Įkraunama...
Įkraunama...

Kačių elgsena

QUOTE(Marija5 @ 2007 08 30, 14:55)
Paskaičiau apie kačių šnypštimą. Tai mano visai nešnypščia. Jai jau 1,5 m., bet dar nei karto toko garso negirdėjau. Tik uodagą kaip vaoverės kartais padaro ir viskas.  g.gif


Katės šnypščia tada, kai nori parodyti savo viršenybę ar ginasi, pvz., kai susitinka dvi nepažįstamos katės ir reik išsiaiškinti, kuri viršesnė, taip pat kai šeimoj katė yra lepinama ir namie būna jos valdžia – tada į nepatikusį žmogaus veiksmą katė reaguoja šnypštimu, tipo "ką čia darai, nežinai, kas čia vadas?". Taigi, jei pas jus namie tokių situacijų nesusidaro, katei nėr reikalo ir šnypšti.
Atsakyti
QUOTE(kykute @ 2007 08 31, 08:28)
Katės šnypščia tada, kai nori parodyti savo viršenybę ar ginasi, pvz., kai susitinka dvi nepažįstamos katės ir reik išsiaiškinti, kuri viršesnė, taip pat kai šeimoj katė yra lepinama ir namie būna jos valdžia – tada į nepatikusį žmogaus veiksmą katė reaguoja šnypštimu, tipo "ką čia darai, nežinai, kas čia vadas?". Taigi, jei pas jus namie tokių situacijų nesusidaro, katei nėr reikalo ir šnypšti.

Maniskis "šniokščia" ant ijungto dulkiu siurblio....ir kai einant miegot uzgesinam visur sviesas, tai jis pries pereidamas is vieno kambario i kita pasnypscia ir gan garsiai g.gif Ant zmoniu tai niekada...
Atsakyti
vat įdomu pasidarė, gal kas susidūrė be manęs su tokiu pokštu... ax.gif

mano katinėlis pastoviai "užkasinėja" maistą.
aš galvojau, kad demonstruoja kaip man neskanu, bet kai duodi kažką tikrai ką jis mėgsta, tai suvalgęs kiek tuo metu telpa likučius irgi "užkasa" g.gif
ar galibūti, kad jis taip maistą slepia? g.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(jugaga @ 2007 09 10, 15:35)
vat įdomu pasidarė, gal kas susidūrė be manęs su tokiu pokštu...  ax.gif

mano katinėlis pastoviai "užkasinėja" maistą.
aš galvojau, kad demonstruoja kaip man neskanu, bet kai duodi kažką tikrai ką jis mėgsta, tai suvalgęs kiek tuo metu telpa likučius irgi "užkasa"  g.gif
ar galibūti, kad jis taip maistą slepia?  g.gif  blush2.gif



Tai dauguma katinų taip daro smile.gif Jis pasilieka maistą "ant paskui", bet kad 'priešai" nepaimtų, maistą pasižymi - ant letenėlių yra prakaito liaukos, todėl kapstydamas aplink maistą katinas palieka savo kvapą aplink jį. Tada "priešai" bijo paimti smile.gif
Atsakyti
KAS SKAITO RUSISKAI smile.gif
Надо сказать, что кошки разные болезни лечат по-разному. Найдя больное место, одни ложатся на него, пытаясь согреть. Другие, выпустив свои коготки, как иголки иглотерапевта, начинают своеобразный массаж. Как правило, лечебные эффект наступает при первых урчащих и мурлыкающих звуках, которые успокаивают и расслабляют. В эти моменты не желательно отталкивать кошку, а лучше переключиться и успокоится. Она погасит «бурю» вашего организма.

По теме целительских способностей кошек проведены научные исследования, которые потрясли учёных. Было установлено, что если в течение нескольких минут гладить кошку, у человека нормализуется кровяное давление, сокращается риск повторного инсульта и инфаркта. Состояние пациентов после экспериментов было схоже с самочувствием после сеанса медитации и релаксацию. Наша кожа напрямую связана через нервные рецепторы с головным мозгом.

