Įkraunama...
Įkraunama...

Kačių elgsena

Sveikos kačių mylėtojos

Auginu 12 savaičių kačiuką, vakar veterinaras rado išvaržą pilve. unsure.gif Operuos po poros mėnesių kai kastruos. Gal kuri buvot susidūrusi?
Atsakyti
QUOTE(Magnuna @ 2013 12 31, 14:26)
Sveika  4u.gif
labai šaunu, kad priėmėt katytę į savo namus  smile.gif  Dabar reiktų apsišarvuoti kantrybe ir leisti katytei pas jus namie apsiprasti. Kiekvienam katinėliui individualiai reikia laiko apsiprasti naujuose namuose, be to turi įtakos kiek namie yra šeimos narių ar namie yra kitų gyvūnų. Kadangi naime turite dar vieną katiną, tai naujoji katytė dalį savo dėmesio perkels senbuviui. Tai kad ji dabar šnypščia ir letenom mojuoja yra natūralus susipažinimo procesas  smile.gif  po kelių savaičių katinėliai apsipras ir nusistatys bendravimo ribas  smile.gif  Kadangi jūs nežinote nieko apie ankstesnį katytės gyvenimą ir jos charakterį tai sunku prognozuoti. Iš savo patirties galiu papasakoti, kad yra tekę priglausti suaugusį persų mišrūną. Katinėliui buvo apie 8 m. kai pas mane pakliuvo, buvo ne tai kad įbaugintas žmogaus, bet tiesiog įvarytas į paniką. Porą kartų prie jo prisilietus sukandžiojo man rankas, bet mačiau kad tai ne agresija o paniška žmogausrankų baimė. Vėliau mano įtarimai kad jį kažkas labai skriaudė pasitvirtino, nes iškilus sveikatos problemoms išaiškėjo, kad jam buvo sužalotas stuburas - įlenkti du slanksteliai. Žodžiu katinėlis buvo neglostytas, nemyluotas, neįpratintas šukuotis. Po mėnesio katinėlis nustojo krūpčioti kai prie jo prisiliesdavau ar ant rankų imdavau, dar po dviejų mėnesių pasidarė visiškas rankinukas, meilūnas, miegodavo galvą man ant kaklo padėjęs. Taip  kad apsišaruokite kantrybe ir viskas bus gerai  smile.gif  kai katytė visiškai apsipras jūsų namuose ir pasijus saugi - ji pati pradės su jumis bendrauti. Galite nupirkti jai skanukų ir pvz. vakarais tuo pačiu metu abiems katinėliams duoti - katytei padėtų suprasti kad iš jūsų rankų ji gali kažką skanaus gauti, t. y. jūsų rankos jai pradės su kažkuom tai maloniu asocijuotis taip pat abiems katinėliams tai padės priimti ir toleruoti vienas kito draugiją jeigu jie įpras kad kąžką skanaus gauna būdami vienas šalia kito  smile.gif  Taigi sėkmės jums  4u.gif


Bandom bandom apsišarvuoti doh.gif Iš tiesų, manau, kad Jūs teisi, sakydama, kad jos dėmėesys dabar labiausiai nukreiptas į dičkį kartiną. Jie niekaip nesusigyvena - t.y. mažoji nesupranta, kad dičkis su ja nori žaisti, jai atrodo, kad ją puola. Tai ji, aišku, ginasi doh.gif Piktai g.gif Kažkaip jau turiu abejonių, ar pasikeis jų santykiai... unsure.gif
Su mumis, t.y. žmonėmis, jau pradeda labiau bendrauti, pati ateina arčiau ir pan.

