Įkraunama...
Įkraunama...

Kačių elgsena

QUOTE(exangel @ 2013 01 21, 01:17)
pas mane ir panasiai..gal..turiu katyte ir katiniuka. Pries kelias dienas katyte atliko savo reikalus vonioj. Isvaliau tikrai kruopsciai, su valikliais balikliais ir t.t. Siandien radau kita kruvele vonioj, jau kaciuko (na as atskiriu ir pagal kvapa ju reikaliukus ir pagal, sakykim, tekstura. Kodel taip jie pasielge? Siaip niekada niekada niekada nera pridare ne savo  dezutej..Ir dar tas faktas kad ne vienas cia taip uzdurniavo o abu..  g.gif

O kokio amžiaus jie? Kastruoti? Negali būti, kad žymi?
Atsakyti
QUOTE(Colomba @ 2013 01 21, 02:32)
O kokio amžiaus jie? Kastruoti? Negali būti, kad žymi?

Mergaite, ta kuri pirmoji pridare i vonia dvieju metu. Sterilizavom kai jai buvo 6 menesiai. Katinelis, kuris po keleta dienu irgi pridirbo yra 8 menesiu, jis iskastruotas 3 menesiu. O buna taip, kad katinai zymisi teritorija kakuciais, o ne tik slapinimusi?
Atsakyti
QUOTE(exangel @ 2013 01 21, 14:02)
Mergaite, ta kuri pirmoji pridare i vonia dvieju metu. Sterilizavom kai jai buvo 6 menesiai. Katinelis, kuris po keleta dienu irgi pridirbo yra 8 menesiu, jis iskastruotas 3 menesiu. O buna taip, kad katinai zymisi teritorija kakuciais, o ne tik slapinimusi?

Turėjau morčiaujančią katę, kuri rimtus reikalus darė ne į dėžę, susitvarkė po sterilizacijos per pora savaičių.

O negali būti, kad jiems kraiko dėžutė buvo nešvari? Arba vienam padarius, kitas jau nenori ten daryti?
Atsakyti
exangel - aš irgi tą patį norėjau pasakyti smile.gif - negalėjo taip sutapti, kad abu tuo pat metu užsinorėjo į tuoletą ir gavosi kad vienas padarė o kitas nenorėjo į pridarytą eiti. Pas mane du katinai: katinas 7 m. ir katytė 8,5 mėn. Tai katytė irgi buvo šalia padariusi - nupirkau didelę dėžę, daug smėlio pripyliau ir thumbup.gif abu kaciai patenkinti. O gal kartais kraiką pakeitėte? Mano katinui nepatiko pvz. silikoninis - pėdutes jam badė grūdeliai biggrin.gif - eidavo ir į silikoninį bet kai vieną dėžę pripyliau silikoninio o kitą paprasto - tai į silikoninį net nežiūrėjo schmoll.gif
Dar patarimas - merginos, kurios globojo mažus kačiukus pripratinimui katžolės į smėliuką pridėjo - padeda pripratinti prie savo tuoleto smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Magnuna: 21 sausio 2013 - 14:34
na neatsimenu kaip buvo ta pirmaji karta, bet va kai antrasis katukas pakakino tai tualetas svarus buvo. O ir siaip jis gan svarus buna visad, visad stengiuos isvalyt po atliktu reikalu, o kadangi dabar visa diena namie sedziu tai kaip ir pavyksta. Kraiko nekeiciau, tualetas gan didelis, norint, o kartais taip ir buna, abu katuliai sulenda smile.gif Net nezinau kame cia problema g.gif Ir dar man keisciausia, kad ne viena katyte, bet va abu taip sudurniavo.
Atsakyti
jei katinukas ne vietoje "atliko reikalą" tai toj vietoj reikia actu išvalyti - tada garantuotai neliks jokio kvapo. Galbūt jūs plovėt kačių tualetą su nauju kokiu plovikliu arba tiesiog blogai išskalavot išplovus. Kaip suprantu čia buvo vienkartinis dalykas?
mano katė du kartus praeitos rujos metu pasisiojo savo dviejose mylimiausiose vietose (abi jų virtuvėje). Bet jai, savaime suprantama, buvo stogas pačiuožęs lotuliukas.gif abi vietos buvo kartoninės dėžutės, kurias išmečiau iškart ir tose vietose viską actu išpurškiau, tik prieš tai vyras katės nosį į jos tą šlapimą paniurkdė schmoll.gif

p.s. exangel, jūsų mažasis katinukas didžiąją katę turbūt autoritetu laiko, todėl ir pakakojo ten, kur ir ji 4u.gif
Atsakyti
Merginos, kaip isaukleti katuka, kad nepiltu ant stalo, ant spinteliu. Uzsilipa net ant dujines virykles verdant puodams rolleyes.gif Dazniausiai lipa visur vakare kai mes nueiname miegoti. Distancinius daznai randu ant zemes, kartais buna pazaista su saldainukais. Vandens purkstukas visiskai nebaisus. Kartais bandau uzploti per uzpakaliuka su laikrasciu, bet dar nespeju nusisukti, o ji jau grauzia mano laikrastuka arba mano koja biggrin.gif Nebijo visiskai nieko. Atrodo, kad viskas ka as darau tai yra zaidimas.
Atsakyti
Aš norėjau pasiteiraut ar katės kaip ir šunys įsimena žmogaus kvapą?
Atsakyti
QUOTE(racke @ 2013 01 24, 20:00)
Merginos, kaip isaukleti katuka, kad nepiltu ant stalo, ant spinteliu. Uzsilipa net ant dujines virykles verdant puodams  rolleyes.gif Dazniausiai lipa visur vakare kai mes nueiname miegoti. Distancinius daznai randu ant zemes, kartais buna pazaista su saldainukais.  Vandens purkstukas visiskai nebaisus. Kartais bandau uzploti per uzpakaliuka su laikrasciu, bet dar nespeju nusisukti, o ji jau grauzia mano laikrastuka arba mano koja  biggrin.gif Nebijo visiskai nieko. Atrodo, kad viskas ka as darau tai yra zaidimas.