Гладя кошку, мы передаём через кожу пальцев рук сигналы в мозг. У нас появляется чувство расслабления и спокойствия. Когда кошка или собака ласкается и хозяин поглаживает ее шерсть — это не что иное, как электростатическое воздействие слабыми токами. Вся физиотерапия сегодняшнего дня построена на воздействии на нас слабыми токами. Так что кошка — это, по сути, домашний физиотерапевтический прибор. И традиционная восточная медицина как раз и строится на связи нервной системы с отдельными участками тела и кожи. А нервной системе подчинено в нашем организме все. И через нее можно опосредованно воздействовать и на внутренние органы. А это уже есть самая настоящая рефлексотерапия.

Хотелось бы отметить, что, насильно удерживая кошку рядом с собой лечебного эффекта не получить. Между владельцем и кошкой должен быть тесный контакт доверия. А если при этом кошка ещё заурчит и покажет, что ей с вами быть нравится, эффект возрастает в несколько раз.

Кошачье мурлыканье не обязательно выражает эмоции кошки. Оно помогает ей заниматься самолечением: заживлять раны и укреплять кости. К этому выводу пришли учёные Северной Каролины, которые исследовали кошачьи звуки. Звуковой диапазон кошки от 27 до 44 Гц. Учёные предположили, что мурлыканье схоже с лечением ультразвуком. Выяснилось, что воздействие звуков в этом диапазоне увеличивает заживление ран, рост и укрепление костей. Если вы наблюдали за кошкой, то вспомните тот факт, что после падения, ранения и во время родов они мурлычут. Есть мнение, что при этом они обезболивают и лечат себя. Известно, что раненые коты мурлычут, зализывая раны, и, может быть, поэтому выживают даже после падения с высоких зданий. Журнал Медицинской Ассоциации Американских Ветеринаров приводит данные, согласно которым из 132 котов, упавших со средней высоты шестого этажа погибло только 14. А один даже выжил после падения с 45-го этажа. Учёные видят в этом то, что можно использовать мурлыканье при лечении остеопороза, особенно у пожилых людей, т.к. физические упражнения им не под силу.

Профессор Клинто Рубин обнаружил, что воздействие звуком в диапазоне 20-50 герц увеличивает рост и укрепляет кости на 20 процентов. Например, цыплята, помещаемые на вибрирующую подставку на 20 минут в день росли быстрее и кости у них были намного прочнее своих обычных собратьев.

Однако на этом таланты кошек не заканчиваются. Было установлено, что общение с кошкой оказывает благотворное влияние на больных после тяжелых травм, страдающих психическими расстройствами, сердечно-сосудистыми заболеваниями и инсультами. С недавних пор на Западе кошек стали использовать для снятия напряжения и лечения от зависимости наркотиков и алкоголя. Многолетние наблюдения врачей показали, что биовоздействие кошек сильнее, чем котов. Кошки "лучше" лечат заболевания нервной системы, внутренних органов. Коты прекрасные целители остеохондроза, радикулита, артроза. Многолетние наблюдения за кошкой предполагаю такой факт, что разные породы имеют свою область в целительстве. Например: Длинношерстные кошки (персидская, ангорская, сибирская, рэгдоллы, бирманские и др.) – невропатологи, помогают при бессоннице, раздражении и депрессии.

Короткошерстные с плюшевой шерстью (экзотические, британские, шотландские, русские голубые и др.) — "специализируются" по сердечно-сосудистым заболеваниям

Кошки короткошерстных и бесшерстных пород (сиамские, ориентальные, сфинксы и др.) врачуют болезни печени, почек, гастрит, колит.

