Įkraunama...
Įkraunama...

Pieno krizės :(

Tiesa pasakius as tikrai nesuprantu, kas yra pieno krizes, gal kad neteko patirti...
Atsakyti
QUOTE(nep @ 2008 02 15, 20:08)
Tiesa pasakius as tikrai nesuprantu, kas yra pieno krizes, gal kad neteko patirti...

Aš irgi. biggrin.gif Manau, kad jos buvo, bet aš jų niekada taip neįvardijau (gal dėl to, kad nebuvo jokių draugių, tetulių šalia, kurios apie tai pasakotų?.. knygose, kuriose apie žindymą skaičiau, irgi nebuvo minima...). Vaikai verkia, nes nemoka pasakyti, kas yra. Jei žinau, kad neserga, kad ką tik valgė, gal kelnės sausos, tai imi, nešioji, dainuoji, šoki, pilvuką pamasažuoji, galiausiai - vėl krūtį duodi. Niekada nesusimąsčiau, kad tai gali būti dėl pieno trūkumo. Elgiausi, vedama intuicijos. O dabar - pagaliau paskaičius literatūros apie žindymą - supratau, kad intuicija nepavedė. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2008 02 15, 21:59)
Aš irgi. biggrin.gif Manau, kad jos buvo, bet aš jų niekada taip neįvardijau (gal dėl to, kad nebuvo jokių draugių, tetulių šalia, kurios apie tai pasakotų?.. knygose, kuriose apie žindymą skaičiau, irgi nebuvo minima...). Vaikai verkia, nes nemoka pasakyti, kas yra. Jei žinau, kad neserga, kad ką tik valgė, gal kelnės sausos, tai imi, nešioji, dainuoji, šoki, pilvuką pamasažuoji, galiausiai - vėl krūtį duodi. Niekada nesusimąsčiau, kad tai gali būti dėl pieno trūkumo. Elgiausi, vedama intuicijos. O dabar - pagaliau paskaičius literatūros apie žindymą - supratau, kad intuicija nepavedė. smile.gif


taip, tikrai, neturiu jokiu tetu, mamu, kurios nuolat salia, bet kai nuvaziuoju, tai sako, gal jau nereiktu zindyti, pasilsek. ir ziniu nelabai turejau, nei naujagimi iki tol macius buvau. manau visas tas krizes is dalies nors, tikrai lemia aplinkiniai.
Atsakyti
QUOTE(nep @ 2008 02 16, 11:05)
taip, tikrai, neturiu jokiu tetu, mamu, kurios nuolat salia, bet kai nuvaziuoju, tai  sako, gal jau nereiktu zindyti, pasilsek. ir ziniu nelabai turejau, nei naujagimi iki tol macius buvau. manau visas tas krizes is dalies nors, tikrai lemia aplinkiniai.

Arba nenoras priimti vaiko tokio, koks jis yra, bandymas įsprausti į rėmus, kai "turi būti". Bet tie "turi būti" aišku irgi atsiranda iš aplinkos, kuri pateikia kažkokius stereotipinius reikalavimus vaiko elgesiui...

Kita vertus pieno krizių ir nėra, yra augimo šuoliai wink.gif Kai žiūri į reikalą iš kito kampo, jis kita šviesa ir nusišviečia. Jei vaikas sparčiau auga, tai jam ir valgyti dažniau reikia. smile.gif
Atsakyti
va va, ir mes dabar augame suoliais lotuliukas.gif Maitinu vaikuti jau net neskaiciuoju kiek kartu, na, i laikrodi dar uzmetu aki-tai kartais kas valanda, kartais kas pusantros. Bet zinokit, jeigu nebuciau paskaiciusi, kad apie 3men taip gali buti, tai jau tikrai nerimauciau, kas cia jam darosi g.gif O dabar-ramu taip, zinau, kad taip gali buti, ir maitinu tiek, kiek jis nori. Labai padeda poziuris, kad ne mano pienui cia krize lotuliukas.gif , o vaikiukio poreikiai auga bigsmile.gif
Na, ir tikiuosi, kad uz kokios savaiteles biski aprims, nes naktimis keltis kas 1,5val jau sunku darosi unsure.gif
Atsakyti
O aš apie jokias krizes net nesusimasčiau- nori mažiukė dažniau krūties- duodu dažniau, nori mažiau- duodu mažiau... Naktimis buvau priversta nusitraukinėti (palikimui pienuko- mat turėjau lakstyti į univerą- į paskaitas) ir viskas normoje- pienuko daug buvo- užteko... mirksiukas.gif
O šiaip mažylei 11mėnesiukų ir 13 dienelių- pienuko gauna per parą kartus (kai prastai jaučiasi ir dažniau) valgo kietą maistą kartus- tačiau beveik negeria vandenuko- nei arbatytės g.gif matyt vis tik pienuku atsigeria. Auga sveika graži mažylė. smile.gif

P.S. Manau kad moterys, mes paprasčiausiai per daug dėmesio mes kreipiame į tai ką kas pasakė. Buvo kartą- prisiskaičiau kad yra tokios krizės jau ir manau- joooo man irgi- vat 3 mėnesiai krizė... lotuliukas.gif tik kad vaikas į tą krizę net nereagavo. o pienuko dažniau užsimanydavo būtent tada kai aš išėjus būdavau- iįš buteliuko nors ir daug išvalgydavo- tačiau pamačius mane iš karto vėl papo prašydavo- vat ir prasitampė skrandukas.... vat ir jums "krizė" O kad vaikas per mėnesį priaugdavo pas mus po 1,300kg tai jau baika... vis tiek "matyt pienuko mažėja" (čia man taip kai kas sakė lotuliukas.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Klepesova: 18 vasario 2008 - 11:51
QUOTE(Raideles @ 2008 02 16, 12:16)
Kita vertus pieno krizių ir nėra, yra augimo šuoliai wink.gif Kai žiūri į reikalą iš kito kampo, jis kita šviesa ir nusišviečia. Jei vaikas sparčiau auga, tai jam ir valgyti dažniau reikia. smile.gif