Gal aš per greit čia noriu unsure.gif Visgi pirmas kartas toks rolleyes.gif
Atsakyti
Labas vakaras smile.gif Mielos mamytes, vel ieskau pagalbos pas jus. Pries menesi pasiemem kaciuka (tiksliau visa katina 7-10metu) is prieglaudos. Charakteris auksinis- svelnus, geras, ramus... Negalejau atsidziaugyt kaciuko ramybe, nes du pries tai kuriuos turejau, buvo visiski zdraicos ir padukeliai...Tik va kazkas mano ramybes isikunijimui nutiko - vos tik apsiprato eme dainuot naktimis morciaujancio katino balsu, nors yra kastruotas... Baigia is proto isvaryt visus nors ir kamuot bandem, kad vakarais nusizaides tik miego noretu, bet kolkas nieko...Ir visada kniaukia arba koridoriuj, o kai ateini vedasi tave prie saldytuvo, kad duoti ka nors, arba vonioj ilipes i duso kabina, ratus sukdamas ant kilimelio, kur jo megstamiausia miego vieta... tik ateina 4-5 ryto ir prasideda dainos...Kas gali but negerai?
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
QUOTE(nera_nieko @ 2014 01 05, 18:20)
Jie niekaip nesusigyvena - t.y. mažoji nesupranta, kad dičkis su ja nori žaisti, jai atrodo, kad ją puola. Tai ji, aišku, ginasi  doh.gif  Piktai  g.gif  Kažkaip jau turiu abejonių, ar pasikeis jų santykiai...  unsure.gif
Su mumis, t.y. žmonėmis, jau pradeda labiau bendrauti, pati ateina arčiau ir pan.
Gal aš per greit čia noriu  unsure.gif  Visgi pirmas kartas toks  rolleyes.gif

Mano didysis katas su katyte susigyveno per mėnesį, na gal per pusantro mėn. o vat tėvų katinui prireikė gero pusmečio smile.gif Mano katinas katytę tiesiog dievina - viską leidžia, jeigu ta užnorėtų tai turbūt ir ant nugaros užsidėjęs nešiotų biggrin.gif O tėvų katinas su katyte pažaidžia bet nėra dideli draugai. Bet kuriuo atveju su laiku gyvūnai nusistatys tarpusavio ribas ir išmoks kartu gyventi smile.gif
QUOTE(Ariele.* @ 2014 01 06, 00:51)
Labas vakaras  smile.gif  Mielos mamytes, vel ieskau pagalbos pas jus. Pries menesi pasiemem kaciuka (tiksliau visa katina 7-10metu) is prieglaudos.

Sunku pasakyti, gal katinas apsipratęs bando ribas nusistatyti, tipo, kas ir kiek galima, gal šiaip ko nori. Pvz., aš su katinu per kiemą einu pas tėvukus į svečius. Į svečius einam savaitgaliais, o katinas nori eiti kas dieną, tai vakarais prie durų atsisėdęs tokiom intonacijom kniaukia doh.gif Būna kad ir vėlai vakare padainuoja, o blogiausia kad ir katytė ateina padėti pakniaukti prie durų nors laukan ji ir nenori, bet kniaukia, taip sakant, dėl kompanijos doh.gif Jeigu kai priėinat prei kniaukiančio, jūsų katinas vedasi jus prie šaldytuvo, tai gal jis tokiu būdu maisto prašo, tuomet galite bandyti vakarais tuo pačiu metu duoti jam skanėstų, kad jis įprastų jog kažko skanaus gauna vienu ir tuo pačiu metu, gal tokiu būdu atpratintumėte g.gif Aš saviškius taip pripratinau, tai visi maždaug tuo pačiu laiku virtuvėje susirenka ir į mane žvairuoja, tipo, duok mūsų skanukus, negi nematai, kad jau laikas atėjo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ariele.* @ 2014 01 06, 00:51)
Labas vakaras  smile.gif


