Įkraunama...
Įkraunama...

Prolaktinoma

Ačiū Prince ir Inesska už atsakymus 4u.gif
Paskambinau į Aids centrą, sakė, kad norma prolaktino pas juos yra
127-637 uIU/ml, o mano atsakymas ryškiai perdidelis sad.gif

Mano istorija tokia - turėjau nesivystantį nėštumą 9 sav., prieš 3 mėnesius, padarė abraziją. Dabar ieškojau priežasčių, dariau daugybę tyrimų, bet viskas lyg ir normaliai, išskyrus PRL, čia matyt ir bus priežastis nesivystančio nėštumo.

Nors gydytoja sako, kad neįmanoma pastoti su tokiu PRL, prieš tai pastojau labai lengvai, nežinodama nieko apie tą PRL, deja, nesėkmingai. O gal prieš tai PRL buvo normalus, o čia po abrazijos dar hormonai nesistabilizavo g.gif nežinau nei ką galvoti...

Užsirašiau į santariškes, bet tik po 3 savaičių sad.gif gal gi nenumirsiu iki to laiko, nors gydytoja mane jau apie visokius švitinimus prigąsdino verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Frezija*: 30 lapkričio 2007 - 17:36
QUOTE(*Frezija* @ 2007 11 30, 08:41)
Prašau jūsų pagalbos:
dariausi 3 c.d. prolaktino tyrimą aids centre. atsakymas toks:
1209 uIU/ml po to lapelyje kita grafa exp. values [1.10-9900] - aš maniau, kad čia norma, bet gydytoja sakė, kad tame tyrimų lapelyje ne normos nurodomos, ir mano tyrimas labai blogas ir turiu hiperprolaktinomą. Bandau prisiskambint į aids centrą.

Norėčiau kitur pakartoti šį tyrimą, ir noriu paklausti, ar prolaktiną būtina tikrintis tam tikru ciklu metu, ar bet kada? ar tik ryte, ar galima ir vėliau, pvz. pavalgius? gal žinote, kur atsakymą galima gauti greičiausiai.
Turiu siuntimą į santariškes pas endokrinologą, gal galite parekomenduoti kokią gydytoją ten?

Būčiau labai dėkinga už bet kokią info  4u.gif

pas mane irgi hiperprolaktinema doh.gif doh.gif endokrinologė (paprasta) liepė gerti po viena bromk tabletę, o žilaitienė (kaunas, VK) sakė, galiu ir po dvi tabletkas gerti. blush2.gif šiaip dažniausiai rekomenduoja prolaktiną tikrintis 21 c.d. (bet manau, galim bet kada, čia kaip kokia gydytoja sumasto blush2.gif )
už pusantros savaitės vėl eisiu pas endokrin, kartos tyrimą, žiūrėsim ar nukrito bent kiek blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(*Frezija* @ 2007 11 30, 18:34)
Ačiū Prince ir Inesska  už atsakymus 4u.gif
Paskambinau į Aids centrą, sakė, kad norma prolaktino pas juos yra
127-637 uIU/ml, o mano atsakymas ryškiai perdidelis sad.gif

Mano istorija tokia - turėjau nesivystantį nėštumą 9 sav., prieš 3 mėnesius, padarė abraziją. Dabar ieškojau priežasčių, dariau daugybę tyrimų, bet viskas lyg ir normaliai, išskyrus PRL, čia matyt ir bus priežastis nesivystančio nėštumo.

Nors gydytoja sako, kad neįmanoma pastoti su tokiu PRL, prieš tai pastojau labai lengvai, nežinodama nieko apie tą PRL, deja, nesėkmingai. O gal prieš tai PRL buvo normalus, o čia po abrazijos dar hormonai nesistabilizavo  g.gif  nežinau nei ką galvoti...

Užsirašiau į santariškes, bet tik po 3 savaičių sad.gif gal gi nenumirsiu iki to laiko, nors gydytoja mane jau apie visokius švitinimus prigąsdino  verysad.gif


Nenumirsi tai tikrai ,as kiek jau gyvenu su sia problema ir du vaikucius turiu ir dar viena turesiu rolleyes.gif Reikes tik vaistukus pagert ir gydytojo gero ir viskas bus gerai
Atsakyti
QUOTE(*Frezija* @ 2007 11 30, 17:34)
Ačiū Prince ir Inesska  už atsakymus 4u.gif
Paskambinau į Aids centrą, sakė, kad norma prolaktino pas juos yra
127-637 uIU/ml, o mano atsakymas ryškiai perdidelis sad.gif

Mano istorija tokia - turėjau nesivystantį nėštumą 9 sav., prieš 3 mėnesius, padarė abraziją. Dabar ieškojau priežasčių, dariau daugybę tyrimų, bet viskas lyg ir normaliai, išskyrus PRL, čia matyt ir bus priežastis nesivystančio nėštumo.

