Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynų planavimas

Labas rytas,

QUOTE(sidrulka @ 2011 06 29, 08:21)
o pernykštė kr mama- giminaitė... gavo iš tėvų (mūsų uošvių) nemažus pinigėlius šioms pareigoms ... bet lygiai, kaip kad ir einant jiems mūsų piršliais,
<...> jau kaip ne viena minėjot, svarbiausia yra krikščioniškas įsipareigojimas globoti visą gyvenimą,  o ne kiek išlaidų per krikštynas.... ne tame esmė...


Pirmo dalyko visiškai nesuprantu schmoll.gif tuoj išvis ateis mada mokėti visą gyveimą už šias "pareigas" biggrin.gif
Va su antru teiginiu sutinku visu šimtu procentų. Tai įsipareigojimas visam gyveniui, jei tėveliams kas nutiktų (sagok Viešpatie) unsure.gif , užaugint ir globot jūsų vaiką.

Apie ruošą, tai geriausia kai nesitiki niekieno pagalbos, tai ir nusivylimų mažiau biggrin.gif Kitavertus, reikia kalbėtis. Nors biggrin.gif Aš taip subtiliai būsimai krikšto mamai nusiunčiau el.paštu informacijos apie papročius (pvz. visai norėčiau, kad mano vaikui suorganizuotų tokių dovanų.
Seniau vaikas nuo krikšto mamos gaudavo dovanų:
• česnako skiltelę, kad saugotų nuo piktosios dvasios;
• riestainių, kad čiulptuko nereikėtų;
• cukraus, kad pienas saldus būtų;
• vilnones kojines, kad nesušaltų ir sveikas būtų;
• angeliuką, kad angelą sargą įsigytų;
• šiaudinį sodą, kad lemtų lengvą gyvenimą;
• mažą pintinėlę, kad turėtų kur velykinį margutį įsidėti;
• muilo ir lininį rankšluostį, kad tvarkingas ir švarus būtų;
• šermukšnio šakelę, kad nuo piktų laumių saugotų. Ją rankoje reikia laikyti visą kelionę į bažnyčią;
• į batuką įpildavo žiupsnelį druskos, kad pikta akis nenužiūrėtų.

Tai gavau atsakymą "Matau ruošiesi. Kaip tau suknytė, gal kada užsidės." Tai ir nesupratau biggrin.gif jaučiu pačiai teks susiorganizuoti. Lai vaikas atminčiai turi.

Didžiausias rūpestis dovanos vaikui. Nesijuokit tiktai. Visi klausinėja ko reikia. Na daug ko reikia, bet man taip nepatogu sakyti, nes: vieni dalykai nemažai kainuoja, nelabai žinau ko reikia tokia proga, nenoriu įpareigoti, nes neįsivaizduoju kiek žmonės numatę skirti toms dovanoms (visi dalyviai neturi mažiukų, tai spėju, kad nelabai nutuokia kiek kas šiais laikais kainuoja)-nesinori, kad pasijaustų nepatogiai, jei kažkas netyčia viršytų jų nusistatytą pinigų limitą blush-anim-cl.gif. Tų tradicinių (kaip aš įsivaizduoju) dalykėlių: sidabro šaukštelis su išgraviruota gimimo data,svoriu, ūgiu, laiku turim (ir sėkmingai valgom), sidabro čiulptuką pirmam dantukui turi, rankyčių-kojyčių įspaudėlius su 12 nuotraukų rėmeliu-turim, pirmų gyvenimo metų knygutes (net dvi) - turim. Žodžiu, kokių nors ten pacackų dulkėms kaupti nesinori blush2.gif , o kryžėlių jei pridovanos, tai net nežinau. Vieną nuo krikštotėvelių būtų žavu gauti ax.gif Žodžiu. Visi klausinėja prisispyrę, tai vat anytai tai sakiau, kad vyras parodytų nuorodą (anoj temoj radau) ir pasidabruotus pirmuosius įrankius nupirktų, jei nebus per brangu jai (nes tas nabagas pirmasis šaukštelis jau tuoj deformuosis, kaikas jau išsidirbinėja valgydamas lotuliukas.gif )
Atsakyti
QUOTE(cap carap @ 2011 06 29, 09:05)
Labas rytas,
Pirmo dalyko visiškai nesuprantu  schmoll.gif  tuoj išvis ateis mada mokėti visą gyveimą už šias "pareigas" biggrin.gif
Va su antru teiginiu sutinku visu šimtu procentų. Tai įsipareigojimas visam gyveniui, jei tėveliams kas nutiktų (sagok Viešpatie) unsure.gif , užaugint ir globot jūsų vaiką.

