Įkraunama...
Įkraunama...

Prolaktinoma

QUOTE(vicky @ 2007 03 16, 20:20)
Renatele, na nežinau, kas tau skyrė. Žinok pasidomėk pati, kokios dozės bromokriptino skiriamos iš pradžių. Žmonės nuo ketvirtadalio tabletės pradeda, o čia...

drinks_cheers.gif Kai pirma karta skyre bromokriptina, tai liepe gert taip, pirma tablete i keturias dalis ir gert po ketvirtuka vakarais , paskui kita tablete i dvi puseles ir du vakarus po pusele, o po to jau po tablete.
Si menesi pati geriau bromokriptina labai nereguliariai tai soktelejo iki 1550 g.gif , tai dabar pradedu gert po tablete o velia dar teks didinti. Nes vel nuo per didelio prolaktino si menesi nebuvo mmm. verysad.gif verysad.gif verysad.gif
Papildyta:
Viotinola, pas koki gydytoja tu gydaisi del prolaktino?
Atsakyti
QUOTE(Infrared @ 2007 02 08, 15:25)
Skaityti tiek daug pradejau ieskot informacijos ir visai pasimeciau  doh.gif
zodziu situacija tokia, kad gydziausi pas viena ginekologe, kuri itare man policistines kiausydes, dabar kreipiausi i VK pasidariau tyrimus isaiskejo, kad padidejes Prolaktinas o Progesteronas zemas  verysad.gif  gydytoja liepe vartor Broncriptin po viena tablete  unsure.gif  tik dabar iskilo klausimas ar gali buti taip, kad O nevyko del padidejusio prolaktino ir zemo progestereono o ne del policistiniu kiausydziu kuo mane norejo itikinti viena ginekologe, gal nebuvo brestancio folikulo butent del to  g.gif  na nezianu ar aiskiai isdesciau savo mintys, bet laukiu, jusu atsakymo blush2.gif

Dėl aukšto PRL deja aš negalėjau pastoti.
QUOTE(vicky @ 2007 03 16, 19:20)
Renatele, na nežinau, kas tau skyrė. Žinok pasidomėk pati, kokios dozės bromokriptino skiriamos iš pradžių. Žmonės nuo ketvirtadalio tabletės pradeda, o čia...

Vicky, tikrai ne visi pradeda nuo ketvertuko gerti BR mirksiukas.gif
Edre, vaikščiojau pas endokrinologę iki kol pastojau. Dabar pas tą pačią nedrįstu rodytis, tai teks kito ieškotis doh.gif
Kolibriuke, gal gali nors kažką pasakyti:
su baime laukiu gimdymo. Nežinau ar logiškai mąstau g.gif Ar sąrėmių, stūmimo metu mikroadenoma neužspaus kokios kraujagyslės, ar po vaistų nutraukimo ji nepradėjo augti?
Atsakyti
O tu kai pastojai tai tuomet ir nutraukei gert bromokriptina?
Atsakyti
vicky,
nevertinkit visko pagal save....aš čia dėl bromkriptino skyrimo pradžios. Skiria ir po vieną tabletę iš karto. Kai kada pradeda nuo ketvirčio ir pamažu didina. Tai priklauso nuo kelių dalykų - pradinio prolaktino dydžio, ar yra kartu hipofizės adenoma ar ne, nuo pačios žmogystos jautrumo ir nuo gydytojos patirties. Todėl nevertinkim visko pagal vieną pavyzdį. Tai neteisinga smile.gif Kai kurioms ligoms egzistuoja gydymo algoritmai, tačiau endokrininės ligos dažniau teturi gydymo gaires, tačiau kadangi patologija yra labai įvairi, su įvairiais pasireiškimais, tai gydoma dažniausiai individualiai.

viotinola,
nėštumo metu, o jau ypač gimdymo metu hipofizės adenoma tikrai nieko neužspaus, bent jau neturėtų smile.gif Bet jeigu nėštumo metu atsiranda galvos skausmai ir ypač regėjimo sutrikimai (ne regėjimo aštrumo, bet regėjimo lauko defektai), tada reikia pasirodyti neurologui. Tokia pati rekomendacija galioja bet kokiai moteriai, turinčiai hipofizės adenomą, ir ne nėštumo metu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kolibriukė: 18 kovo 2007 - 19:11
QUOTE(edre @ 2007 03 18, 18:13)
O tu kai pastojai tai tuomet ir nutraukei gert bromokriptina?

