,,gvaizdikėlių ,kvapiųjų pipirų


Pomidorus supjaustaom skiltelėmis ,sudedame į įkaitintą aliejų ir troškiname,kol išsiskiria sultys.

Sudedame supjaustytas saldž. pipirus,svogūnus,troškiname ant mažos ugnies pusvalandį.

15min. iki troškinimo pabaigos sudedame smulkintus česnakus,įberiame druskos cukraus,prieskonius.

Pabaigoje pilame acta.

Sudedame į stiklainius uždarome.
Ir turime lečo.



Papildyta:
P.s. yra lečo tema.

gal nesupyks,kad čia ikišau. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2011 08 08, 17:25)
Aušryte,

    gal tau tokio reikia:

P.s. yra lečo tema.

    gal nesupyks,kad čia ikišau. biggrin.gif

Ačiū mirksiukas.gif Jau skaitau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(makausike @ 2011 08 08, 13:47)
Aš darau taip,


dėkui, 4u.gif pabandysim
Atsakyti
QUOTE(makausike @ 2011 08 08, 13:47)
Aš darau taip, supjaustau pernokusius pomidorus i puoda ir kaitinu kol jie suminkštėja (ištyžta) tada su blenderiu išplaku ir per merliu išspaudžiu, .Merlyje pasilieka sėklos ir žievelės , Tada i stiklainius sudedu pomidorus , užkaitinu sultis atskirame puode, dedu druskos tiek , kad dabar geriant butu labai sūru. Tada verdancias sultis užpilu ant pomidoru , dedu i puoda ir kaitinu , kol stiklainyje sultys pradeda virti ir uždarau .Uždarytus stiklainius užkloju šiltai kad gerai perkaistu ir skanaus. Taip užkoncervuotus pomidorus reikia palaikyti kažkiek tai laiko, nes tuoj atidarius druska nebuna isigerus i pomidorus ir nebuna skanu .


O cia acto visai nereikia? as ir labai noreciau pasidaryti pomidorus savo sultyse . Kazi jai pomidorai rusi pagulejo 2 dienas tai ar galima jas nauduoti?
Atsakyti
Kazkada maciau pomidoru sulciu recepta, bet neuzsirasiau, dabar nerandu... Gal kuri daret ar turit receptuka ir galetumet pasidalint? ax.gif

Dar norejau paklaust del to recepto kur uzpilt pomidorus spiritu ir padegt. biggrin.gif Ar kas bandet? Ar iseina? Man tai niekas ten nedega. unsure.gif Uzsidega ir gesta. Gal daugiau reik to spirito? Dangtelyje dega, bet kai bandau uzsukt, jis ten "uzdusta", uzgesta ir viskas, o ant dugno stiklainio lieka tas spiritas. Kazka matyt ne taip darau... unsure.gif
Atsakyti