Įkraunama...
Įkraunama...

Pieno krizės :(

QUOTE(Briediene @ 2009 09 16, 17:50)
Nesiginčykim be reikalo 4u.gif Be abejo, normos reikalingos, jei mama turi nuspręsti, kiek maisto duoti kūdikiui!!!
Aš tik noriu pasakyti, kad niekas nežino (jei nesinuomoja brangių svarstyklių ar neturi jų iš kur pasiskolinti), kiek MP suvalgo žindomas vaikiukas. Ir jei suvalgo pvz. per daug - tai ką, nebeduosi pieniuko??? doh.gif Arba kaip mano atveju - kai suvalgo kur kas mažiau negu norma, bet priaugo svorio 1,5 kg/mėn. - tai duoti mišinuko??? unsure.gif


Jei svoris gerai auga, tai nematau reikalo kaskart sverti, ar vaikas pakankamai suvalgo. Ypac, jei valgo ne pagal rezima, reiskia maitinimu skaicius per diena gali skirtis (viena diena pvz.: valgo 8, kita - 9, trecia - 6 kartus). O tos normos juk sudarytos parai, tai paskaiciuoti kiek turi suvalgyti per viena maitinima yra keblu ir tokiu atveju tai tikrai nereikalingas stresas.

Taciau buna situaciju, kai vaikai nepriauga pakankamai svorio, tuomet tos normos tampa reikalingos smile.gif
Atsakyti
Sveikos,

Noriu papasakot kaip as susitvarkau su pieno krizemis. Siaip pieno turiu labai pakankamai, bet uzeina dienos kai niekaip neuztektu. Taigi tiesiog isigijau gera pientrauki. Kai pieno daug, nusiurbiu ir kaupiu saldiklyje, kai pieno pritruksta, sunaudoju saldyta piena. Tik pientraukio deka mano vaikas dar neragavo misinuku. Labai daug kas cia raso, kad nuo pientraukio mazeja pienas, bet kaip tai imanoma, kai pientraukis issiurbia dar kokius 50-60 ml po to kai vaikas pyksta, kad jam nebebega. Jei nenaudociau pientraukio, vaikas taip ir paliktu tuos mililitrus krutyje, ir tada tai jau tikrai mazetu pieno. Gal kitos tiesiog silpnus pientraukiu naudoja, kad joms neissiurbia viso pieno.. As naudoju Medela swing ir esu labai dekinga siam daikciukui. Be jo niekaip nebuciau issivertus.. O ir ne tik kai truksta pieno. Kai buna tie 'gerieji laikai" kai pieno daug, vaikas tiek tiesiog nesuvalgo, palieka sprogstancias krutis, tai be pientraukio gal dar ir mastita buciau uzsidirbusi.. Ir kokia nesamone, kad vaikas viska istrauks.. Aisku visi vaikai skirtingi, visos mamos skirtingos, o ir papukai skirtingi tongue.gif
Atsakyti
Jei vaikas pyksta kad "jam nebebėga", o pientraukis pieno randa tai gal rodo, kad vaikas ne dėl to pyksta? Pvz. maniškiui dažnai reikia keliskart atsirūgti vidury valgymo, ar padaryti pertraukėlę. Ir šiaip va jau 5 mėn, o mažylis gerai žinda tik miegodamas - kitaip niekaip neįkišu, net jei tikrai ilgas tarpas nuo paskutinio maitinimo būna. Pasipykstam, paleidžia gerklę, tada greit nulūžta ir be problemų pavalgo. Tada kartais gali toliau ir nebemiegoti - dar pabūna kurį laika žvalus. Ir kodėl negali iškart tiesiog pavalgyt?...
Bet va pieno krizes (nors krizėm aš nevadinu - vadinu etapais smile.gif man pasireiškia tuo, kad tas kelias dienas tiesiog dažniau reikalauja valgyt. O paskui, kai aparatas užsiveda didesniam tempui - porą dienų net pernelyg pilnos ir skausmingos pasidaro krūtys, kol vėl normalizuojasi.
Atsakyti
Sveikos, mamytes, nu as jau nebezinau ka galvot...Mano mergytei 3 menesiai ir sav., jinai siaip nelabai ramiai pas mane valgo, buna traukia traukia ant greicio, o paskui pradeda pykti, tada duodu kita kruti, tada vel traukia ir istraukusi pradeda pykti, tada vel as kita ir taip kol pavalgo. Bet va dabar jau kelinta diena kaip jinai is vis tik pradejusi zysti meta kruti ir verkia..matau kad nei pienukas teka, nei krutine pilna, nei karso nera rijimo...ar man jau viskas su pienuku??ar cia ta krize?? ka man daryti siulau kruti daznai, tik kad is to siulymo nieko gero, nes ji jos neima..jei taip bus ir toliau tai baigsis mano pienas..patarkit kaip dar galeciau atstatyti pienuko laktacija?? cray.gif
Atsakyti
QUOTE(ingute111 @ 2010 07 23, 15:39)

per situos karscius ir man labai daznai dingsta pienukas,nebuvo net savaite,bet tada vis dazniau ir dazniau pasiulau,o ji noriai ima,nes buna nedavalgius. Nepanokavau-tai svarbiausia. o gal pilvuka pucia mazylei? nes mes irgi valgom su oziukais daznai,bet cia pilvo problemos.
Atsakyti
QUOTE(ingute111 @ 2010 07 23, 16:39)
Sveikos, mamytes, nu as jau nebezinau ka galvot...Mano mergytei 3 menesiai ir sav., jinai siaip nelabai ramiai pas mane valgo, buna traukia traukia ant greicio, o paskui pradeda pykti, tada duodu kita kruti, tada vel traukia ir istraukusi pradeda pykti, tada vel as kita ir taip kol pavalgo. Bet va dabar jau kelinta diena kaip jinai is vis tik pradejusi zysti meta kruti ir verkia..matau kad nei pienukas teka, nei krutine pilna, nei karso nera rijimo...ar man jau viskas su pienuku??ar cia ta krize?? ka man daryti siulau kruti daznai, tik kad is to siulymo nieko gero, nes ji jos neima..jei taip bus ir toliau tai baigsis mano pienas..patarkit kaip dar galeciau atstatyti pienuko laktacija?? cray.gif



