Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos

nezinau,ar cia i tema,bet siulau jei yra galimybe pasisamdyti fotofrafa,profesionala,mes jau pakrikstijom dukryte,ir galiu pasakyt,kad gailuosi,kad neemem fotografo,nes paciu darytos nuotraukos,nera tokios grazios.
Atsakyti
Tikrai nuostabi idėja, pasinaudosiu ja.
Papildyta:
QUOTE(r.r @ 2009 06 19, 13:49)
man jau nejuokinga, niekas neparašo kiek reikia duoti( aukoti ) kunigui  blink.gif
as kai savo vaikeli krikštijau pati mokėjau kunigui ir visai ne į jokią dėžutę, po pakrikštinimo nusivedė mane, krikšto tėvus į atskirą patalpą surašė dokumentėlius, kad krikštintas ir pan. ir tuomet paaukojau.
bet tai buvo kaimo bažnytėlė ir iš visko supratau, kad 80 lt buvo daug.
o kaip Kaune?
kiek yra normalu už tas keliolika minučių paaukoti, nes dabar aš būsiu krikšto mama ir pagal susitarimą kunigui aukosim mes
Papildyta:
ir dar prisidėsiu prie komentarų kas ką žino apie krikštynas  mirksiukas.gif
Pagal tradicijas , tiek vaiko rūbelius, tiek krikšto žvakę turi pirkti krikšto tėvai. o susitarimas tik laikui bėgant atsirado, bet čia įeina prie tų pačių katalikiškų tradicijų. žvakė reikalinga ta pati pirmai komunijai, dermavoniai ir santuokai, jai kam išlieka  biggrin.gif
o rūbeliai simbolizuoja, kad jai tėvais negalės pasirūpinti vaikeliu krikšto tėvai prisiima pilną atsakomybę juo pasirūpinti.
taip pat krikšto tėvai turi sumokėti kunigui, nes atseit ne tik aukoja bažnyčiai,bet tai taip pat simbolizuoja pagalbos prašymą iš aukščiau.
vat...
aš tai labai atsakingai žiūriu į šias pareigas.
tik vat kad per vienus metus būsim dviejų vaikelių krikšto tėvai tikrai negalvojau...  blush2.gif

Už krikštynų ceremoniją visų pirma turi "sumokėti", paaukoti krikšto tėvas ir tai priklauso nuo miesto, miestelio, kuriame tai vyksta, mes per savasias aukojom 100lt, tai manau normali suma.
Atsakyti
Laba diena,

esame pakviesti būti krišto tėveliais tačiau niekaip nesugalvojame ką būtų galima padovanoti berniukui.. Vaikui jau 9 metai.. didelis pacaniukas.. atrodo būtų galima nupirkti bet ką, tačiau norisi kad dovana iš liktų ilgam kaip prisiminimas... smile.gif
Atsakyti
Ar teisybe,kad krikstijant mergaite, dedamas zydras kaspinas, o berniuka rozinis (nes melyna - Marijos spalva, o raudona - Kristaus kraujo)? Girdejau toki dalyka, dabar ruosiames krikstyti sunu,tai nupirkau skraiste su rozioiniu kaspinu. Mano mama sako,kad nesamone, ir berniukams risa zydra. Tai vat visai pasimeciau. Kaip jus savo vaikams daret?
Atsakyti
QUOTE(violla @ 2009 07 27, 21:33)
Ar teisybe,kad krikstijant mergaite, dedamas zydras kaspinas, o berniuka rozinis (nes melyna - Marijos spalva, o raudona - Kristaus kraujo)? Girdejau toki dalyka, dabar ruosiames krikstyti sunu,tai nupirkau skraiste su rozioiniu kaspinu. Mano mama sako,kad nesamone, ir berniukams risa zydra. Tai vat visai pasimeciau. Kaip jus savo vaikams daret?

samone samone ax.gif mums ir kunigas minejo kad berniukui skraiste su roziniu turetu but ax.gif mes tai turbut visa balta pirksim ax.gif man atrodo dabar tai kas kokia nori tas tokia deda ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Milera @ 2009 07 27, 21:39)
samone samone ax.gif mums ir kunigas minejo kad berniukui skraiste su roziniu turetu but ax.gif mes tai turbut visa balta pirksim ax.gif man atrodo dabar tai kas kokia nori tas tokia deda ax.gif

Mergaitems melyna spalva nes Marijos apsiaustas buvo melynas, o berniukams rozine- nuo Jezaus apsiausto.
Atsakyti
QUOTE(violla @ 2009 07 27, 21:33)
Ar teisybe,kad krikstijant mergaite, dedamas zydras kaspinas, o berniuka rozinis (nes melyna - Marijos spalva, o raudona - Kristaus kraujo)? Girdejau toki dalyka, dabar ruosiames krikstyti sunu,tai nupirkau skraiste su rozioiniu kaspinu. Mano mama sako,kad nesamone, ir berniukams risa zydra. Tai vat visai pasimeciau. Kaip jus savo vaikams daret?


Prieš sūnelio krikštą klausiau kunigo, dėl tų spalvų, tai jis tik pasijuokė ir mums atsakė, kad tai yra bobučių išmislas, ir jokios reikšmės nėra, kokia spalva bus ant skaraistės ir rūbelių. Mes pasirinkom žydrą. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laura-p: 28 liepos 2009 - 13:02
QUOTE(laura-p @ 2009 07 28, 14:02)
Prieš sūnelio krikštą klausiau kunigo, dėl tų spalvų, tai jis tik pasijuokė ir mums atsakė, kad tai yra bobučių išmislas, ir jokios reikšmės  nėra, kokia spalva bus ant skaraistės ir rūbelių. Mes pasirinkom žydrą.  4u.gif

tai pasirodo netgi kunigai skirtingai sneka doh.gif tai ka mums galvot bereikia doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Simmke @ 2009 07 22, 15:23)
Laba diena,

esame pakviesti būti krišto tėveliais tačiau niekaip nesugalvojame ką būtų galima padovanoti berniukui.. Vaikui jau 9 metai.. didelis pacaniukas.. atrodo būtų galima nupirkti bet ką, tačiau norisi kad dovana iš liktų ilgam kaip prisiminimas... smile.gif

Pvz: Laikroduka ant rankos. ax.gif
Atsakyti
Mes irgi kunigo klauseme del spalvu, tai sake, kad svarbiausia,kad butu skraiste balta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Milera @ 2009 07 28, 17:07)
tai pasirodo netgi kunigai skirtingai sneka doh.gif tai ka mums galvot bereikia doh.gif



O kam bereikalingai sukti galva, klausyti aplinkiniu ir pan. Nedarykite is to problemu. Jei norisi kaspinu, gelyciu ar dar ko nors - rinkites balta spalva. Visada ir visur tiko.
Atsakyti
Klausykit, o ar gali buti kuminas jeigu jis nepriejes 1 komunijos unsure.gif
Atsakyti