Įkraunama...
Įkraunama...

Žele , žele tortai ir desertai-5, receptai...

QUOTE(ramune.v @ 2011 12 11, 11:16)
oi rolleyes.gif su normom tai.......... darau is akies, na bet bandau prisiminti.
1 indelis kondensuot
pakiukas sviesto
dvigubai tiek kiek sviesto sausainiu (Selga arba Gaidelis) tai mazgaus apie 400g
kakavos tiek kad butu rusva (galit det pacioj pabaigoj jau i sumaisyta mase-matysit kokio tamsumo norit)
galima det riesutus ar kokosa...
bet cia gaunasi tikrai daugiau nei tik biskvitas apacioje taigi dalinkite ir jei naudosit kaip pagrinda patarciau sausainius kuo smolkiau sutraiskyti, vos ne iki miltu.
Aisku yra begale ju receptu, bet man sitas paprasciausia  ax.gif


Isbandysiu butinai, dar karta aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(simisimi84 @ 2011 12 11, 13:19)
abejoju... rašo, kad ištirpinti želė 400 ml vandens, kai atvėsta, tai supilti į jogurtą. galima su biskvitais sluoksniuoti, galima vien tokį želiuką daryti.  bigsmile.gif

bet nuotraukyteje tai labai grazus sluoksnis zeles,taip suprantu tos is 400 ml. ir labai grazus sluoksnis jogurto blush2.gif ta nuotrauka mane ir suklaidino..
sios temos 3 puslapiukas, pirma zinute.. paaiskinkit man bukite geros kaip ten padaryta, nes tikrai viskas nesumaisyta kartu,o kas su kuo as nezinau blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cool Mama: 11 gruodžio 2011 - 20:28
QUOTE(zachira @ 2011 11 25, 20:45)
Stikline virinto šalto vandens,25g želatinos,400g varškės,1 indėlis kondencuoto pieno.

Gal galima išsamiau kaip gaminti 4u.gif
Atsakyti
Na isbandziau jau ir as putesiu reikala. Pati putesi ideja man labai patiko! thumbup.gif Tik jauciu kadangi plakiau is saldytuvo istraukta kond.piena. Tai stingo irgi ziauriai greitai - tik viena sluoksni tespejau padaryt biggrin.gif o zele dariau braskini ir kiviu - ant torto tu spalvu skirtumo nelabai matesi, tik kai pjastem - matesi grazios persiliejancios spalvos smile.gif Tik viena nesamone padariau - tad papasakosiu, kad kitos taip nedaryti - i putesius pilamos apelsinu zele idejau 3 a.š. cukraus (kažkodėl susišvietė man, kad kitaip nebus pakankamai saldu) - ir tikrai be reikalo - nes buvo persaldu bigsmile.gif
user posted image
Papildyta:
QUOTE(simisimi84 @ 2011 12 05, 14:29)
na va, pasidariau pirmą kart gyvenime želė tortuką.
simisimi84, o tavo torte tie visi balti sluoksniai yra is to putesio?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lolute: 12 gruodžio 2011 - 11:19
QUOTE(Lolute @ 2011 12 12, 12:19)
Na isbandziau jau ir as putesiu reikala. Pati putesi ideja man labai patiko!  thumbup.gif  Tik jauciu kadangi plakiau is saldytuvo istraukta kond.piena. Tai stingo irgi ziauriai greitai - tik viena sluoksni tespejau padaryt biggrin.gif o zele dariau braskini ir kiviu - ant torto tu spalvu skirtumo nelabai matesi, tik kai pjastem - matesi grazios persiliejancios spalvos smile.gif Tik viena nesamone padariau - tad papasakosiu, kad kitos taip nedaryti - i putesius pilamos apelsinu zele idejau 3 a.š. cukraus (kažkodėl susišvietė man, kad kitaip nebus pakankamai saldu) - ir tikrai be reikalo - nes buvo persaldu  bigsmile.gif
simisimi84, o tavo torte tie visi balti sluoksniai yra is to putesio?