Nors gydytoja sako, kad neįmanoma pastoti su tokiu PRL, prieš tai pastojau labai lengvai, nežinodama nieko apie tą PRL, deja, nesėkmingai. O gal prieš tai PRL buvo normalus, o čia po abrazijos dar hormonai nesistabilizavo  g.gif  nežinau nei ką galvoti...

Užsirašiau į santariškes, bet tik po 3 savaičių sad.gif gal gi nenumirsiu iki to laiko, nors gydytoja mane jau apie visokius švitinimus prigąsdino  verysad.gif


pastoti tikrai iamnoma zinau viena forumiete kuriai buvo idelis PRl ir ji jau turi leliuka.
pamirsau pasakyti kad geriausia tyrymus darytis yra is ryto 2 val po atsikelimo nevalgius.
QUOTE(Elniukas @ 2007 11 30, 18:19)
pas mane irgi hiperprolaktinema  doh.gif  doh.gif endokrinologė (paprasta) liepė gerti po viena bromk tabletę, o žilaitienė (kaunas, VK) sakė, galiu ir po dvi tabletkas gerti.  blush2.gif šiaip dažniausiai rekomenduoja prolaktiną tikrintis 21 c.d. (bet manau, galim bet kada, čia kaip kokia gydytoja sumasto  blush2.gif )
už pusantros savaitės vėl eisiu pas endokrin, kartos tyrimą, žiūrėsim ar nukrito bent kiek  blush2.gif

as gerdavau net po 4 tabl.
Atsakyti
[quote=*Frezija*,2007 11 30, 18:34]
Ačiū Prince ir Inesska už atsakymus 4u.gif
Paskambinau į Aids centrą, sakė, kad norma prolaktino pas juos yra
127-637 uIU/ml, o mano atsakymas ryškiai perdidelis sad.gif

Mano istorija tokia - turėjau nesivystantį nėštumą 9 sav., prieš 3 mėnesius, padarė abraziją. Dabar ieškojau priežasčių, dariau daugybę tyrimų, bet viskas lyg ir normaliai, išskyrus PRL, čia matyt ir bus priežastis nesivystančio nėštumo.

Nors gydytoja sako, kad neįmanoma pastoti su tokiu PRL, prieš tai pastojau labai lengvai, nežinodama nieko apie tą PRL, deja, nesėkmingai. O gal prieš tai PRL buvo normalus, o čia po abrazijos dar hormonai nesistabilizavo g.gif nežinau nei ką galvoti...

Užsirašiau į santariškes, bet tik po 3 savaičių sad.gif gal gi nenumirsiu iki to laiko, nors gydytoja mane jau apie visokius švitinimus prigąsdino verysad.gif
[/quote

Sveikute,
gal tu galetum parasyti, kokius tu tyrimus dareisi del nesivystancio nestumo, buciau labai dekinga. 4u.gif
Atsakyti
Prince, prolaktinas vienintelis hormonas daromas bet kurią ciklą dieną, bet kuriuo paros laiku ir nesvarbu ar valgius ar ne.
Atsakyti
QUOTE(Aga @ 2007 12 02, 11:28)
Prince, prolaktinas vienintelis hormonas daromas bet kurią ciklą dieną, bet kuriuo paros laiku ir nesvarbu ar valgius ar ne.

nu nesigincysiu,bet parasiau tai ka mano gydytoja sake.kad bet kuria diena tai tiesa,bet visada man pabrezdavo ,kad ryte,kadangi dar esi ramus ,nesusinervines.
Atsakyti
QUOTE(Inesska @ 2007 11 30, 22:53)
Nenumirsi tai tikrai  ,as kiek jau gyvenu su sia problema ir du vaikucius turiu ir dar viena turesiu  rolleyes.gif Reikes tik vaistukus pagert ir gydytojo gero ir viskas bus gerai


O savaime tas prolaktinas gali normalizuotis? Ar čia neįmanoma? Ar kam nors yra buvę, kad pagėrė vaistus ir viskas normalizavosi, ar reikia tuos vaistus visą gyvenimėlį vartoti (kažkaip šioje temoje skaičiau, kad jau jei pradeda merginos vartot vaistus, tai jei tik nutraukia, vėl tas prolaktinas baisiai pašoka, ir vėl vartoja)? Jeigu jis pas mane toks aukštas, tai kaip aš iš pirmo karto pastojau (gydytoja sako, kad neįmanoma pastoti su tokiu PRL)? Nors gal tuo metu jis buvo geras, o nesėkmingo nėštumo metu pakilo... Jeigu pvz. dabar pastočiau, pabaiga turbūt vis tiek nieko gero nežadanti būtų? g.gif Na vat ir kankinuosi su tom savo mintim...