papasakosiu kaip mes kovojam su savuoju nenaudėliu (6 mėn.). Vandens purkštuko nemėgsta, prie akių ant stalo nelipa nes žino kas bus, bet naktimis kai mūsų nėra, tai mėgsta per stalus prasieiti. Pradžioj bandžiau metodą su lipniomis juostelėmis. Pridėlioju ant spintelės ir stalo lipnių juostelių lipnia puse viršun. Užšoka, lapcės limpa, susinervina, nušoka žemyn. Metodas geras, ale mane pačią labai užknisa kasvakarą prieš miegą tomis lipniomis juostelėmis spintelę puošt.
Vyras sugalvojo kitą metodą, kuris labai gerai pasiteisino - nakčiai ant spintelės prie krašto pridėliojau daug padėkliukų su vandeniu - dangteliai nuo tų plastikinių maistinių dėžučių. Jie neaukšti ir katinui iš apačios nelabai matosi jog kažkas prie krašto stovi. Šoka viršun ir pataiko tiesiai į vandenį arba dar geriau nuslįsta kartu su visu padėkliuku ir vandeniu atgal ant grindų. Pakako keletos kartų taip apsivožti su vandeniu, kad nebenorėtų lipti (na bent jau visa savaitė dabar tikrai nelipo). Plius aš neleidžiu tik ant virtuvinių spintelių ir stalo lipt. Kitur nedraudžiu, visgi katinas ir ne tik ant žemės gyvena.
Pirmiausia ir patiems nereikia ant stalo palikt maisto, nes katinas užuodžia, jį vilioja ir atsispriti tam kvapui kartais ne jo valioje biggrin.gif
Atsakyti
Mūsų katei virš 2 metų.Negelbėjo nei purkštukas, nei juostelės lipnios. Jai mat įdomu net ir ant tuščio stalo pasėdėt... doh.gif ir nesvarbu jai, ar mes tam pačiam kambary, ar ne. Gauna per rūrą arba nubėga dar atsistot nespėjus(žino kas bus jei atsistosiu), bet po to vėl lipa. lotuliukas.gif doh.gif
Atsakyti
Musiskei m aistas irgi nera labai idomu biggrin.gif Jei svarbu viska patikrinti ir dar kazka numesti ant zemes. Reikes pabandyt koki jusu pamineta varianta. Tik vandens tai ji visai nebijo. Pastoviai sedi vonioje jei prausiuosi. O del lipimo, tai as taip pat neleidziu laipioti po virtuve ir kambaryje ant stalo. Musu katytei 4 menesiukai ir vis viliuosi, kad dar suaugs biggrin.gif Taip pat tikiuosi, kad kazkada isaugs ta savo keista meiles israiska:tuo paciu metu burkuoti, urgzti, laizyti ir kasti ax.gif rankas ar kojas.
Atsakyti
Sunkiai sekasi katuką atpratinti lipti ant stalų (salione ir virtuvėje). Klaidą padarėm, kad ką tik įsigiję leidom, nes toks baikštutis atrodė, ant grindų atrodė jam šalta virtuvėj... blush2.gif Dabar galima ant palangių, sofos, fotelių, bet stalų, spintelių ne ne schmoll.gif Tik kad jis vis tiek lipa, slapta. Kol mus mato, saugosi. Ypač jam įdomus paliktas maistas. Tai jau įpratom nepalikinėti be priežiūros, virtuvės duris išeidami visada uždarom.

Vonia - tikra žaidimų aikštelė, juk taip įdomu išvynioti tualetinį popierių, laipioti vonios kraštu, o kiek dar įdomybių ant lentynėlės padėta, ką lengvai galima pasiekti užsilipus ant bakelio... doh.gif Yra ir nuostolių pridaręs - numėtė viską, ką pasiekė, ir mano linzę iš pakelio perkando blink.gif Tai vonios durys irgi visada darinėjamos dabar.

Nuo pat įsigijimo palikdavom katuką nakvoti atskiram kambary, kad nesipratintų kartu į lovą eiti ir įprastų vienas miegoti. Bet išmoko atsidaryti duris, užšokdamas ant rankenos, ir tuo pačiu ir vonios duris, o tada jau kniaukti ir belstis į mūsų miegamąjį doh.gif Apnakvindinom kartu šunį, kuris prieš tai turėjo guolį miegamajame - jie draugeliai, tai ramiai kartu miegojo. Kurį laiką... Vėliau jam matyt atsibodo vėl visą naktį išbūti ramiai, tai atsidarydavo duris (bešokinėdamas ant rankenos mus išbudindavo, gaudavo velnių, bet vis tiek savo darydavo), įeidavo ir išvartydavo vonią... Tą patį darydavo ir dienom likęs vienas - nepabūdavo ramiai kambaryje uždarytas. Tai dabar išeitis tokia - išimam durų rankeną, kad negalėtų atsidaryti iš vidaus. Padeda kol kas unsure.gif

Šiaip tai labai mielas ir geras, juokingas jis, jam žaislas paprasta šiukšlė gali būti, su šuniu siaučia thumbup.gif Dar mėgsta minkyti ir žįsti mano ranką biggrin.gif
Atsakyti