Įkraunama...
Įkraunama...

Pieno krizės :(

QUOTE(gabe000 @ 2007 12 19, 10:01)
ar teko susidurti su tokiu mitu - pieno pas mamą nedaug/trūksta (dabar kaip tik 3 mėn. krizė turėtų būti), bet vaikui kiek yra tiek užtenka, nepasitenkinimo nerodo, visada linksma, aktyvi o svorio priauga mažai?
man gydytoja bando tai įteigti, o aš savo dukrytei negaliu įsiūlyti daugiau krūties - 7 minutės ir viskas (tik prieš naktį abi krūtis išvalgo).

Kiek tas mažai priauga?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Supervyre: 20 gruodžio 2007 - 12:38
QUOTE(aukaja @ 2007 11 02, 14:32)
Sveikos merginos 4u.gif na mums taip pat buvo, kad maniau, kad pieno mažiau turiu, na bet mes nepasidavėm ir toliau sėkmingai valgėm rolleyes.gif dar pieno gamybai padeda dilgynių arbata su pienu (ir medum). Na o dabar mums jau be 3 dienų 5 mėn, ir mano sūnelis pradėjo mažai valgyti doh.gif anksčiau valgė dažnai (1,5 val, 2 ir pan). Na o dabar dieną kartais tik po 4 valandų pavalgo blink.gif Pasvėriau, gal 100 g priaugo verysad.gif (svėrėm 7,800g, 4 mėn, daba vos ne tiek pat). Šiaip yra guvus, judrus, linksmas, bendrauja, domisi - žodžiu elgesys nepakito, bet tie tarpai ir trumpas valgymas tai mane neramina, ir dar bijau, kad kuo mažiau suvalgo, tuo mažiau pienelio gaminasi doh.gif o jei visai dings blink.gif šito tai visai nenorime. Valgo tik MP, nieko daugiau. Ar kam taip yra buve?

Jei tik MP valgot, tai niekur jis ir nedings. O kad mažai priauga, tai gal dėl to, kad judresnis pasidarė? O trumpiau valgo, nes įdomus aplinkinis pasaulis pasidarė? Nejau jūs manote, kad vaikas leis sau badaut? smile.gif
Kai suprantu, svėrėtės prieš mėnesį? Specialiai svėrėt, ar reikėjo pas daktarą? Kam svertis - jei vaikas neserga, guvus, linksmas IR valgo, tai kam kvaršinti galvą? Bandau svarstyt pagal save: eidavom eiliniam patikrinimui 4 po to 6 mėnesį. Niekada nesusimastydavau svert... Man atrodo, reikia labai įsiklausyt į savo intuiciją, o ne skaičiuoti minutes. Juk pati sakot, kad vaiko elgesys nepakito. Tuoj užeis eilinis augimo pikas ir atsigriebs vaikis. biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(gabe000 @ 2007 12 19, 02:01)
ar teko susidurti su tokiu mitu - pieno pas mamą nedaug/trūksta (dabar kaip tik 3 mėn. krizė turėtų būti), bet vaikui kiek yra tiek užtenka, nepasitenkinimo nerodo, visada linksma, aktyvi o svorio priauga mažai?
man gydytoja bando tai įteigti, o aš savo dukrytei negaliu įsiūlyti daugiau krūties - 7 minutės ir viskas (tik prieš naktį abi krūtis išvalgo).

