Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas ir nuogumas

QUOTE(Getter @ 2006 03 18, 13:46)
Mano nuomonė kad kiekviena šeima turėtų atrasti savus intymumo barjerus ir jais vadovautis...Ir nėra ir nebus čia vieningos nuomonės apie tai...taigi nesipykit  4u.gif

As visiskai pritariu. Musu seimoje viskas vykstas lygiai taip pat. drinks_cheers.gif
O kazkas cia norejo isgirsti oponentu nuomone, bet kai atsirado oponentu iskart nutare paprasyti istrinti tema...
Atsakyti
[Hm... esu čia tik naujokė, bet man šie forumai pradeda patikti.. yra tikrai karštų temų.. pavyzdžiui šita.. privertė net susimąstyti.. mano mergytei jau 6metai.. kelis kartus (kai dar jai buvo kokie 4 metukai) maudžiausi kartu su ja.. būtent tuos atvejus šiandien ji labai prisimena.. tai lyg mamos ir dukros paslaptis.. vis tečiui giriasi... o dabar jau senokai turim taisyklę, kurią jau čia girdėjau: jei vonioje prausiasi kuris nors šeimos narys, įeiti galima tik pabeldus ir gavus sutikimą.. Žinoma, jei kambaryje persirengiu, ir tuo metu užeina mažoji nepuolu panikuoti ir jos vyti, natūraliai baigiu ka pradėjau.. ir ji reaguoja i save bei i suaugusiuosius labai ramiai.. nemanau kad užaugusi ji gėdysis nuogo kūno.. jis nėra tabu.. bet supratimas kad apsinuoginus galima buti tik prie artimu šeimos narių jau susiformavęs.. nera normalu jei vaikas prie svečių pradeda lakstyti nuogas(kalbu apie vaika nuo 3-4metų) kūdikiams tai aišku išimtis..
Ir mažas ir didelis turi gerbti savo kūną, savo privatumą ir savo intymumą.. kitaip visi šie žodžiai neteks prasmės.. kas per daug tai nesveika.. ir nelabai čia į temą buvo komentarai apie mylėjimąsi tamsoje.. Nuo šviesos ar nuo tamsos mylėjimosi kokybė nepriklauso.. viskas priklauso nuo jausmų ir noro tai daryti..

Su pagarba,
Naujokė mama
Atsakyti
Man atrodo, tai yra tai , ką aš ir norėjau jam pasakyti, regis, likau išgirsta ir tai mane džiugina, kad mano žodžiai, elgesys turi sūnui ne mažesnės įtakos, nei draugų.
iš tiesų negi manot, kad normalu, kai vaikai kikena pvz. netyčia pamatę kito nuogumą?ar pliaže? Juk nepamirškim, kad būtent mes ir skiepijam tokį požiūrį. gaila aišku...Kol pats vaikas supras, kad nuogas kūnas yra gražus, turės praeiti koks 15-ka metų...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Patieška: 05 birželio 2006 - 11:24
kad vaikas suprastų jog nuogas kūnas yra gražus,gali praeiti ir dar gaugiau nei 15 metų,svarbiau būtų,kad vaikas suprastų kad nuogas kūnas nėra gėdingas,bet jį reikia demonstruoti ne visusr ir ne visiems.
Papildyta:
Patieška ,ačiū 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Pirma - asmeninio pobūdžio (o tiksliau pasižodžiavimo) žinutės pašalintos arba redaguotos. Tema tikrai ne apie "dėkingumą" už "patarimus".
Antra - primenu taisykles. Norisi, kad šioje temoje to nebereikėtų.



 i 
1. Bendros nuostatos ir rekomendacijos:

2. Nekreipkite dėmesio į provokotarius. Neerzinkite jų ir neatsakykite jiems tuo pačiu, net jei manote, kad jus įžeidė - dėmesio stoka savaime slopina audringą diskusiją. Visa kita - jau moderatoriaus arba administratoriaus darbas.

2. Pažeidimai ir apribojimai

Draudžiama:

1. Skelbti informaciją, kurioje kurstoma:  3) informacija, šmeižianti, įžeidžianti žmogų, žeminanti jo garbę ir orumą; 4) įžeidžianti arba kenksminga bet kurio asmens atžvilgiu;
3. Naudoti grubius, necenzūrinius išsireiškimus ir įžeidimus bet kokiu pavidalu, grubaus tono žinutes ("varančias ant asmens").  
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2006 06 05, 11:34)
svarbiau būtų,kad vaikas suprastų kad nuogas kūnas nėra gėdingas,bet jį reikia demonstruoti ne visusr ir ne visiems.
[

