Įkraunama...
Įkraunama...

Pieno krizės :(

Aciu, mergaites, uz patarimus ir palaikyma 4u.gif
Pats kriziskiausias buvo kuciu vakaras (diena pries tai vyras vistik neisleido vaziuoti pirkti misinuko, sake isgyvensim). Taigis, kuciu vakara nuvaziavom pas uosvius, ir mazyle didziaja vakaro dali praverke... Vienu momentu jau net is abieju pusiu bandant duoti pienelis nebego, tad mazylei teko tik nervingas tampymas ir vel asareles. Bet tiek anyta, tiek kiti buvo supratingi ir ta vakara isgyvenom. Kita diena vis dar buvo ne kas, bet tame mieste, kur buvome, nera budincios vaistines, o prekybos centrai juk neveike, tai net ir noredami nebutume nieko nusipirke smile.gif O siandien jau galiu pasakyti, kad pienuko tikrai padaugejo, ir jau zymiai lengviau. Tikiuosi ir toliau taip smile.gif
Parasysiu veliau, kaip pasibaige istorija, o visoms, kurioms "krizes", laikykites wink.gif
Atsakyti
buvo buvo ir mums tokie dalykeliai kaip tos vadinamos krizes. Atsimenu, triju, sesiu men.laikotarpiu, bet pragyvenom.. ir va jau dukrytei 1,1men.o dar toliau megaujames "mp". O budai kaip tas krizes "isvaryti" tos pacios kaip raso kitos mamytes: kantrybe, daznas zindymas ir kuo daugiau skysciu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2007 12 27, 22:04)
Aš tai patarčiau mažiau galvot, o maitint pagal poreikį ir džiaugtis savo mažyle ir buvimu kartu. smile.gif


As ir negalvoju, zinau, kad maitinsiu ilgai, bet tiesiog kartais nesuprantu, ar ji pavalgius doh.gif Pvz., siandien pavalge is vienos kruties, atsirugo, pridejau prie kitos, vel valgyt pradejo ir, sakyciau, nemazai sulapnojo blink.gif Tai ir zinok, zmogau, kada jai antra kruti pasiulyt... doh.gif Gaila, kad pas mus nebuna taip, kad pavalge ir isspjove kruti, butu aisku, kada soti... Jei neatitraukciau, turbut po 1-1,5h žįstų.
Atsakyti
Labas Egluzhe, mums su dukryte irgi tas pats, tai ir duodu abi krūtis. Matyt, tiek reikia g.gif Juk jeigu nebenorėtų, tikrai nebevalgytų...
Atsakyti
o gal jusu mazyles ne valgo is abieju pusiu, o tik zinda, juk Egluzhe raso, kad jei neatitrauktu, tai ir po valanda zistu, taip labai lengvai galima prisipratinti, kad jau ne tik maitintusi, o ir nusiramintu, ir migdytusi tik su krutimi (aisku, nebent pacios to norite, tada viskas ok)
dave viena kruti pabandykite kazkiek palaukti, jei islauksit iprastini laiko tarpa tarp jusu valgymu (visi irzalenimai del nuovargio ir kt nesiskaito), tai greiciausiai pienuko pakanka ir is vienos
o dar vienas rodiklis - priaugamas svoris
bet cia tikrai ne krizes smile.gif paaaaatikekit, krize pazintumet... vaikas besimaitindamas nervuojasi ir verkia, nes neistraukia, ir tarp maitinimu praktiskai pastoviai verkia...
Atsakyti
Nors jau bus metai, kaip maitinu savo klecka, taip ir nepajutau tu "pieno kriziu" ax.gif Arba nesupratau, kad jos buvo, arba ju isvis nebuvo g.gif g.gif ... Turbut kiekvienai skirtingai unsure.gif ...
Atsakyti
zinoma, kad skirtingai, daugelis mano maitinanciu pazistamu taip pat apie jas nera girdeje smile.gif krizes GALI buti, bet NEBUTINAI smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Reda Paulikienė @ 2007 12 29, 01:53)
Labas Egluzhe, mums su dukryte irgi tas pats, tai ir duodu abi krūtis. Matyt, tiek reikia  g.gif  Juk jeigu nebenorėtų, tikrai nebevalgytų...


