Patiems spalvas reguliuot yra slidus reikalas, nes spalvas kraipo tiek monitorius, tiek spausdinimo mašina. Na, čia neskaitant jūsų arba laboranto Reguliuot geriausia, kai monitorius ir spausdinimo mašina sureguliuoti (sukalibruoti) ir turi savo spalvų profilius... ai, gerai, nesikeiksiu, o tai profesionalų atsakymą apie profilius esu girdėjęs tik iš vienos fotolaboratorijos Lietuvoje, kuri juos turi , tai nėr prasmės čia aiškinti.
Bandykit nunešt pabandymui keletą į skirtingas fotolaboratorijas, dar geriau paklauskit, ar būtų galima kartu su laborantu spausdint nuotraukas. O toliau jau priklausys nuo laboranto, nuo konkrečios spausdinio mašinos ir jos iškraipymų (jos visos kalibruojamos- bet to per maža), kokias spalvas pasigavo fotoaparatas, kiek fotografas mokėjo / galėjo jas pakoreguoti / turėjo priemonių spalvų balansui tvarkyti fotografuodamas.
Be korekcijų: ne visos fotolaboratorijos moka spausdinti be korekcijų Yra tekę nunešt spausdint akivaizdžiai testinę foto, tai gavau padidintu sodrumu, kontrastu, sharp... Dėl to gali iš šviesių vietų likt balti blynai, nukentėt spalvų tonai, atsirast grūdėtumas. Jei foto neredaguota, jai tai gali tikti, bet jei sutvarkyta, tai nepageidaujama.
Vilniuje Procentras gerai daro, bet pagal atsiliepimus kaip kam. Minsko Iki nusileidus Fujifilm - teko girdėt gerų atsiliepimų, bet jau labai seniai beteko ten lankytis ir ką nors spausdint.
QUOTE(Žydraakė @ 2006 07 11, 09:47)
Parūpo toks dalykas, ar visose foto laboratorijose daro gerai
Iš draugės pavyzdžio mačiau, kaip dviejose skirtingose laboratorijose padarė visai skirtingo atspalvio nuotraukas
Ką galit patarti
Iš draugės pavyzdžio mačiau, kaip dviejose skirtingose laboratorijose padarė visai skirtingo atspalvio nuotraukas
Ką galit patarti