laaabai gražus tortukas smile.gif
pas mane balti ploni sluoksneliai tai grietinėlės želė, kitą kart baltam sluoksniui naudosiu putėsius, tiesiog tada putėsius dariau pirmą kartą ir juos dariau, kai tortukas buvo beveik padarytas, tai ir supyliau putėsius tik pačiam viršuje. Tiesa, tų putėsių gavosi laaabai daug, tortui sunaudojau gal tik trečdalį, kitą kartą darysiu mažiau. 4u.gif
Atsakyti
Man ta ideja su apelsinais labai patiko thumbup.gif
o sakykit kaip blondinei blush2.gif del tu putesiu koks tas pienas turi buti - kondensuotas? bet gi jis potirštis g.gif ar koks kitoks blush2.gif labai suimtrigavo-uzsimaniau rolleyes.gif
QUOTE(Cool Mama @ 2011 12 11, 21:26)
bet nuotraukyteje tai labai grazus sluoksnis zeles,taip suprantu tos is 400 ml. ir labai grazus sluoksnis jogurto  blush2.gif  ta nuotrauka mane ir suklaidino..
sios temos 3 puslapiukas, pirma zinute.. paaiskinkit man bukite geros kaip ten padaryta, nes tikrai viskas nesumaisyta kartu,o kas su kuo as nezinau blush2.gif

na manau taip:
zele dalis - tik zele iprastai (tik maziau vandens)
jogurto dalis - jogurtas + iprastai paruosta (tik maziau vandens), jau atvesusi bet dar nesustingusi zele.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ramune.v: 12 gruodžio 2011 - 15:43
QUOTE(ramune.v @ 2011 12 12, 17:38)
Man ta ideja su apelsinais labai patiko  thumbup.gif
del tu putesiu koks tas pienas turi buti - kondensuotas? bet gi jis potirštis g.gif ar koks kitoks blush2.gif labai suimtrigavo-uzsimaniau

sutinku,o ir atrodo graziai thumbup.gif ypac jeigu zele ryskiai raudona
pienas prasiskiedzia ta tirpinta zelatina ir buna kaip tik (jei supratau ko klausiat biggrin.gif )

o as kaledoms darysiu ledu putesius-vasara dariau,tai labai patiko wub.gif
dabar tokie pat nesigaus,nes uogu svieziu kvapniu nera,bet vistiek manau bus skanu...

pagal toki recepta:
1l plombyro
500g braskiu ,reikia svieziu,bet desiu saldytas su cukrum uzpiltas puseles
2pak zeles (braskiu skonio)

1)ledus sudeti i inda ir palikti,kad aptirptu
2)braskes nuplauti,supjaustyti per puse,galima sutrinti,dali palikti papuosimui (galima nepjaustytu)
3)zele paruosti su perpus maziau vandens negu nurodyta ant pakelio
4)atvesusi tirpala supilti i ledus,ismaisyti. sudeti uogas ir dar karta ismaisyti
5)supilti mase i forma ir laikyti saltai kol sustings
6)deserta deti ant padeklo,puosti uogomis,metu lapeliais,is krastu -plakta grietinele (nebutina)

gal kam patiks mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(*woman* @ 2011 12 12, 22:35)
pagal toki recepta:
1l plombyro
500g braskiu ,reikia svieziu,bet desiu saldytas su cukrum uzpiltas puseles
2pak zeles (braskiu skonio)

