Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas ir nuogumas

Aš kai augau, tėvai savo nuogumo neslėpė: juk papuola situacijų, kai gali pamatyti nuogus tėvus, pvz.vonioje ar persirengiant. Man tai tiko. Visiem aišku kas kokias kūno dalis turi lotuliukas.gif . Panašiai auga ir mano mažius. Papuola kad užmato mane nuogą, bet nelabai reaguoja, o kartais tik santūriai nusisuka biggrin.gif .
Aišku mes aiškinam kada ir kur ir su kuo tokia išvaizda galima. Nors darželyje jau sugebėjo savo pimpaliuką parodyti vaikams blink.gif . Oi ilgai mes apie tai diskutavom rolleyes.gif
Atsakyti
Niekada nesusimasčiasu dėl to nuogumo. Niekada šeimoj nebuvo slepiamas tas nuogumas. Vaikas juk mato kai mama er tėtis persirenginėja, arba kai vaikšto su naktinukais. Arba kai maudosi, vaikui didžiausias malonumas nutrinti tėtukui nugarą arba mamytei. Pats vaikas nuogas nevaikšto po kambariu ar ten nerodo savo "pelytės". Žodžiu, viskas pas mus šeimoje nesureikšminama.
Atsakyti
Mes irgi niekada nesureikšminome nuogumo. Mergaitės ateina į vonią ir kai aš ir kai tėtis maudosi. Juk atsiranda daug neatidėliotinų klausimų ar reikalų. biggrin.gif Juk neversi vaiko stovėti už durų ir šūkauti. Tačiau yra aiškinama, kada galima ir kada negalima būti nuogam.
Be to, aš niekada neleisiu vaikui lakstyti pliaže nuogam. Ir tik todėl, kad nežinai į ką gali įsisėsti, o be to ir pats smėliukas nėra toks švarus. Gerai, aki vaikas didelis ir žino, kad sėdėti galima tik ant dekio, o mažiukui juk nepaaiškinsi.
Atsakyti
na as apti siaugau su lietuvisku drovumu ir man tas tikrai maiso, nors dabar gyvenu ne LT, bet cia saunoj vis dar negaliu visikai pliak sedet, nors cia taip visi elgiais as butinai turiu bt su rankluosciu ir as zinau kad tai yra mano problema, todel savo vaikaim to neskiepiju, nes jie auga sioje visuomeneje kur nuogas kunas yra savaime suprantamas dalykas, tai ir namie vaikai dar mazi tai daznai is paskos visur vaiksto tai mes nieko ir neslepiam, tuo labaiu, kad einam i baseinus, kuriuose nevisur yra atskirai moterim ir vyram, ar nuejus i pliaza, dukra tiesiog stovi ir persirengineja, nes cia visi taip elgiasi, man zinoma pirma kart atvaziasu ir pamacius soka gavau, todel nenoriu, kad mano vaikai ir turetu si kompleksa. Nors mano dukra visad miega su pizama, bet del to, kad jai daznai salta ir ji pati taip nori, zinoma nuoga i kiema ji niekada nebega, nes zino, kad taip nieks nesielgia tai kodel ji tai turetu daryt
Atsakyti
As pati buvau gana puritoniskai auginta - nuogus zmones maciau tik moteru pliaze lotuliukas.gif Nemanau, kad tai yra gerai, sveika ar normalu.

Mes namie nuogi nepusryciaujame, bet vyras tikrai nepuola dangstytis, jei 7 metu dukra aptinka i besirengianti blush2.gif Vaikai kartais patys nusimeta rubus ir nuogi po namus laksto thumbup.gif Nuogi laksto po ir sodyba, kai susigalvoja. Bet tik prie savu.

Paaiskinau, kad ne visi zmones megsta ziureti i nuogybes, todel butu mandagu 'plikos dubces' smile.gif kitiems nedemonstruoti tongue.gif

Atsakyti

mes tik gimus susitarėm,
kad vonios reikalai - vonioje, bet ne kur kitkur 4u.gif
Atsakyti
man si tema pastaruoju metu labai aktuali,mat su teveliu esame apsoliuciai skirtingu nuomoniu smile.gif

