Įkraunama...
Įkraunama...

Knygelės vaikams

Ar neprispaudžia „kodėlčiukai“ jus prie sienos? biggrin.gif

Kartais būna tokių situacijų, kai paaiškinti kažką suprantama vaikui kalba tiesiog pritrūksta žodžių. O šiandien, kai tvarkemė knygų lentynelė pastebėjau, kad turim kelias tikrai naudingas knygelės, kurios padėjo mano pupai suprasti, ko iš jos nori mama.

Gal ir jus turite tokių knygučių g.gif ? Pasidalinkim patirtim thumbup.gif

***

Taigi, patiems mažiausiams "Mano antroji knyga" Leidėjas: Naujoji Rosma.
Labai geras skyrelis „Saugumas“! user posted image
Iliustruotos situacijos ko negalima daryti, pvz.:
Nežaisk su ugnimi. Neliesk elektros laidų ir šakutės lizdų. Nekalbėk su nepažįstamais ir t.t.
Galima aptarti kiekvieną paveikslely. Ką daro mažasis kiškutis ir kodėl to daryti neverta. Tik gal tie paveikslėliai galėtų būti ir dydesni blush2.gif .

***

Dar nebloga knygutė - "Gero elgesio mokyklėlė" user posted image

Anotacija:
Ši gražiai iliustruota knygelė su lipdukais padės lengviau skiepyti vaikams gero elgesio pradmenis. Kad šie mokslai būtų vaikui smagus žaidimas, o ne slegianti prievolė, patariame tėvams kartu žiūrėti iliustracijas, klijuoti lipdukus ir garsiai skaityti ketureilius.

O štai ištraukėlė mirksiukas.gif :

Geras vaikas visada
Sveikinas: „Laba diena!“
Ir „Sudie“ kiekviena sykį
Nepamiršta pasakyti.
---
Jei žaislai kalbėt mokėtų,
Jie papasakot galėtų,
Kaip slapta jie rauda tyliai,
Kai vaikai jų nebemyli.
<...>
Lengvai įsimenantys žodžiai, gražus, spalvoti paveikslėliai ...

***
Triušis Gailiušis
Liuda Petkevičiutė
Iš serijos, kas pažadėta, turi būt ištesėta

Nuotraukos internete neradau, o fotikas nusėdo blush2.gif , tai tik ištraukelė iš knygutės 4u.gif :

Vienądien Triušienė Morta
Davė sūnui gražią morką:
Geltonpilvę, žaliakasę –
Niekur šitokios nerasi!
<...>
Triušis sode vaikštinėjo –
Obuolių užsinorėjo.
Triušis obuolių paprašė
Sodo sargą Ežį Kežį:
- Duok man porą obuolių -
Gražia morka aš turiu!
Ežys maišą jam pripylė,
Deja, Triušis jį apvylė...
Jam pagailo morkos savo,
Tad ir Ežį jis apgavo!
<…>
Nuo to sykio sukto Triušio
Žvėrys vengia – kaip gailiušio.
<…>

***

Vitaminų maištas clap.gif
Česlovas Navakauskas
user posted image
Anotacija:
Tai poemėlė apie smaližių berniuką, kuris valgė vien saldumynus. Supykusi dėl tokio elgesio, nuo jo pabėga baisių ligų karalystės siaubas — visa vitaminų kariuomenė, vadovaujama vyriausiojo vado — vitamino A. Kas toliau nutiko neklusniam berniukui, jaunasis skaitytojas sužinos, perskaitęs šią gražiai iliustruotą ir pamokomą knygą.

Štai ištrauka iš šios knygutės:

Mano vardas — A raidė.
Vitaminas — pavardė.
Mano broliai — B ir C,
D ir E, ir F, ir P.
Dar broliukas vienas K,
O jauniausias — PP.

Mes visi labai drausmingi,
Pavyzdingi ir tvarkingi.
Jei ims graužt tave liga —
Pulsim ją visi staiga.

