0,3-1,5 % visų matės medžiagų sudaro kofeinas, apie pusę jo jungiasi su rauginėmis medžiagomis, tad kofeinas veikia organizmą gana ilgai. Šią arbatą patartina gerti patiriantiems įtampą, greitai pavargstantiems, nesugebantiems sutelkti dėmesio, užsiimantiems aktyviu protiniu darbu žmonėms. Be to, matė slopina skrandžio jautrumą, apetitą. Matė ramina nervus ir suteikia reikalingą vitaminų kiekį. Matės sudėtyje randami A, B, C, E, P ir kiti vitaminai, daugybė mikroelementų (siera, kalis, kalcis, magnis, natris, geležis, varis ir t. t.) eterinių aliejų, taninų, gliukozės, augalinių aliejų ir kitų elementų, kurie suteikia šiai arbatai specifinį skonį. Šios arbatos sudėtyje randamas unikalus alkaloidas- mateinas. Savo poveikiu į žmogaus organizmą mateinas panašus į kofeiną, tačiau veikia daug švelniau ir neturi kofeinui būdingų pašalinių veiksnių. Matė veikia kaip stimuliatorius, įtakojantis fizinį ir psichinį žmogaus aktyvumą, gerina medžiagų apykaitą, normalizuoja kraujospūdį. Eilė tyrimų patvirtina, kad matė teigiamai veikia žmogaus imuninę sistemą. Taip pat ji gerai veikia kaip psichostimuliatorius: pagerina nuotaiką, padeda susikaupti, ramina nervus, ir padeda kenčiant nuo nemigos.
Papildyta:Matė (isp. Mate, gvar. Ka'ay) gėrimas, gaminamas iš paruoštų ir išdžiovintų paragvajinio bugienio (isp. Yerba mate) lapų, juos užpylus karštu vandeniu. Tai nacionalinis Argentinos ir Urugvajaus gėrimas, taip pat geriamas ir Paragvajuje, Brazilijoje, Čilėje, rytų Bolivijoje, Libane, Sirijoje.
Papildyta:Teigiama, kad matėje yra į kofeiną panašios medžiagos mateino, kuris kai kuriuose šaltiniuose vadinamas kofeino sinonimu. Matės lapuose kofeino yra tiek, kiek kavos pupelėse. Priklausomai nuo paruošimo būdo, puodelyje matės gali būti mažiau kofeino negu puodelyje kavos, tačiau matėje taip pat yra du kiti ksantinai (į kofeiną panašūs junginiai): teobrominas (kaip ir kakavos pupelėse) bei teofilinas (kaip ir normalioje arbatoje), kurių poveikis panašus kaip ir kofeino. Todėl gerti matę didesniais kiekiais, nei gėrėte anksčiau kavą nerekomenduojama.
Nors matei priskiriama daug savybių, tačiau tik kai kurios yra įrodytos. Yra įrodyta, kad matė turi stiprų antioksidacinį poveikį ir gali sumažinti oksidacijos poveikį organizmui. Nors buvo atlikti tyrimai, kurių metu nustatyta, kad matė siejama su gerklės, skydliaukės ir šlapimo pūslės vėžiu. Mokslinių tyrimų metu nustatyta, kad tie, kurie išgeria matės daugiau nei litrą per dieną, rizikuoja susirgti šiomis ligomis, tačiau išsamesnių duomenų kol kas nepateikiama.