tai būtent tai ir norėjau visą laiką pasakyti. pagaliu victory drinks_cheers.gif thumbup.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rupestelis: 05 birželio 2006 - 11:49
mano nuomone vaikas nepriklausomai nuo lyties ir amžiaus neturi gėdytis savo nuogumo ar stebėtis pamates nuogus tėvus.6 m sūnui,jis nuo 4 m žino visa savo anatomija-širdelė,skrandukas,kojos,rankos, peliukas-nes b ar kaip kitaip nepavadinsi-.ir t.t .visi organai ir kūno dalys kažką veikia.vat lygindavau sūnui ,,žmogus panašus i mašinytę.detales keisti reikia,benziną ir t.t jei meistrui nėra gėda tvarkyti mašinos ir negėda ją ardyti,kodėl žmogus gėdijasi nusirengęs rūbelius?toliau savo vaikui pasakojau,kad tortu kepėjes nemokėdamas tokio darbo mašinų neardo.taip ir bet koks dėdė-teta nenurengia svetimam vaikui rūbelių.savo vaiką nurengia tik mamytė tėtis .ir dar kartais daktarai,.lygiai tą patį jau aiškinu ir dukrelei.
žaidimo forma vaikai pažysta aplinka ,tai taip ir mokau juos.
šešiamečiui sūnui tebeprausiu pati lytinius organus.abu priimame itin normaliai šią procedūra.rengiamės prieš vaikus abu su vyru,atsakau į visus jiems rūpimus klausimus-kodėl pas tėveli peliukas plaukuotas arba nėra krūtų....mūsų šeimoje nėra ir nebus tabu nuogumas.
vaikai tikrai iki mokyklos turi sužinoti kuo daugiau subtilių sakyčiau,intimių dalykų.kad bendraamžiai kaip nors iškreiptai to neperpasakotu ar neišgasdintų.
jei iš darželio ar mokyklos sužino ką nors netinkamo,būtina išsamiai išsiaiškinti,patikslinti vaiko žinias.net parodyti vertėtų mažo jo nuogo leliuko foto , paaiškinti,kaip auginote ,maudėte ir dabar reikia jums savo vaikutį apžiūrėti-gal purvinas jis,gal kokia popa yra.pasmasažuoti reikia,kad būtų stipresnis ir pan rasti proga nurengti jį ,apraminti ir t.t
Atsakyti
Mano berniukui jau 3 metukai. Jis supranta, kad "mamytė neturi pimpiuko", o kai maudydavosi vonioje kartu su tėveliu, mėgdavo pačiupinėti. biggrin.gif Bet nepuldavom jo barti, juk vaikas domisi šiaip ar taip. Bet ir neleisdavom per daug čiupinėti. Dabar jis maudosi vienas, ir ne dėl to, kad neleistume čiupinėti ar žiūrėti, bet todėl, kad jis taip nori.
Taip ir dėl nuogumo. Kai eina miegoti, jo paklausiu, ar nori miegoti nuogas, ar su triusikėliais. Jis pasirenka, būna visaip. O prie jūros pats dėdavosi triusikėlius, kad jo pimpiukas nenušaltų. biggrin.gif
Prie svetimų žmonių nelaksto nuogas, tik prie savų. Ir to jo niekas nemokino.
Jis pasirinko pats.
Neskatinu ir neslopinu. Vaikas, manau, pats pasirinks, kas jam priimtina. Juk tokiame amžiuje labiausiai patinka daryti tai, ko neleidžia. biggrin.gif
Atsakyti
smile.gif Gera tema.Aš niekada nesislėpdavau specialiai nuo vaiko kai vilkausi,tiesiog nusisukdavau.Vieną vakarą gulim tryse lovoj,aš vyras ir vaikas,Gabi atsisuka ir sako:-"Žinot man jau papukai auga".Mes pradėjom juoktis,kad dar per anksti,bet paaugus tikrai pradės augti.O ji:-"auga,auga,kaip pas mamą".
O kai velkuosi nusisukus, sako:-"Mamą vilkis,vilkis, aš nežiūrėsiu"
Kai pati velkasi prašo,kad ir mes nežiūrėtumėme, bet problemos nedarau, nes maudom visą laiką su vyru kartu ir ji mielai leidžiasi prausiama abiejų, ir stovi nuoga prieš mus, ir visai nerausta.Truputėlį drovumo mergaitė turi turėt, bent jau aš taip manau. drinks_cheers.gif
Atsakyti
mes taip pat nesisliapiam nuo vaiko,na nebent tevelis kazin ko drovisi truputi blush2.gif ,taciau problemu del to kolkas nera.Net kai Palangoi buvom tai vaikas iki isteriju rekdavo kad ir triusikelius nuimciau jis nori but nuogas prie vandens ir viskas.Ir maudytis einam kartu,ir net i tuoleta kartais eina paskui irnet kartais pamato moteriskas dienas ir tai vaiko negedija niekas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Gita.N. @ 2006 03 16, 19:44)
Labai normalu, kad vaikas šiuo metu pradeda drovėtis kitų tai natūralus asmneybės brendimo etapas. Jis pradeda apsibrėžti savo asmenybės ribas, supranta kas yra intymu, ir kiek galima prisileisti kitus žmones. Jeigu nuogumas yra normalu, tai ko mes nevaikštome nuogi gatvėse? Nereikia bėgti į visiškus kraštutinumus, kurie bet kokiu atveju traumoja vaiką. Nu nemanau, kad suaugęs vyras bus geras meilužis, kuris visiškai nereaguos į moters kūną arba prieš bręstantį paauglį mama vaikščios nuoga.



drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(rupestelis @ 2006 06 05, 11:48)
tai būtent tai ir norėjau visą laiką pasakyti. pagaliu victory drinks_cheers.gif  thumbup.gif  drinks_cheers.gif



Mielasis Rupesteli, smile.gif
pastebejau, kad daugeli temu, kuriose dalyvauji, paverti kazkokiu kovos lauku, lyg tycia bandydama isprovokuoti pasnekoves, puoli i asmeniskumus, izeidinejimus ir kitom negraziom priemonem bandai ipirsti savo "negincytinas" tiesas g.gif Ir tikrai niekas nekliudo tavo vaiko, kaip bandei teisintis schmoll.gif
Tiesiog samoningai ieskai "oponentu", kad veliau galetum kibti jiems i gerkles blink.gif Cia gal koks naujas bendravimo budas unsure.gif ? Bet man jis labai ne prie dusios schmoll.gif

Sorry, kad ne i tema 4u.gif , bet manau buvo jau pribrendes reikalas biggrin.gif

Atsakyti