Taip, tik ne iš karto. Mažinau po pusę tabletės kas dvi sav. Tai gavosi , kad gėriau vaistus iki 14 atrodo sav.
QUOTE(Kolibriukė @ 2007 03 18, 19:10)
viotinola,
nėštumo metu, o jau ypač gimdymo metu hipofizės adenoma tikrai nieko neužspaus, bent jau neturėtų smile.gif Bet jeigu nėštumo metu atsiranda galvos skausmai ir ypač regėjimo sutrikimai (ne regėjimo aštrumo, bet regėjimo lauko defektai), tada reikia pasirodyti neurologui. Tokia pati rekomendacija galioja bet kokiai moteriai, turinčiai hipofizės adenomą, ir ne nėštumo metu.

Ačiū už atsakymą. Po gimdymo bandysiu susiorganizuoti MR ir endokrinologo konsultaciją, nes pati sau skirti BR neišdrįsiu. Nenorėčiau rizikuoti savo žiogelio sveikata. Man gyd minėjo apie regėjimo lauko sumažėjimą, nes pas mane galvos skausmai visada buvo, nėštumo metu kiek apmažėjo (tfu, tfu, tfu biggrin.gif )
Atsakyti
QUOTE(Viotinola @ 2007 03 18, 21:35)
Ačiū už atsakymą. Po gimdymo bandysiu susiorganizuoti MR ir endokrinologo konsultaciją, nes pati sau skirti BR neišdrįsiu. Nenorėčiau rizikuoti savo žiogelio sveikata. Man gyd minėjo apie regėjimo lauko sumažėjimą, nes pas mane galvos skausmai visada buvo, nėštumo metu kiek apmažėjo (tfu, tfu, tfu  biggrin.gif )


Greičiausiai, tie skausmai visai nesusiję su hipofize. Nėštumo metu dažniausiai palengvėja migreniniai galvos skausmai. Galbūt tau tiesiog migrena??

Dabar MRT daryti nereikia. Jau tavo zuika pakankamai didelis, bet mes nėščioms net ir tokiam nemažam nėštume MRT darom gerokai pasverdami naudą/riziką. Tau naudos dabar būtų gerokai per mažai. O rizika tokio palyginus dar naujo tyrimo nėra pakankamai gerai žinoma.
O po gimdymo, jei vis dar bus neramu - nueik pas endokrinologą, paskirs MRT tyrimą, galbūt nusiųs pas okulistą regėjimo perimetrijai, .t.y periferiniam regėjimui įvertinti, pažiūrės ar nėra regėjimo lauko defektų. Kartais jie būna mes tiesiog galim nejusti, nes akys kompensuoja. Yra toks nemirtingas pasakojimas apie regėjimo sutrikimus -
Eina senis lauku, vedasi karvę. Pro šalį skrido musė ir įskrido seniui į akį. senis mirkt užsimerkė, ogi žiūri karvė dingo biggrin.gif Atsimerkė, vėl yra smile.gif Tai toks pasakojimas studentams apie regėjimo lauko defektus ir regėjimo sutrikimus.

Grįžtant prie rimtų dalykų - auginkis pilvūzą ir mažiuką jame ir dabar apie hipofizę galvok mažiausiai.....smile.gif
Po gimdymo, priminsiu, kad kol maitinsi prolaktino tyrimą daryti absoliučiai beprasmiška smile.gif


Atsakyti
Sveikos. Noriu visas nudziuginti ir inesti sviesos bei pavasario.
5 metus negalejau pastoti. Paaiskejo, kad del to kaltas per didelis prolaktino kiekis. Paskutinius 2 metus visai nebuvo menesiniu. Israse Bromokriprina. Is pradziu geriau po ketvirtadali tabletes, po to po puse, galu gale po 2 tabletes per para. Taip jau 3 menesiai. Idomiausia, kad pries pora savaiciu suzinojau jog esu necsia!!! biggrin.gif Jau 11 savaiciu!! Isivaizduojat, pageriau bromokriptina viena menesi ir pastojau. Gydytojai labai nustebe. Sako, kad retai taip buna ir kad ypatingas atvejis. Bet buna! Nenusiminkit, viskas pataisoma, jei tik tokia problema. Dabar potruputi mazinu dozes ir iki 12 savaites reikia nutaukti gerima. Sekmes visoms 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Paukšte @ 2007 03 20, 11:59)
Sveikos. Noriu visas nudziuginti ir inesti sviesos bei pavasario.
5 metus negalejau pastoti. Paaiskejo, kad del to kaltas per didelis prolaktino kiekis. Paskutinius 2 metus visai nebuvo menesiniu. Israse Bromokriprina. Is pradziu geriau po ketvirtadali tabletes, po to po puse, galu gale po 2 tabletes per para. Taip jau 3 menesiai. Idomiausia, kad pries pora savaiciu suzinojau jog esu necsia!!!  biggrin.gif Jau 11 savaiciu!! Isivaizduojat, pageriau bromokriptina viena menesi ir pastojau. Gydytojai labai nustebe. Sako, kad retai taip buna ir kad ypatingas atvejis. Bet buna! Nenusiminkit, viskas pataisoma, jei tik tokia problema. Dabar potruputi mazinu dozes ir iki 12 savaites reikia nutaukti gerima. Sekmes visoms  4u.gif

