Įkraunama...
Įkraunama...

Pieno krizės :(

SVEIKOS,
paskaiciau jusu ir geda pasidare schmoll.gif
Vakar maniskis vakare trauke trauke ir nieko ir jis pyksta ir as , tai pasikankinom 4 val ir vyras isleke misinuko pirkti, tai primaitinom misinuku, bet desertui mazius vis tiek kruties paciulpe. O ryte atsikeliau ir vel pieno turiu.
Na bandysiu kita karta nepasiduoti ir neduoti misinuko. blush2.gif
Atsakyti
sveikos,
ir pas mane tas pats buvo ! buvo pieno krize tai oi oi oi kiek buvo verkimo lotuliukas.gif thumbup.gif sunkiai man sekesi misinelio nedaviau nors jei ir duociau ji neima net i burna tik mano pienelio nori ! lotuliukas.gif blush2.gif bet praejo ta krize nors dabar pienelio maziau turim tai valgom kartais is abieju kruciu biggrin.gif
Atsakyti

Kaip gerai, kad yra tokių temų kaip ši. Bent jau man šitas pasiskaitymas labai padėjo morališkai. Būna ir pas mus panašių krizių...
Labai noriu savo pupą maitinti kuo ilgiau. Esu didelė naturalizmo šalininkė, tai mišinukai man atrodo katastrofa. Na, ir kas, kad rašo neva juose visas ekologiška ir subalansuota kūdikiui. Mano giliu įsitikinimu, motinos pieno jie niekaip neatstos schmoll.gif .
Beje,kai pasakiau gydytojai, kad maža valgo kas 2, o kartais ir kas valandą, primygtinai siūlė primaitint. Puoliau į paniką, paskambinau žindymo konsultantei. Nuramino, kad tai visai normalu. Sakė, svarbiausia nepanikuoti ir pieno užteks. Dar patarė prieš maitinimą (ypač vakare) krūtis po dušu palaikyti ir karštos arbatos išgerti. Taip po truputį ir stumiamės...
P.S. Po mėnesio leliią pasvėtė - priaugo daugiau kaip kilogramą. Vadinasi, viskas gerai. Užtenka to pieno. Taigi, dabar žinau - svarbiausia kantrybė ir reikia mažiau klausyti visokių tetų "žinovių" ir "seno kirpimo" gydytojų.
Atsakyti
pritariu tau condoleeza,kad svarbiausia nepanikuoti ,tos krizes kartojasi mazdaug kas menesi .Su pirma mergaite labai pergyvenavau ,galvodavau nedavalgo ,buvau misiniu nupirkus ,taciau nevalge ,savo pienu maitinau iki 10 men.Su antra jau 8,5 men. maitinu pati ,irgi tu kriziu buvo ,o dar pora mastitu ,laktostaziu ...bet bet ziuriu i viska ramiai, kai maziau pieno tai maitinu kad ir kas val. ,o po keliu dieneliu vel pieno daug prisigamina mirksiukas.gif
Atsakyti
Gerai, kad pasiskaičiau šią temą, nes ir mums tos krizės užeina iš pradžių 1,5 mėnesio, o dabar apie tris. Pirmą kart daviau mišinuko,ačiū dievui, jis jo atsisakė, tai išlaukėm ir viskas susitvarkė thumbup.gif Dabar jau žinom ką daryt - reikia tik kantrybės blush2.gif
Atsakyti
Noriu pasidaliti patirtimi, kuria musu ligonineje perdave akusere.
Kai buna pieno krizes vakarais reikia isgerti po puslitri tikros giros, tokios kais Berneliu uzeigoje. Pienas tiesiog kaupte kaupiasi. Leliukui tikrai nepucia pilvuko - svarbu ne sintetine gira, o tikra. Pas mus igonineje tokia gira serviravo visoms uztrukusioms ir neatleidziancuioms pienelio. As viena tokiu - taodel dabar kai tik krize, tai as giros - giros drinks_cheers.gif ir fabrikelis veikia.