Medute gimus ta pacia diena kaip ir as wub.gif mirksiukas.gif 4u.gif

QUOTE(Minlina @ 2007 12 29, 02:14)
o gal jusu mazyles ne valgo is abieju pusiu, o tik zinda, juk Egluzhe raso, kad jei neatitrauktu, tai ir po valanda zistu, taip labai lengvai galima prisipratinti, kad jau ne tik maitintusi, o ir nusiramintu, ir migdytusi tik su krutimi (aisku, nebent pacios to norite, tada viskas ok)
dave viena kruti pabandykite kazkiek palaukti, jei islauksit iprastini laiko tarpa tarp jusu valgymu (visi irzalenimai del nuovargio ir kt nesiskaito), tai greiciausiai pienuko pakanka ir is vienos
o dar vienas rodiklis - priaugamas svoris
bet cia tikrai ne krizes smile.gif paaaaatikekit, krize pazintumet... vaikas besimaitindamas nervuojasi ir verkia, nes neistraukia, ir tarp maitinimu praktiskai pastoviai verkia...


Mano mergina kai nebenori valgyt, dazniausiai neisspjauna kruties, o zinda ja vis tiek, matyt, patinka biggrin.gif Ta karta buvo analogiska situacija, zinde zinde, girdziu, kad jau neberyja pieno, galvoju atitrauksiu, kad atsirugtu. Atsirugo, paspaudziau ta kruti, is kurios valge (ji pas mane "blogoji", is jos sunkiau pienas bega), nieko neisspaudziau, pridejau prie kitos kruties "gerosios", tai vel pradejo ryti ir, sakyciau, nemazai suvalge. Aisku, po tokio valgymo vaikas kaip cepelinas buvo, net zagset pradejo nuo pilnumo biggrin.gif Bet taip iseina, kad ji is "blogosios" kruties nelabai buvo pavalgiusi g.gif
Atsakyti
QUOTE(Egluzhė @ 2007 12 28, 16:44)
As ir negalvoju, zinau, kad maitinsiu ilgai, bet tiesiog kartais nesuprantu, ar ji pavalgius  doh.gif  Pvz., siandien pavalge is vienos kruties, atsirugo, pridejau prie kitos, vel valgyt pradejo ir, sakyciau, nemazai sulapnojo  blink.gif  Tai ir zinok, zmogau, kada jai antra kruti pasiulyt...  doh.gif  Gaila, kad pas mus nebuna taip, kad pavalge ir isspjove kruti, butu aisku, kada soti... Jei neatitraukciau, turbut po 1-1,5h žįstų.

Aš abu vaikus iš abiejų krūtų maitinau, tik dabar sužinojau, kad šiaip jau iš vienos reikėtų. biggrin.gif Aišku, priklauso nuo vaikelio, motinos fiziologijos. Ta prasme, problemos tame nėra, tiesiog šiaip - pastebėjimas.
Aš žiūrėdavau, ar vaikas geria, ryja, ar tik čiulpia. Rijimas girdisi, matosi, kad stipriai dirba žandukai, net ausytės kruta. O jei tik čiulpia, tai tokie lengvi judesiukai tik matosi.
Pas mane irgi nebuvo taip, kad patys atsitrauktų - abžoriukus auginu. lotuliukas.gif
O šiaip tai niekada nesvarstydavau, kiek jie valgo, ar jiems užtenka. Duodavau vieną, pradeda čiulpt arba migdytis, keliu atrūgint, atsirūgsta, pradeda vėl ieškot - duodu kitą...