O jūs, merginos, kokius nors simptomus to pakilusio prolaktino jaučiat, ką nors skauda? aš kažkaip tikrai nieko nejaučiu... ir jei nebūčiau ieškojusi nesivystančio nėštumo priežasčių, net nežinočiau, kad kažką gydyt reikia doh.gif

Inesska, gal galėtum parašyti, pas kokį gydytoją lankaisi?

QUOTE(Laura6 @ 2007 12 01, 15:15)

Sveikute,
gal tu galetum parasyti, kokius tu tyrimus dareisi del nesivystancio nestumo, buciau labai dekinga. 4u.gif


Dariausi toksoplazmozės, citomegalo virusų tyrimą, tyriausi skydliaukės hormoną TTH, dariausi skydliaukės echoskopiją, dar tikrinausi, ar esu sirgusi raudoniuke (jei būčiau nesirgus, norėjau skiepytis, kad iki kito nėštumo turėčiau imunitetą), kai sulaukiau antrų mėnesinių po abrazijos (ciklas normalizavosi), 3 ciklo dieną dariausi FSH, LH ir prolaktino tyrimus. Vat prolaktino tyrimas ir pasirodė negeras verysad.gif Lyg ir viską suminėjau g.gif
Atsakyti
Frezija, aš pagėriau kelis mėnesius, tai man normalizavos, paskui nustojau gert. Ėjau kelis kartus tikrintis, tai norma buvo, dabar jau kokie metai nebuvau, reiktų nueit g.gif Nors pirmą kartą, kai norma buvo 511, pas mane buvo 2500 maždaug doh.gif Šiaip būna, kad reikia ir pastoviai gerti.
Atsakyti
QUOTE(Aga @ 2007 12 03, 09:53)
Frezija, aš pagėriau kelis mėnesius, tai man normalizavos, paskui nustojau gert. Ėjau kelis kartus tikrintis, tai norma buvo, dabar jau kokie metai nebuvau, reiktų nueit g.gif Nors pirmą kartą, kai norma buvo 511, pas mane buvo 2500 maždaug doh.gif Šiaip būna, kad reikia ir pastoviai gerti.



Na gal tada ne taip beviltiška ir padėtis pataisoma g.gif
AGA, o savijauta kaip nors pablogėja, kai pakilęs PRL, ar ne? Ta prasme, jeigu neplanuotumėm leliukų, tai gal tas padidėjęs PRL niekam nekenkia ir gydymo nereikia (bent aš apie jį net nežinočiau)?
Atsakyti
[quote=*Frezija*,2007 12 03, 10:33]
O savaime tas prolaktinas gali normalizuotis? Ar čia neįmanoma? Ar kam nors yra buvę, kad pagėrė vaistus ir viskas normalizavosi, ar reikia tuos vaistus visą gyvenimėlį vartoti (kažkaip šioje temoje skaičiau, kad jau jei pradeda merginos vartot vaistus, tai jei tik nutraukia, vėl tas prolaktinas baisiai pašoka, ir vėl vartoja)? Jeigu jis pas mane toks aukštas, tai kaip aš iš pirmo karto pastojau (gydytoja sako, kad neįmanoma pastoti su tokiu PRL)? Nors gal tuo metu jis buvo geras, o nesėkmingo nėštumo metu pakilo... Jeigu pvz. dabar pastočiau, pabaiga turbūt vis tiek nieko gero nežadanti būtų? g.gif Na vat ir kankinuosi su tom savo mintim...

O jūs, merginos, kokius nors simptomus to pakilusio prolaktino jaučiat, ką nors skauda? aš kažkaip tikrai nieko nejaučiu... ir jei nebūčiau ieškojusi nesivystančio nėštumo priežasčių, net nežinočiau, kad kažką gydyt reikia doh.gif

sveikute, galiu pasidalinti savo patirtimi, apie prolaktina nieko nezinojau kol, nepradejau planuoti trecio vaiko, metai kai nepastoju , mane nuo padidejusio prolaktino pykina, nera apetito, gaminti maista budavo katastrofa, nes visada kaip nescia, nors per abu nestumus nepykino, pries men. skaudi krutine ir galvos skausmai vargina.
Atsakyti
Frezija, nė nežinau, aš nesieju savijautos su prolaktinu. Nors galvą skauda dažnai.
Bet šiaip jis didelis negerai.
Padidėjimas
· Hipofizio navikai, prolaktinoma,
· Ideopatinė hiperprolaktinemija (BBPRL fenomenas),
· Dismenorėja, amenorėja, nevaisingumas,
· Vyrų impotencija ar libido sumažėjimas,
· Skydliaukės hipofunkcija,
· Labai agresyvi krūties vėžio eiga,
· Inkstų nepakankamumas,
· Krūtinės ląstos trauma (chirurginės intervencijos).
Atsakyti