Įkraunama...
Įkraunama...

Puošiame balkonus IX

Na ką, aš apie nemezijas parašysiu.
Buvo gaila praeitą vasarą mūsų nenaudojamo ir balandžių okupuoto balkono, todėl šiais metais jau nebeleidau jiems vaikų perėti. Kad būtų jaukiau sumaniau gėles kokias nors auginti. Daiginau ir auginau pabandymui, ar iš viso tokia veikla man.
Kokias sėklas radau parduotuvėj, tokias pirkau, net neįsivaizdavau, kas iš jų išaugs.
Kadangi išaugo visai neblogai - įkeliu pažiūrėti.
Čia gurklinės nemezijos, žiemė, ir kažkokia daugiametė, gal putoklis (bandysiu išlaikyti per žiemą).
Nemezijos lapelius nuleidžia greitai, jeigu vandens mažai ir karšta, tai aš, nepagailėdama vandens, gal kokias 3 nemezijas supūdžiau - perliejau. Reikia nepersistengti.
Čia fotografuota prieš kurį laiką, dabar šakelės labiau ištįsę, nėra tokios gražios.

Nemezijos
Atsakyti
QUOTE(TingineReksneMelage @ 2011 07 28, 12:46)
Na ką, aš apie nemezijas parašysiu.



Gražu bigsmile.gif
Aš kelis kartus bandžiau sėti nemezijas (iš "Nojaus sėklos"), deja nesudygo nė viena sėklelė schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Rimmuse @ 2011 07 28, 13:02)
Gražu  bigsmile.gif
Aš kelis kartus bandžiau sėti nemezijas (iš "Nojaus sėklos"), deja nesudygo nė viena sėklelė  schmoll.gif


Nemezijas sėjau iš Sėklos firmos sėklų. Sėklos buvo sandariam pakely, didelės (lyginant su dabar besiformuojančiom gyvų nemezijų). Dygo labai gerai - tokį mišką pridaiginau, kad pikiuoti buvo tikras malonumas smile.gif. Šitos firmos dar ir lobuliarijas (medučius) sėjau, irgi taip pat - miškas. Pabandykit sėti tokias.
Nežinau, kaip kitiems tos Nojaus sėklos, bet man irgi prastai dygo. Pvz. žiemės, kur nuotraukoj tamsiai žaliais lapeliais, iš viso pakelio išdygo gal 10-12 max daigelių. Dabar auga neblogai, bet dygo sunkiai.

Nemezijas komponuoti yra toks laimės dalykas - sodinant daigelius neaišku, kokios splavos žiedai bus. Mano puodas rausvų ir geltonų gerai atrodo, o kitas vazonas raudonų ir pieno baltos spalvos kažkaip ne taip gražiai. Dar pastebėjau, kad joms dideli vazonai patinka. Kur suspaudžiau porą daigų į nedidelį - ten lapai ruduoja. Kur dideliam - ryškiai žali. Gal jų šaknys kokios giliaeigės smile.gif.
Skaičiau, kad jas pakirpti galima ir spėja per vasarą dar kartą ataugti. Nužydės šakelės ir imsiu žirkles smile.gif.
Atsakyti
Pas mane balkone irgi buvo gyventoju vienais metais kai gyvenau bute https://picasaweb.go...669551783814274 https://picasaweb.go...669665443303922 irgi puseme balkonus lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Rimmuse @ 2011 07 28, 14:02)

Aš kelis kartus bandžiau sėti nemezijas (iš "Nojaus sėklos"), deja nesudygo nė viena sėklelė  schmoll.gif

Vat vat man ir neisdygo jos schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(kristinkag @ 2011 07 28, 14:29)
Pas mane balkone irgi buvo gyventoju vienais metais kai gyvenau bute https://picasaweb.go...669551783814274 https://picasaweb.go...669665443303922  irgi puseme balkonus  lotuliukas.gif


Aha, balandėliai ...
Na pažįstamas vaizdelis biggrin.gif. Tik kakoja jie labai jau neromantiškai biggrin.gif. Buvo tokia karšta vasara, o balkonas doh.gif ...
Šiemet buvau žiauri ir mečiau jų lizdą su kiaušiniais lauk. Bet dabar užtat geriam vakarais arbatą ir pieno kokteilius balkone smile.gif apsupti neišpasakomai nuostabaus nemezijų grožio lotuliukas.gif
Atsakyti
siais metais bandziau puosti balkona puikunais. ziedai grazus, nu bet labai trumpai jie laikosi, cia prasiskleide o po 1-2 dienu jau krenta... verysad.gif zodziu daugiau nebandysiu -nepatiko man ta savybe. o prazydo mano 2 portulakos wub.gif viena pasirodo geltona o kita raudona, nu kokie grazus ziedai, spalvos.... noriu as ju daug. sakykit kaip jas ziema galima kambaryje auginti vazone? paskui pavasari jeigu sukaisiociau zeme tiktu? bigsmile.gif
Papildyta:
QUOTE(Partizanė @ 2011 07 26, 11:20)
aha, tik jų negalima auginti kaip vienintelių gėlių loveliuose ar vazonuose. nes jos atsidaro ir užsidaro (žiedeliai). jei lietingos ir apsikiaukusios kelios dienos iš eilės, tai žiedai ir tupi "užsidarę". taip pat ir vakare jie užsidaro. Turkijoj mačiau gana gražiai portulakas su "ledeliais" viename loviuke. Portulakos svyra apačioj, o ledeliai viršuje. kadangi ten labai saulėta nuolatos, aišku kad vaizdas labai gražus.
man tik įdomu ar galėsiu kas išlaikyti daigeliais iki kito pasavario  g.gif
šiaip labai gajos. nulūžo šakelytė, įsmeigiau žemėn ir jau bujoja...


taip taip ir as manau kad negalima vienu o kas tie "ledeliai" ? blush2.gif
Atsakyti
na, balandžiai yra ligų nešiotojai, tai geriau jau balkone jų neturėti.

ledeliai - tai smulkiažiedės begonijos. user posted image
aha, žiūriu čia aš ledeliais užvadinau. ledinukai iš tikro.
Atsakyti

Na ką balkonų puošimo sezoną baigiau verysad.gif
Atsakyti
pas mane dar zydi lobelijos, margeniai graziai atrodo... smile.gif
Atsakyti
Tai kad dar žydi viskas ax.gif
user posted image
Kažkas rašė čia, kad puikūnai nepatiko schmoll.gif Man irgi iš pradžių nepatiko, kad išsiskeidęs žiedas žydi tik 1-2 dienas verysad.gif Bet kadangi per žiemą sugebėjo išgyventi mano įstiklintame, bet nesandariame balkone, tai palikau irnesakyk.gif
O šiemet jis prisisėjo pats papildomai, ir dabar nukritus vieniems žiedams, tuoj pat skleidžiasi kiti bigsmile.gif Be to sugebėjo neblogai atlaikyti popietinę kaitrą mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(*DonAngel* @ 2011 09 10, 17:36)
Na ką balkonų puošimo sezoną baigiau verysad.gif

Kodėl taip anksti, juk dar visos gėlės žydi rolleyes.gif
Atsakyti