В Берлинском институте геронтологии группой из семи учёных было проведено исследование влияния кошек на продолжительность жизни их владельцев. Выводы, полученные
Atsakyti
QUOTE(zikas1970 @ 2007 09 26, 21:10)
KAS SKAITO RUSISKAI  smile.gif



aciu labai smile.gif buvo idomu paskaityti, mane kankina labai stiprus galvos skausmai tai tevu katinas (kornishas) vis lipa man ant galvos - tiesiogine to zodzio prasme rolleyes.gif kazkada kai migojau tai jauciu kad su naguciais biski bados ir murkia...is pradziu pagalvojau kad zaidzia bet dabar manau gal gydyti mane bando thumbup.gif

LABAI DIDELIS ACIU NEREALI uz kantrybe aiskinant ir informacija naudinga apie kacu auklejima. o visoms mamusioms siulau isiskaityti ax.gif pas tevus tai jau 3as kornishas ir ji tikrai auklejama... nes pasimokyta is patirties - pries tai buvo kacas kuri visi labai milejome, i lauka leisdavome (nuosavas kiemas yra) ismedziojo visus kurmius, laukines pelytes, varles ir jau ketinos i pauksciukus bet buvo pabartas (mano tevas jis vandeniu apipyle) ir noras atrodo atsoko pauksciukus gaudyti...su laiku pradejo agresiviau zaisti, ypac su mama kuri jam viska leisdavo...po to pradejo svetimus zmones puldyneti... kaimynai jo pradejo bijoti labiau uz pikta dideli suni blink.gif ....mes nieko nedarem ir labai blogai nes kacas supranto kad jam galima ir toliau buvo tik blogiau...pas dede (gyvena tam paciam name) atsirado mazas vaikutis smile.gif tai katinas ateidavo i svecius ir snypsdavo ant jo o mus puldavo uz tai kad mes prie vaiko einame (aciu dievui vaiko nepuldavo)... mes ji taip mylejom kad nemateme arba nenorejom matyti jo elgesio neteisingo nes didele laiko daly juk jis buvo angeliukas wub.gif dabar kai pagalvoju tai turbut is esmes patiktavo tevams jo salyginis agresivumas, kad medzioja lauke, kad teritorija nuo svetimu gina (i namus galima buvo tik kartu su mumi uzeiti tikaip puldavo) tai kad prie vaiko taip elgesi tai aiskinama buvo kaip kad jis pavydi meiles ir demesio...BET TAI NERA TEISINGA, KATINAS KURIS GYVENA NAMUOSE (YPAC JEI YRA AR PLANUOJAMA VAIKUCIAI) NEGALI RODYTI AGRESIJOS, PIKTYBISKUMO AR DARYTI KAS JAM SAUNA I GALVA. nes viena diena tai gali labai liudnai baigtis ir kaltas bus zmogus o ne katinas kuris paklusta savo instinktams. manes viena karta drauge paklause ar as nebijau tevu katino cool.gif .... manau komentaru nereikia...jei jums ateina toks klausimas i galva tai tikrai verta susimastyti ar poziuris "mano kacas puola mano svecius ar seimos narius bet jis yra angeliukas" yra teisingas...
dabar su draugu turime sfinksiuke ir labai domimes auklejimu katineliu, nes norime tureti seimos nari o ne seimos problema ax.gif
fuf na ir prirasiau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Nereali @ 2007 03 07, 02:47)
O siaip as NESUTINKU, kad gerai yra kai kates snypscia... Merginos na jus pagalvokit o jei katytei staiga "nepatiks"(kaip nepatinka kokie nors sveciai ar giminaiciai) jusu gimes kudikis? Ar nebus poto kaip cia:"katinas apdraske kudiki"  g.gif  g.gif  g.gif


Pilnai pateisinu kaciu snypstima ant zmoniu (ne visada, aisku). Kai mano teta isigijo persu katina, man buvo 9m, o mano broliui 5). Mes ji taip patampem, kad jis vis dar snypscia vos isgirdes mano ir brolio balsus laiptineje, kai atvaziuojam lankyti tetos. Aisku, dabar mes jo nebeskriaudziame, bet vargselis viska prisimena ir as manau, kad turi teise snypsti.
Papildyta:
P.S. Praejo mazdaug 12 metu...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Arven: 25 spalio 2007 - 17:35
Sveikutes 4u.gif

Gal kas girdejote apie tai, kaip kaciu kailis (jo spalva) itakoja ju elsena rolleyes.gif Ar tai tik mitas, ar is tikruju kailio spalva turi tam itakos?


