Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos

QUOTE (Ingule @ 2004 04 07, 18:15)
Kiek zinau, tai krikstateviai turi buti krikstyti,o tevai nebutinai.
Nors kartais jie tuo net nepasidomi wink.gif

Ačiū visoms už atsakymus. Jau, kai bus laikas, dar reiks dėl tų krikštatėvių pasitikslint, ar jie turi būti krikštyti. Niu ką, kol kas lauksiu dar savo atžalėlės biggrin.gif
Sėkmės visoms rengiant gražias krikštynas smile.gif ir parenkant gerus krikštatėvius biggrin.gif
Atsakyti
O tai kas daryt, jei pakviesti jau kriksto tevais musu draugai ir jie net nezinau ar krikstyti, bet sliubo tai tikrai neturi.O zmones tai geri.Mes ju mergaite irgi pakrikstyje.Negi jei zmones faini mums tinka, myli musu vaika reikia ieskoti butinai tokiu kurie sliuba turi. g.gif Na man tai labiau simbolika tos krikstynos. g.gif
Va vyro sesuo yra ir krikstyta ir sliuba emus su vyru, o gyvena kaip suo su kate.Net maista perka atskirai,tai ka tokius geriau kviest i kriksto tevus? g.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE (ERA @ 2004 04 09, 20:25)
O tai kas daryt, jei pakviesti jau kriksto tevais musu draugai ir jie net nezinau ar krikstyti, bet sliubo tai tikrai neturi.O zmones tai geri.Mes ju mergaite irgi pakrikstyje.Negi jei zmones faini mums tinka, myli musu vaika reikia ieskoti butinai tokiu kurie sliuba turi. g.gif Na man tai labiau simbolika tos krikstynos. g.gif
Va vyro sesuo yra ir krikstyta ir sliuba emus su vyru, o gyvena kaip suo su kate.Net maista perka atskirai,tai ka tokius geriau kviest i kriksto tevus? g.gif doh.gif

na as tai pavyzdziui zinau, kad Jeruzales baznycioj ne vieniem jau atsisake kunigas krikstyti, nes krikstateviai be sliubo, kadangi vienas ju staciatikis.

man rodos, jie butinai turi buti kristyti, o sliubas tai gal nebutinas, be to buna kad neklausia, bet jei pasidomes , tai gali nesutikti krikstyti wink.gif
Atsakyti
Mes vaiką krikštinome 1,5 mėnesio amžiaus. Krikšto tėvais pakvietėme vyro brolį ir jo žmoną (be "šliūbo" jie..). Krikštinome Vilniaus Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje (Jeruzalėje, nes tai mūsų parapija) pas kun. Kęstutį Latožą (beje, pas jį ir tuokėmės..man šis kunigas labai simpatingas savo švelnumu, rūpesčiu ir gražiu elegsiu su tikinčiaisiais, mylimas vaikų, labai gražios jo aukojamos vaikų mišios). Pinigus už krikštą skyrė krikšto tėveliai (neatmenu ar 50 ar 100 Lt paaukojo bažnyčiai..). Nors daug kas sako, kad Laura - šventas vardas, bet aš šv.vardynuose jo neradau, taigi pakrikštijau vaiką Laura Brigita. Dovanų gavo auksinį medalioną su Šv.Mergele ir kūdikiu (o gal madona reiktų vadinti? nežinau kaip tiksliai), o kitoje pusėje- išgraviruoti mano dukros inicialai LM. Kunigas medalioną pašventino. Jokių švenčių nekėlėm, kas norėjo tas atėjo, nieko ypatingai nekvietėm. Po krikšto sakramento suteikimo grįžom namo ir pavalgėm šventinius pietūs, žmonės greit išsiskirstė, nes kūdikėlis baliams - per mažas..
Atsakyti
QUOTE (Rasma @ 2004 04 12, 21:25)
Krikštinome Vilniaus Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje (Jeruzalėje, nes tai mūsų parapija) pas kun. Kęstutį Latožą (beje, pas jį ir tuokėmės..man šis kunigas labai simpatingas savo švelnumu, rūpesčiu ir gražiu elegsiu su tikinčiaisiais, mylimas vaikų, labai gražios jo aukojamos vaikų mišios).