O mano lelyte lygiai taip neramiai elgesi prie papo. Staciai palaikyti reikia, nesvarbu kad neatsirugsta, kartais tik nusiraminti reikia, o kartais burbulelis koks spaudzia. Ir dar vienas patarimas. Pamaitinus viena kruti ar etapa, paduokite lelka kam kitam kas nekvepia pienu. Nes buna ir tokiu atveju kai lelyte ziojasi, nos valgyti nenori, ima papa, spjauna lauk. Kadangi mama siejamasu maistu ir tai refleksas, kuris vaika sunervuoja nes jam atrodo jam kisa per prievarta. Todel sitas patarimas vertas demesio. Praejus pusvalandziui vel galima paimti lelyte. Arba tuometu nueikite i dusha, papas siek tiek pasyla, paminksteja, o lelyte praalksta.

Atsakyti
Jau ir anksčiau žinojau, akd apie trečia mėnesį gali ištikti ''pieno krizė'', todėl labai nenustebau, kai taip ir įvyko.
Kalta aš pati- keletą dienų labai mažai valgiau, matyt tai turėjo savo įtakos. O gal ir dukrai pieno poreikis išaugo.
Taigi, vieną dieną pajutau kad kažkas ne taip- įpratau kad iš ryto krutys plyšta nuo pieno, o tądien taip nebuvo. Žinoma, pienas nedingo, bet jo ryškiai sumažėjo. Ir vakare pajaučiau, kad dukra žindo ilgiau ne įprastai ir muistosi, verkia. Pažiūrėjau- o gi galiu išspausti vos kelis lašus doh.gif
Bet labai nesijaudinau, pradėjau gerti daugiau šiltų skysčių (labai tinka Hipp arbata žindyvėms, jeigu tik nealergizuoja) ir dažniau maitinti, vos ne kas valandą. Jau po dviejų dienų viskas susitvarkė.
Dabar pieno turiu kaip ir anksčiau, gal net ir daugiau smile.gif Svarbiausia- ramybė ir poilsis, bei kuo dažniau maitinti.
Atsakyti
Perkeliu savo žinutę iš kito skyrelio, gal kam bus naudinga mano patirtis 4u.gif

QUOTE(femme @ 2006 12 30, 17:41)
Sveikos 4u.gif
Kai mažajam buvo 2-3 sav. išgyvenom pieno krizę verysad.gif  Buvo labai sunku, vaikas žisdavo be perstojo, aš nervinausi, o dar gydytojai atėjus paaiškėjo, kad per 10 dienų nuo ligoninės buvom priaugę tik 100 g unsure.gif Jau turėjau nusipirkusi mišinuko, bet vis delsiau - naktį problemų su pienu nebūdavo, tačiau dienos metu vis anksčiau jo pradėdavo trūkti... Vakarais mažių maudydavau, masažuodavau ir gal nuo tos šilumos vonios kambary, gal nuo artimo bendravimo krūtys nakčiai prisipildydavo thumbup.gif  Na o dienos pieno trūkumą pradėjau spręsti visais girdėtais ir įmanomais būdais:
1. gėriau dideliais kiekiais, gal po 3.5 l per dieną šiltų arbatų su pienu, nakčiai litrą pasistatydavau prie lovos, išgerdavau prieš ir po kiekvieno maitinimo;
2. tarp gėrimų atradau nealkoholinį alų - gal nuo jo, o gal jau ir krizė buvo į pabaigą, bet kitą rytą po išgerto buteliuko pienas pasilenkus lašėjo drinks_cheers.gif ;
3. pirmomis savaitėmis krito svoris, visai neturėjau apetito - bet susiėmiau ir pradėjau valgyti: jei košė, tai su gabalu sviesto, viriau sultinius iš jautienos, kalakutienos, vištienos - ir mėsa ir papildomi skysčiai mirksiukas.gif net jei vaikas zyzaliodavo ir neleisdavo užsistovėti prie plytos, žinojau, kad viskas tik dėl jo ir supdavau vežimą koja tongue.gif
4. draugė patarė išbandyti artimo odos kontakto terapiją - išsirengėm nuogučiai su mažium ir pusdienį vartėmės lovoj žisdami tuščius papus...
5. labai slėgdavo maisto ribojimas dėl galimų alergijų/pilvo pūtimo, todėl kaip nebūtų keistą, po mėnesio, kai atleidau vadeles ir pradėjau skanauti riebesnės mėsos, saldumynų (tinginio, pyragų), chalvos - su pienu problemų vis mažiau, jau net atsiminiau, ką reiškia krūtų veržimas nuo pieno kiekio thumbup.gif
6. padėjo draugių palaikymas, taip pat čia, forume, gauti patarimai - ačiū tau norako  mirksiukas.gif