Mano nuomone 4metu vaiko nuogumas tikrai nera nepadoru gedinga ir pan. Zinoma sitame amziuje as ji jau pradedu mokinti,kad reik belstis kai mama vonioje,kad svetimiems pimpiuko rodyti nereikia ax.gif

o maniskis aplamai toks kategoriskas,prisigaude kazkokios nesamones,kad is tokio laisvamaniskumo,po to ir uzauga tie kur vaiksto su juodais plosciais po parkus blink.gif

tenka paisyti jo nuomones ir nuoguma slepti griesciau nei as tai daryciau naturaliai,nes piktis kas kart kai vaikas sukaites nusimeta drabuzius,irgi nieko gero schmoll.gif

manau kiekviena mama tiesiog sirdim jaucia ta laika ta riba kada galima,o kada jau nereiketu. tongue.gif
Atsakyti
Besimaudydami ar rengdamiesi nuo keturmecio niekada nesislepiame ir duru neuzsidarome, nes tikrai tam nematome reikalo smile.gif kai ateis laikas, jie patys nores daugiau privatumo ir tai bus gerbiama, taciau dabar neleisti vaikms lakstyti nuogiems po namus, manau nera reikalo smile.gif Kaip tik, man atrodo, reikalingas sveikas poziuris i zmogaus kuna, ir nenoreciau, kad mano paauge sunus krizentu pamate nuoga moters kuna.
Atsakyti
As savo vaikui irgi leisdavau pabuti plikam, bet tik kol sauskelnes an uzpakalio buvo, o dabar kai jau toks didelis as nemanau, kad grazu butu begioti plikam po namus schmoll.gif , kai uzaugs ir su drauge zais tada sutinku, bet pas save namie to nenoriu doh.gif ,vajei kai ypras vaikscioti plikas ir kai jam bus kokiu penkiolika, o neduok Dieve ir dvidesimt, tai as ka pirti turesiu namie pasistatyt g.gif juk visi pliki bus lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif as manau, kad vaikas turi suprasti kur ir kada reik ta nuoguma rodyti mirksiukas.gif . Mano tevai niekada nevaiksciojo pliki pries mane ir patikekit as nebuciau norejusi, kad mano tevas nuogu ... vaiksciotu po kambarius user posted image
Atsakyti
Namuose nuogi nevaikstom, ir nepropaguojam, bet aisku visokiu neticiuku buna kai vaikas gali pamatyt ( vonia, perserengimo metu) bet niekada to nesureiksminam, pliaze sunus su glaudem ir laksto ir maudos, nemanau , kad net ir vaikas "pliku" uzpakaliuku labai estetiskai atrodo, o ka jau kalbet apie higiena...
Atsakyti
mŪsų šeimoje vienintelis nuogalius yra mažylis jis nemėgsta ap.kelnaičiu kai buna prie lango su nuoga pele tai jau net nervas ima ,nes kaimynai turbut geriau zino kaip pele atrodo nei tevai ,tai beprotiskai kovoju kad prie lango su nuogu nebutu ,jei nori žiuret -dėkis triusikėlius ,ir nžn kodel jam jie taip nepatinka mes su vyru nei nuogi vaikstom net kai karsta su apatiniais ,o jis tik sugryžta namo ir viska nusiima ,gerai kad nors maikutes nemoka nusiimt ax.gif
Atsakyti
susiduriau su tokia problemele.as turiu du berniukus, sesuo turi dvi mergytes, visi jie daug maz pametinukai nuo 2m iki 6m. siandien buvome prie upes mudvi su vaikais ir plius mudvieju mama, vaiku senele.vaikuciai zaisdami po vandeni susislapino visas sausas kelnaites ,tai as savo berniukus paleidau plikais peliukais salia savo sesers mergaiciu,vienai 2-ji kitai 6-i, maniskiai per viduri.tai gavau labai griezta mamos t.y. vaiku seneles pastaba:kodel leidziu savo vaikams lakstyti nuogiems salia kitos lytie atstovu t.y. mano sesers duryciu.sakau kad nematau cia nieko keisto,jie juk vaikai ,cia gi naturalu,kam ivaryti vaikams kompleksa jau nuo pat kudikystes del skirtingu lyciu.cia gi tokia zmogaus anatomija ir ko cia gedytis.tai mane apsauke,tipo kad blogai aukleju savo vaikus ,kad blogai auginu tipo uzaugs dar kokie pederastai(va taip man ir pasake).zinoma galejau tuoj pat susibarti,bet kaip tik buvo mano gimtadienis ir gavau nuo jos dovana , tai kazkaip nenorejau bartis ,vien is mandagumo, bet jei tai kartosis tikrai netylesiu ,nors ji ir yra mano mama. taip gaunasi ,kad nuo pat ankstyvos vaikystes negali berniukai matyti nuogu mergyciu ,ir atvirksciai. ar tai normalu ,ar cia informacijos trukumas, kaip man elgtis toliau su tokia mano motinos nuomone, galeciau ja pasiusti ant triju raidziu (jei butu buvusi svetimas zmogus ,gal taip ir buciau pasielgusi ),bet cia mano motina ,man su ja dar reiks ilgai bendrauti, ir gyventi. g.gif
Atsakyti