Mes taip pat tuokemes sioje baznycioje ir pas kun. K. Latoza. Planuojam krikstynas birzelio men. kartu su musu vestuviu metinemis sioje bzn ir pas si nuostabu kunigeli...Pritariu tau Rasma clap_1.gif heart.gif
Atsakyti
Na va mamytes,perskaiciau viska nuo A iki Z..Patiko Astuliuko paprociu aprasymas..jei galima pasinaudosiu wink.gif Bet gaila tik nei viena ta nuorodele neatsidare sad.gif
Dabar tas metas kai mes ruosiames krikstynom.Jau sutarem Vytauto baznycioje...Noreciau irgi pagal tradicijas..Gal kas turite nuorodu apie tai?Ir dar,baznycioje sake, kad dabar gali krikstyti tik mama(kriksto mama)tecio jei nera gali ir nebuti,gal kas ka zinot apie tai?
Atsakyti
Mes planuojam krikstyti geguzes pradzioje, per vestuviu metines.Labai gerai, kad apie viska paskaiciau, bet noreciau dar suzinoti koki adreseli internete, noriu pati pasiuti kriksto rubelius, tad nerandu pvz. ir dar, kur butu galima nusifotografuoti krikstynoms.Mes is Vilniaus.
Atsakyti
QUOTE (arnauta @ 2004 04 15, 15:26)
Noreciau dar suzinoti koki adreseli internete, noriu pati pasiuti kriksto rubelius, tad nerandu pvz. ir dar, kur butu galima nusifotografuoti krikstynoms.Mes is Vilniaus.

Internete labai daug yra krisktynu rubu nuorodu, visas surasyti butu labai sunku. Duok google paieska: "christening clothers" ir rasi, o tada kantrybes perziurint. as taip ir issirinkau kas man patinka ir paisiuvau.
O krisktynoms fotografavomes pas fotografa Zavadski. Jei nori paziureti jo foto tai gali uzsukti i musu nuotrauku skyreli, ten pora idejau is krikstynu. Kaina: fotosesija 50Lt ir po to po 5Lt uz nuotrauka

va kiek visko prirasiau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE (Manguste @ 2004 04 08, 16:34)

Ingule, manau, kad drabužėlių spalva nėra svarbu. Mes irgi galvojame dėti geltoną suknytę, o krikšto mama nupirks ant viršaus baltą krikšto skraistę.

Kokia kokia dar blyn skraiste?! Jezusmarija, o jinai butina? blink.gif O kaip man vyresneli pakrikstijo be jokiu skraisciu blink.gif blink.gif blink.gif
Atsakyti
QUOTE (Astuliukas @ 2004 03 03, 07:50)
Kriksto mama pastovi ant akmenelio su vaikeliu. Tada baznycioje krikstija.

Ant kokio akmenelio!? Kur ta akmeneli gaut?! O ko ten stovet, kas is to bus?

Milabrai emiau verkt telefonu, ka man daryt, kur akmeneli gaut, tai ana neapsikentus pasiule is akvariumo issiimt biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE (Smilte @ 2004 04 14, 08:50)
Na va mamytes,perskaiciau viska nuo A iki Z..Patiko Astuliuko paprociu aprasymas..jei galima pasinaudosiu wink.gif Bet gaila tik nei viena ta nuorodele neatsidare sad.gif
Dabar tas metas kai mes ruosiames krikstynom.Jau sutarem Vytauto baznycioje...Noreciau irgi pagal tradicijas..Gal kas turite nuorodu apie tai?Ir dar,baznycioje sake, kad dabar gali krikstyti tik mama(kriksto mama)tecio jei nera gali ir nebuti,gal kas ka zinot apie tai?

As skaiciau kad pagal senoves paprocius gali buti tik kriksto mama, bet geriau jei yra abu.
Papildyta @ [mergetime]1082288051[/mergetime]
Si ta galit paskaityti
http://samogitia.mch...krikstPL.lt.htm
Atsakyti
QUOTE (Noa @ 2004 04 18, 14:00)
Kokia kokia dar blyn skraiste?! Jezusmarija, o jinai butina? blink.gif O kaip man vyresneli pakrikstijo be jokiu skraisciu blink.gif blink.gif blink.gif

Žinoma, kad nebūtina. Tiesiog, mes galvojam nepirkti specialios krikštynų suknytės, o parduotuvėje mačiau tokią baltą skraistę. Tai ją ant suknelės ir uždėsim.
Atsakyti