Apie ruošą, tai geriausia kai nesitiki niekieno pagalbos, tai ir nusivylimų mažiau  biggrin.gif Kitavertus, reikia kalbėtis. Nors  biggrin.gif  Aš taip subtiliai būsimai krikšto mamai nusiunčiau el.paštu informacijos apie papročius (pvz. visai norėčiau, kad mano vaikui suorganizuotų tokių dovanų.
Seniau vaikas nuo krikšto mamos gaudavo dovanų:
• česnako skiltelę, kad saugotų nuo piktosios dvasios;
• riestainių, kad čiulptuko nereikėtų;
• cukraus, kad pienas saldus būtų;
• vilnones kojines, kad nesušaltų ir sveikas būtų;
• angeliuką, kad angelą sargą įsigytų;
• šiaudinį sodą, kad lemtų lengvą gyvenimą;
• mažą pintinėlę, kad turėtų kur velykinį margutį įsidėti;
• muilo ir lininį rankšluostį, kad tvarkingas ir švarus būtų;
• šermukšnio šakelę, kad nuo piktų laumių saugotų. Ją rankoje reikia laikyti visą kelionę į bažnyčią;
• į batuką įpildavo žiupsnelį druskos, kad pikta akis nenužiūrėtų.

Tai gavau atsakymą "Matau ruošiesi.  Kaip tau suknytė, gal kada užsidės." Tai ir  nesupratau  biggrin.gif  jaučiu pačiai teks susiorganizuoti. Lai vaikas atminčiai turi.

Didžiausias rūpestis dovanos vaikui. Nesijuokit tiktai. Visi klausinėja ko reikia. Na daug ko reikia, bet man taip nepatogu sakyti, nes: vieni dalykai nemažai kainuoja, nelabai žinau ko reikia tokia proga, nenoriu įpareigoti, nes neįsivaizduoju kiek žmonės numatę skirti toms dovanoms (visi dalyviai neturi mažiukų, tai spėju, kad nelabai nutuokia kiek kas šiais laikais kainuoja)-nesinori, kad pasijaustų nepatogiai, jei kažkas netyčia viršytų jų nusistatytą pinigų limitą blush-anim-cl.gif. Tų tradicinių (kaip aš įsivaizduoju) dalykėlių: sidabro šaukštelis su išgraviruota gimimo data,svoriu, ūgiu, laiku turim (ir sėkmingai valgom), sidabro čiulptuką pirmam dantukui turi, rankyčių-kojyčių įspaudėlius su 12 nuotraukų rėmeliu-turim, pirmų gyvenimo metų knygutes (net dvi) - turim. Žodžiu, kokių nors ten pacackų dulkėms kaupti nesinori  blush2.gif , o kryžėlių jei pridovanos, tai net nežinau. Vieną nuo krikštotėvelių būtų žavu gauti ax.gif  Žodžiu. Visi klausinėja prisispyrę, tai vat anytai tai sakiau, kad vyras parodytų nuorodą (anoj temoj radau) ir pasidabruotus pirmuosius įrankius nupirktų, jei nebus per brangu jai (nes tas nabagas pirmasis šaukštelis jau tuoj deformuosis, kaikas jau išsidirbinėja valgydamas lotuliukas.gif )



aha, aš apie šias tradicijas irgi sakiau pasakysiu krikšto mamai... kai ką net pati suruošiau jau.... o kai kas (kas pigiua) - liks jai...

o va, mes dar daug ko neturim iš Jūsų paminėtų ir aš norėčiau rėmelio su 12 foto, anspaudėlių, bet ta pati problema- nenoriu įrėminti žmonių į per dideles sumas...
vakar palankynoms užsiprašiau vienos vaikų parduotuvės dovanų čekio ir tai galvoju ar žmonėms ne per daug, nes ten man rodos pigiausias už 50 lt... bet kai prineša minkštų žaislų krūvas, tai irgi doh.gif arba rūbelius ne pagal sezoną ar ne tavo skonio doh.gif doh.gif

dar viea gerulė palinkėjimų seneliams nuoroda- manau rinksiuos iš čia ne eiliuotus, tai galėsiu perkurt biggrin.gif
http://mintys.lt/sve...nimai-seneliams
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sidrulka: 29 birželio 2011 - 08:15
Mes tai irgi keiciames su kriksto tevais vaiku krikstijimu, kadangi vos 3 dienu skirtumas tarp krikstynu, tai mano pageidavimu susitarem, kad jie viska organizuoja sau, o mes sau, neliks jokiu nuoskaudu bigsmile.gif
Rubelius susipirkom kokius norejom, tortu susitarem nesiveziot vieniems pas kitus, nes skiria mus 200km, sutariam simbolines dovaneles vaikuciams (sauksteli sidabrini mes isgraviravom-ka jie nezinau dar smile.gif ) zinau kad jie ruosia mums zaidima is raidziu spejimo kas maiselyje, tai ir man reikia koki viena kita zaidimuka suregst, o likus tik savaite ir aisku dar n darbu savo vaiko krikstynoms nepadarytu doh.gif biggrin.gif
Viktorija, nepersistenk, nes mano galva ir taip labai daug darai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(cap carap @ 2011 06 29, 09:05)


Didžiausias rūpestis dovanos vaikui.

