Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos

QUOTE
Skaitinėju aš čia krikštynų skyrelį-visos tik ir trykštat entuziazmu. O aš visai nenoriu savo pupos krikštyti. . Bet va matau, kad seneliai nerimsta. Tiksliau- senelės. Tiek mano mama, tiek anyta. Suprantu, kad trūksta tiems pagyvenusiems žmogeliams linksmų švenčiu...gaila jų. Juk turėtų visą pusmetį ką pasakot draugėms. Todėl kažkada po eilinio spaudimo atsakiau- ai, gal rugpjūtį.Tai va,patarkit ką daryti. O gal geriausia išeitis tas krikštynas dar metams atidėti. gal tada bus tam reikalui nuotaika.


o seneliai cia prie ko? Mes kai krikstijome sunu tai buvom mes su vyru, sunus, krikstamote ir krikstatevis su zmona - viskas. Mano mama tada dirbo, tete vienas nepageidauvo eiti. O vyro tevams krikstynos per menka proga aplankyti anuka.
Visu pirma reikia apsvarstyti kam daromos krikstynos - ar, kad vaikas butu pakrikstytas, ar kad seneliams svente butu.
To gali ir seneliu paklausti. Jei pirmasis variantas, tai nebutina jokia pompastika, galima ir darbo diena krikstyti - tada gal jus vienus krikstys, nes vilniuje tai madinga 4-5 vaikus sustatyti ir isbumbeti tas prakalbas. O jei seneliams antrojo varianto norisi, tai gal paprasciau taip kur isvaziuoti gerai laika praleisti.

Mes krikstynas esame nukele, nes nzn ka i kriksto tevus kviesti. Krikstamociu net keli galimi variantai, o va krikstatevio reiktu su zibutiu ieskoti. O taip noretusi pora pakviesti .... Gal yra norinciu?  :smile.gif
Atsakyti
Na kaip, bus mociutes, nes vieno tetis mires, kito isvaziaves ir artimiausia penkmeti grizti nesiruosia. Tai bu tevai, as su vyru, tevo brolis ir dvi mociutes. Man kazkaip keista, nes pas mus svarbesni ivykiai visad vyksta su seneliais (mano gimtadieniai visada irgi buvo su tevais, visada pirmiausiai visi, o paskui jaunimas daro pratesima). Kazkaip labai vienodos nuomones su tevais ir jei vieni pasako, kad mes to norim kiti stengiasi prisitaikyt.
Atsakyti
Va beveik ir aiškėja situacija. Kadangi tų krikštynų reikia tik seneliams, tai be senelių apseit neįmanoma, tuomet jau ir visi pribumbasai (baltos suknelės, skraistėsir t.t) reikalingi. Va prisiminiau, kad nepasakiau seneliams kurį rugpjūtį. Tad jei labai spaus- sakysiu, kad masčiau apie kitų metų rugpjūtį...
Atsakyti
Sutinku su nuomone, kad bobutėms krikštynų reikia labiausiai. (kad turetu po to pusę metų apie ką kalbeti). Mes savo sūnų krikštijome antrą dieną po gimimo ligoninėje (tokia buvo situacija). Tai vėliau bobutė sugalvojo, kad krikštynas reikia pakartoti, nes ji nebuvo ir nebuvo baliaus ir didelių papuošimų. Bet aš užprotestavau. Vaiką krikštijau dėl tikėjimo, o ne dėl to kad būtų balius. Telieka pridurti, kad bobutė didelė praktikuojanti katalikė. Šis faktas manau tik parodo, kad bobutėms balius svarbiau nei Dievulis ;D.

Pati esu pakrikštyjusi 3 vaikus. Jei ką domina galėčiau parašyti įvairių krikštynose (tiksliau baliuje) naudojamų paivairinimų. Kad visiem būtų linksmiau, o ne tik geriam- valgom  :)

Iš prietarų tik žinau, kad nėščiom negalima krikštyti, nes atimi kažkurio vaiko laimę. Jei kviečia į krikšto tėvus negalima atsisakyti be priežasties.
Atsakyti
<Sutinku su nuomone, kad bobutėms krikštynų reikia <labiausiai.

O mano mergiotei krikstynu reikia labiau nei seneliams. MEs dar jos nepakrykstije, o panelyte antri metai kaip uzhvesta sekmadieniais mane i baznycia tempiasi ir sedi ten koki pusvalandi tyledama. Ir vis klausia, kada ja krykshtisim.