Gal jis tiesiog daug kalbantis katinas? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ariele.* @ 2014 01 06, 00:51)
Labas vakaras  smile.gif  Mielos mamytes, vel ieskau pagalbos pas jus. Pries menesi pasiemem kaciuka (tiksliau visa katina 7-10metu) is prieglaudos. Charakteris auksinis- svelnus, geras, ramus... Negalejau atsidziaugyt kaciuko ramybe, nes du pries tai kuriuos turejau, buvo visiski zdraicos ir padukeliai...Tik va kazkas mano ramybes isikunijimui nutiko - vos tik apsiprato eme dainuot naktimis morciaujancio katino balsu, nors yra kastruotas... Baigia is proto isvaryt visus nors ir kamuot bandem, kad vakarais nusizaides tik miego noretu, bet kolkas nieko...Ir visada kniaukia arba koridoriuj, o kai ateini vedasi tave prie saldytuvo, kad duoti ka nors, arba vonioj ilipes i duso kabina, ratus sukdamas ant kilimelio, kur jo megstamiausia miego vieta... tik ateina 4-5 ryto ir prasideda dainos...Kas gali but negerai?


o pas veterinara lanketes? g.gif
Atsakyti
QUOTE(extravaganza @ 2014 01 06, 15:23)
o pas veterinara lanketes?  g.gif



Buvom pries menesi, kai tik paemem is prieglaudos. Sake sveikas ir viskas gerai, tik kad sulyses, nes garaze gyveno ir valgydavo tik atliekas visokias ka zmones atnesdavo. Svoris augt auga, per menesi priaugom kilograma, nukirminuotas, ismaudytas, jokiu parazitu neturi. Kailiukas irgi jau blizga, purus visas, kur buvo kokios zaizdeles, visos gyja, kur plaukuciu nebuvo, tai dabar vietoj plikos odos trumpi plaukuciai smile.gif Atrodo viskas tik gereja, vis labiau lepintis imam, betko nevalgom biggrin.gif O su tais naktiniais dainavimais visus is proto varom smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Limcamca @ 2014 01 06, 12:36)
Gal jis tiesiog daug kalbantis katinas? g.gif



Keisciausia tas, kad jis ne siaip miauksi kaip dauguma katinu, bet grinai kaip morciaujantis kaukia smile.gif Tokiais ilgais ir uzlaikytais miauuuuu smile.gif Is pradziu buvom sumaste, kad gal nekastruotas vis gi, bet pasirodo, kad kastruotas...
Atsakyti
QUOTE(Ariele.* @ 2014 01 07, 03:59)
Keisciausia tas, kad jis ne siaip miauksi kaip dauguma katinu, bet grinai kaip morciaujantis kaukia smile.gif Tokiais ilgais ir uzlaikytais miauuuuu smile.gif Is pradziu buvom sumaste, kad gal nekastruotas vis gi, bet pasirodo, kad kastruotas...

Maniškis irgi moka tokias serenadas išdainuoti, o ypač kai supranta, kad savo nepasieks, tada iš nusivylimo tokiu operiniu balsu užbaubia blink.gif O užtenka vieną kartą nusileisti - tada terorizuoja mane kokį mėnesį, kol įsitikina, kad nebus taip kaip jis nori. Yra katinų, kurie viską ko nori balsu išsako, o yra tylenių. Dėl intonacijų - tai mano tėvukai kartais iš juoko tiesiog griūna kai maniškis pas juos būdamas pradeda savo dainas traukti smile.gif Minėjot, kad tuo metu kai katinas kniaukia, prie jo priėjus jis jus vedasi prie šaldytuvo - išeitų, kad jis tokiu būdų kažkokius savo norus nori jums išsakyti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Magnuna @ 2014 01 07, 08:41)
Maniškis irgi moka tokias serenadas išdainuoti, o ypač kai supranta, kad savo nepasieks, tada iš nusivylimo tokiu operiniu balsu užbaubia  blink.gif  O užtenka vieną kartą nusileisti - tada terorizuoja mane kokį mėnesį, kol įsitikina, kad nebus taip kaip jis nori. Yra katinų, kurie viską ko nori balsu išsako, o yra tylenių. Dėl intonacijų - tai mano tėvukai kartais iš juoko tiesiog griūna kai maniškis pas juos būdamas  pradeda savo dainas traukti  smile.gif  Minėjot, kad tuo metu kai katinas kniaukia, prie jo priėjus jis jus vedasi prie šaldytuvo - išeitų, kad jis tokiu būdų kažkokius savo norus nori jums išsakyti  g.gif

