Įkraunama...
Įkraunama...

Pieno krizės :(

As taip stengiausi daaaaug skysciu gert, kad sianakt atsibudau- ogi kojos istine, rankos istine, veidas isburkes doh.gif...kaip begemotas visa... doh.gif Zodziu, viskam reikia saika turet 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo medituk: 22 lapkričio 2006 - 13:34
QUOTE(medituk @ 2006 11 22, 11:36)
As taip stengiausi daaaaug skysciu gert, kad sianakt atsibudau- ogi kojos istine, rankos istine, veidas isburkes doh.gif...kaip begemotas visa... doh.gif  Zodziu, viskam reikia saika turet 4u.gif



sveikutes visos
pas mane ir gi problemele verysad.gif
mano mazute tik 4,5men o pienelio nedaug turim, pirmiau jo man buvo net gi per daug lotuliukas.gif o dabar vos vos uztenka, pirmiau mazute visa nakti ismiegodavo nesikeldavo valgyti o dabar 2 kartus keliasi valgyti, nakti dar pienuko buna bet jau ryte keli lasai , ciulpia ciulpia ir nieko, net nebezinau ka daryti, atsimenu norejau maitinti misineliais , bet ji misinelio neima, tai noriu kazka daryti kad to pienelio butu, ir ir nedaug priaugo per praeita menesi verysad.gif verysad.gif
net kur iseiti negaliu nes nera net ka ir nusitraukti, o apie palikima namuose su vyru man pamirsti, nes nera pas mane tiek daug pienelio. jo vis mazeja
misineliu duot nenoriu
Atsakyti
Kai trūksta pienelio pataria dažniau žindyti, duoti iš abiejų krūtų... o jei ir taip nuolat maitinu iš abiejų kas 1,5 val? Jau bevei du mėnesiukai tai kaip ir neturėtų ta krizė nuo pat gimimo tebesitęsti? Ačiū Dievui, kad bent spenelius nebe taip skauda, bet apie maitinimo malonumą kalbėti nėra ko. Laukiu, tikiuosi, gal kada dar palengvės unsure.gif
Atsakyti
Man kaip tik dabar pieno krizė, taigi noriu pasidalinti savo patirtimi ir patarti kitoms mamytems.
Mano sūnus gimė po neplanuoto cezario pjūvio. Nors pirmąkart vaikelį priglaudžiau tik po 10val.,pieno atsirado ir net labai daug, pirmomis savaitėmis upėmis tekėjo. Pradėjau naudoti anspenius, nes labai nukramtė spenelius, ir toliau maitinau su jais, nes kitaip skaudėdavo speneliai. Taigi maitinau maždaug kas 3val visą parą. Viskas buvo ok iki 2 men. Pajutau, kad krūtys nebe pilnos, o vaikas pavalgo 5-10min ir spjauna lauk rėkdamas. Iš pradžių sumažėjo pieno tik iš vienos krūties, po to iš abiejų. Iškart supanikavau, kad baigėsi pienas. Dar paklausiau savo mamos, kuri aiškint pradėjo, jog nei ji, nei močiutė pieno neturėjo, kad čia paveldima ir kad taip ir turėjo būti. Taigi po vienos dienos neiškenčiau vaiko riksmo ir daviau mišinuko. Nors tikrai buvau prisiskaičiusi, kad būna tokios pieno krizės, kad reikia kuo dažniau vaikui duot žysti, bet vistiek pasidaviau silpnumui. Tuo labiau, kad nesugalvojau, kaip tam vaikui duoti dažniau žysti, jei jis spjauna lauk ir rėkia iki pažalaivimo.
Na bet užteko man vienąkart duoti mišinio ir pabudo sąžinė, kad visai nesistengiu dėl savo vaiko. Taigi nusprendžiau pirma išbandyti viską, kad vėl atsirastų pienuko, o jei nepavyks, tik tada duoti mišinį. Taip bent jau bus sąžinė rami, kad stengiausi. Labai padėjo kitų mamų patarimai. Man padėjo štai kas:
1) Grynas oras(pastaruoju metu visai nebeišeidavau į lauką, nes prasidėjo lietus, vaiką migdydavau balkone)
2) Skysčiai. Prieš tai gerdavau pagrinde tik vandenį, ramunėlių, žalią arbatas. Bet išbandžiau kt mamų siūlomas arbatas (kmynų, Hipp laktaciją gerinančią) su pienu, alaus stiklinę. Dar sako padeda pankoliu ir dilgeliu arbatos.
3) Geras maistas (mėsa, daržovės, kruopos). Kadangi nuo 1 men pradejo vaikui pūsti pilvuką, atsisakiau šviežių daržovių ir vaisių. Manau dėl to pradėjo trūkti vitaminų ir galėjo pamažėti pienuko. Todėl nusprendžiau, kad geriau tegul jau vaikui pučia pilvuką, bet kad pienelio būtų.
4) Bent trumpas Prasiblaškymas, negalvojimas apie pieno gamybą. Man labai padeda atsipalaiduot- pasiplaukiojimas baseine, mėgstamo serialo žiūrėjimas, pakalbėt su drauge, įlyst į karštą vonią.
5) Kuo dažniau duot vaikui krūtį. Geriausia tada, kai dar jis neišalkęs, tada taip greit neišspjauna. Aš daviau vos ne kas valandą.
6) Kuo dažniau glausti vaiką prie savęs, idealu, jei šilta ir galima abiem nuogiems pasiglaustyt. Tai padeda atsirasti geroms emocijoms ir sužądina pieno gaminimasi. Aš pastebėjau, kad kartais užtenka tik pagalvot apie sūnelį ir pajuntu, kaip užkaista krūtinė, pieno pritvinksta.
7) Šilti kompresai ant krūtinės prieš maitinimą. Galima dėti sušildytus vatos gabalelius ar merliuka. Atsiveria pieno latakai ir lengviau pienukas bėga.
8) Kai vaikas nenorėjo žysti, nusitraukinėjau su pientraukiu ir daviau iš buteliuko. Tai taip pat padėjo pienukui vėl prisipildyti. Gal šis patarimas ir nelabai geras, bet aš kitaip nesugalvojau, kaip priversti vaiką traukti, todėl jam padėdavau. O kai vėl atsirado daug pieno, vaikas vėl pradėjo pats godžiai valgyti.
9) Miegas. Jei turit galimybę, tai labai gerai. Man asmeniškai nelabai pavyksta išsimiegot, nes dažnai reikia vaiką maitint. Bet kad ir neišsimiegu, pienelis visvien atsirado.

