Įkraunama...
Įkraunama...

Kačių elgsena

ne, musiskis neirzlus, jis ir dabar ant mano pagalves guli, o kai as noriu atsigulti tai jis net siknos nepakelia, as ji nuslenku tai pastato kupra ir atsistojes nueina, bet gryzta ir suka ratus apie mane, matomai charakteris jau toks,,, na pasiguodziau, bet gal zinote ka su katinais daro kai jiuos atiduodi I tuos namus??? zinau kad as jam nerasiu zmogaus, nebent kas nuosava nama turi ir lauke laikytu, nes ji serti reikia, bent as taip manau, pats niekada negaude nieko iskyrus kelias muses kai iskrisdavo I namus, nors ir situ pas mus mazai buna, aukstai gyvenam.
Atsakyti
Uzdaro i narva su kitais katinais,padeda esti,gerti guoliai lygtai yra ir viskas.ko daugeu reikia
Atsakyti
Labas rytas, katinas kaiptycia visa nakti ramiai elgesi, prie mano koju miegojo ir nelindo kai sy ryta atmerkiau akis, pagloscius bande kasti tai sprigtelejau i snukio apacia gerai ir apsiramino, atsistojo, nuejo prie koju ir atsigule... dabar vel guli ant kaldros.... nejau jaucia kad as noriu ji isnamu isvyti? gal tikrai reikia jegos daugoiau panaudoti spagsint per snukuti kad suprastu... labai ilgai skaiciau internete apie kainu elgesi, kaip suprantu tai kiek zmoniu tiek nuomoniu tiek patarimu, ir labai daug katinu tokie, dazniauisa isvada- atitraukimas nuo motinos, man si isvada tinka nes jis tikrai dar aklas buvo paimtas ir gelbetas nuo mirties, o broliukai jo kiek zinau neisgyveno, dingo kazkur paauge, nes jie kieminiai buvo. Na siandien dar stebesiu, bandysiu griezciau "musti" per snukuti jei puls, gal supras, nes per trejeta naktu vonioj ant pavadelio tai suprato, bent as taip manau, kad pas mane lovoj geriau prie koju, jis isiremia visu svoriu, silta kai jis guli, po kaldra nelenda tik labai stipriai prisiglaudzia....
Atsakyti
QUOTE(***nora*** @ 2013 10 29, 09:59)
Labas rytas, katinas kaiptycia visa nakti ramiai elgesi, prie mano koju miegojo ir nelindo kai sy ryta atmerkiau akis, pagloscius bande kasti tai sprigtelejau i snukio apacia gerai ir apsiramino, atsistojo, nuejo prie koju ir atsigule... dabar vel guli ant kaldros.... nejau jaucia kad as noriu ji isnamu isvyti? gal tikrai reikia jegos daugoiau panaudoti spagsint per snukuti kad suprastu... labai ilgai skaiciau internete apie kainu elgesi, kaip suprantu tai kiek zmoniu tiek nuomoniu tiek patarimu, ir labai daug katinu tokie, dazniauisa isvada- atitraukimas nuo motinos, man si isvada tinka nes jis tikrai dar aklas buvo paimtas ir gelbetas nuo mirties, o broliukai jo kiek zinau neisgyveno, dingo kazkur paauge, nes jie kieminiai buvo. Na siandien dar stebesiu, bandysiu griezciau "musti" per snukuti jei puls, gal supras, nes per trejeta naktu vonioj  ant pavadelio tai suprato, bent as taip manau, kad pas mane lovoj geriau prie koju, jis isiremia visu svoriu, silta kai jis guli, po kaldra nelenda tik labai stipriai prisiglaudzia....


