Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

Dar beskaitinėdama internete apie auginimą , susidariau įspūdį , kad pvz. anglai labiau mėgsta tręšti su Comfrey Flowers , taip supratau , kad čia taukė...iš pavasario rekomenduoja ja apkloti žemę , kur bus pomidorai , kad jį pašiltų ir pasitręštų...
o kur ta taukė auga , man neteko matyt aplinkui kažkaip g.gif
Atsakyti
Nupurskiau lapus pieno jodo misiniu, bet nepatinka man lapai, plinta ant kitu pomidoru tos sausos demes, jauciu, kad nebus cia stebuklo, ir man klausimas, ar sunoks pomidorai, kiek tos ligos pavojingos?
Atsakyti
[quote=*GREISI*,2011 07 04, 21:02]
Maniškis iškeliavo į šiltnamį,tai pomidorų kabo gal šimtas ,plius išsiplėtė daugiau negu metrą doh.gif .

Noreciau pamatyti ta pomidora. Maniskiai keturi,bet visi skirtingai auga. Ir tikrai ne metriniai. Labai jau suintrigavo.
Atsakyti
QUOTE(Ex @ 2011 07 07, 06:20)
Be to, mėgiamų veislių rusiškų sėklų galima pačiai pasidaryt kasmet šviežių ir tuomet nusispjaut į parduodamų sėklų daigumą ir kainą.... smile.gif


Ačiū už patarimus su baziliku.
bet tame straipsnyje buvo minėta, kad ta gydytoja deda bazilikų kiekvieną kartą laistydama. Reikės man jį susirasti, kažkur išsisaugojau
Su savomis sėklomis siūlyčiau atsargiai: jei ne hibridai- viskas gerai. Žinosime, kad neužkrėsta sėkla (jei nesirgo pomidorai). Tačiau jei tai hibridas- po metų dar nieko derlius, o dar vėliau- derlius labai prastėja. Išbandžiau ir pati. ir atsisakiau tos minties. Ne hibridai- man tik vietą užima. Sėklos specialiai taip apdirbamos, kad nerinktum savų, o pirktum ir pirktum.
Gerų veislių derlius nenukenčia, jei formuoji kelis stiebus (2). pomidorai tikrai dideli, jų daug, net šakelės nuo svorio ima lūžti, kartais net atskirai reikia parišti. Todėl paskutiniu metu nebeperku didelių pomidorų veislių (dėl to kad lūžta kekės).
net straipsniuose rašo, kad kai kurių veislių galima formuoti kelis stiebus. priklauso, determinantiniai ar indeterminantiniai. Tik šitų terminų aš nesuprantu, ir niekad nesigilinau.
Kelerius metus jau visai nebepirkau rusiškų veislių sėklų, nes taip buvau nusivylusi. Gal dabar reikalai pasikeitė, reikės kitais metais pamėginti.
Atsakyti
4u.gif determinantinis -riboto augimo , suformuoja žiedynų , kiek jam skirta ir nebeauga toliau...o indeterminantinis -aukštaūgis....

aš tik pasimetus dar tarp krūminių ir determinantinių...vieni šaltiniai teigia , kad tai tas pats ...o kiti išskiria atskitai determinantinis -genimas iš apačios šiek tiek...ir krūminiai -visai negenimi... g.gif tai aš nelabai juos skiriu , nes ne ant visų rašo -krūminis jis ar ne g.gif

va , pvz , šis , nurodo du tipus , o kiti tris... g.gif
Tomato Plant Types – Vine Tomatoes Or Bush Tomatoes
By Brian R Stephens

Vine tomatoes are also known as indeterminate tomatoes or sometimes cordon tomatoes. These are the varieties that need to be pruned in order to limit the growth to a central stem consisting of around 4 to 6 trusses.

This is achieved by pinching out or pruning the side shoots and then, when there are the required amount of trusses, the main stem is cropped off at the top. If you don’t do this then you will end up with an indeterminate amount of growth with lots of small fruit that is unlikely to ripen. The plants will also be prone to problems as the side shoots will run along the ground where they can pick up and are likely to contract disease.


Another way of controlling the growth of these plants is to cultivate them in pots or grow bags, but as one would expect growing in containers is a little more labour intensive particularly when it comes to a watering system.

Bush tomatoes are the alternative tomato plant and are known as determinate because their growth is self limiting and as the name suggests are bush like in appearance. The main disadvantage with this type of plant is that they tend to produce all their fruit within a very short time frame producing a short lived glut of tomatoes. Not great for the home gardener as you can end up with lots of tomatoes you cannot use fresh and have to turn to ways of preserving the fruit such as making chutney for instance.

For this reason many home gardeners tend to stick to the vine tomatoes that fruit regularly over the whole season, particularly when they have a reasonably long summer period.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 07 liepos 2011 - 09:58
ax.gif ir čia gan aiškiai surašyta viskas...

Pomidorų krūmo formavimas
Pomidoro krūmas skabomas dėl paprastos priežasties – vietoje to, kad augintų papildomas dalis, augalas koncentruoja energiją į vaisių auginimą. Tuo pačiu pagerėja oro cirkuliacija, patenka daugiau šviesos. Skabymo strategija pasirenkama remiantis dviem faktoriais – pomidoro krūmo tipu ir jo parišimo/parėmimo būdu.