Padulkės tik gripo padai
Trauksis virusų brigados!
O ligų princesei Slogai
Bus labai nuo mūsų bloga.
Negaluoti ims Sloga —
Ir ateis jos pabaiga.

Na, matai, kokie mes stiprūs,
Kibūs, skvarbūs, narsūs, vikrūs,
Landūs, kandūs, paslaptingi,
Žvitrūs, mitrūs, stebuklingi!

Sykį vienas toks berniukas
(vardas jo — Šimkų Juozukas)
Ėmė niurgzti, šnarpšti, verkti:
— Nebenoriu pieno gerti,
Ryžių košės nebenoriu,
Atsibodo pomidorai.
O bjauriausios man — salotos,
Tos žalsvai gelsvai banguotos...

Ko tik siūlo jam mama —
Visko kratos, ir gana!
Nesibaido tik saldainių,
Tortų, keksų ir sausainių.

Na, palauk, manau sau, vaike,
Jau gerokai tu išpaikęs.
Pasitarsiu aš su broliais —
Ir, berneli, tu prapuolęs.

Tai bus MAIŠTAS vitaminų!
Nebereiks tau saldumynų!

<...>

Nors šta knyga skiriama jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams, mano 3 – mečiai dukrai padarė DIDŽIULĮ įspūdį thumbup.gif . Nupirkau ją netyčia, kai mažajai prasidėjo nevalgymo periodas. Paskaitėm, aptarėm paveiksliukus. Skaitosi lengvai, tai ir priskyrėm prie vakaro knygučių biggrin.gif . O kartą, kai kaimynė pavaišino kinietišku saldainiu, nuo kurio visa burna pajuodavo, spontaniškai pasakiau: „Kad štai nevalgai, tai ko gero virusai pradėjo pult“ . Pribėgus prie veidrodžio ir pamačius toki vaizdą, puolė pas mane sriubytės prašyti essen.gif clap.gif . Aš net nesitikėjau, kad taip viskas gali apsisukt blink.gif lotuliukas.gif .

Jeigu kam įdomu, galėčiau dar apie kelias knygeles parašyti mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Oksyte: 14 balandžio 2008 - 02:55
labai gera tema thumbup.gif nes nuėjus į knygyną akys raibsta nuo knygų,o kurias pirkti g.gif su mažu vaiku ilgai neišbūsi doh.gif o kai paskaitai apie knygutę jau gali konkrečiai ieškoti biggrin.gif
mūsų mažiui nupirkau 3 knygutes iš serijos "liesk ir mokykis su peliuku luku".labai mažiui patiko thumbup.gif nuo 10mėn.iki dabar 1,3m kasdien varto ,liečia džiaugiasi thumbup.gif žino kai kuruos pavadinimus.
Dar labai varto alma litteros knygučių rinkinuką" aš mokausi".12 knygelių apie spalvas,formas,skaičius,gyvūnus,instrumentus thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama333: 21 balandžio 2008 - 12:22
Mama333, o kokios tematikos knygų labiausiai ieškot?
Atsakyti
Knygučių vaikams lavinimui nuo 1m. ir knygų paauglei biggrin.gif(ji daug skaito tik norėtusi pasiūlyti vertingų) biggrin.gif pati mėgstu skaityti kai randu laiko ax.gif
Atsakyti
Na stai kaip smagu kad tema atgyjo biggrin.gif .
Pabandziau surasti tas knygutes, apie kurias mama333 snekejo, kad butu lengviau „susigaudyti“ knigyne mirksiukas.gif
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Kai gims leliukas, butinai nupirksiu, tegul dukryte mazajai „skaito“ .