Negaliu tiksliai pasakyti, kas labiausiai padėjo pienukui atsirasti, kadangi ėmiausi visų priemonių iskart. Tik galiu pasidžiaugt, kad krizė truko 3 dienas.

Kantrybės visoms ir laikykitės ! Ir neklausykit patarimų iškart duoti mišinio. Geriau panešiokit, nuraminkit vaikelį, jei jis verkia ir po to vėl glauskit prie krūties. Per kelias dienas vaikas tikrai nenumirs iš bado, o tik dar stipriau pradės žysti ir atsiras pienelis.
Atsakyti
Tikra tiesa aprasyta tik del nusitraukinejimo abejoju tai,kad nutraukian gaminasi daugiau pieno tai tiesa,bet turbut nereiktu to daryti pastoviai.O maitinti vaika kas 1,5 val.mano manymu tai nera pieno krize.maniske irgi valgo kas 1,5-2 val.,jai siand.2 men.,jau buvo naktu,kad 21.00.paguldyta prabusdasvo tik 4.00.,o paskutinem dienom vel valgo nakti 2-3 kartus.Gydytoja sake,kad leliukams uzeina augimo bangos ir tuo metu kai stipriau auga nori daugiau valgyti.Gal valgydamas kas 1,5 val auga tolygiai,o tai ziurek ,dar prades kas 0,5 val.reikalaut.Dabar jau maniske lauke ir 3 val isbuna nevalgius,seniau klykdavo turedavau namo lekt.Dabar ima soskyte tai su ja ir pratempiam tarpus tarp maitinimo kai nera galimybes pamaitint.P.s. skaiciau ,kad naudojant antspenius irgi ilgai pieno neturesi,nepilnai istraukia piena ir taip kas karta vis maziau jo gaminas.Reik uzgijus speneliams vel gristi prie naturalaus maitinimo.
Atsakyti
QUOTE(ruttela @ 2006 11 28, 12:06)
Man kaip tik dabar pieno krizė, taigi noriu pasidalinti savo patirtimi ir patarti kitoms mamytems.
Mano sūnus gimė po neplanuoto cezario pjūvio. Nors pirmąkart vaikelį priglaudžiau tik po 10val.,pieno atsirado ir net labai daug, pirmomis savaitėmis upėmis tekėjo. Pradėjau naudoti anspenius, nes labai nukramtė spenelius, ir toliau maitinau su jais, nes kitaip skaudėdavo speneliai. Taigi maitinau maždaug kas 3val visą parą. Viskas buvo ok iki 2 men. Pajutau, kad krūtys nebe pilnos, o vaikas pavalgo 5-10min ir spjauna lauk rėkdamas. Iš pradžių sumažėjo pieno tik iš vienos krūties, po to iš abiejų. Iškart supanikavau, kad baigėsi pienas. Dar paklausiau savo mamos, kuri aiškint pradėjo, jog nei ji, nei močiutė pieno neturėjo, kad čia paveldima ir kad taip ir turėjo būti. Taigi po vienos dienos neiškenčiau vaiko riksmo ir daviau mišinuko. Nors tikrai buvau prisiskaičiusi, kad būna tokios pieno krizės, kad reikia kuo dažniau vaikui duot žysti, bet vistiek pasidaviau silpnumui. Tuo labiau, kad nesugalvojau, kaip tam vaikui duoti dažniau žysti, jei jis spjauna lauk ir rėkia iki pažalaivimo.
Na bet užteko man vienąkart duoti mišinio ir pabudo sąžinė, kad visai nesistengiu dėl savo vaiko. Taigi nusprendžiau pirma išbandyti viską, kad vėl atsirastų pienuko, o jei nepavyks, tik tada duoti mišinį. Taip bent jau bus sąžinė rami, kad stengiausi. Labai padėjo kitų mamų patarimai. Man padėjo štai kas:
1) Grynas oras(pastaruoju metu visai nebeišeidavau į lauką, nes prasidėjo lietus, vaiką migdydavau balkone)
