Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos

o kiek bažnyčiai mokat už krikštynų apeigas|????
Atsakyti
O dabar aš paklausiu. Aš nekrikštyta, nepriėjus primos komunijos ir visų kitų briedų. Su vyru bažnyčioj nesituokėm. Klausimas toks: gal kas žinot, ar visų šitų dalykų reikia abiems tėvams, norint krikštyti savo vaiką? (Uspaskichas, kiek girdejau, ne katalikas, ar klystu, bet vaiką pakrikštijo pgl katalikiškas apeigas, kaip žmona norėjo). Va. Jei reikia, tai ko tiksliai? Ir kokiu būdu? smile.gif
Būsiu dėkinga už atsakymus.
Atsakyti
QUOTE (nigrita @ 2004 04 07, 09:14)
O dabar aš paklausiu. Aš nekrikštyta, nepriėjus primos komunijos ir visų kitų briedų. Su vyru bažnyčioj nesituokėm. Klausimas toks: gal kas žinot, ar visų šitų dalykų reikia abiems tėvams, norint krikštyti savo vaiką? (Uspaskichas, kiek girdejau, ne katalikas, ar klystu, bet vaiką pakrikštijo pgl katalikiškas apeigas, kaip žmona norėjo). Va. Jei reikia, tai ko tiksliai? Ir kokiu būdu? smile.gif
Būsiu dėkinga už atsakymus.

Mano vyras irgi nekrikštytas ir t.t., bet abu mūsų vaikus pakrikštijome katalikų bažnyčioje be jokių problemų. wink.gif
Atsakyti
QUOTE (Ugnietux @ 2004 04 06, 23:11)
Leida, o kaip Bernardinų bažnyčioje apeigos vyksta? Krikštija vieną vaiką ar iš karto kelis ar čia jau kaip iš anksto būna sutarta? Noriu pakrikštyti dukrytę (iš esmės man konkreti bažnyčia nėra svarbu), o anyta kaip lapas prie užpakalio prilipo: "Krikštykit Bernardinų bažnyčioje". Ir ta pati užsikirtusi plokštelė kaskart kai užsimename apie krikštytas. Beje ar broliams pranciškonams svarbu ar vaiko tėvai ir krikšto tėvai ėmę šliubą?

Kiek žinau, tai pransiškonai nepraktikuoja kolektyvinių krikštijimų, nebent yra toks pageidavimas...
Pačios apeigos buvo labai šiltos.( Tik kad mūsiškis pusę krikštynų verkė.) Bet čia jau amžius toks.
Pagal katalikų reikalavimus, krikšto tėvai, jei susituokę, tai privalo turėti santuokos sakramentą-šliūbą. Vaiko tėvams nebūtina.
Atsakyti
As asmeniskai jokio tikeimo esu,mano abu vaikai pakrikstyti.Mes su vyru be sliubo gyvenome,bet vistiek vaikai krikstyti.
Atsakyti
Tai kiek visgi kainuoja tos krikstynos? wink.gif
Atsakyti
Negalima taip tiesiai pasakyti krikstynos kainuoja tiek ir tiek.... Tai auka baznyciai ir kiek duosi tiek ir bus. Nors as tai iki siol nezinau kiek kriksto tetis musu vaikelio dave, nes baznycioje moka krikstotetis. Nors jis manes klause, bet as sakiau kiek duosi 20, 30, 50 ar 100Lt tai jau tavo reikalas
Atsakyti
krikstotevas aukoja baznyciai jei masines krikstynos 20 lt jei atskirai 50 lt duoda bet kita vertus turetu uz dyka, cia jau zmogaus reikalas jei turi is ko duoda daugiau jei neturi neduoda arba duoda simboliskai
Atsakyti
Sako, kad yra kunigų, kurie tiesiai šviesiai pasako, kiek reikės duoti.Ir, neduok dieve, mažiau duosi...O mums sakė, kad tai nuo mūsų priklauso, žodžiu, kiek galit tiek duokit.
Na mes dar nuvežėm šakotį smile.gif .
Atsakyti
mums tai pasake, kad kiek galime, tiek imestume i auku dezute.
Atsakyti
QUOTE (nigrita @ 2004 04 07, 09:14)
O dabar aš paklausiu. Aš nekrikštyta, nepriėjus primos komunijos ir visų kitų briedų. Su vyru bažnyčioj nesituokėm. Klausimas toks: gal kas žinot, ar visų šitų dalykų reikia abiems tėvams, norint krikštyti savo vaiką? (Uspaskichas, kiek girdejau, ne katalikas, ar klystu, bet vaiką pakrikštijo pgl katalikiškas apeigas, kaip žmona norėjo). Va. Jei reikia, tai ko tiksliai? Ir kokiu būdu? smile.gif
Būsiu dėkinga už atsakymus.

Kiek zinau, tai krikstateviai turi buti krikstyti,o tevai nebutinai.

Nors kartais jie tuo net nepasidomi wink.gif

Dar klausimelis :

Kokia spalva rengti mergyte? Buvau krikstynose, Sv. Kryziaus vienuolyne, ten liepe kaip nori, tik perrengt vaika reikejo, ne namie , o baznycioj, nes jis iejo nekrikstytas, o isejo krikstytas. O rubai Svarbu svarus, spalva betkokia. Ji buvo su bordine g.gif

Tai gal tikrai nebutinai tas baltas pirkt, kitos spalvos, gal dar kada aprengt galima bus?
Atsakyti
QUOTE (Ingule @ 2004 04 07, 19:15)
Dar klausimelis :

Kokia spalva rengti mergyte? Buvau krikstynose, Sv. Kryziaus vienuolyne, ten liepe kaip nori, tik perrengt vaika reikejo, ne namie , o baznycioj, nes jis iejo nekrikstytas, o isejo krikstytas. O rubai Svarbu svarus, spalva betkokia. Ji buvo su bordine g.gif

Tai gal tikrai nebutinai tas baltas pirkt, kitos spalvos, gal dar kada aprengt galima bus?

Ingule, manau, kad drabužėlių spalva nėra svarbu. Mes irgi galvojame dėti geltoną suknytę, o krikšto mama nupirks ant viršaus baltą krikšto skraistę. Suknytę ir vėliau galėsime nešioti. wink.gif
Atsakyti