Įkraunama...
Įkraunama...

Knygelės vaikams

"Knygeles" "skaityti" pradejom nuo sesiu menesiu. Buten tas su gyvuliukais, tik variantas tas, kad ne mygtuka paspadi ir isgirsti ka sako, o mamyte uz mygtuka smile.gif Kai suejo metai ir menuo, nupirkau Kubilinsko "Katineli ir gaideli". Turejau skaityti po desimt sykiu per diena. Ir tetis skaite, ir mociute, ir senelis  :) Sita pirmoji ir labiausiai suskaityta, teko oi kiek klijuoti. Po menesio nupirkau Miezelaicio "Zuiki puiki". Tai tada jau tekdavo abi is eiles skaityti. Perskaitau viena, mani mazius padeda ja ant lentyneles ir atnesa kita. Po to dar pirkom Marcinkeviciaus "Voro vestuves", kai vaga paskelbe akcija ir nukainavo nuo 20 iki 10 litu  :o Bet labai jau man norejosi, nes tai irgi mano vaikystes pasaka. Veliau pirmo tokia Sutejev'o knygute, kuri vadinasi "Maisas obuoliu". Kazkada seniai man atrodo buvo toks multikas, kaip kiskis obuolius visiems isdalino, o vaikams nieko neliko ir dar ji vilkas uzpuose. O tuo tarpu visi, kas gavo obuoliu, nunese zuikuciams savu gerybiu. Ir yra dar kita pasaka apie zasina, kuris su visais mainesi - uodega, sparnus, snapa, kakla ir t.t., irgi multikas buvo. Bet sitos dar neskaitom, galvoju, kad per daug sudetinga smile.gif

O musu paskutiis topas buvo A. Baranausko "Silas nubunda". Nepatikesit kaip mano vaikas zavisi literaturos klasika  ;D

Dar turim A.A. Milno "Pukuotuko pasaulis". Tai pirmoji paraka apie bites yra irgi sventas skaitinys. O jei dar iterpiu is multiko daineles (Megsta medu meskinai bum, o kodel ar tu zinai bum...) tai didziausias dziaugsmas vaikui.

Beje, kuri laika skaiciau tik poezija, tai paskui buvo sunku pereiti prie prozos, reikejo daug prasyti kad surastu ta ar ana paveikslelyje, kad galeciau visa teksta perskaityti. O dabar issedi beveik visa pasaka apie bites, nors ten labai mazai paveiksliuku.

O skaityti tai didelis malonumas. Atnesa knygele ir pareiskia: Apapa. Tai reiskia, kad turiu ji ant keliu pasisodinti, knygele jam ant keliu padeti ir tada jau skaitom. Puslapius labai nori pat versti smile.gif
Atsakyti
Rimaiste, jus saunuoles!!!!!!!!
Vot as - apsileidus mamyte... :-[ Mano sunui 1.6 metukai, o tik vakar nupirkau jam pirmaja kietais lapais vaikiska knygele, kurioje visokie naminiai gyvunai, senelis ir senele, o svarbiausia - traktorius  :D Sunus tos knygutes vakar visa vakara nepaleido is ranku, sklaide, pirstuku baksnojo i paveikslelius, o siandien nuo pat ryto pirmiausiai prie tos knygutes puole! ;D
Na ir kaip nesugalvojau anksciau tokios knygutes nupirkti... ???
Atsakyti
QUOTE
Mamos zurnale maciau, kad pakartotinai isleista Jakubeno Abecele. Mes turim sena leidima, dar mano, bet labai jau suskaityta. Rekomenduoju  wink.gif  

