Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos

QUOTE(Romantika5 @ 2009 06 19, 22:09)
Pritariu visom mamytem, Kriksto rubeliai ir kitos pinigines islaidos  - susitarimo reikalas. Bet sutikdami buti Krikstateviais vistik reiktu prisiimti atsakomybe uz vaikucio dziaugsmus: dovanas per gimtadienius, kitas didzias jo gyvenimo sventes ir zinoma nepamirsti dorovinio auklejimo.
O del mokejimo kunigui, arba,kaip jie vadina "auka baznyciai", mes pries metus davem 150lt, nors butu usteke ir 100lt (krikstijom Kaune) ir dar nuo saves pridejome saldainiu maiseli, kad "is geros rankos pakrikstytu". Cia pagal senasias tradicijas, tik anksciau duodavo pyrago essen.gif Mes pagalvojom, kad grazi tradicija primirsta, nes kunigas, tikrai pasidalins saldainiais su vaikais, kuriuos tik sutiks!  smile.gif

Atsakyti
Na, as esu dvieju vaikuciu kriksto mama ir va dabar ruosiuosi trecia krikstyti biggrin.gif Visuomet aptarem su mamytem del to, kas perka rubelius, kas moka baznycioje ir pan.Mes pirkom dovana ir torta, o kunigui dave teveliai 50lt (tiek Kretingos vienuolyne, tiek Klaipedos Marijos Taikos Karalienes baznycioje).Manau, kad negali buti kazkoks nustatytas mokestis, o jeigu teveliai neturi pinigu?Gal Kaune ar Vilniuje ir yra didesnes kainos, bet pas mus, pajuryje, tikrai dar kunigai "neismandreje" schmoll.gif
Atsakyti
Plaukai pasisiause kai paskaiciau kad net po 150-200 lt."aukojama"... blink.gif Siaip tai ir 50lt.per akis, nesvarbu, Vilnius ar kitas miestas, nebent pats kunigas pries krikstynas pasako kiek nori uz tai gauti, neaukojimas cia jau, o kokis tai verslas...Net jei buciau kriksto mama i tokias derybas neiciau...geriau vaikuciui uz tokia suma kazka nupirkti, negu kunigui, kuris sazines neturi ir priima tokias sumas.Mum pasiseke, nieko neprase, ir i kambariuka atsiskaityti nevede, net neuzsimine apie pinigus - tokie ir turetu buti kunigai.
Papildyta:
QUOTE(Daiva St. @ 2009 06 20, 11:48)
Na, as esu dvieju vaikuciu kriksto mama ir va dabar ruosiuosi trecia krikstyti biggrin.gif Visuomet aptarem su mamytem del to, kas perka rubelius, kas moka baznycioje ir pan.Mes pirkom dovana ir torta, o kunigui dave teveliai 50lt (tiek Kretingos vienuolyne, tiek Klaipedos Marijos Taikos Karalienes baznycioje).Manau, kad negali buti kazkoks nustatytas mokestis, o jeigu teveliai neturi pinigu?Gal Kaune ar Vilniuje ir yra didesnes kainos, bet pas mus, pajuryje, tikrai dar kunigai "neismandreje"  schmoll.gif

Mes butent Klaipedoje ir krikstyjomes, suzaveta paprastumu ir nuosirdumu thumbup.gif
Atsakyti
Mes savo berniuka krikstinsim si sestadieni kaimo baznycioje. Ten mano megstamiausia baznycia ir kunigas. Ir dar labai svarbu, kad visas demesys ir kriksto ceremonija bus atliekama tik mums blush2.gif Svesim tarp artimiausiu seimos zmoniu, tikiuosi bus smagu smile.gif
Atsakyti
norejau paklausti ar tai tiesa, kad krikstu mama negali buti besilaukianti? g.gif Is aplinkiniu girdejau, kad pagal prietarus negali..Nes noriu krikstyti savo sunelius ir vieno sunelio krikstu mama galvoju prasyti drauge, kuri laukiasi..
Atsakyti
QUOTE(jola1234 @ 2009 06 24, 22:50)
norejau paklausti ar tai tiesa, kad krikstu mama negali buti besilaukianti? g.gif Is aplinkiniu girdejau, kad pagal prietarus negali..Nes noriu krikstyti savo sunelius ir vieno sunelio krikstu mama galvoju prasyti drauge, kuri laukiasi..

Ir taip, ir ne. Pagal bažnyčią - prieštaravimų, kad krikštytų besilaukianti moteris nėra. Pasak prietarų - besilaukianti ar mažą vaikelį auginanti moteris savo vaiko laimę perduoda krikštavaikiui. Jums spręsti mirksiukas.gif
Atsakyti
Visiskas absurdas. Kodel besilaukianti negali krikstyti vaikelio? doh.gif Kai to paklausiau kunigo, tai jam sukele juoka, jei jau tiki prietarais, tai neik jei kelia perbego juoda kate, nekrikstytk pirmos mergaites, nes laime atims ir t.t. Yra prietaras, kad besilaukanti negali buti svocia per vestuves, nes jaunieji issiskirs, tuo metu to nezinojau ir net nesureiksminau,buvau svocia ir laukiausi jau kelis men. na aciu, Dievui, dar vis gyvena kartu metu jau 8 .... lotuliukas.gif
Pasak, kunigo, tai yra labai grazu, kai mamyte laukiasi ir vaikelis dar budamas pilvelyje bus palaimintas....
Prietarai yra ateje is zilos senatves, ju tikejima prietarais galima pateisinti , bet siais civilizacijos laikais... biggrin.gif
Atsakyti
aciu uz atsakymus 4u.gif
Atsakyti
Sveikutes,
Gal kas zinote ,koki fotografa Vilniuje.Reikia krikstynoms. bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nicca @ 2009 06 29, 11:25)
Sveikutes,
Gal kas zinote ,koki fotografa Vilniuje.Reikia krikstynoms. bigsmile.gif

O kada krikstynos?Vyras tuo uzsiima.Siaip dar siulau nueiti i koki foto puslapi, ten besimokantys ar geri fotografai turetu kazka pasiulyti.Daznai jauni katik iskepti fotografai buna labai isradingi ir daro idomias geras nuotraukas ax.gif Rinkdamiesi paprasykit kad parodytu kazkokiu savo darytu kadru, nes siais laikas kas tik turi dideli skaitmenini, o dar geriau veidrodini fotoaparata tai ir laiko save fotografu, nors nieko neismano. doh.gif
Atsakyti
Labukas, panelės. Gal galit man padėti? Liepos 11 d. bus krikštynos, lb norėčiau etikečių ant šampano butelio, gal galit padėt padaryt? Niekaip man neišeina. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Inetookaz @ 2009 07 02, 14:27)
Labukas, panelės. Gal galit man padėti? Liepos 11 d. bus krikštynos, lb norėčiau etikečių ant šampano butelio, gal galit padėt padaryt? Niekaip man neišeina. smile.gif

Sveika, padeti galiu tik sumaketuoti. O turi kokiu paveiksleliu? uzrasus uzdeciau, beliktu tik atsispausdinti.
Atsakyti