Na ką, įveikiau Balzac "La peau de chagrin". Nors buvo momentų, kai galvojau, jog ji įveiks mane
Skaičiau originalo kalba - kažkada būnant Prancūzijoje 'užplaukė' ir nusipirkau, o po to daug metų stovėjo lentynoje.
Jei ne šis 'kolektyvinis skaitymas', turbūt dar ilgai būtų stovėjusi.
Tiesą sakant, jei ne duotas terminas ir noras prisijungti prie diskusijos, gal ir nebūčiau jos pabaigusi... Buvo momentų, kai buvo įdomu, bet dažniau jaučiausi lyg skaitydama privalomąją literatūrą mokyklai
Pradžia visai 'užkabino' - pirmieji keli puslapiai, kai Rafaelis pralošia lošimo namuose ir nusprendžia pasiskandinti. Antikvare veiksmas sulėtėjo, tą dalį ilgai skaičiau. Pati "šagrenės oda" užkabino, galvoju - va, dabar prasidės įdomumai. Bet ... tada Balzakas paskiria keliasdešimt puslapių jaunuolių diskusijai apie politiką, visuomenę ir pan.
Antroji dalis ("La femme sans coeur" - "Beširdė moteris" (?) ) - iš pradžių pasijutau apgauta. Va, jau laukiu nuotykių su šagrenės oda, o staiga suprantu, kad esu priversta skaityti apie jaunuolio gyvenimą iki šagrenės odos - ir tam skirta beveik pusė knygos! Na, bet ši dalis skaitėsi gan įdomiai ir greitai, truputį nuobodoka buvo tik antrosios dalies pabaigoje.
Trečia dalis - turbūt labiausiai verta diskusijos. Įdomus sprendimas išsaugoti savo gyvenimą tiesiog... negyvenant, užsidarant nuo viso pasaulio, atsiribojant nuo bet kokių emocijų. Tada - spjauti į šagrenės odą dėl meilės. Neaišku dar, kaip ten būtų pasibaigę, jei sodininkas nebūtų Rafaeliui atnešęs mažulyčio išmestos odos gabalėlio. Gan smagiai 'susiskaitė' ir bandymas į pagalbą pasitelkti mokslą.
Truputį per staigus atrodė pabėgimas gydytis į spa kurortą. Dvikovos scena priminė rusų poetus

Ir pabaiga - mirtis meilės glėbyje.
Kaip jums 'skaitėsi' ši knyga? Kurios dalys labiausiai 'kabino'? Kurios vietos patiko, kurios 'nervino'?