manau, jis tikrai jaučia... aš esu tikra, kad katės ir mintis supranta, ir žodžius. O iš Jūsų aprašymo panašu net, kad myli Jus katinas, tik kaip būna kartais - netinkamais būdais tą rodo, tokie jo žaidimai...
Sakyčiau - ne kovokit su juo, o parodykit, kad Jums skauda ir nepatinka, gal net tai padėtų g.gif Na, ir bet kokio gyvūno jokiais būdais nereikia bijoti - jie tai jaučia labai gerai. Jauskitės pranašesnė, viršesnė ir diktuojanti savo tvarką. Dabar tai akivaizdu, kad katinas yra viršesnis....
Labai labai linkiu, kad susikalbėtumėt ir nereiktų jam patirti skaudžios benamio dalios... tuo labiau, kad neskriaudžia net vaiko - tai nėra turbūt labai agresyvus, tik su Jumis santykiai kažkodėl komplikavosi... tai šitaip tęsiasi jau 3 metus, kaip suprantu? sudėtinga pakeisti gyvūno supratimą, jei tiek laiko taikstėtės, bet manau vis tik įmanoma

P.S. ar katinas kastruotas?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuikis5: 29 spalio 2013 - 09:43
QUOTE(***nora*** @ 2013 10 29, 08:59)
Labas rytas, katinas kaiptycia visa nakti ramiai elgesi, prie mano koju miegojo ir nelindo kai sy ryta atmerkiau akis, pagloscius bande kasti tai sprigtelejau i snukio apacia gerai ir apsiramino, atsistojo, nuejo prie koju ir atsigule... dabar vel guli ant kaldros.... nejau jaucia kad as noriu ji isnamu isvyti? gal tikrai reikia jegos daugoiau panaudoti spagsint per snukuti kad suprastu... labai ilgai skaiciau internete apie kainu elgesi, kaip suprantu tai kiek zmoniu tiek nuomoniu tiek patarimu, ir labai daug katinu tokie, dazniauisa isvada- atitraukimas nuo motinos, man si isvada tinka nes jis tikrai dar aklas buvo paimtas ir gelbetas nuo mirties, o broliukai jo kiek zinau neisgyveno, dingo kazkur paauge, nes jie kieminiai buvo. Na siandien dar stebesiu, bandysiu griezciau "musti" per snukuti jei puls, gal supras, nes per trejeta naktu vonioj  ant pavadelio tai suprato, bent as taip manau, kad pas mane lovoj geriau prie koju, jis isiremia visu svoriu, silta kai jis guli, po kaldra nelenda tik labai stipriai prisiglaudzia....


Jaucia, tikrai. Manau, kad jusu situacija nera tragishka, galima istaisyti auklejimo spragas, ar bent jas pagerinti.
Dazniausiai neturime nei kantrybes nei stiprybes to padaryti, daznai kai augintiniai elgiasi netinkamai pirma karta sakome " ai , nieko, juk zaidzia " ir t.t o ne reaguojame tinkamai, 90 procentu net nezinome kaip elgtis ir priskaldome malku
doh.gif Deja, labai didelis procentas zmoniu imdami kaciuka net nesusimasto kad is pukuoto mielo kamuoliuko isaugs zveris, galintis idreksti, ikasti . Kates juk plesrunes is prigimties.
Tai nebuvo taikyta jums 4u.gif kadangi ir pati taip elgiausi.
Jusu atveju manau dar verta pakovoti 4u.gif Zinoma jei gyvunas jums brangus smile.gif

