Įkraunama...
Įkraunama...

Prolaktinoma

Ar labai blogai jeigu prolaktinas gerokai žemiau normos. Pakartoju norma 78-517. Nes šiandien gavau atsakymus. BR visai man numušė prolaktiną. Aš buvau rašiusi, kad pas mane yra nedidelė mikroadenoma.
Atsakyti
Ar galit kas nors man atsakyti, labai nervinuosi?
Atsakyti
Aš čia norėčiau kukliai įsiterpti...

Per mažas prolaktinas - žemiau apatinės tos laboratorijos, kuriame darytas tyrimas, normos ribos, geriant bromkriptiną rodo tai, kad vaisto dozė yra per didelė ir ją reiktų mažinti. Tačiau tą galima daryti tik su gydančios gydytojos leidimu, o ne savarankiškai ar su forumo dalyvių pritarimu.
Jeigu prolaktinas žemesnis nei norma negeriant vaistų tai arba nieko nereiškia ar liudija apie hipofizės - t.y. liaukos, kuri gamina prolaktiną, nepakankamumą. Jeigu toks nepakankamumas įtariamas, tai dažniausiai būna ir kitų jo požymių, nes hipofizė galima aibę kitų organizmui labai svarbių medžiagų, tame tarpe ir kitų hormonų. Pats savaime izoliuotas prolaktino sumažėjimas bėdos pridaryti neturėtų.

Dabar dėl to, kada gydomas prolaktino padidėjimas, o kada - ne. Kiek neša mano atmintis, laboratorijose nustatomas ne visas prolaktinas, cirkuliuojantis kraujuje. Kažkokios jo frakcijos gali likti nenustatytos, todėl gydytojai neretai skiria bromkriptiną, jei yra išskyros iš krūtų, o prolaktinas kaip ir normos ribose. Todėl šie gydytojai yra dalinai teisūs. Su viena išlyga, kad yra atmestos kitos ligos - pvz., pačių krūtų patologija. Bet....atminkit - prolaktino padidėjimas yra sisteminis, todėl išskyrų bus iš abiejų krūtų, gali skysčių kiekis kažkiek skirtis, bet dažniausiai bus abipusis. Tuo tarpu dažniausiai krūtų patologijos atveju, skysčiai tekės iš vienos krūties. Ir noriu priminti, kad jeigu čiuopiat mazgelius krūtyse, būtina pasitikrinti. Bet vėlgi - išmokit jas čiuopti. Yra begalė medžiagos internete, kur pamokyta, kaip ir KADA tai daryti. Kad ir pvz www.nedelsk.lt
Atsakyti
Gydymas BR vyksta su gydytojų žinia. Aš rašiau kad pas mane rado mikroadenomą ir todėl skyrė BR, bet papraščiausiai nedrysau gydytojos klausti dėl per mažo prolaktino ir kreipiausi į forumą. Man net siūlė operuotis. Dabar BR liepė gerti po 2 tb.per dieną savaitę, o kitą savaitę po 1tb per dieną ir tada vėl kartoti prolaktino tyrimą.
Atsakyti
Santal, esant mikroadenomai ne po dvi tabletes bromokriptino per dieną geria, o žymiai daugiau. Pasiskaitykite bromokriptino anotaciją.
Atsakyti
QUOTE(vicky @ 2007 01 27, 01:07)
Santal, esant mikroadenomai ne po dvi tabletes bromokriptino per dieną geria, o žymiai daugiau. Pasiskaitykite bromokriptino anotaciją.


vicky,
anotacijos skaitymas nepadės doh.gif gydoma pagal gydomąjį efektą, kuris pasiekiamas skiriant tam tikrą dozę. Labai įvairiai į tas pačias dozes skirtingi žmonės reaguoja. Todėl mažiau gydykitės pagal anotacijas, o atsižvelkit į gydytojų nurodymus. Atminkit, hiperprolaktinemijos gydymas labai individualus. O Santal skirtas gydymas manau yra absoliučiai adekvatus. Pakoregavvus dozę, prolaktino koncentracija turėtų normalizuotis.
Atsakyti
Kolibriuke, visiškai sutinku su Jumis, kad reikia atsižvelgti į gydytojų nurodymus. Kita vertus, manau, kad anotacijų skaitymas nepakenks ir bent kiek pasižiūrėti, kokia dozė taikoma, esant vienam ar kitam atvejui, būtina.
Santal atveju dar nėra nustatyta, ar esantis kraujuje prolaktinas yra biologiškai aktyvus, ar ne. Nežinia, ar mikroadenoma gamina biologiškai aktyvų prolaktiną. Taigi apie gydymo adekvatumą sunku pasakyti.
Atsakyti
QUOTE(vicky @ 2007 01 27, 20:20)
Kolibriuke, visiškai sutinku su Jumis, kad reikia atsižvelgti į gydytojų nurodymus. Kita vertus, manau, kad anotacijų skaitymas nepakenks ir bent kiek pasižiūrėti, kokia dozė taikoma, esant vienam ar kitam atvejui, būtina.
Santal atveju dar nėra nustatyta, ar esantis kraujuje prolaktinas yra biologiškai aktyvus, ar ne.  Nežinia, ar mikroadenoma gamina biologiškai aktyvų prolaktiną. Taigi apie gydymo adekvatumą sunku pasakyti.