Pagalvojau, ar aš pajaučiau krizes... Turbūt, nes yra tekę kas valandą žindyt. Bet man didesnės krizės būdavo, kai pati pasinervuodavau, prasčiau pasimaitindavau (čia daugiau su antru taip buvo) - iš karto ir vaikas nervingesnis, ir krūtys tuštesnės. Nu bet ką - pamatai pirmus simptomus, pradedi vėl labiau savim rūpintis, ir vėl viskas grįžta į savas vėžes. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2007 12 29, 14:13)
Aš abu vaikus iš abiejų krūtų maitinau, tik dabar sužinojau, kad šiaip jau iš vienos reikėtų. biggrin.gif Aišku, priklauso nuo vaikelio, motinos fiziologijos. Ta prasme, problemos tame nėra, tiesiog šiaip - pastebėjimas.


Budama nestuke.gif lankiau zindymo kursus. Ten mums sake, kad reikia viena maitinima maitinti is vienos kruties, kita - is kitos. Kitaip vaikas istraukia tik ta pirmini pienuka, liesesni, o riebesnio nespeja istraukt. Tada ir svorio mazai priauga, o mamos galvoja, kad pas jas pienuko neuztenka, be to ir krutyse maziau gaminasi pieno, nes jos nera istustinamos iki galo. Kita kruti, sake, duoti tik tuo atveju, jei nepavalgo is vienos. Tikrai neprisigalvoju. Mums taip kursuose aiskino unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Egluzhė @ 2007 12 29, 12:33)
Mano mergina kai nebenori valgyt, dazniausiai neisspjauna kruties, o zinda ja vis tiek, matyt, patinka  biggrin.gif Ta karta buvo analogiska situacija, zinde zinde, girdziu, kad jau neberyja pieno, galvoju atitrauksiu, kad atsirugtu. Atsirugo, paspaudziau ta kruti, is kurios valge (ji pas mane "blogoji", is jos sunkiau pienas bega), nieko neisspaudziau, pridejau prie kitos kruties "gerosios", tai vel pradejo ryti ir, sakyciau, nemazai suvalge. Aisku, po tokio valgymo vaikas kaip cepelinas buvo, net zagset pradejo nuo pilnumo  biggrin.gif Bet taip iseina, kad ji is "blogosios" kruties nelabai buvo pavalgiusi  g.gif


Pas mane panašiai, užmiega valgydama, kartais net atpila kažkiek, nors pamaitinus jau sunku pas mane bent lašą išspausti. Jei duočiau kitą krūtį, tai ir vėl valgytų. Tai taip ir nesuprantu, soti ji, ar ne? doh.gif Nors jei neverkia ir dar sugeba atpilti, tai gal soti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Egluzhė @ 2007 12 29, 05:39)
Budama  nestuke.gif lankiau zindymo kursus. Ten mums sake, kad reikia viena maitinima maitinti is vienos kruties, kita - is kitos. Kitaip vaikas istraukia tik ta pirmini pienuka, liesesni, o riebesnio nespeja istraukt. Tada ir svorio mazai priauga, o mamos galvoja, kad pas jas pienuko neuztenka, be to ir krutyse maziau gaminasi pieno, nes jos nera istustinamos iki galo. Kita kruti, sake, duoti tik tuo atveju, jei nepavalgo is vienos. Tikrai neprisigalvoju. Mums taip kursuose aiskino  unsure.gif

Tai žinau žinau, dabar jau žinau, nes pati lankau tuos kursus (kitu tikslu, nes išmaitinau du vaikus jau wink.gif ). Tačiau, matyt, mums maitinimas iš dviejų krūtų 'nekenkė', nes prie jų abiejų papsėdavo ilgai, o per mėnesį priaugdavo po kilą. biggrin.gif
Šiaip yra toks dalykas (irgi kursuose išgirdau), kad kai kurių moterų pieno liaukos gali būti mažesnės, todėl jos sukaupia mažiau pieno, ir tuo atveju vaikui gali tekti duoti abi krūtis.
Apskritai manau, kad kiekvienas atvejis individualus ir tik motina gali matyti, nujausti, kas geriausia jai ir kūdikiui. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ode: 29 gruodžio 2007 - 21:49