P.s del info internete: yra labai daug informacijos, bet deja daug tos informacijos niekam tikusi.
Atsakyti
Taip, katinas iskastruotas kai jam buvo puse metu, na man taip patare kad paskui bedu nebutu, su tualetu tai jis saunuolis, isvis, niekur nelenda, indu nedauzo ant stalo nelipa kai mes matom lotuliukas.gif bet kai pareiman namo tai jis virtuvej tupi ant satlo ir ziuri i mus,, supranta kad negalima, bet kaip suakmenejes ziuri, paskui ramiai nulipa ir daugiau prie musu jis nelipa ant stalo, nors ant palanges, po stalu mazas staliukas yra tai jis eina, mum ant keliu lipa , sedi kartu kai valgom ir jis tuom kart eina prie savo bliudu paesti.., na spintos tai silpnybe, lentyna tuscia, dezutes, butinai turi ilysti net jei ir netelpa, na cia visi katinai ko gero taip daro, tik uzuolaidom nelipa, ankciau kur turejau katina, na man sekasi, buvo balta angora patinas irgi kastravom, po pusmecio pamatem kad kurcias, na veterinarai pamate, jis ir sekiojo paskui mane, tik jis buvo meilus nes nuo motinos buvo paimtas 2 menesiu, kate visko ismokius buvo, tik jis negirdejo, tai labai indus dauze, jis nereguodavo i garsa tai jam vienodai buvo tu sakai jam ar ne, visur paskui mane ejo, mane dabojo, bet isgyveno 3 metus ir jam buvo su kepenim ar inkstais kazkas kad jau veterinorius dar gelbejo 2 dienas paskui jau sake nekankinkim, uzmigdom tai 3 metus neturejau jokio augintinio ir veterinaras liepe nepirkti slapio maisto is prekybcentriu, nuo ju sake kad katinam viduriai pareina, tai sita sausu maitinam ir tikrai storulis, na normalus, ne kudena grazus, blizga, siaip rudas bet tarsi hamelionas keicia spalva, vakare juodas, nakti jo visai nesimato, idomus toks kazkaip labai .. .. siaip labai katinus myliu, bet nemoku ju aukleti jei kate ju neisauklejo....miega mano chuliganas ramiai ant kaldros ir lyg niekur nieko....na jau ne pirmas kartas kada as uzsiliepsnoju, atrode si karta viskas jau, bet vel.... apsiraminau cia pas jus, aciu uz palaikyma, pasirodo labai reikia kolegu palaikymo ir patarimu, aciu jum.
Atsakyti
QUOTE(***nora*** @ 2013 10 29, 12:35)
Taip, katinas iskastruotas kai jam buvo puse metu, na man taip patare kad paskui bedu nebutu, su tualetu tai jis saunuolis, isvis, niekur nelenda, indu nedauzo ant stalo nelipa kai mes matom  lotuliukas.gif ......


Džiugu, kad geriau jaučiatės 4u.gif Gyvūnai irgi jaučia mūsų būseną, ir ji juos veikia - ramybė ir vidinis stabilumas užkrečiamas. Iš Jūsų aprašymo gan protingas, geras ir mielas katinas, tikrai labai gaila kad jis Jus puldinėja, bet manau pridėjus kantrybės, užsispyrimo ir šiek tiek laiko viskas turėtų susitvarkyti. Juolab, kad Jūs jį irgi mylit...
Paprašykit ir kitų šeimos narių palaikyti Jus auklėjant katiną - nors jis jų ir nepuola, bet lai supranta, kad jie - Jūsų pusėje ir netoleruoja tokio elgesio. Jei katinas eina pas kurį nors kitą Jus užpuolęs ar apdraskęs - tegul nesulaukia dėmesio, būna ignoruojamas. Ir stenkitės pati diktuoti laiką ir sąlygas, kada katinui galima su Jumis žaisti, kada kur gulėti.
O dėl spintų ir dėžučių - tai faktas, kad čia visų silpnybė biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos koleges, na tolimesnes musu draugystes peripetijos su mano Pukiu, taigi, 2 paros katinas ramus, gulineja, vaiksto, vakare bande pulti bet pavijau ir tuom pasibaige, norejau vakar paglostyti gulinti tai labai supyko, vel kando... tai sunus sako, nelysk ir neglostyk... kazkaip idomai tas katinas, kaip is tos pasakas , kad einu vienas kur noriu....istisom dienom miega tai balkone tyliai tupi, paskui pasbeldzia kad ileistume namo.... as tik nuo savo lovos pasitraukiu, jis i mano vieta atsigula ir kai gulu, jis net nepasitraukia, stumteliu tai letai atsoja, isiriecia, paststo kupra ir nueina, na as daznai gulineju diena nes negaliu ilgai sedeti, o foteliuko kokio neturiu, tai kambary tik mano lova ir telieka man, bet va katinas nenori dalintis ir viskas, nakti miega prie mano koju.... tai dabar vel nesuprantu, ar cia laikina ar cia jis tikrai supranta kad jau ant ribos mano kantrybe, ai, dar uzvakar paemus ji pakisau po dusu galva jo kai norejo vakare kasti...ir vel, sunus sako, geruolis musu, jis nieko nedaro....
Atsakyti
nora, grynai hierarchijos sutrikimai jūsų "gaujoj" smile.gif mūsų katukas buvo auklėjamas, kad ant stalų negalima, kąsti, braižytis negalima net žaidžiant (gaudavo per sukutį ir būdavo apšnypštas), miegoti reikia atskirai, tvarką diktuojam mes, o ne jis. Tai liko atpirkimo ožys - gerutis šuo, kuris negali ramiai pagulėti guolyje, jei katinas sumano jį išvyti ir specialiai atsigulti į jo vietą, nors galėtų gulėti ant baldų, kur šuo neleidžiamas. Kanda jam į kojas, puldinėja ir t.t. Vargšė kalytė, jau net gintis išmoko ir nuo kitų gyvūnų, jei kas nepatinka, amteli piktai, o anksčiau visiška gerietė būdavo, tik gūždavosi ir guldavosi iškart..