Apie pomidorų tipus
Pomidoro krūmo tipas nustatomas pagal veislę, paprastai sėklų gamintojai nurodo, tai determinantinis (kitaip vadinamas „krūminiu“) ar indeterminantinis (kitaip vadinamas „aukštaūgiu“ arba „vijokliniu“) augalas.

Determinantinis auga tik iki tam tikro aukščio. Paprastai krūmas būna nelabai aukštas, tankus, kompaktiškesnis nei indeterminantinis. Nauji stiebai formuojasi formuojasi lapų ar senų stiebų pažastyse, kai kurie jų nuskinami. Žiedų kekės formuojasi prie kas antros lapų skrotelės.

Indeterminantinis krūmas auga į neapibrėžtą aukštį, jį riboja tik ramsčiai, šiltnamio aukštis, palankaus augimo sezono ilgis. Žiedų kekės formuojamos rečiau, maždaug prie kas trečios lapų skrotelės. Formuoja pažastinius stiebus, kurie nenuskinti taip pat auga neribotai. Tokie stiebai išaugę netoli žemės paviršiaus vystosi labai greitai, nes yra netoli maisto šaltinio, tad per didelis jų kiekis gali nusilpninti pagrindinį augalą.

Pažastinių ūglių skabymas

Didžiausią efektą duoda papildomų pažastinių stiebų skabymas, kadangi jie sunaudoja daugiau energijos nei lapai. Turėdamas per daug atšakų augalas nesugeba visų efektyviai išmaitinti, todėl gali vaisiai bus smulkesni, derlius ne toks gausus. Tai ypač būdinga indeterminantiniams pomidorams. Kol ūgliai maži, juos galima nugnybti pirštais, didesnius geriau kirpti žirklėmis. Stenkitės nepažeisti pagrindinio stiebo. Paprastai indeterminantiniui augalui rekomenduojama palikti vieną, daugiausiai du pagrindinius kamienus, kitaip bus sunku tinkamai juos parišti ar paremti. Naudojant narvelį, galima leisti daugiau šakojimosi, bet tuomet vaisiai ant tokio krūmo auga mažesni.

Pažastinių stiebų nuo determinantinių pomidorų kai kurie augintojai apskritai neskabo, kadangi jie nėra linkę į neribotą augimą. Jei vis tik nusprendėte daryti tai, pašalinkite tik augančius iki pirmosios žiedų kekės, šalindami esančius aukščiau sumažinsite krūmo produktyvumą – nebus ant ko auginti vaisių.

Nuskinti ūgliai lengvai šaknijasi pamerkti į vandenį, tad jei norite daigų vėlesniam derliui, galite jų prisigaminti. Tai gali būti aktualu brangioms hibridinėms veislėms. Iš hibridinių pomidorų sėklų išauginti augalai nebūtinai turės visas tėvų savybes, išauginti iš šakelių bus identiški.


Lapų skabymas

Yra įvairių nuomonių diskutuojant lapų skabymo klausimu. Tai padeda užauginti didesnius vaisius, tačiau bendras augalo produktyvumas sumažėja. Esant mažiau lapų, mažiau sintetinama maistinių medžiagų, kurios reikalingos naujų pomidorų auginimui. Taip pat nokstantiems vaisiams nepatinka per daug tiesioginės saulės, nuo kurios apsaugo lapai. Tikrai patartina nuskinti lapus, kurie liečiasi su dirvos paviršiumi, yra pažeisti, jie potencialūs ligų surinkėjai. Sveikų lapų šalinimas dažniau taikomas indeterminantinėms veislės. Skinami lapai augantys prie besiformuojančių pomidorų kekės. Lapkotis laužiamas esant sausesniam orui, lenkiant į šoną ir traukiant į viršų. Traukiant žemyn galima lengvai pažeisti stiebą, pomidoras taps labiau prieinamas ligoms ir kenkėjams. Jei lapai laužosi sunkiai, geriau naudoti žirkles ar sekatorių.


Skynimas augimo sezono pabaigoje
Ši strategija naudojama norint paskatinti pomidorų nokinimą augimo sezono pabaigoje. Likus 3-4 savaitėms (stambiavaisiams anksčiau, smulkiavaisiams vėliau) iki pirmųjų šalnų, siūloma pašalinti viršūnes determinantiniams pomidorams ir visas dalis (lapus bei stiebus ant kurių nėra pomidorų kekių) indeterminantiams pomidorams. Tai apsaugo augalus nuo energijos švaistymo lapams ir skatina nokinti likusius pomidorus.


Taip ir senbuvės , turinčios praktikos patarė...Ačiū joms...

Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 07 07, 08:51)
20min  bigsmile.gif Dvi paros jau daugokai laukti.

Čia sveikiems per tiek praeina irnesakyk.gif Man kartais ir penkias dienas reikia laukt... tongue.gif

QUOTE(ailyy @ 2011 07 07, 10:41)
bet tame straipsnyje buvo minėta, kad ta gydytoja deda bazilikų kiekvieną kartą laistydama.