Atsakyti
QUOTE(Grazus Vardas @ 2007 10 26, 10:21)
Sveikutes  4u.gif
Gal kas girdejote apie tai, kaip kaciu kailis (jo spalva) itakoja ju elsena  rolleyes.gif  Ar tai tik mitas, ar is tikruju kailio spalva turi tam itakos?

šita tema jau buvo šiek tiek kalbėta keliais puslapiais anksčiau mirksiukas.gif paskaityk... visur rašo, kad tikrai taip yra, kailio spalva lemia tam tikras savybes, charakterį... bet, manau kaip ir visur, yra išimčių smile.gif vat kaimynai turi ryžą pūkuotą katiną, tai jis ateina pas mus ir bando vis įsmukt ką nukniaukt, o kartais tai tiesiog rėkia atsisėdęs prie durų blink.gif taigi, įsitikinau, kad gal ir teisybę rusai sako - "ryžaja morda - naglaja morda " biggrin.gif man patinka juodi katinai, jie santūrūs ir ramūs, gana draugiški... o šiaip tai kokį kačiuką beturėtum, jis ir bus pats nuostabiausias mirksiukas.gif ... o jei mažą renkiesi, tai rinkis ne pagal spalvą, o kuris širdžiai mieliausias wub.gif tas ir bus tas, kurio tau reikia 4u.gif

dar radau internete šiek tiek:
"Manoma, jog kaciu budas priklauso nuo spalvos:
Juodos kates nervingos, smalsios, jautrios, megsta glamones
Juodai baltos kates greitai prijunks prie seimininku ir vaiku.
Rainosios katytes uzdaresnes, labiau brangina laisve, slapukes.
Rudos kates megsta ramybe, daznai flegmatiskos.
Baltos kates greitai isizeidzia, keistokos ir inoringos."... dar sako, ryži katinai laimę neša, balti - gydo...
Atsakyti
QUOTE(Juraciuks @ 2006 03 08, 18:02)
Mano katei buvo tas pats. Kurį laiką kakojo pasirinktose vietose. Irgi ko tik nedariau. blink.gif  Tik žinau, kad jokiu būdu negalima mušti. Vienas protingas žmogus iš šio forumo parekomendavo išvalius pridergtą vietą, ją patrinti actu, o po to papurkšti priemone GET OFF, bet man nereikėjo ir tos get off, užteko acto. Matai katytė turbūt užuodžia savo buvusius "darbelius", o tą kvapą panaikinti vandenuko neužtenka.

DEL ACTO IR AS zinojau.dabar vat papyliau bitki i ta vieta, kur ji inikus...

bet kas jom uzeina.maniskei irg salygos geros, o ji mat oziuojas smile.gif

paziuriu gatvej, katinas is balos laka, o ai grazuolei tik is krano, nelaka is dubenelio, nors keiciu van.5k dienoj.

as jos nemusu, bet kai randu kaskart turta padaryta , atrodo, tuoj kantrybe dings triniti.gif
Atsakyti
O aš turiu problemą - super meilią katę. Atrodytų, kas čia tokio? Bet tas jos dėmėsio reikalavimas visą dieną ganėtinai nusibosta. doh.gif Kad ir dbr tupi ant kelių kažką pasakodama, o aš turiu persikreipus rašyti. biggrin.gif Gal žinote, kodėl kitos katės taip mėgsta dėmesį? Kai mes pasiliekam dviese namie, ji man praktiškai nuo kelių nenulipa...
Atsakyti
micefee, jūsiškė labai "draugoviška" ax.gif gal nebūnat namie per dieną, tai pasiilgsta.. jai draugės reikia smile.gif
Atsakyti