tiesa, kartais apsipykstam su katuku (už bliovimą naktimis būdavo anksčiau arba ką nors nuverčia duodamasis, paleidžia nagus protarpiais (gal kai susierzina stipriai beglostant ar pan.)), tai bausmės būna apšnypštimas, kišimas po vandens srove, užšaukimas.. Supranta, gūžiasi, paimtas už pakarpos, o paskui ateina taikytis atsargiai. Tik gaila man jį baust, nemoku piktai šnypšti blush2.gif tik jau jei kokią vazą išverčia (gėlės - silpnybė) ar lempą numeta, tai tenka blush2.gif

gal kuri žinot, koks katės amžius yra, verčiant į žmogaus metus? kažkur lyg skaičiau, kad pirmi vieneri metai tai 14 žmogaus, taip sakant paauglystė biggrin.gif

ir ar jūsų katinams irgi patinka, kai yra glostomas snukutis, ta prasme ne galva, o pats snukis, atvėpiant net lūpas, braukiant per nosį, akis? biggrin.gif jis net knerkia iš malonumo, pats kiša galvą po ranka biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(***nora*** @ 2013 10 28, 23:06)
man ji atveze 2.5 menesio, jis buvo paliktas kates, ji 2 kaciukus pasiliko o sita atmete ir nesere, tai drauge ji isgyde akytes, nes uspuleve buvo, ismaitino su buteliuku ir man ipirso, nors kieminis bet grazuolis, pukuotas, eda tik sausa is veterinarijos perku, slapio nenori, vis nupirkus pasiulau, bet zele tik nulaizo o visa kita palieka.. musu maista visa apuosto bet neima, jam idomu kai as kava geriu, ka valgau, bet jis pauostes nueina. o kandimas nuo maziuko buvo tik pirmiau kazkaip dar atrode kad zaidzia, as ir vandeni bandziau ,,, ir dabar purkstukas prie lovos bet jis viisai nebijo jo, as tai suprantu ir dabar kad jis zaidzia, bet jau man nejuokinga kai kraujai tyska....svarbiausia kad sunaus neliecia, ir nepatinka kas atsiseda ant mano lovos, tai ir bando pulti, bet sunus guli, jis jo neliecia. nesuprantu katino psichologijos, na butu pasiutes, pultu visus, o dabar kaip rasot- gaujos vadas ir darau ka noriu.