Tikrai, o kiek tas mažai? Galų gale, juk kiekvienas vaikas yra skirtingas: skirtingų svorių gimsta, skirtingai vystosi, vienas valgo abi krūtis po pusvalandį, kitas vieną krūti vos 5 min, vienam augimo pikas užeina 3 mėnesį, kitam 4,5. Būtent - augimas pagreitėja, o ne pieno sumažėja. Niekaip neįrodysit, kad 3 mėn. vaikas save badu marina. smile.gif
Atsakyti
Kai maitinau pirmagime, ji zisdavo pusvalandi, svorio priaugdavo vidutiniskai. Gydytojos patarimai buvo tik zlugdantys mano pasitikejima savimi ir savo sugebejimu maitinti. Ji liepdavo nusitraukti piena ir paziureti, kiek jo yra, ar vaikui netruksta. O as nusitraukti visiskai nemokejau, pientraukio neturejau. Pavykdavo isspausti geriausiu atveju 10 ml. Sededavau apsibliovusi. Bet vaikas buvo ramus, pazindusi miegodavo kartais po 4 val., sveika, guvi, linksma. Vaiko savijauta ir yra irodymas, ar pieno pakanka. Kaip veliau paaiskejo, mano dukters tokia fiziologija. Ji visad atsiliko augimo lenteleje pagal svori. Tik nuo 6 metu ji jau ''nebeatsiliko''. O mano sunus naujagimysteje zisdavo tik 4, max 6 min. Bandydavau ikisti jam dar, bet veltui. Vaikas tiesiog taip greitai pasisotindavo. Priaugdavo kas menesi po kg. Kai budavo pieno krizes vadinamos, guledavau tiesiog kartu ir leisdavau zisti kiek sirdis geisdavo. Va tuo laikotarpiu sunus kartais prie kruties isbudavo po valanda ar kelias. O kai taip budavo su dukra, kad ir kaip gaila, bet neturejau patirties, gydytoja gasdindavo galimu badavimu ir taip per viena 5 men krize emiau primaitinti verysad.gif DAr ir dabar sirdi skauda, kad salia nebuvo kas pataria. O gydytojos kompetencija zindymo klausimais is viso suabejojau. Taip kad svarbiausias mamyciu darbas - buti salia ir visada pasiruosus duoti tiek, kiek tuo metu reikia ju vaikuciams. Bukime kantrios thumbup.gif
Atsakyti
mažai priaugo - buvo 1 mėnesį tik 100 g, bet paskui atsigriebė per 2 savaites priaugusi 500 g - gydytoja liepė primaitint ir ateit po 2 savaičių, o paskui labai nustebo, kad auga ir be primaitinimo smile.gif
na, jei sakot, kad vaikai pavalgo ir per 5 min - gerai smile.gif maniškė nuo 7 minučių kai kada pereina iki 5 smile.gif
todėl ir klausiau apie mitą, kai 'nedavalgę vaikai linksmi sau būna' lyg sugalvotų sąmoningai dietos laikyti smile.gif
Atsakyti
Jei vaikas ramus, linksmas ir patenkintas, tai nekvarsink sau galvos. Nerimas visas aplanko, bet patikek, jei butu neprivalges, tai linksmas tikrai nebutu. Mano dukra per menesi vos 300 gr kartais priaugdavo, kai kitu vaikai po 1200 gr. Bet ji buvo patenkintas vaikas. Tai viska ir pasako. Svarbiausia nepulti i krastutinumus ir apie tai, kad truksta pieno, galvoti paskutinej vietoj !
Atsakyti
QUOTE(nerimute @ 2007 10 14, 17:57)
Aciu Eligint, bandysim istverti tas kelias dienas. O tai MB uzkniso: tau pienas baigiasi, vaikas neramus,primaitink ir baigtas kriukis. Negana vaikas verkia, dar su vyru turiu gincytis. Man atrodo, kad maitinancios mamos patiria daugiau spaudimo, negu palaikymo is aplinkiniu. Rodos, aplinkui visi lengviau atsipustu, jeigu pradetum maitinti misineliu.

Na, MB atvirkščiai - pats sakė, kad viskas gerai, nors aš ir nerimavau dėl ilgų valgymų... unsure.gif Lelkos svoris augo gerai, o krizių metu, kurių buvo gal dvi ar trys, tiesiog dažniau pamaitindavau ir stengiausi pati reguliariai valgyti, nes svoris man labai greit nukrito...
O aplinkinių reikia kartais mažiau paisyti mirksiukas.gif
Atsakyti
Po dienos sventes, o pas mus jau kelias dienas krize... Mano mazylei po poros dienu 3 menesiukai... Siandien jau ir pati puoliau i panika. Matau, kad jai mazai to pieniuko, bando traukti ir verkia, blaskausi, ar jau cia vaziuoti pirkti misinuko ar dar palaukti. Jei ne sventes, tai dar gal butu kitaip, o dabar jau visai pasimeciau. Nuvaziuosim pas gimines, vaikas verkia, tai atrodys, kad as ji pastoviai alkana auginu.
Pasiskaiciau, kad ne vienisa as cia tokia, bet vistiek neapsisprendziu, vaziuot to misinuko ar dar bandyt palaukti...
Atsakyti
QUOTE(Minlina @ 2007 12 23, 17:50)
Po dienos sventes, o pas mus jau kelias dienas krize... Mano mazylei po poros dienu 3 menesiukai...  Siandien jau ir pati puoliau i panika. Matau, kad jai mazai to pieniuko, bando traukti ir verkia, blaskausi, ar jau cia vaziuoti pirkti misinuko ar dar palaukti. Jei ne sventes, tai dar gal butu kitaip, o dabar jau visai pasimeciau. Nuvaziuosim pas gimines, vaikas verkia, tai atrodys, kad as ji pastoviai alkana auginu.
Pasiskaiciau, kad ne vienisa as cia tokia, bet vistiek neapsisprendziu, vaziuot to misinuko ar dar bandyt palaukti...