rezultatas - krizė įveikta thumbup.gif  o mano mažylis kai dėjo augti ir per pirmą mėnesį (tiksliau likusias 20 dienų) priaugo visą kilogramą ir 5 cm wub.gif beje, per tą krizę išsinuomavau svarstykles, tai svoris sūnelio tolygiai augo net tada, kai atrodė pieno visai nėra - pasirodo kažką jis ten vis tik rasdavo.... mirksiukas.gif

Atsakyti
QUOTE(femme @ 2006 12 30, 18:44)
Perkeliu savo žinutę iš kito skyrelio, gal kam bus naudinga mano patirtis 4u.gif



aciu aciu aciu!!!!

dabar ta krize.... daviau jau misinuko, bet labai labai stengsiuos daugiau to nedaryti...
Atsakyti
QUOTE(saule.a @ 2007 01 01, 17:34)
aciu aciu aciu!!!!

dabar ta krize.... daviau jau misinuko, bet labai labai stengsiuos daugiau to nedaryti...


rasau po poros krizes dienu
dekui visoms mamytems, parasiusioms cia aukso vertes patarimu thumbup.gif juk mamos pienukas vaikui yra taip svarbu.

parasysiu ir as, ka dariau:

daaaaaaug skysciu, geriau Hipp arbata zindyvems, balinta pienu, vandeni
naturali gira( veikia thumbup.gif )
geras maistas, sociai valgyti ( mesa, darzoves, kruopos...)
NESINERVINTI, teigiamos emocijos
myluoti kukuliuka/-e kuo dazniau
TVIRTAI TIKETI, KAD PIENAS "GRIS"( juk net toms, kurios nutraukia maitinima krutimi is viso, pienas gaminasi dar kazkiek laiko, taigi dingti jis staigiai negali, o pasistengti, kad jo butu daugaiu- imanoma, tai rodo patirtis smile.gif
)
Atsakyti
Su pirmais vaikais nebuvo visai jokiu kriziu. Tai kai eme pries pora dienu trukti pienuko - supanikavau.
Aciu visom cia parasiusioms - imsiuosi jusu patarimu ir tikiuosi issisuksime be misinuku:)
Atsakyti
pradzioje buvo mazai pieno, po to, menesio laiko, ir kartodavosi iki 3 menesiu kazkur. maitinau kas dvi valandas, kartais kas valanda, cia buvo toks vaiko grafikas. po kiekvieno maitinimo daug, labai daug geriau skysciu, visada sociai pavalgydavau. ir taip po kiekvieno maitinimo. budavo apie 3-4 litrus per diena isgeri, net pykindavo, per prievarta, del vaikelio. ir susitvarke. du kartus tik daviau misinuka, kai jau visai nebebuvo pienuko. ir buvau rami, nesinervojau, atsipalaidavau, nes nuo to ir daug kas priklauso.

sekmes lotuliukas.gif
Atsakyti