O as jos ieskau ir nerandu. Gal kas jau matet knygynuose?
Atsakyti
pirmoji megstama knygele buvo gyvuneliu seimos, kuri jau suplyso, o dabar itin pamego plona knygele "pupa" ir butinai valgant ja man reikia skaityti :smile.gif, jau visa suvargusi po skaitymo, net pamirso kad valgyt paciam reikia, turiu maitint ir pasakoti, ka jis man rodo
ir dar viena megstama turim tai didele pasaku knyga su spalvotais paveiksliukais, bet stengiames ja saugoti ir nesulankstyti, tai butinai kartu ant sofos skaitom (tik skaityt nespejam, vis vercia ir vercia lapus, labai daug pamatyt nori biggrin.gif
ir dar viena tokia idomesne, tai pasaka delione kur kiekvienam psl vis po paveiklsiuka puzle, mes turim apie raudonkepuraite, pliusas tas kad tikrai stori lapai ir labai patogu vaikui verst (viso ju gal kokie 5), o delioniu dar nerodau veliau pravers ;D


Atsakyti
Mano maziams labai patinka knygeles su langais. Turim tokia apie metu laikus, kaip elgtis. Labai grazios M. Wolf'o iliustracijos. biggrin.gif Nupirkau vyresniajam, kai jam buvo 1,5 m., is pradziu dar bande langus plesyti, bet kai suprato, kad tada neliks knygutes, tai apsiramino. Dabar jam jau beveik 3 m., bet kai skaitau tas knygutes mazajai, kuriai 1 m., tai irgi visada klauso ohmy.gif. Dar perkam knygutes storais lapais apie gyvunus mazei (tipo, Kaciukas iesko draugo, Pasiklyde triusiukai - grazios iliustracijos ir tekstas neidiotiskas, kad daznai budinga tokio tipo knygutems). O vyresniajam labai patinka knygutes apie Rikiki ir Biseto pasakos. Neseniai paprase paskaityti apie Mere Popins, bet dar ankstoka, nelabai suprato.
Atsakyti
Musu  mazyles megstamiausia knyga - "Triusiu namas", gavo pirmojo gimtadienio proga. Aisku, kampai gerokai nukramtyti :smile.gif. "Skaito" sia knygute kiekviena diena, ir man vis liepia paskaityti;D, su malonumu mokosi nauju daiktu pavadinimus. Dar labai jai patinka visokie zurnalai, reklaminiai leidiniai, zodziu, kur daug spalvu ir "lialiu". ;D ;D
Atsakyti
QUOTE
Musu  mazyles megstamiausia knyga - "Triusiu namas", gavo pirmojo gimtadienio proga. Aisku, kampai gerokai nukramtyti :smile.gif. "Skaito" sia knygute kiekviena diena, ir man vis liepia paskaityti;D, su malonumu mokosi nauju daiktu pavadinimus. Dar labai jai patinka visokie zurnalai, reklaminiai leidiniai, zodziu, kur daug spalvu ir "lialiu". ;D ;D


Maniskis irgi dievina "Triusiu nama"  ;D  Bet jau visa moka mintinai: kas per daiktas ir kur padetas  :smile.gif
Atsakyti
Iki metuku sunui pirkau knygutes kietais lapais, bet beveik visas gerokai suskaitem, nes, kai nuo vartymo kampuciai apspuro, mazius pradejo dometis , ar nesislepia dar koks paveikslelis. Plonais lapais "Meskucio diena" sveika iki siol, nors buvo viena skaitomiausiu. Siap mano vyrukas labiausiai norejo apie masinas skaityt arba vardint paveikslelius, kas ka veikia.
Kubilinsko "Katinelis ir gaidelis" buvo pirma knyga, kuria perskaitem nuo pradzios iki galo. Irgi apie metus.
Dabar sunui jau dveji ir labiausiai megstam "didele knyga":"Graziausios pasalio pasakos". Tai viena geriausiu gimtadienio dovanu. Ispudi vaikui pirmiausia dydis padare, po to daug graziu paveiksleliu aptiko. Is pradziu istisai skaitem "Tris parsiukus" ir "Vilka ir oziukus". Po to "Batuota katina", "Coliuke". Si knyga tikrai ilgam. Net paciai kai kurias pasakas idomu paskaityt.
Atsakyti
mamos, kokias knygeles patartumete pirkti.