drinks_cheers.gif manoji ir kai ko pageidauja-nebūtinai iš šaldytuvo tai ir padainuoja...bet tik neilgai, nes ne visada ir ne visur jos norų paisom... biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Magnuna @ 2014 01 07, 10:41)
Yra katinų, kurie viską ko nori balsu išsako, o yra tylenių. Dėl intonacijų - tai mano tėvukai kartais iš juoko tiesiog griūna kai maniškis pas juos būdamas  pradeda savo dainas traukti  smile.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Mano vyresnioji irgi mėgsta pakalbėti, su visokiausiom intonacijomis, emocijomis... moka ir "ne" pasakyti, ir "mama" blink.gif biggrin.gif
O vat mažylė atrodo kaip nebylė prieš ją... Valgyt prašo tik trindamasi į kojas ir žiūrėdama į akis, nu kartais dar tokį tylų "murrrrrkt" išleidžia, kai jau patenkinta ar žaidžia wub.gif

Į temą apie kačių draugystes, tai pasakysiu kad mažiukė gyvena pas mus jau pusmetį, tai senbuvė (jai 4,5 metų) tik dabar pradėjo domėtis jos žaidimais ( bet prisijungti retai prisijungia), leidžia prieit nosim pasibaksnot (bet jei tai užtrunka ilgiau negu 3 sek. - mažylė gauna per ausį), o šiaip tai susitikusios visada beveik pasikumščiuoja, didžioji paurzgia dėl visa ko, mažiukė išmoko atsilošus su ja bendraut dėl visa ko.... bet jau susitaikėm su tuo, kad didelės draugės nebus. Svarbu, kad abi apsiprato,tikiuos gal su laiku senbuvė susimažins savo asmeninę erdvę, bet jau neblogai sakyčiau palyginus su pirminėm aistrom... biggrin.gif
Atsakyti
o pas mus gal kad neiskastruotas rekauja.. bet is niekur nieko,ar tai diena ar naktis. dar labai kvailai atrodo kai nueina i savo wc padaryti reikala didesni, uzkasa, ir tada su riksmais islekia is wc... doh.gif taip sarmata pries draugus buna,ar kitus svecius. o ir naktimis erzina sitokie riksmai. kazi ka tai reiskia?
mane asmeniskai is proto varo jo tokie "dainavimai" tiek diena, tiek nakti, nes prastai miegu, laukiuosi.
drauges irgi buvo dainingas katinas,iskastravo-niekas nepasikeite schmoll.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(trauktine @ 2014 01 09, 08:00)
o pas mus gal kad neiskastruotas rekauja.. bet is niekur nieko,ar tai diena ar naktis. dar labai kvailai atrodo kai nueina i savo wc padaryti reikala didesni, uzkasa, ir tada su riksmais islekia is wc...  doh.gif  taip sarmata pries draugus buna,ar kitus svecius. o ir naktimis erzina sitokie riksmai. kazi ka tai reiskia?
mane asmeniskai is proto varo jo tokie "dainavimai" tiek diena, tiek nakti, nes prastai miegu, laukiuosi.
drauges irgi buvo dainingas katinas,iskastravo-niekas nepasikeite  schmoll.gif  g.gif

čia gal toks charakteris, kodėl vieni elgiasi taip, o kiti kitaip - tiesiog kaip žmonės skirtingi, taip ir katinukai. Mūsiškė kai nori valgyti ar ko nors skanaus, kai tu valgai - niekada nemiaukia, tik galva arba letena pabaksnoja, kad "duok ir man", bet jei nori, kad įleistum į kokį kitą kambarį ar laiptinę- tai oi kaip "padainuoja"...Mūsų sterilizuota, kai buvo 6 mėn.
Atsakyti