Gal pilvuko problemeles dasidejo g.gif
As saviske maitinu MP jau beveik 6menesius. Pieno kartais buna daugiau, kartais truksta, taip ir nesuprantu kas cia. Gal maziau pavalgau ar isgeriu skyciu nezinau doh.gif Dabar jau bus ramiau koses prasides ax.gif
Atsakyti
pas mus taip pat,laukiam ir mes 6to menesio,kai kosytes valgyt pradesim,nes is vieno papulio maitinu,tai daug baisesnes tos krizes unsure.gif
Atsakyti
Savo mažylę vien MP maitinau iki 6 mėn, bet nė karto nepastebėjau vadinamųjų pieno krizių. Tol, kol nepradėjo valgyti košės, krūtys visada po maitinimo dar būdavo išsipūtusios, todėl, kai jo sumažėjo tiek, kad krūtys įgavo daugmaž normalesnį dydį, išsigandau, kad pienas dingo lotuliukas.gif
Atsakyti
sakykit, o kaip maitinti dvynukus vien (.), kai vienas mazylis nepasisotina is vieno (.) ir neuzmiega ramiai ir be klykavimo kol negauna kita kruti. tuomet jau kitam nieko nelieka ir tenka vis tik duoti misinuka. zinoma, kiekvienam duodu po viena kruti, o tuomet jau misinio. snekejau ir su zindymo konsultante, bet nepavyksta mums pagausinti pieno nors tu ka doh.gif vaikai istysai prie (.) bet pagerejimo nematau verysad.gif
Atsakyti
Kuomet budavo pienelio krizes ( - nors jos krizemis vadinamos tik tol, kol yra pirmas vaikas, tad labaiu tai mamos, o ne pieno krizes), padedavo kompoto gerimas. Dabar uogu, obuoliu pilna - virkit ir gerkit. O siaip tai ir man, ir mano draugem padedavo alus - gal ir sventvagiskai skamba, bet isgerus kelis gerus gurksnius alaus, pieno visada padaugedavo. Galit linciuot mane uz tokius zodzius, bet toks mano patarimas.
Atsakyti
QUOTE(Barshkuole @ 2010 07 26, 13:22)
Kuomet budavo pienelio krizes ( - nors jos krizemis vadinamos tik tol, kol yra pirmas vaikas, tad labaiu tai mamos, o ne pieno krizes), padedavo kompoto gerimas. Dabar uogu, obuoliu pilna - virkit ir gerkit. O siaip tai ir man, ir mano draugem padedavo alus - gal ir sventvagiskai skamba, bet isgerus kelis gerus gurksnius alaus, pieno visada padaugedavo. Galit linciuot mane uz tokius zodzius, bet toks mano patarimas.


tikro alaus nebandziau - bet bealkoholis tikrai man padeda smile.gif zinoma, pieno padaugeja vienkartinai, bet jau ir pacios toliau zinot, kaip uzkurt visa mechanizma - svarbu nepalikt jo krutyse smile.gif
Atsakyti
na nemanau, kad cia su pilvuku problemos, nes tada jinai man ir po valgio verktu, o dabar kai tik nebemaitinu tai vel patenkinta guli ir ne garselio... nzn man atrodo, kad tikrai truksta pienelio, nes tik pradejusi zysti labai susinervina, jokio rijimo garso negirdeti..nes pas mane, jei ji sugalvoja ilgiau ir intensyviau zysti, tai pienukas atrodo kad is kaskur parbega, krutine sukieteja ir tada jinai girdisi kaip valgo, bet tik krutine suminksteja, ji vel verkia, tada as duodu kita krutine, ta istraukia kol kieta, suminksteja ir vel verkia, as vel kita, o tada jau ir tos nebenori nes turbut nebera ka traukti, duodu ciulptuka, nusiramina ir taip iki kito maitinimo..bandziau siulyti daznai krutine, bet man turbut nesigamina pienas taip greit, as ja tik sunervinu ir viskas..valgymo jokio..zodziu,jau tas naturalus maitinimas ir man ir mano vaikui tai visus nervus isgadins..as vis svajoju, kad jinai prades ramiai atsipalaidavusi traukti piena is krutines..o kai nebenores tai dailiai isstums lauk, o ne prades verkti.. verysad.gif gal kam tokia situacija buvo..padekit suprasti kas cia yra???sunu maitinau misinukais nuo menesio, tai alergiskas iki siol dar..tai taip nenoriu, kad ir dukryte turetu alergija..noriu tik savo pieneliu maitinti...bet po tokiu cirku, tai jau man gesta viltis, kad ismaitinsiu iki tiek kiek reikes.. cry.gif
Atsakyti