Įkraunama...
Įkraunama...

Naujas nėštukių kalendorius

man labai patiko nesciosios kalendoriuje, kad informacija suskirstyta apie vaiko vystymasi, tada mamos savijauta ir tada teciui informacija. pastarosios prapletimo ir pasigedo mano vyra, o man norejosi dar daugiau info apie tai kas darosi man ir kas vyksta mano pilvelyje. juk apie tai skaityti nenusibosta smile.gif
Atsakyti
manau reikėtu paminėti kokių maisto produktų teks visiškai atsisakyti busimai mamytei kuri pati maitins savo kudikėli.Pvz.gimdimo namuose pietums atnešė troškintų kalafiorų(nevalgiau ispėjo kad nuo kopustinių daržovių skauda pilvukai vaikialiams),vakare verkė visas skirius.Tai pat priminti kokia itaką ir žalą besivistančiam vaikialiui daro rūkymas ir alkoholis.
Atsakyti
is tikruju senas kalendoriukas yra gabetinai geras smile.gif bet atnaujinimu tikrai reikia, jau daug kartu mineta vaisdinr medziaga smile.gif bet butu dar galima pamineti daugiau veiklos nestukei,kad pagerint maziuko busena pilvuke, manksteliu..kazka apie rubus(pvz dydius ir medziaga)kaikurios turi del to keblumu smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Brile @ 2011 07 21, 20:04)
manau reikėtu paminėti kokių maisto produktų teks visiškai atsisakyti busimai mamytei kuri pati maitins savo kudikėli.Pvz.gimdimo namuose pietums atnešė troškintų kalafiorų(nevalgiau ispėjo kad nuo kopustinių daržovių skauda pilvukai vaikialiams),vakare verkė visas skirius.Tai pat priminti kokia itaką ir žalą besivistančiam vaikialiui daro rūkymas ir alkoholis.


priminti kalendoriuje ar kabinti plakatus yra bergzdzias reikalas, nes tos kurios nori rukyti ir gerti tai darys ir toliau, o toks daznas peikimas dar labiau skatins jas vartoti tuos zalingus dalyjus..ne daug ka paveikia tokia medziaga, mamyte turi pati noreti negerti ir nerukyti.
o nuolat matydamos kaip vienas ar kitas dalykas kenkia, jos zinos visa daroma zala, bet negales mesti, tai kels sau dar didesni stresa,kalte ir taip dar labiau kenks vaikiukui..
na bet cia mano nuomone
Atsakyti
QUOTE(maukis2 @ 2011 07 21, 23:40)
is tikruju senas kalendoriukas yra gabetinai geras smile.gif  bet atnaujinimu tikrai reikia, jau daug kartu mineta vaisdinr medziaga smile.gif bet butu dar galima pamineti daugiau veiklos nestukei,kad pagerint maziuko busena pilvuke, manksteliu..kazka apie rubus(pvz dydius ir medziaga)kaikurios turi del to keblumu smile.gif
Papildyta:
priminti kalendoriuje ar kabinti plakatus yra bergzdzias reikalas, nes tos kurios nori rukyti ir gerti tai darys ir toliau, o toks daznas peikimas dar labiau skatins jas vartoti tuos zalingus dalyjus..ne daug ka paveikia tokia medziaga, mamyte turi pati noreti negerti ir nerukyti.
o nuolat matydamos kaip vienas ar kitas dalykas kenkia, jos zinos visa daroma zala, bet negales mesti, tai kels sau dar didesni stresa,kalte ir taip dar labiau kenks vaikiukui..
na bet cia mano nuomone



