Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos

As kita sestadieni krikstysiu draugu mazyli, irgi " su svetimu", bet net neiskilo klausimas ra bus mano vyras. Manau nesamone, kad zmona nepageidaujama ir jei kviecia viena kitas turi buti kartu.
O mes sutarem po krikstynu vaziuoti i kavine, kur butu vaikam pazaist, nes mane paneles tai ramiai neissedes. Juk vaikas bus salia, jei reikes ant ranku arba vezime, juk neproblema.
Atsakyti
QUOTE
Ar esat girdėjusios tokį kaip ir prietarą turbūt, kad negalima viens kito vaikų krikštyt? Jei pvz mes su vyru krikštijom draugų sūnų, tai jie negali krikštyt mūsiškio. Gal žinot kodėl ??? Kažkaip viena ausim nugirdau ir nesuprantu kodėl.


nesu apie tai girdejusi, bet jei tai tiesa tada blogai - musu ginmine maza ir tai esame vieni kitu vaiku krikstotevai. O kad nesciai negalima krikstyti - tai girdejau dar is mociutes, kuri pati tokia budama vaika pakrikstijo ir po to nelaime atsitiko sad.gif
Atsakyti
Su tom krikštynom tokia politika. Puskės vyras nori, kad mes su vyru krikšytumėm, o puskė pažadėjo(tiksliau ta pana pati įsiprašė) savo giminaitei. Tai tokia makalošė ir gavosi. Bet vis tikiuosi, kad dar nekrikštys. Vis iškyla šiokių tokių nemalonumų. Gal ta merga susiras sau antrą pusę ir nereiks maniškio. Nors maniškis 100% atsisakys, kai paskambins. Jis sakė, kad jausis kaip durnius. O ne kvietimą motyvuoja tuo, kad nei vieno iš jų tėvų irgi nekviečia. Be to, ji man tik vyro pusseserė. Kaip ir negiminės išeina.
Atsakyti
Vilnietes
parekomeduokit Vilniuje mielu susnekamu kunigu ir kokiose baznyciose ju ieksoti dukros krikstynoms. Tokiu, kurie nekeltu simtus reikalavimu ir normaliai bendrautu su zmonemis. Aciuks
Atsakyti
Bernardinų bažnyčioje kunigas Julius Sasnauskas,brolis Astijus arba bet kuris kitas.Mūsų sūnus be jokio atskiro prašymo buvo krikštijamas tik vienas ir labai gražiai,dvasingai...
Atsakyti
As esu viena krikstijus, kai dar buvau vaikas (12m.), krikstateviui (18m.), dabar abu vede, bet  per gimtadieni visada lankom, kartais susitinkam , kartais ne, bet nemanau, kad butina lankyti kartu.As nelabai kreipiu demesi,kviecia viena ar atskirai krikstyti, bet vis tiek krikstynose dalyvauja seima, o ne vienas kuris.
Atsakyti
Skaitinėju aš čia krikštynų skyrelį-visos tik ir trykštat entuziazmu. O aš visai nenoriu savo pupos krikštyti. Nors pati esu krikštyta, ačiau nelaikau savęs praktikuojančia katalike. Na kalėdas, velykas su tėvais švenčiam. Bet tai daugiau šeimos šventė. Net tom dienom į bažnyčią neinu. Nenoriu aš to cirko ir to vargo-krikšto rūbelai, krikšto tėvelai ir taip toliau. Koktu ko tai. Bet va matau, kad seneliai nerimsta. Tiksliau- senelės. Tiek mano mama, tiek anyta. Suprantu, kad trūksta tiems pagyvenusiems žmogeliams linksmų švenčiu...gaila jų. Juk turėtų visą pusmetį ką pasakot draugėms. Todėl kažkada po eilinio spaudimo atsakiau- ai, gal rugpjūtį.Tai va, tas rugpjūtis jau ir ant nosies. O čia dar pažystama su savo pasakojimu - šviežiais įspūdžiais- kokia kančia buvo tą vaiką krikštyt. Tikras vaiko kankinimas. Ir vardan ko? Norės, pats užaugęs tą krikštą ir priims. Ir jau būdamas samoningas, apsisprendęs, o ne per prievartą.. Va mano puseserė tik prieš vestuves pasikrikštyjo kad bažnyčioj tuoktis galėtų.Tai va,patarkit ką daryti. O gal geriausia išeitis tas krikštynas dar metams atidėti. gal tada bus tam reikalui nuotaika.
Atsakyti
as saviskes pakrikstijau jau didokas 2m.ir 4m.,kartu is karto ir zinoma seneliu deka,(aciu jiems) ir ne del to ,kad buciau uzkietejus katalike ,bet del to ,kad kaip tik vaikuciams jau uzaugusiems neuzkrauti problemos  ;)nereikia is krikstynu daryti kazin kokio ivykio,galima viska atlikti labai paprastai ir graziai wink.gif
Atsakyti
aisku,jei ne seneliai,tai nezine kada buciau pati prisiruosus :-/jie pas mus is Lietuvos atkeliavo su visa atributika ;Dnebuvo kur trauktis,bet nesigailiu wink.gif
Atsakyti
O kodel vargti? Atsisakykit visos pompastikos ir vargo nebus, juk galima pasidaryti svente. Rytoj krikstysim drauges vaikiuka, uzdes juodas kelnytes ir baltus marskinukus (rubeliu atskiru nereikia), pasirupinau tik zvake ir skraiste, pabusim baznycioj (05 val?), nuvaziuosim i kavine su vaiku zaidimais (7 suauge + 3vaikai), pasedesim pora valandu ir namo miegelio, ir vaikai patenkinti, kad jiems demesys ir pavargti nespeja.
Atsakyti
Mingaude,o seneliai šitose krikštynose ar dalyvaus? Juk seneliams ne pačių krikštynų, o būtent pompastikos reikia. O man  tos krikštynos aplamai nereikalingos, nei su pompastika nei be jos...Net krikšto tėvų nesugalvoju...
Atsakyti
O mum su krikstynom vat kaip isejo : planavom siemet krikstyti, vasara. Bet pavasari suzinojom, kad mano broliene laukiasi, tai brolis su broliene iskart atkrito i krikstatevius kviesti. O vyras , kadangi vienturciukas, visada norejo, kad jo sunaus kriksto tevu butu jo kuris nors draugas. Nepriestaravau. Tada kvietem drauga su zmona. Jie atsisake nemotyvuodami, kodel. ,,Negalim". Nu gerai, tada kvietem jo kita, tipo pati geriausia drauga su zmona. Tie sumaste pagalvot savaite. Leidom. Po savaites atsake : ,,Atsiprasom, mes negalim, nes ir mano brolis nevedes ir jos sesuo neistekejus, o mes norim brolio ir sesers vaikams but krikstateviai. Juk pirmas krikstavaikis kaip ir svarbiausias..." As apsiverkiau, kad siemet mano vaikas bus nekrikstytas. Kad draugai yra tik kai reikia alaus su kazkuom isgert...O mano vyras pavadino juos ,,cielkom"...Krikstysim kitais metais, kai broliene bus pagimdziusi. Ir itariu jie krikstys musu vaika, o mes ju...Ir jokiu prietaru neziuresim. Siais laikais tik gimine gali pasitiket, bet ne draugais.
Atsakyti