Nenoriu ginčytis bigsmile.gif


Hipofizės mikroadenomų gydymo prasmė yra tik tuomet, kai jos yra simptominės. Konkrečiu atveju, kai jos sintetina per daug prolaktino, nes pagrindinė visų bėdų kaltininkas yra prolaktino padidėjimas, kuris savo ruožtu sukelia nevaisingumą, ciklo sutrikimus ir tt. Aš nepradėsiu čia aiškinti apie biologiškai aktyvius ir neaktyvius hipofizės navikus, jų skirtumus ir panašumus, klinikinę išraišką, nes nelabai matau čia prasmę ir naudą tą daryti. Pasikartosiu tik tiek, kad gydoma ne diagnozė, o simptomas. Santal atveju, manau, kad gydoma mikroadenoma, kuri sukelia hiperprolaktinemiją. Apie biologiškai aktyvaus prolaktino ištyrimą Lietuvoje gal vertėtų iš viso patylėti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kolibriukė: 27 sausio 2007 - 20:49
QUOTE(Kolibriukė @ 2007 01 27, 21:21)
Nenoriu ginčytis bigsmile.gif
Hipofizės mikroadenomų gydymo prasmė yra tik tuomet, kai jos yra simptominės. Konkrečiu atveju, kai jos sintetina per daug prolaktino, nes pagrindinė visų bėdų kaltininkas yra prolaktino padidėjimas, kuris savo ruožtu sukelia nevaisingumą, ciklo sutrikimus ir tt. Aš nepradėsiu čia aiškinti apie biologiškai aktyvius ir neaktyvius hipofizės navikus, jų skirtumus ir panašumus, klinikinę išraišką, nes nelabai matau čia prasmę ir naudą tą daryti. Pasikartosiu tik tiek, kad gydoma ne diagnozė, o simptomas. Santal atveju, manau, kad gydoma mikroadenoma, kuri sukelia hiperprolaktinemiją. Apie biologiškai aktyvaus prolaktino ištyrimą Lietuvoje gal vertėtų iš viso patylėti.

Kolibriuke tu visiškai teisi man ir yra gydoma mikroadenoma kuri sukelia hiperprolaktinemiją. Aš iki antrosios dukrytės negalėjau pastoti 2m teko gerti Parlodelį gėriau 2mėn. ir pastojau vaistus nutraukiau gerti nepasitarusi su gydytoja, nes man atrodė, kad bet kokie vaistai kenkia nėštumui. Gimus dukrytei po 9mėn dingo mėnesinės ir jų nebuvo metus laiko. Dabar kai pradėjau gerti BR atsirado ir mėnesinės. Gydytoja man sakė kaip esant mikroadenomai mano PR yra per mažas. Šiaip mano organizmas yra keistokas į bet kokius pokyčius reaguoja greitai. lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Domenika @ 2007 01 23, 09:04)
internete radau toki adresa www.onkovita.lt, sumasciau pas mamologa ir  nueiti pasitikrint. vakar paskambinus buvau gan nustebinta. Skambinau i Onkovita, o pataikiau i Vaisingumo klinika.  unsure.gif  nespejau net paklaust gal zino kokiu numeriu galima paskambint, kaip numete rageli......

gal kas is jusu zino ta onkovita? negi teks eit i centro p-ka....... verysad.gif


Dabar Onkovitos telefono numeris pasikeites smile.gif As irgi buvau papuolus i Vaisingumo Klinika pas pikta registratore blink.gif
Skambink: 262 48 48, sitas tikrai geras wink.gif
Atsakyti
mazdaug pries menesi man tyre prolaktino kieki ir nustate 562, kai norma 40,3-530. Kazkodel nelabai kreipiau demesi ir net nepradejau gerti Bronkriptino. Bet cia pasiskaicius labai sunerimau unsure.gif Palnuoju antra vaikeli ir labai tikejausi, kad apseisiu be harmonu, taciau dabar nebezinau, ar dar laukti, ar pradeti gydyma. Kazi, ar mano 562 jau yra skaitomas didelis padidejimas, ar dar ne g.gif
Atsakyti
Labas, merginos. Turiu klausimėlį, jei padidėjęs prolaktinas 2,5 karto, tačiau ciklas normalus ir ovuliacija vyksta ar būtina gerti bromokriptiną, nes gydytojai sako, kad visai nebūtina, bet aš bijau nutraukti. g.gif Dabar turiu normą.
Atsakyti