Aš tai visuomet stengiuosi pabrėžti, bet kai kurioms mamytėms vis dar sunku tuo patikėti. doh.gif
Atsakyti
Dukrelei 4,5 mėn. Jau penkios dienos, kai vienas maitinimas būna ramus 15-20 min., o kitas - 5 min. ir prasideda verkimas, kumščio kišimas į burną, bet krūties daugiau neima. Bandžiau siūlyti kitą krūtį - neima. Panešioju stačią, nuraminu, bet krūties neima. Ir taip visas dienas - kas antras maitinimas labai nekoks verysad.gif Nesuprantu, kodėl. Gal jai tiesiog tinka toks maitinimosi režimas - vieną kartą pavalgo rimčiau, kitą tik užkanda. O gal mums taip pasireiškia ta pieno krizė?
Atsakyti
QUOTE(rava @ 2008 02 18, 21:44)
Dukrelei 4,5 mėn. Jau penkios dienos, kai vienas maitinimas būna ramus 15-20 min., o kitas - 5 min. ir prasideda verkimas, kumščio kišimas į burną, bet krūties daugiau neima. Bandžiau siūlyti kitą krūtį - neima. Panešioju stačią, nuraminu, bet krūties neima. Ir taip visas dienas - kas antras maitinimas labai nekoks verysad.gif  Nesuprantu, kodėl. Gal jai tiesiog tinka toks maitinimosi režimas - vieną kartą pavalgo rimčiau, kitą tik užkanda. O gal mums taip pasireiškia ta pieno krizė?

O jūs maitinatės pagal valandas ar pagal tai, kaip dukrytė pati užsinori? Jei pirmas variantas, tai pereikit prie antro. Jei antras variantas - gal jai tikrai tik atsigerti norisi. smile.gif Kadangi kiti maitinimai normalūs, tai nematau reikalo nerimauti. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ode: 18 vasario 2008 - 21:51
Jau mėnuo, kai pagal jos norą bandom maitintis. Tai gal ji tiesiog nori rečiau valgyti? Tik nesuprantu, ko kiša kumštuką į burną - taip ji paprastai išreiškia norą valgyti.
Atsakyti
smile.gif Kartais pienuko is tikruju nebeprisigamina.Stai mum net 2 menesiuku nera, bet jau beda su maitinimu.2 savaites kaip is abieju siurbia, bet pieno daugiau gamintis nepradejo.Ryte, po nakties prisikaupia abudu, o kiekviena maitinima vis maziau, kol vakare buna tuscia.Daug kas pasakoja, kad jei minksti papuliai, tai nereiskia, kad pieno ner.Tai va ir patikrinau, su pientraukiu nei laso neissitraukiau, rankomis kokius 2 nuvarvinau ir viskas, o mazule kriok, valgyt nor blink.gif Tai vakarais tenka misinuko duot.O ryte vel sociai gauna pienuko, mat per nakti normaliai prisikaupia. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(elenuxus @ 2008 02 19, 20:44)
smile.gif  Kartais pienuko is tikruju nebeprisigamina.Stai mum net 2 menesiuku nera, bet jau beda su maitinimu.2 savaites kaip is abieju siurbia, bet pieno daugiau gamintis nepradejo.Ryte, po nakties prisikaupia abudu, o kiekviena maitinima vis maziau, kol vakare buna tuscia.Daug kas pasakoja, kad jei minksti papuliai, tai nereiskia, kad pieno ner.Tai va ir patikrinau, su pientraukiu nei laso neissitraukiau, rankomis kokius 2 nuvarvinau ir viskas, o mazule kriok, valgyt nor blink.gif  Tai vakarais tenka misinuko duot.O ryte vel sociai gauna pienuko, mat per nakti normaliai prisikaupia. mirksiukas.gif

Na, tai yra tipiška klaida, galvoti, kad jei krūtys atrodo minkštos ir nenusitrauki pientraukiu ar rankom, tai nieko nėra. O va, kai jau prisikaupia po nakties, tai jau būna daug. Jeigu tai būtų tiesa, tai po trijų mėn nė viena negalėtų žindyti, nes tada susireguliuoja paklausa ir pasiūla ir krūtys "prisipildo" tik po labai neįprastos pertraukos.
Vakarinis laikas skirtas tankiam žindymui, manoma, kad vaikui reikia dažnai po truputį pienuko, todėl tenka duoti krūtį kas 15 min. ar dar dažniau, ir tai yra normalu. Tokio amžiaus vaiko mama neturėtų vakarui jokių darbų ir svečių planuoti, o atsidėti nuolatiniam žindymui. Jei išeina - sėdėti, gulėti, gal knygą pasiimti, gal teliką pažiūrėti. jei neišeina, jei vaikučiui reikia ir judesio, tai vaikštinėti, slingu pasinaudoti, kad ir žindyti, ir nešioti galėtų, ant kamuolio ar supamam krėsle pasūpuoti. Gal ir į lauką išeiti, jei oro sąlygos ir temp. leidžia. VISA TAI YRA NORMALU. Svarbu suskaičiuoti bent 6 prisisiotas sauskelnes - tai rodo, kad pieno vaikui gana. O visa kita, tai tik mūsų supratimo kaip turi būti neatitikimas su tuo kas yra. Laikas priimti vaiką, tokį, koks jis yra su jo poreikiais 4u.gif
Atsakyti