Dideliausi sveikinimai, augit ir storėkit biggrin.gif

Kolibriuke, aš taip ir darysiu:MR tik po gimdymo, nes dabar nematau būtinybės.
O sunerimau dėl to, kad mano endokrinologė griežtai draudė pastoti ir gasdino valymais. Tipo nutrauksiu vaistus auglys augs ir t.t. Pasėkmės bla, bla, bla bash.gif
Bet dabar tikiu, kad viskas bus gerai bigsmile.gif

Tiesa, turiu "tokį džiaugsmą - migrena". Tikiuosi po gimdymo nepadažnės.
Atsakyti
Sveikos merginos. 4u.gif
man irgi nustatė padidėjusį prolaktino kiekį (norma rašė iki 22, o pas mane 27). gydytoja sakė, kad reiks pagerti tą patį bromkriptiną (ar kaip ten jis vadinasi blush2.gif ) Kaip manot ar tiek viršijantis prolaktino kiekis gali būti vienintelė nepastojimo priežastis g.gif Ar nepastojimo priežasčių reikia ieškoti dar ir kitur g.gif
Atsakyti
Sveikutes mergytes 4u.gif


Ar priimsit mane i savo bury unsure.gif . Vakar pasiemiau savo hormonu tyrimus, ir iskilo viena problema, kad pas mane prolaktinas auksciau normos, nors nedaug, bet pakiles. Mes su vyru niekaip nesulaukiam mazylio. Daktaras sake gali ir buti priezastis kodel nepastoju. Liepe usiregistruoti pas endrokrinologa. Norejau paklausti, as visiskai nieko nejauciu, nei pienelis bega is krutu, nei taip jauciu kas butu. Beto kiekviena menesy matuoju BT ir labai matosi pakilimas ant puse ciklo ir mmm reguliarios , nesuprantu kodel galejo jis uzkilti, nes kiti tyrimai idealus ir nusiskundimu lyg neturiu. beto jauciu kad ovuliacija buna. Ar turi itakos toks nezymus pakilimas kad niekaip nesulaukiu mazylio? ir idomu per kiek laiko galima pastoti kai pradedi gerti vaistus?
Atsakyti
QUOTE(EvelinaZ @ 2007 04 10, 19:51)
Sveikutes mergytes  4u.gif
Ar priimsit mane i savo bury  unsure.gif . Vakar pasiemiau savo hormonu tyrimus, ir iskilo viena problema, kad pas mane prolaktinas auksciau normos, nors nedaug, bet pakiles. Mes su vyru niekaip nesulaukiam mazylio. Daktaras sake gali ir buti priezastis kodel nepastoju. Liepe usiregistruoti pas endrokrinologa. Norejau paklausti, as visiskai nieko nejauciu, nei pienelis bega is krutu, nei taip jauciu kas butu. Beto kiekviena menesy matuoju BT ir labai matosi pakilimas ant puse ciklo ir mmm reguliarios , nesuprantu kodel galejo jis uzkilti, nes kiti tyrimai idealus ir nusiskundimu lyg neturiu. beto jauciu kad ovuliacija buna. Ar turi itakos toks nezymus pakilimas kad niekaip nesulaukiu mazylio? ir idomu per kiek laiko galima pastoti kai pradedi gerti vaistus?

Sveika prisijungusi,
Linkiu čia ilgai neužsibūti ir pereiti į nėštukių skyrelį 4u.gif
Aš taip pat turiu problemų su prolaktinu ir jau 5 metai kaip geriu Bromkriptiną. Prolaktinas susinormalizavo, tačiau pastoti neišena.
Atsakyti
Evelina, jei yra ovuliacija, prolaktinas negali būti pakilęs virš normos. Kandagi gyveni JAV, tai tikriausiai gali pasidaryti big-prolactin tyrimą. Gal tau big-prolactin'o yra daug, todėl ir rodo prolactin padidėjęs. Tokiu atveju gydytis nereikia.
Atsakyti