Visiškai nebergždžias. doh.gif Dažna, ypač jauna mamytė, ( čia nekalbame apie asocialias ar palaidą gyvenimo būdą vedančias) nesusimąsto, kas čia tokio, na ir kas atsitiks. Yra tokia žmonių grupė kuriems reikalingi pavyzdžiai. pvz. - prasidėjus gimdymui, nubėgus vandenims, nedelsiant ir tučtuojau važiuoti į gimdymo namus, nesvarbu - baimės, kad ne tie gydytojai budi, o tas su kuriuo susitarėte priimsiant gimdymą užtruks kol atvažiuos, ir t.t. Iliustravus - pasakojimais, vaizdine medžiaga, pateikti pavyzdžių, (vienas iš jų), kūdikis užduso pavėlavus padaryti cezario pjūvį, nes mama vis laukė savo gydytojo, 2 savaites mažylis pragulėjo komoje, iš jos pabudus nustatytas visiškas cezebrinis paralyžius, vaikui jau 4 metai, pateikti pavyzdžių ką gali tokio amžiaus sveikas vaikas ir ką išgyvena, su kokiomis problemomis susiduria to vaikiuko tėvai....
Sakysite žiauru, bet yra tokia realybė, pati niekada nerūkiau, nesu jokia abstinentė, bet draugai mane vertina kaip negeriančią, o va mano sesė, pirmo vaikiuko susilaukusi 27 metų - tikrai ne jauniklė, turinti magistro išsilavinimą, dabar būdama 4 mėn. nėščia ir rūko ir išgėrinėja, moka naudotis internetu, skaito knygas, esame vieno medžio vaisiai, o visiškai skirtingi....Ir tik kai imu gąsdinti ( nesu medikė tad kartais gal perlenkiu lazdą), kad jos pirmagimiui vandenė gal nuo jos rūkymo aptikta, gal nuo to, kad nežiūrėjo atsakingai ir augindama šunį, ir kontaktų su gyvūnais, būdama nėščia nepasiskiepijo....
Žodžiu mano moralą manau supratote.
Atsakyti
neperskaiciau visu mamyciu komentaru.. bet, manau labai swarbu pazymeti, kokie tyrimai turetu buti atliekami tam tikromis sawaitemis (pvz.kaklo rauksles ir tt.) smile.gif kartais mes pamirstam, o ir nezinom, o daktaraj per skubejima nepamini.....ech:) paskui nervu kiek!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rraassyte: 23 liepos 2011 - 12:06
galetu kaip ir seniau buvo atsirasti mamyciu komentarai apie ju savijauta ir pastebejimus kiekviena savaite.
Atsakyti
QUOTE(mazas_debeselis @ 2011 07 21, 12:07)
man labai patiko nesciosios kalendoriuje, kad informacija suskirstyta apie vaiko vystymasi, tada mamos savijauta ir tada teciui informacija. pastarosios prapletimo ir pasigedo mano vyra, o man norejosi dar daugiau info apie tai kas darosi man ir kas vyksta mano pilvelyje. juk apie tai skaityti nenusibosta smile.gif

man irgi tai patiko.
Senasis kalendorius visai neprastas buvo, bet aišku patobulinti yra kur. Aš siūlyčiau, kaip jau ir buvo minėta, kad būtų nurodyta kada kokius tyrimus būtina/ galima/ ar rekomenduojama atlikti. Bei išsamiau pateikti kas darosi su moters organizmu, nes pvz tokie dalykai kaip raiščių tempimasis ir pan. čia jau reiktų, kad kuo daugiau moterų pasidalintų savo nėštumo eiga

prie kiekvienos savaitės ar bent jau mėnesio būtų galima numatyti tokius punktus: būtina atlikti; rekomenduojama; ir nėštumui palengvinti idėjos.

o šiaip kadangi nemažai siūlymų dėl lyties spėjimo, dėl vaikučių priežiūros po gimimo, tai juk yra atskiros temos ir nereiktų, kad viskas tai būtų sukrauta į nėštumo kalendorų. Irgi ne prie nėštumo kalendoriaus, bet manau visai vertinga informacija būtų apie tai, kaip rekia pasiruošti nėštumui. kada pas gydytojus, pas kokius apsilankyti, į ką atkreipti dėmesį. Nes aš tokios informacijos neradau, o kai nuėjaus pas ginekologę ir pasakaiua apsilankymo priežastį, kad planuojam vaikelį "gaudyti" po poros mėnesių ir atėjau pasitikrinti, tai išsijuokė iš manęs smile.gif o manau sveika mama ir tėtis prieš pradedant vaikelį taip pat labai svarbu. Nu bet čiane prie kalendoriaus, tik akd nemažai siūlymų irgi patenkančių ne į kalendoriaus temą, tai paminėjau biggrin.gif
Atsakyti
Mačiau, kad kažkuri mamytė jau rašė, bet neturėjau laiko skaityti visko - aš konkrečiai pasigedau (kai laukiausi pirmojo lėliuko) ir pasigendu (kadangi laukiuosi antrojo) informacijos apie svorio priaugimą - max ir min, vidurkis ir pan. Gal tai galėtų kažkaip koreliuoti su kūno masės indeksu, ar bent ūgiu (turiu labiau problemą ne per daug "priaugimo", o per mažai).
Atsakyti
QUOTE(vikosiuks @ 2011 07 15, 08:54)
ko mamytes nepaminejo- tai dar butu galima pasisakyti, kokius vitaminus ar papildus koki menesi nepamirsti naudoti, kaip viena mamyte sake nepamirskime saves- tai yra dantys -kokiom dienom ir iki kada juos susitvarkyti. kokios priemones geriausios norint isvengti striju, kokia itaka daro seksas ir sperma gimdos kakleliui nestumo metu ir kaip itakoja gimdyma? tikrai mamytes teisios del vaizdo medziagu, bet mane nestumo metu labai domino ar busiu gera mama - ypac su pirmuoju, nes kai pagimdziau likau viena ir soko apimta nieko nebezinojau ka daryt su tuo vaikeliu ir ko jis nori. taip pat pasekmes gimdymo galetu aprasyti, kaip viskas buna po cezario, kada galima kelti vaika mamytei, kaip ir po paprasto gimdymo. mane labai domino toks dalykas kad po berniuko gimdymo pusei metu strigo atmintis ir kai pasiklausinejau taip buna ne vienai ir toms kurios gimdo berniukus. labai buvo idomu kas tai itakojo, vitaminai ar kazkurio stygius (pvz gelezies)? kaip isvengti pogimdyvines depresijos, kaip suprasti kad man ji jau prasidejo, kokios mano ligos ar infekcijos gali pakenkti vaisiui, del ligu paveldimumo, taip pat kokia itaka daro nesciosios alpimas, nes pastebejau vienas pykina, kitos alpsta.. kaip apsaugoti dantu emali supykinus. kokiu arbatu negalima gerti pagimdzius, kad nedingtu pienas ir kas ji skatina ir t.t.