  1)ledus sudeti i inda ir palikti,kad aptirptu
2)braskes nuplauti,supjaustyti per puse,galima sutrinti,dali palikti papuosimui (galima nepjaustytu)
3)zele paruosti su perpus maziau vandens negu nurodyta ant pakelio
4)atvesusi tirpala supilti i ledus,ismaisyti. sudeti uogas ir dar karta ismaisyti
5)supilti mase i forma ir laikyti saltai kol sustings
6)deserta deti ant padeklo,puosti uogomis,metu lapeliais,is krastu -plakta grietinele (nebutina)

gal kam patiks  mirksiukas.gif


O jis neištirpsta ant stalo stovėdamas ax.gif Ar reikia tik prieš vartojant iš šaldytuvo išimti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(ramune.v @ 2011 12 12, 16:38)
Man ta ideja su apelsinais labai patiko  thumbup.gif
o sakykit kaip blondinei blush2.gif del tu putesiu koks tas pienas turi buti - kondensuotas? bet gi jis potirštis g.gif ar koks kitoks blush2.gif labai suimtrigavo-uzsimaniau rolleyes.gif

na manau taip:
zele dalis - tik zele iprastai (tik maziau vandens)
jogurto dalis - jogurtas + iprastai paruosta (tik maziau vandens), jau atvesusi bet dar nesustingusi zele.


pienas turi būti nesaldintas. jis nėra tirštas, bet ir ne skystas kaip vanduo. labiausiai primena neplaktos grietinėlės konsistensiją
Atsakyti
QUOTE(Di72 @ 2011 12 13, 15:36)
O jis neištirpsta ant stalo stovėdamas  ax.gif  Ar reikia tik prieš vartojant iš šaldytuvo išimti?  g.gif

na man niekada taip nebuvo schmoll.gif ,svarbu per daug ''nepraskiesti'' smile.gif
siaip saldu stala dazniausiai dengiu arba po ''rimto'' valgio,arba visai pries svente,jei atskiras stalas,tai laikosi gerai
as zeliniu tortu megeja,nes kepamu nemegstu nei kepti,nei valgyti (tik ypatingomis progomis uzsakau) ax.gif biggrin.gif
Atsakyti
Na putesiu ideja - isties jega! Niekad nemaniau, kad tas kondensuotas pienas taip puikiai plakasi kaip grietinele.
QUOTE(simisimi84 @ 2011 12 12, 14:58)
pas mane balti ploni sluoksneliai tai grietinėlės želė, kitą kart baltam sluoksniui naudosiu putėsius, tiesiog tada putėsius dariau pirmą kartą ir juos dariau, kai tortukas buvo beveik padarytas, tai ir supyliau putėsius tik pačiam viršuje. Tiesa, tų putėsių gavosi laaabai daug, tortui sunaudojau gal tik trečdalį, kitą kartą darysiu mažiau. 4u.gif
Aisku. As irgi tik puse tesunaudojau, nes elementariai man likusi dalis susitingo stovint virtuvej, o juk plakta nepasildysi. Kita karta meginsiu plakt kond. piena kambario temperaturos ir ziuresiu kaip ten su stingimu bus. Jau vel to kond. pieno uzsipirkau smile.gif o ir dr. Oetken zele (mano megstamiausioms) dabar maximose nuolaida - tai irgi uzsipirkau netolimai ateiciai smile.gif
Atsakyti
oi rolleyes.gif su normom tai.......... darau is akies, na bet bandau prisiminti.
1 indelis kondensuot
pakiukas sviesto
dvigubai tiek kiek sviesto sausainiu (Selga arba Gaidelis) tai mazgaus apie 400g
kakavos tiek kad butu rusva (galit det pacioj pabaigoj jau i sumaisyta mase-matysit kokio tamsumo norit)
galima det riesutus ar kokosa...
bet cia gaunasi tikrai daugiau nei tik biskvitas apacioje taigi dalinkite ir jei naudosit kaip pagrinda patarciau sausainius kuo smolkiau sutraiskyti, vos ne iki miltu.
Aisku yra begale ju receptu, bet man sitas paprasciausia ax.gif
[/quote]

O kaip sita biskvita ruosti? Sildant? Kaip tingini? Ir nesuprantu kaip biskvita prilipinti prie zele sluoksnio? Man atrodo kad nesulips.... Zele sluoksnis turi but sustinges ir tada pilt ta biskvito sluoksni? ax.gif dekui uz atsakyma
Atsakyti