Kadangi vis vien kai kurie sveciai yra pazistami ,as siulyciau pasakyti ko noretumet blush2.gif Bent jau mes taip darem ,ir pasiulem visiems bendrai nupirkti dovanele -todel per krikstynas mazoji gavo angeliuka su grandinele wub.gif Veiniem krikstateviam manau per daug islaidu tokiai dovanai -mes jiems is kart pasakem ,kad noretume tokios dovanos ,bet prisidesim patys ,prisides seneliai ir is visu dalyvavusiu krikstynose pupa gavo viena gera dovana .As kazkaip pagalvojau ,kad geriauy sakyti tiesiasi sviesiai ko nori ,o ne paskui galvoti kur padeti nereikalingus daiktus .
Atsakyti
QUOTE(lilget @ 2011 06 29, 09:40)
zinau kad jie ruosia mums zaidima is raidziu spejimo kas maiselyje, tai ir man reikia koki viena kita zaidimuka suregst, o likus tik savaite


O tu patikrink ar jie gerai pazista savo krikstovaika. Sudek ant stalo daigtus, kurie prasideja vaiko vartu (pvz. E-R-I-K-A E - ersketroziu arbata, R - rsmunrles, I - imbieras, K - ..., A - ... . Tuos daigtus paduok maiselyje ar dezuteje, ar sudek i kruvele ant stalo. Ir pasakyk kad is tu daigtu turi sudeti krikstavaikio varda. Kad butu dar sudetingiau, padek keleta papildomu daigtu)
Atsakyti
Sveikos, gal galite pasakyti, ar kuri nors dare Pasizadejimus seneliams ar teveliams? nerandu pas ka butu galima, 2 radau, bet kainos kosmines, uz pasizadejima 35 lt doh.gif daug blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(cap carap @ 2011 06 29, 09:05)

Didžiausias rūpestis dovanos vaikui. Nesijuokit tiktai. Visi klausinėja ko reikia. Na daug ko reikia, bet man taip nepatogu sakyti, nes: vieni dalykai nemažai kainuoja, nelabai žinau ko reikia tokia proga, nenoriu įpareigoti, nes neįsivaizduoju kiek žmonės numatę skirti toms dovanoms



QUOTE(sidrulka @ 2011 06 29, 09:13)
vakar palankynoms užsiprašiau vienos vaikų parduotuvės dovanų čekio ir tai galvoju ar žmonėms ne per daug, nes ten man rodos pigiausias už 50 lt...  bet kai prineša minkštų žaislų krūvas, tai irgi doh.gif  arba rūbelius ne pagal sezoną ar ne tavo skonio doh.gif  doh.gif




QUOTE(Anyte_uogyte @ 2011 06 29, 09:45)
Kadangi vis vien kai kurie sveciai yra pazistami ,as siulyciau pasakyti ko noretumet  blush2.gif


Labas rytas 4u.gif Apie dovanas isiterpsiu ir as blush2.gif As irgi manau, kad geriausia pasakyti, ko norit,ar ko reikia-juk kvieciat tik savus zmones, tad ir problemu su pasisakymais neturetu but mirksiukas.gif
Zinau, kad krikstateviai jau dovanele nupirke, sveciai is mano puses net neklausineja, o vat giminaiciai is vyro puses tiesiog uzvercia klausimais smile.gif Kadangi ir jie, ir mes zinom, kad abiem pusem su pinigeliais striuka, tai tiesiog tiesiai sviesiai pasakem, kad geriau dovanotu pinigelius smile.gif O kad graziau skambetu, issiuntem tokias zinutes: "Karolina girdejo, jog klausinejat, ka ji noretu gauti krikstynu proga, ir pakuzdejo mums, jog noretu gauti popieriniu dovaneliu, kurias galetu konvertuoti i zaisliukus smile.gif " blush2.gif Manau, kad taip sveciai nesijaus isipareigoje krapstyti paskutinius pinigelius, visi skirs tiek, kiek gali, o ir krikstuke negaus tokiu paciu zaislu, kokius jau turi mirksiukas.gif Nes mes patys nezinom, kokius zaislus bepirkti, nes jau visokiu turi, o kitokiu daiktu siuo metu kaip ir nereikia doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Anyte_uogyte @ 2011 06 29, 09:45)
Kadangi vis vien kai kurie sveciai yra pazistami ,as siulyciau pasakyti ko noretumet 



QUOTE(daivuta @ 2011 06 29, 10:07)
Labas rytas 4u.gif  Apie dovanas isiterpsiu ir as  blush2.gif As irgi manau, kad geriausia pasakyti, ko norit,ar ko reikia-juk kvieciat tik savus zmones, tad ir problemu su pasisakymais neturetu but  mirksiukas.gif


...