2) Skysčiai. Prieš tai gerdavau pagrinde tik vandenį, ramunėlių, žalią arbatas. Bet išbandžiau kt mamų siūlomas arbatas (kmynų, Hipp laktaciją gerinančią)  su pienu, alaus stiklinę. Dar sako padeda pankoliu ir dilgeliu arbatos.
3) Geras maistas (mėsa, daržovės, kruopos). Kadangi nuo 1 men pradejo vaikui pūsti pilvuką, atsisakiau šviežių daržovių ir vaisių. Manau dėl to pradėjo trūkti vitaminų ir galėjo pamažėti pienuko. Todėl nusprendžiau, kad geriau tegul jau vaikui pučia pilvuką, bet kad pienelio būtų.
4) Bent trumpas Prasiblaškymas, negalvojimas apie pieno gamybą. Man labai padeda atsipalaiduot- pasiplaukiojimas baseine, mėgstamo serialo žiūrėjimas, pakalbėt su drauge, įlyst į karštą vonią.
5) Kuo dažniau duot vaikui krūtį. Geriausia tada, kai dar jis neišalkęs, tada taip greit neišspjauna. Aš daviau vos ne kas valandą.
6) Kuo dažniau glausti vaiką prie savęs, idealu, jei šilta ir galima abiem nuogiems pasiglaustyt. Tai padeda atsirasti geroms emocijoms ir sužądina pieno gaminimasi. Aš pastebėjau, kad kartais užtenka tik pagalvot apie sūnelį ir pajuntu, kaip užkaista krūtinė, pieno pritvinksta.
7) Šilti kompresai ant krūtinės prieš maitinimą. Galima dėti sušildytus vatos gabalelius ar merliuka. Atsiveria pieno latakai ir lengviau pienukas bėga.
8) Kai vaikas nenorėjo žysti, nusitraukinėjau su pientraukiu ir daviau iš buteliuko. Tai taip pat padėjo pienukui vėl prisipildyti. Gal šis patarimas ir nelabai geras, bet aš kitaip nesugalvojau, kaip priversti vaiką traukti, todėl jam padėdavau. O kai vėl atsirado daug pieno, vaikas vėl pradėjo pats godžiai valgyti.
9) Miegas. Jei turit galimybę, tai labai gerai. Man asmeniškai nelabai pavyksta išsimiegot, nes dažnai reikia vaiką maitint. Bet kad ir neišsimiegu, pienelis visvien atsirado.


Kaip malonu skaityti, kad sitiek pastangu ideta, net asaru akyse pasirode...vien todel, kad ir man jau antra diena kaip tusti papukai....kisu ir kisu maziukui....be to man su vyru skirybos, todel manau, kad pieno mazejima itakoja nervai. Sunku atsipalaiduoti ir apie tai negalvoti, o maitinti is kruties noriu ilgai ilgai....
Nusprendziau, einu uzsideti ant veido kauke, nusilakuoti nagus, pasidaryti makiaza, susiplanuoti vakara pas kokia drauge ir maziau nervotis.... Beje visa diena gersiu kmynu ir Hipp arbateles.... smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Garbanele: 02 gruodžio 2006 - 12:23
QUOTE(Garbanele @ 2006 12 02, 13:19)
Kaip malonu skaityti, kad sitiek pastangu ideta, net asaru akyse pasirode...vien todel, kad ir man jau antra diena kaip tusti papukai....kisu ir kisu maziukui....be to man su vyru skirybos, todel manau, kad pieno mazejima itakoja nervai. Sunku atsipalaiduoti ir apie tai negalvoti, o maitinti is kruties noriu ilgai ilgai....
Nusprendziau, einu uzsideti ant veido kauke, nusilakuoti nagus, pasidaryti makiaza, susiplanuoti vakara pas kokia drauge ir maziau nervotis.... Beje visa diena gersiu kmynu ir Hipp arbateles....  smile.gif