mama333, Aciu! 4u.gif
Atsakyti
kokios grazios knygutes bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Oksyte @ 2008 04 21, 18:42)
Na stai kaip smagu kad tema atgyjo biggrin.gif .
Pabandziau surasti tas knygutes, apie kurias mama333 snekejo, kad butu lengviau „susigaudyti“ knigyne  mirksiukas.gif


labai grazios knygeles, reiks dukrytei nupirkti thumbup.gif
Atsakyti
daug yra knygelių vaikiukams, tik reikia atsargiai jas pirkti- kitaip pinigai keliaus šiukšlių dėžėn. Anyta mažiui nupirko knygą su mašinytėm- naudos tiek, kad paveiksliukai su mašinytėm lotuliukas.gif tekstas- nerišlus, rimuotas, bet nesurimuotas, raudonai paryškinti žodžiai neturi jokio loginio kirčio... ir ne vieną tokią mačiau knygynuose.
Maniškis kol kas labiausiai mėgsta knygutes su gyvūnėlių paveiksliukais, enciklopedijas- renkam "Gyvūnijos pasaulyje" korteles, jos sūnaus be galo mylimos, ypač kai "skaito" tėtis, pasakoja, kaip,kas ir ką sako. Dar turim labai gražų lietuviškų pasakų rinkinį- bet be paveikslėlių, tai kol kas dulka lentynoje...
Atsakyti
QUOTE(mama333 @ 2008 04 21, 12:27)
Knygučių vaikams lavinimui nuo 1m. ir knygų paauglei biggrin.gif(ji daug skaito tik norėtusi pasiūlyti vertingų) biggrin.gif pati mėgstu skaityti kai randu laiko ax.gif

Mano paauglė užsirašiusi dviejose bibliotekose. Kai nueina pati, atsitempia draugių rekomenduotas knygas - na, apie visokius "laižiakus" ir t.t. doh.gif , o rimtų knygų parinkti kviečiasi kartu. Iš smagių užduočių turi "Pasuk galvą".
Mažiems vertinga nauja Presvikos knygutė-žaidimas "Aš kuriu pasakojimą" - su anspaudais. O metinukui - na, pirmieji paveiksliukai iš kuo daugiau temų, pvz. "Pažinimo paveikslynas".
Atsakyti
Musu vaikams patinka apie peliuka Luką
Atsakyti
sveiki, nuo kada pradejot duot vaikui knyga ar pacios skaitot o vaikas ziuri? g.gif ir dar klausimelis kur geriausiai ir daugiau pasirinkimo?
Atsakyti
QUOTE(Naktine @ 2003 07 02, 18:45)
Kokias knygutes perkate savo vaikučiui? Aš nuolatos perknisu artimiausių knygynų asortimentą, bet savo metinukui sunku surasti kažką tinkamo.Dabar turime vieną labai mėgiamą knygelę kietais lapais , kur galima dėlioti paveikslėlius kaip puzzle.Paveiksliukų dar neardau,laukiu, kai bus didesnis.Vadinasi knygelė "Bjaurusis ančiukas" Piešinukai ryškūs,aiškūs,todėl vaikui labai patinka.Bet tokios pačios kokybės knygelių, kur būtų bent keletas aiškiai nupieštų gyvūnėlių labai sunku rasti .Ir dar kad būtų kietais lapais.Visada ieškau komplekto- ryškus paveikslėlis,gražus vaikiškas eilėraštukas ir kartono lapai, bet visų trijų reikalavimų vienoje knygelėje dar neradau.Įdomu, ar dar išleidžia Kosto Kubilinsko poezijos?Kažkada seniai seniai turėjau jo knygelę su labai šauniais paveiksliukais.Dabar ,jei randu vaikiškų lietuviškų eilėraštukų knygelę, tai paveksliukai tokie,kad nors krūmuose slėpkis-dar ir suaugusiam reikia pagalvoti, kas ten pavaizduota ???

Aš saviškiui knygelių dar neperku, bet dažnai pasidairau po lentynas knygynuose, ką gero siūlo.Tai asortimentas platus.Bet tik jau tokiems ūgtelėjusiems.Mažiukams, kokiems metinukams, nieko gero ar labai patraukiančio akį neradau.Vos keletą knygelių su gyvūnėliais...
Atsakyti