o tu nesijaudink, atsipalaiduok ir priimk tą krizę tiesiog kaip stichiją - na atėjo ji, reiškia ir praeis. o jei duosi mišinio - krizė užsitęs, nes nebus mp gamybos pakankamos stimuliacijos (t.y. žindimo).

ir mažiausiai imk į galvą, ką giminės pasakys. tik tu viena geriausiai žinai, kas geriausia tavo vaikui. o jei giminės nesupratingi ir linkę burbėti ir auklėt tave, tiesiog nevažiuok pas juos dabar tau tokiu sunkiu metu, pameluok, kad sergi, blogai jautiesi ar pan. nes tau tikrai dabar nereikia neigiamo psichologinio spaudimo.
sėkmės 4u.gif . būk stipri mamytė ir pasitikėk savimi 4u.gif . tu tikrai gali pati išmaitinti savo kūdikį 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ingalp: 24 gruodžio 2007 - 12:34
QUOTE(Minlina @ 2007 12 23, 09:50)
Po dienos sventes, o pas mus jau kelias dienas krize... Mano mazylei po poros dienu 3 menesiukai...  Siandien jau ir pati puoliau i panika. Matau, kad jai mazai to pieniuko, bando traukti ir verkia, blaskausi, ar jau cia vaziuoti pirkti misinuko ar dar palaukti. Jei ne sventes, tai dar gal butu kitaip, o dabar jau visai pasimeciau. Nuvaziuosim pas gimines, vaikas verkia, tai atrodys, kad as ji pastoviai alkana auginu.
Pasiskaiciau, kad ne vienisa as cia tokia, bet vistiek neapsisprendziu, vaziuot to misinuko ar dar bandyt palaukti...

Nori maitinti toliau MP? Tai mesk mintis apie mišinius. Taip, šiomis dienomis tavo pienas nespėja taip greit gamintis, kaip kad auga dukrytė. Jo yra tiek, kiek jai reikėjo iki šiol. VIENINTELIS būdas ją pasotinti ir toliau sėkmingai maitinti krūtimi yra dažnesnis maitinimas šiomis dienomis.
Nusiramink, mesk visus šventinius ir buitinius rūpesčius iš galvos, gerai valgyk, gerk daug skysčių, duok krūtį dažniau - net jei atrodo, kad ten nieko nėra, nes tai netiesa: pienelis gaminasi NUOLAT, tik ištuštinus tarp maitinimų prisikaupusius rezervuarus, jis bėga lėčiau, nes gaminasi tuo metu.
Mišinys pasotins vaikelį tam kartui, o vėliau bus kitos bėdos.
Jūs ne pirmos ir ne paskutinės, kurios einat per šį periodą. Be to, vaikai ir ne tik dėl alkio verkia: jie juk tiesiog nemoka kitaip pasakyti apie tai, kas negerai. Atpalaiduok galvą nuo minčių apie pieno trūkumą: dažniau maitinama tavo mergytė gaus tiek, kiek jai reikia, o po kelių dienų viskas vėl stos į savas vėžias. Geriau nukreipkit dėmesį kitur - į spindinčią eglutę, varpelius, pasiteškenimą šiltoje vonioje ar tiesiog pasivartykit abi lovoj - ir net nepajusit kaip tos kelios dienos praeis. 4u.gif
Atsakyti
Sveikos, mamytes,
maitinu sekmingai savo dukryte 3 menesius (tfu tfu tfu). Zinoma, planuoju sekmingai maitinti ir toliau. Kol kas nelabai supratau, ar mums buvo pieno krize ar ne... g.gif Tai norejau Jusu paklausti, kaip atpazinti pieno krize? Pvz., jei megina pavalgo is vienos kruties ir zirzia (valgo apie 30min.), as paspaudziu ta kruti, is kurios ji valge, ten dar yra pienuko, tai cia ne pieno krize? g.gif
Atsakyti


Noriu Jums visoms nuosirdziai padekoti. Perskaiciau Jusu pasisakymus ir man kazkaip lengviau pasidare, kad ne as viena ir kad tai visai naturalu ta pieno krize. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Egluzhė @ 2007 12 27, 11:29)
Sveikos, mamytes,
maitinu sekmingai savo dukryte 3 menesius (tfu tfu tfu). Zinoma, planuoju sekmingai maitinti ir toliau. Kol kas nelabai supratau, ar mums buvo pieno krize ar ne...  g.gif  Tai norejau Jusu paklausti, kaip atpazinti pieno krize? Pvz., jei megina pavalgo is vienos kruties ir zirzia (valgo apie 30min.), as paspaudziu ta kruti, is kurios ji valge, ten dar yra pienuko, tai cia ne pieno krize?  g.gif

Aš tai patarčiau mažiau galvot, o maitint pagal poreikį ir džiaugtis savo mažyle ir buvimu kartu. smile.gif
Atsakyti