ir labai teisingai pasielgsi....juk kai pati nervuojies tai ir maziukas supranta...stiprybes ir kantrybes ir pienuko visada bus...
Atsakyti
mielos mamos, ar jums nebūna, kad vaikelis vieną krūtį ima mieliau nei kitą, aš kai labai alkanas arba tik naktį įsiūlau, o valgom mes tai kartais ir kas valandą, o pavakariop tai ir 5 valandas pramiegam.
p.s o kas dėl nervų ir dingusio pienelio tikra tiesa, stiprybės, Garbanėle, vaikelis pirmoj vietoj smile.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes,ir man problemos su pienuku verysad.gif ,nebezinau ka daryti,ir Hipp arbata geriu ir valgau daug,skysciu tai per diena isgeriu apie 5l.,bet pienuko tiek kiek uztekdavo maziukei anksciau,dabar jai 1,5men.ir nori daugiau pienuko.Zindo tol kol smarkiai bega,o po to nebenori traukti,paspaudziu kruti,tai bega pienas,tik ne taip smarkiai tai ji ir nebevalgo,spjauna ir vel ima,rekia,visos rasot,kad reikia dazniau duoti zysti,bet ji verkia ir neima kruties,jei ne fontanu bega.Jau nusprendziau pirkti misinuka,bet dabar net nebezinau,gal dar palaukti.Gal kas patartu ka daryti,kaip priversti maziuke dazniau zysti?
Atsakyti
Maitinau savo maze iki 3m3men, todel galiu tau uztikrinti, kad pirmus menesius vykta sioks toks " valdzios karas", bet vaikiukas turi suprasti, kad mama cia valdzia ir jei nori papo, pulk kol gauni. Na cia juoko forma, bet misinuku nepradek duoti, nes vaikas labai greit pajus, kad misinukas uzpildo skranduka greitai ir su maziau pastangu is jo puses. Leisk praalkti ir ji tikrai isciulps viska. Ir dabar dar prisimenu savo maziukes zvilgsni - kokia tu ziauri, mama! Pirmi menesiai sunkiausi. As ne karta norejau mesti zindyma. Bet veliau pati dziaugsies, kad nenusileidai ir neapleidai sito tauraus reikalo 4u.gif Jei nori, kad daug butu pienelio, duok kruti kuo dazniau - reikia ar nereikia. Ritmas susitvarkys veliau. Sekmes!
Atsakyti
QUOTE(sandryte24 @ 2006 12 04, 15:26)
Sveikos mamytes,ir man problemos su pienuku verysad.gif ,nebezinau ka daryti,ir Hipp arbata geriu ir valgau daug,skysciu tai per diena isgeriu apie 5l.,bet pienuko tiek kiek uztekdavo maziukei anksciau,dabar jai 1,5men.ir nori daugiau pienuko.Zindo tol kol smarkiai bega,o po to nebenori traukti,paspaudziu kruti,tai bega pienas,tik ne taip smarkiai tai ji ir nebevalgo,spjauna ir vel ima,rekia,visos rasot,kad reikia dazniau duoti zysti,bet ji verkia ir neima kruties,jei ne fontanu bega.Jau nusprendziau pirkti misinuka,bet dabar net nebezinau,gal dar palaukti.Gal kas patartu ka daryti,kaip priversti maziuke dazniau zysti?

mums irgi buna tokiu problemeliu. dukryte net stumiasi rankytem nuo kruties ir rekia iki pamelynavimo. nors alkana, bet kruties neima. As kelis kartus su ja kariavau, net buvau nusprendus nusitraukinet ir maitint is buteliuko, bet dabar tiesiog prievarta nekisu kruties, truputi su ja pazaidziu, pasupuoju, o kai ji uzsimirsta, vel priglaudziu. Taip kelis kartus pabandau, ir kai jos alkis nugali oziukus, paima kruti ir godziai ciulpia thumbup.gif
misineliu tikrai neskubek duoti, reikia noro ir kantrybes, tuomet zindymas bus tikras malonumas smile.gif
Atsakyti
Iki 6 men savo princese maitinau kas 1.5 val. Buvo pas mus 2.5 men krize, gydytoja liepe duoti misinuko, tris dienas su asaromis grudau jai ta buteliuka, pati vos pienuko netekau, bet paklausiau mamu patarimu ir sekmingai maitinu iki siol, o mums greit 9.5 men! Valgo MP 6 kartus per para (is ju 2 kartus nakti) ir kerta koses thumbup.gif
Atsakyti