Su savomis sėklomis siūlyčiau atsargiai: jei ne hibridai- viskas gerai. Žinosime, kad neužkrėsta sėkla (jei nesirgo pomidorai). Tačiau jei tai hibridas- po metų dar nieko derlius, o dar vėliau- derlius labai prastėja. Išbandžiau ir pati. ir atsisakiau tos minties. Ne hibridai- man tik vietą užima. Sėklos specialiai taip apdirbamos, kad nerinktum savų, o pirktum ir pirktum.

Kažkada skaičiau tą straipsnį, primiršau jau, bet ji ten naudojo jau kažkokius paruoštus "žirnelius". Tai gal tada ir tinka kiekvienam laistymui. Žiūrėk, gi vaistinėse ir česnako kapsulės yra, bet jų sudėtis jau nebe tokia "česnakinė" kaip tikroji česnako skiltelė... Taigi ir šviežutėlis bazilikas macnesnis smile.gif

Aš apie hibridinių sėklų rinkimą tai net nekalbu, beviltiškas reikalas. Mintyje turėjau nehibridus. O ko nehibridai tau neįtiko? Jie gal ir mažiau derliaus duoda, bet turi savo "šarmo". Savo rinktas nehibridines sėklas aš irgi "apdirbu" antibiotinėmis žolėmis. Nežinau, kiek tai naudinga ir efektyvu, bet tikiu, kad bacilas išbaidau... Ir sėklas renku tik nuo pirmųjų dviejų kekių stambiausių pomidorų. Iš aukščiau esančių nerenku. Išdžiovintas sėklas taip pat perrenku, bele kokių nepasilieku.
Kol kas mano nehibridai gerai dera ir neserga.

Pritariu, hibridai tikrai gausiau dera. Bet gal pabandyk ir kokį fainuolišką nehibridą įsileist į savo šiltnamį smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ex: 07 liepos 2011 - 11:14
4u.gif taip ta homeopatijos gydytoja rašė , kad naudoja homeopatinius baziliko žirnelius...
Atsakyti

QUOTE(ievakata @ 2011 07 07, 09:25)
Nupurskiau lapus pieno jodo misiniu, bet nepatinka man lapai, plinta ant kitu pomidoru tos sausos demes, jauciu, kad nebus cia stebuklo, ir man klausimas, ar sunoks pomidorai, kiek tos ligos pavojingos?


bus bus,palauk tik mirksiukas.gif as va vakar antra karta nupurskiau su pienu,tiksliau si karta naudojau rugusi piena, nes sviezio turejau tik pasterizuoto. buvau savaitgaliui isvaziavus, pries tai buvau nupurskusi pirma karta pienu ir jodu,irgi galvojau nieko nepades. Ir gryzusi maniau rasiu puse siltnamio pageltusiu lapu, nes iki tol kiekviena diena isnesdavau po gera maisiuka nuskintu ligotu lapu. Ir ka jus manot, po 4 dienu radau vos tris ligotus lapelius ir pradejusius sirpti pomedorus thumbup.gif vakar buvo tik du gerai iraude,siandien ziuriu jau 4 thumbup.gif
Atsakyti
o pas mane jau pasemes tu lygu matosi sad.gif. Nauji pomidorai nesiformuoja lotuliukas.gif Dziuna net stebas ant kurio turetu formuotis. Kai kur vietoj 6-7 koks vienas susiformuoja, visi kiti pajuodoja. Tai nuskinau as juos lauk, kad nesinervuoti ziurint verysad.gif
Man taip nieks neatrase, po kiek laiko galima vel purksti pieno-juodo misiniu? Kaip suprantu kasdien nereikia to daryti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(tany @ 2011 07 07, 12:29)
o pas mane jau pasemes tu lygu matosi sad.gif. Nauji pomidorai nesiformuoja  lotuliukas.gif  Dziuna net stebas ant kurio turetu formuotis. Kai kur vietoj 6-7 koks vienas susiformuoja, visi kiti pajuodoja. Tai nuskinau as juos lauk, kad nesinervuoti ziurint  verysad.gif
Man taip nieks neatrase, po kiek laiko galima vel purksti pieno-juodo misiniu? Kaip suprantu kasdien nereikia to daryti  blush2.gif


po savaites galima kartoti rolleyes.gif

bet zinok man padejo tiek skabymas, negailejau ne menkiausio pajuodimo ant lapo, skyniau neziuredama ir nelaukdama. Taip pat buvau purskusi tokiu silpnesniu previkuro misiniu, paskui po savaites pieno-jodo misiniu, dar pries pora dienu palaisciau su trasom, ir vakar antra karta nupurskiau pienu-jodu.
Atsakyti
QUOTE(tany @ 2011 07 07, 12:29)
Dziuna net stebas ant kurio turetu formuotis.

Nelabai aišku koks ten stiebas juoduoja. Sunku suprast ką pasakoji, o su tokiu "sudžiūvusiu" vaizdu nerandu jokios tavo fotkės... Gal jau ten ne pieno, o chemijos reikia..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ex: 07 liepos 2011 - 12:02