O nekrykshtijam, nes ir uzhsieme esam, ir krikshto tevu nerandam sad.gif

<Pati esu pakrikštyjusi 3 vaikus. Jei ką domina galėčiau <parašyti įvairių krikštynose (tiksliau baliuje) naudojamų <paivairinimų. Kad visiem būtų linksmiau, o ne tik geriam- <valgom  smile.gif

Domina wink.gif

<Iš prietarų tik žinau, kad nėščiom negalima krikštyti, nes atimi <kažkurio vaiko laimę. Jei kviečia į krikšto tėvus negalima <atsisakyti be priežasties.

Deja, nesciom krikstyt negalima, nes sako, kad vienas is dvieju vaikeliu ilgai negyvens... sad.gif O del atsisakymo i krikshto tevus - kokia gali buti priezastis? wink.gif Ir kas bus, jei atsisakysi? wink.gif
Atsakyti
Pabandysiu aprašyti kelis krikštynų paįvairinimus:

1. Vos tik prasidėjus baliui. Paprašyti visų svečių prisistatyti kas jie yra krikštijamam vaikui ir kuo jie bus jam naudingi. Pvz. Mociute - pasaugosiu vaiką kartą per savaitę. Patikėkit svečai tikrai išradingi.

2. Nupirkti įdomesnį butelį, prie jo pritvirtinti tuščią atvirutę (arba šiais kompiuterių laikais patiems sukurti kokį paveiksliuką su užrašais), svarbu, kad kita pusė būtų tuščia. Paprašyti visų svečių parašyti trumpą linkėjimą ir pasirašyi. O toliau tą butęlį įteikti tėvams, kad saugotų iki vaiko vestuvių ar 18 gimtadienio  :)

3.Išleisti krikštynom skirtą laikraštį. Turiu neblogą pavyzdį. Tik problema, kad išeinu atostogų ir prie kompo būsiu tik rugpjūčio 28. Tai kas planuoja į priekį tiem galėčiau atsiūsti. Parašykit man į el. pašto dėžutę.

4. Visiem svečiam pasiūlyti sudainuoti savo vaikystės lopšinę, kurią jiems dinuodavo tėvai. Linksmumas yra tame, kad visi dainuoja kartu po duotos komandos. Gaunasi tikras širšynas ;D

5. Į indelį nuo vaiko košės padaryti pvz. širšių medaus. Ant indelio užklijuoti savo sukurta etiketę pvz. Dieduko košė ir duoti visiem svečiam paragauti. tik neduokite vaikams, nes tai su alkoholiu.

Tai tiek pradžiai, jei kam dar mažai galiu atsiminti ir daugiau...
Atsakyti
Mus si savaitgali kviecia i krikstynas (kaip svecius) Gal turit ideju ka padovanoti krikstynu proga 10,5 men dvynukams (berniukas ir mergyte)?
Atsakyti
O gal kas nors žinote kokių gražių sveikinimo žodžių krikšto vaikui? Kadangi esu būsima krikšto mama, norečiau, kad vakariene gautusi šventiškešnė nei yprastai, t.y. norėčiau pasakyti keleta sveikinimų. Tačiau niekur negaliu rasti jokių tinkamų žodžių ta proga. Gal jūs galetumete padėti arba gal žinote kokių nors internetinių puslapiukų?
Atsakyti
Man asmeniškai nėra nieko bjauriau, kaip visi tie išmokti, nusirašyti pasveikinimai, palinkėjimai, kažkoks dirbtinis šventiškumo įspūdžio sukėlimas. Mano nuomone, jei norite įnešti iš tikrųjų gražios ir sveikos dvasios, jei norite linkėti - ne tik tam, kad gražiai skambėtų, bet kad tie palinkėjimai išsipildytų, reikia sugalvoti savo. Nuoširdžiai ir iš širdies.
Atsakyti
Visiškai sutinku. Paprastai aš visada pati stengiuosi sugalvoti koki nors sveikinimą, tinkantį tik tam konkrečiam asmeniui. Tačiau štai krikštynom kažkaip negaliu sugalvoti. O paprastas taurių kilnojimas man yra dar bjauriau. Na, bet manau teks kažaip suktis iš padėties ir ką nors galvoti.
Atsakyti
Pabandyk ramiai pasedeti, sviesiai ir graziai su meile pagalvoti apie ta vaikeli, ir zodziai patys ateis. Manau, labai sviesus ir siltas palinkejimas elementariu dalyku - tokiu kaip sveikatos, laimes, gerumo - paveiks bendra nuotaika labiau, nei dailiai ishdeklamuotas, tegu ir iki asaru graudinantis, bet sveimas eilerastis ar tostas wink.gif
Atsakyti
Ačiū - atrodo nuteikei mane kažka kurti pačiai   wink.gif.  
Atsakyti