Tai ir yra problema: aš nelabai žinau biggrin.gif noriu, kad liktų ilgai atminčiai, o tie visi, šiuo metu reikalingi, žaislai, tai laikina. Jų reikia, bet vargu ar juos galima pavadint atmintim
Atsakyti
QUOTE(lilget @ 2011 06 29, 09:40)
kad jie viska organizuoja sau, o mes sau, neliks jokiu nuoskaudu  bigsmile.gif


Mano galva pats protingaiusias sprendimas thumbup.gif Kai nieko nesitiki, tai ir nuoskaudu nebuna drinks_cheers.gif Jai paruos siurpraizu, tai tik apsidziaugsiu ir padekosiu, o jai jau zutbut reikia man kokiu navarotu, tai pasirupinciau jai pati doh.gif


Siaip nelabai isivaizduoju kaip galima tiketis kazkokiu padeku is krikstateviu doh.gif Arba uz ka tureciau dekoti SB? blink.gif Sorry, bet man kazkaip cia visiskai nesuprantama blush2.gif


O del dovanu, tai jai kas klausia, tai visad pasakau, kad nieko nereikia mums, viska turim tongue.gif , tada ir klausimu nekyla ka dovanot, visi pinigus nesa biggrin.gif Nemegstam apsikrauti nereikalingais rakandais schmoll.gif kas reikalinga megstu rinktis pati. O is dovanotu pinigu galima pasitaupyti ir isleisti juos kazkam reikalingam arba, kad ir atostogom prie juros pvz. blush2.gif
Atsakyti
krepiu temą....
beiieškodama žodžių, radau visokiausių įsakymų, pasižadų.... tai gal kažkiek ir užrašysim pasižadėjimų seneliams ar krikšto tėveliams- padarysiu iš viso to ką radau tokį mixiuką...
tik dbr sakykit, kaip jūs darot- ar padėkas bei tuos įsakymus/pasižadėjimus teikiat oficialiai kaip nors įrėmintas ar tik paskaitot? net nežinau... nenoriu daug tų rėmelių.... reikia kažkaip prašyti, kad maketuotų viską ant vieno... gal kokia knygos forma daryti- vienoj pusėj padėka, kitoj įsakymai... gal bus jau per tiršta? nu pasimečiau... gal tik padėkas palikt...
pasidalinkit mintimis, kaip jūs darot... nes pernai tai nedariau padėkų... įsakymus rėminau...
Atsakyti
del tradiciniu dovanu, tai ne visas gavom, en visas ir dovanosi, na kruopas, cukru, muiliuka, sermuksnio sakele, cesnakas, angeliukas,gal vilnones kojinytes. Po to dar viena dovana, ir dar viena didesne biggrin.gif na ir butelaitis, bet pazesiu vis del to mazesnej taroj, nes kaip pamenu yra graziu g.gif etikete pati padarysiu, bet galvoju ji klijuojas ant tu orginaliu etikeciu, ar jas nulupt reik? g.gif
o dovanu kas klause, prasem pinigeliais, bet klause tik vieni gal, gavo auskariukus auksinius, visi kiti pinigeliais, mociute viena is anskto biski dave kad butu pasiruosimui, kita nieko nedave, bet padejo pasiruosti, supirko maisto nemazai, na bet man dovanos maziausiai rupejo, na ir nuo kriksto tevu sidabrinis sausktelis, pampersu tortas, saldainiu medis, dekoruotas vyno butelis su palinkejimu knygele, tradicines dovanos dekupazuotose dezutese, man geliu puokste, diplomas mums, jie pirko rubelius, zvake, torciuka, sakoti, sampano po ceremonijos kad ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Megi Simpson @ 2011 06 29, 10:29)
Siaip nelabai isivaizduoju kaip galima tiketis kazkokiu padeku is krikstateviu  doh.gif  Arba uz ka tureciau dekoti SB?  blink.gif Sorry, bet man kazkaip cia visiskai nesuprantama  blush2.gif


čia kalba eina apie tai, kad vaikelio vardu blush2.gif ax.gif
Atsakyti