Musu katyte irgi kiemine,paimta dar akla,is po konteinerio... doh.gif Dukra ja ismaitino,ir ji prieme ja uz motina,kaip su motina ir elgesi-draskesi ir kandziojosi be ceremoniju...tai mano dukryte moke ja nuo mazu dienu kad negalima draskyti veido-suemusi atitraukdavo nuo veido,bare,aiskiai parodydavo kad jai skauda ir kad taip negalima...bet cia buvo auklejama laiku,nuo mazens,ir katukas gana greitai suprato kad veido draskyti negalima...kiek paaugus taip pat suprato kazkaip,kad namu gaujos vadas esu as,ir neleisdavo sau draskyti manes (jai tie draskymaisi grynai zaidimas buvo),kartais uzsimirsusi siekdavo ciupti,ir staiga susivokusi susigedusi sprukdavo salin...siuo metu katytei 2 metai,ir matosi,kad zaisdama arba megindama istrukti is ranku (kazkodel nemegsta ranku,tik dukra pripazista) ji samoningai stengiasi neapdraskyti,nesuzeisti...vnz.,isaugo ir patapo protinga...Pries tai turejom kate,turincia norvegu miskines kraujo,tai kol buvo jauna-puldinejo visus,tamsiam koridoriuj sokdavo vaikams ant sprando ir kasdavo,nakti taikydavosi ant galvos,terorizuodavo mazaja-ji negalejo dar apsiginti,tai kate naglai atimdavo maista is jos lekstes biggrin.gif , iki metu nakciai uzdarydavom virtuveje,ji ten isigudrindavo uzsilipti ant duru staktos ir ryte atidarius duris sokdavo atidariusiam ant galvos... lotuliukas.gif doh.gif Kazkaip nedarem is to tragedijos (net idomiau,kai kate va tokio charakterio),o einant metams tie uzpuolimai vis retejo,retejo ir galu gale liovesi...i gyvenimo gala,po sudetingos operacijos,pasidare itin meili,sakyciau,dekinga uz pratesta gyvenima...daug asaru isliejom kai teko atsisveikinti,labai protinga kate buvo...
Mano nuomone-svarbiausia gyvuna nuosirdziai myleti,jei yra meile-gyvunas ta jaucia ir su laiku susitvarko visos bedos...mes daug kaciu esame tureje,ir visos-ne su auksiniu charakteriu,bet kazkaip kai jos isaugdavo is jaunystes amziaus apsitvarkydavo viskas...
Atsakyti
QUOTE(***nora*** @ 2013 10 31, 19:44)
Sveikos koleges, na tolimesnes musu draugystes peripetijos su mano Pukiu, taigi, 2 paros katinas ramus, gulineja, vaiksto, vakare bande pulti bet pavijau ir tuom pasibaige, norejau vakar paglostyti gulinti tai labai supyko, vel kando... tai sunus sako, nelysk ir neglostyk... kazkaip idomai tas katinas, kaip is tos pasakas , kad einu vienas kur noriu....istisom dienom miega tai balkone tyliai tupi, paskui pasbeldzia kad ileistume namo.... as tik nuo savo lovos pasitraukiu, jis i mano vieta atsigula ir kai gulu, jis net nepasitraukia, stumteliu tai letai atsoja, isiriecia, paststo kupra ir nueina, na as daznai gulineju diena nes negaliu ilgai sedeti, o foteliuko kokio neturiu, tai kambary tik mano lova ir telieka man, bet va katinas nenori dalintis ir viskas, nakti miega prie mano koju.... tai dabar vel nesuprantu, ar cia laikina ar cia jis tikrai supranta kad jau ant ribos mano kantrybe, ai, dar uzvakar paemus ji pakisau po dusu galva jo kai norejo vakare kasti...ir vel, sunus sako, geruolis musu, jis nieko nedaro....


na, kaip Jūsų reikalai? beje, kiek metų sūnui? nustatant gyvūno vietą šeimoje, reiktų tai visiems aptarti - kas kam diktuoja sąlygas ir nustato elgesio normas. O aptarus - to laikytis, nes gyvūnai akimirksniu pajunta jeigu iš vieno šeimos nario sulaukęs griežto atsako, iš kito sulauks pritarimo.... nelabai veiksmingas gaunasi auklėjimas, jei Jūs bandot įrodyt savo viršenybę, o kiti šeimos nariai - katino pusėj doh.gif ... net jei Jums veidą drasko...
čia Digsei 4u.gif
http://www.alfa.lt/s...11-05-05_07-00/
mūsų katei irgi labai patinka, kai glostai snukutį - ten, kur ūsai auga mirksiukas.gif pati trinasi į ranką. Skaičiau, kad ten yra kažkokios liaukos, kuriomis jos žymi mėgstamus daiktus savo kvapu blink.gif net naudojama ta jų išskiriama medžiaga kvepalų gamyboje kvapui fiksuoti smile.gif
Atsakyti
sveikos,
turim ir mes bedeliu biggrin.gif priglaudem katineli. atrode, kad moka naudotis tualeto dezute, bet tik atrode, nes sugalvjo maza reikaliuka daryti ir ant lovu doh.gif mazyliui apie 4-5 men ax.gif nezinau kaip elgtis...gal kas susidure ir turi geru minciu kaip ispresti sia problema doh.gif
Atsakyti