Na su atmintimi ir man buvo spragu, bet as mergyte pagimdziau smile.gif
Atsakyti
Man visai patiko ir dabartinis kalendorius, bet atnaujinimai visada sveikintina. Manau jau daugelis mamyčių viską, ko reiktų paminėjo, bet įdomiausia manau būsimai mamytei būtų žinoti, kaip tuo metu jautėsi kitos mamytės, ką jos darydavo sunegalavus ar keistai pasijutus ar kai pykina, ar kai netikėtai sukraujuoja, nes tikrai ne visi kraujavimai baigiasi blogai... tiesiog prie kiekvienos savaitės kitų mamyčių patirtis... nes tai labai svarbu... ir taip pat informacija ar kokia maža paslaptėlė apie tai, kaip galima būtų elgtis jau džiaugiantis vaikučiu... tarsi mažas patarimas ateičiai...

Gal tiek tų mano pastebėjimų.

Dideliausios sėkmės rašant tiek daug gero wink.gif Ir ačiū 4u.gif
Atsakyti
as naudojausi nestukes kalendoriumi ir as skaiciau ir mano vyras.
Ypac kaip pirmo vaikelio laukiausi.
Man nepatiko kad kiekviena karta reikejo ivesti data.
Manau gal galima uzsiregistruoti nustatyti duomenis ir kas savaite gauti informacija i savo dezute. Atsidariai paskaitei, parasei savo komentarus.
daugiau informacijos teciams , jiems labai sunku susivokti, kas ju laukia ir kas cia vyksta su zmona , kad ji ne tokia kaip visuomet.
kadangi tai bendras kalendorius manau nereiketu rasyti apie gresianscius pavojus apsigimimus ir ligas. Cia yra individualus atvejai ir kam jau tai reikalinga informacija susiras. Nereikia nesciajai skaityti ir nuolat galvoti ar cia mano vaikuciui bus kas blogai su inkstukais ar ne . As neskaityciau tokio kalendoriaus, kuris man nuolat i galva kistu kad mano vaikui kazkas gali buti negerai.. Man buvo reikalinga pakili nuotaika.
Taip pat galbut gerai patarimai kada kraiteli ruostis, ka pirkti... kokie tyrimai reikalingi.. kokius klausimus uzduoti gydytojai nuejus... ( ne visada gydytojos buna geranoriskos , o jaunos busimos mamos nezino kas joms priklauso ir ko kada pasiklausti). kada pasiskaiciuoti pasalpa, nuolat kitant istatymams labai reikalingos zinios.
Zinoma svarbiausia vaiko raida vystymasis , nuotraukeles labai butu idomu :-))). man patiko kad buvo pasakojama tarsi nuo kudikio... tai tarsi dialogas su savo kudikeliu...
Atsakyti
-----paciu mamyciu nestumo metu sukaupta patirtis jos pasidalijimas su pavyzdziais ,nuosirdziomis istorijomis labai pravartu naujai besilaukianciai mamai
-----pravarti info busimiems teveliams apie vykstancius seminarus,pamokeles.

LABAI SVARBU ( tik Lietuvoje gaila bet dar neorganizuojama) - PIRMOSIOS PAGALBOS NAUJAGIMIUI-KUDIKIUI PAMOKOS TEVAMS
Amerikoje besilaukianciams teveliams kiekviena poliklinika ar medicinos istaiga rengia siulo pirmosios pagalbos naujagimiui kudikiui pamokeles,kuriu metu medikai moko kaip padeti uzspringus, pradedenciam dusti,nekvepuoti ir t.t. o tai labai svarbu suzinoti NE TIK teoriskai ,bet ismokti praktiskai ant spec,. leliu,nes ypatingai daug rizikos uzspringti uzdusti per pirmuosius naujagimio metus.,tad labai svarbu tevams buti pasiruosusiems-moketi suteikti pirmaja pagalba.
Atsakyti