Kokios patinka jusu vaikuciams?

mums dar 5, bet noriu jau rodyti mazylei paveiksliukus.

Kol kas skaitome tik pasakas. Aisku, ten paveiksliukai piesti.

Noriu pora knyguciu isigyti su realistiskais piesiniais ar nuotraukomis. Tik, kad vienas paveikliukas per puslapi butu. Ar tokios buna? Su dinozavrais tik maciau. Bet mums iki dinozavru oi kaip toli.

Dar maciau kazkokia knygute apie eziuka. Dideles iliustracijos, dideles raides, bet dailininkas ryskiai "prie meno".

Eziukas ten i distrofika panasus, na netikras eziukas. Labai neryskus peisiniu konturai, spalvinimas. Avangardas kazkoks vienu zodziu..

Net nezinau nuo kokiu knyguciu mums dabar pradeti.
Atsakyti
As saviskiui nupirkau knygute "KIEME". Patiko, kad storais lapais ir paveiksliukai grazus. Daznai ja vartom (susilanksto kaip "garmoske" wink.gif) ir mokinames pazinti gyvuliukus. Jau nemazai ir moka: pazista parsiuka, suniuka, katyte, pauksciuka biggrin.gif.
Atsakyti
As tai nupirkau saviskei knygute "Mano draugai gyvunai" alma littera leidyklos. Ten nufotografuoti gyvunai, pauksciukai ir popierius kietas, nors ne visai kietas, o tokia kaip plevele padengtas. Megstamiausia musu knyga, nes paveiklsiukai dideli, ryskus ir labai grazus.
Labai patinka mazajai du gaidelei zaisline knygute (bet turim ja jau nuo seno 1990m. leidybos. Tai irgi labai patinka
Bet geriausios knygutes tai ivairus mamos zurnalai (geriausiai kur leliu daug) ;D
Atsakyti
Na, mano mazes pirmoji buvo Baby Nova neperslampama knygute. Na, jos piesinukai, tiesa sakant, baisus, bet mazei patikdavo ja vartyt. O dar labiau patiko grauzt  ;) Pirkom, kai buvo kokiu 6-7 men. Tik is pradziu dar nelabai suprato, kad verst lapus reikia, as vartydavau, tas lapas, kur katinas nupiestas, paspaudus pypsedavo, tai jai labai patiko. Na, po kurio laiko jau ismoko ir pati atverst katina, suni ar kt. pazistama paveiksleli. Kokiu 9-10 men. pas ja atsirado labai didziulis susidomejimas knygutemis, ismoko graziai verst lapus, tada pirkau knygutes is storo kartono. Ju gana nemazai yra, pas mus yra "Kas cia? ir ka kalba" ir "Kas kieme? ir ka kalba", jose tikrai grazus paveisleliai ir gyvunai i save panasus. Tai sitos jai labiausiai patiko, nes daug skirtingu gyvunu, iki metu ismoko beveik visus "ivardint", o parodyt tai dar anksciau. Po metu jau pirkom knygutes plonais lapais, na, ir ne vienos nesuplesem. Kaip tik labiau nukentejusios tos storos kartonines, nes jas smagu pagrauzt. O plonu niekad neplese  ??? ir i burna imt neidomu. O kai buvom 5 men. idomiausia buvo gyvi daiktai, pradejom nuo kaciu, sunu, baldu, lempos ir pan. Kazkaip knygutemis dar ir nesidomejom. Na, bet kiekvienas vaikas juk skirtingas. Tik va, tu knyguciu paveiksleliai daznai labai skiriasi nuo tikroves, tai mazam kudikeliui dar sunku susiet juos su tikrove, o augant vaiko akiratis pleciasi, dideja fantazija, jis be problemu atpazins ir raudonai melyna katina, tuo vaikas ir skiriasi nuo suaugusio. O plonais lapais tai noreciau parekomenduot "Mano pirmoji istoriju knygele", na, mano maze tai visa valanda gali ramiai sedet ir ja vartyt, labai grazus paveiksliukai.
Atsakyti