Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos

Sveikos ax.gif man toks klausimas, kokią auką planuojate ar jau paaukojote bažnyčiai per krikštynas? blush2.gif ruošiames būti krikštatėviais, įdomu kiek reikėtu paaukoti, kiek yra viduriukas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(*Versace* @ 2009 06 16, 11:26)
jis privalo krikstyti,

čia kur taip parašyta? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Mano fėja @ 2009 06 16, 12:58)
Sveikos ax.gif  man toks klausimas, kokią auką planuojate ar jau paaukojote bažnyčiai per krikštynas? blush2.gif  ruošiames būti krikštatėviais, įdomu kiek reikėtu paaukoti, kiek yra viduriukas ax.gif

Kiek negaila, tiek ir meti i dezute, nieks ten neziuri atsistojes salia ax.gif Pas mus teveliai paaukojio kazkiek, krikstateviai.Kas po 20lt.krikstynu proga po 50lt.Kitose baznyciose girdejau iskart pasako kiek kam tai kainuos, todel ir rinkomes ta, apie kuria tik gera girdejom.Super patiko thumbup.gif thumbup.gif Pats kunigas nieko neprase, tik kai paklausem kaip atsidekoti, pasake galit i auku dezike imesti simboliskai.
Atsakyti
o aukojama paprastai prieš ar po ceremonijos?
Atsakyti
QUOTE(elenuxus @ 2009 06 06, 16:21)
vieni buvom.Kunigas neskaite tu visu sventu rastu, daug ka savais zodziais, nenuvalkiotom frazem.Vaika nelabai norejo buti ant ranku, kai paeme krikstamote paleido kakaryne.Pries tai kunigas pasake, kad jei norim gali ir lakstyti po baznycia, kai reiks paimsim, patepsim, uzpilsim  lotuliukas.gif Smagiai, greitai ir nenuobodziai.Kunigas linksmas, pajuokaudamas tik pradziugino visus  thumbup.gif Visiem labai patiko.Po to nusifotkinom kartu ir viskas  4u.gif

Sveikinu pakrikštijus savo džiaugsmelį. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*Versace* @ 2009 06 16, 12:26)
... nesvarbu ar kriksto tevai susituoke ar ne, jis privalo krikstyti, bet bent vienas kriksto tevelis kaip mum kunigas aiskino turi buti priemes visus sekramentus( pakrikstytas ir pabirmavotas). Cia norejo toki isleisti baznytini istatyma, bet jis dar nepriimtas, taip kad drasiai krikstateviais gali buti ir nesusituoke asmenys

Nesusituokę asmenys gali būti krikštatėviais. Bet jie negali gyventi kaip šeima, jei nėra susituokę bažnyčioje. Krikšto tėvų prasmė ir pareiga - auginti vaiką krikščioniu, bažnyčios bendruomenės nariu, skatinti laikytis bažnyčios įstatymų. Ar gali visa tai daryti tie, kurie patys negyvena pagal bendruomenės taisykles? Ne, negali.
Atsakyti
QUOTE(upsikaz @ 2009 06 16, 19:14)
o aukojama paprastai prieš ar po ceremonijos?

Dazniausiai po... ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Inetookaz @ 2009 06 16, 19:45)
Sveikinu pakrikštijus savo džiaugsmelį. smile.gif

ACIU 4u.gif
Atsakyti
Na va problema su kunigu isspresta,krikstysim Sv.Mikalojaus baznycioje 4u.gif
Atsakyti
Na as pagaliau irgi apsilankiau Traku baznycioje. smile.gif Uzrase pas mons. Ruka, labai norejau pas ji, net nesikreipiau i parapijos baznycia. Tiesa, mano vyresnelio nenorejo klebonas uzrasyti krikstui, atseit, jam jau 7m ir jis gales pasikristyti, kai eis pirmos komunijos. doh.gif Bet paskui i(per)kalbejau... Butu vaikui staigmena, tai manau jei nebutu krikstyje dabar, tai paskui ir komunijos jis neitu..
Uzsirasiau Rugpjucio 15d. bus Zolines, atlaidai. Tiesa, kunigas dar pagalvojo kuriam laikui mus uzrasyti, nes labai uzimta diena matai. lotuliukas.gif Bet, 13 val, manau, neblogai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo swelnute: 19 birželio 2009 - 11:39
man jau nejuokinga, niekas neparašo kiek reikia duoti( aukoti ) kunigui blink.gif
as kai savo vaikeli krikštijau pati mokėjau kunigui ir visai ne į jokią dėžutę, po pakrikštinimo nusivedė mane, krikšto tėvus į atskirą patalpą surašė dokumentėlius, kad krikštintas ir pan. ir tuomet paaukojau.
bet tai buvo kaimo bažnytėlė ir iš visko supratau, kad 80 lt buvo daug.
o kaip Kaune?
kiek yra normalu už tas keliolika minučių paaukoti, nes dabar aš būsiu krikšto mama ir pagal susitarimą kunigui aukosim mes
Papildyta:
ir dar prisidėsiu prie komentarų kas ką žino apie krikštynas mirksiukas.gif
Pagal tradicijas , tiek vaiko rūbelius, tiek krikšto žvakę turi pirkti krikšto tėvai. o susitarimas tik laikui bėgant atsirado, bet čia įeina prie tų pačių katalikiškų tradicijų. žvakė reikalinga ta pati pirmai komunijai, dermavoniai ir santuokai, jai kam išlieka biggrin.gif
o rūbeliai simbolizuoja, kad jai tėvais negalės pasirūpinti vaikeliu krikšto tėvai prisiima pilną atsakomybę juo pasirūpinti.
taip pat krikšto tėvai turi sumokėti kunigui, nes atseit ne tik aukoja bažnyčiai,bet tai taip pat simbolizuoja pagalbos prašymą iš aukščiau.
vat...
aš tai labai atsakingai žiūriu į šias pareigas.
tik vat kad per vienus metus būsim dviejų vaikelių krikšto tėvai tikrai negalvojau... blush2.gif
Atsakyti
sveiki, tie visi privalo neprivalo dabar jau niekas neziuri ,o daro pagal susitaryma buna tokiu atveju pvz kaip pas mus buna kriksto mama nupirko visus rubelius ir zvake ,ji mano sesuo, o kriksto tetis bus vyro brolis ir jis siuo metu yra bedarbis tik kai kada gaunantis menka uzsakymeli. tai kunigui pinigelius aukosime mes ir tai bus 100lt. mano manymu labai gana. skaiciau kad kaune ar vilniuje 150-200lt. moka ir visai tai dabar reikia dziaugtis kad zmogus sutinka prisiimti atsokomybe uz vaika ir ji pakrikstyti, nes pinigeliu siais laikais daug kam truksta. svarbiau yra kad tas zmogus nepamirstu to ka zada baznycioje krikstydamas vaikiuka.
Atsakyti
Pritariu visom mamytem, Kriksto rubeliai ir kitos pinigines islaidos - susitarimo reikalas. Bet sutikdami buti Krikstateviais vistik reiktu prisiimti atsakomybe uz vaikucio dziaugsmus: dovanas per gimtadienius, kitas didzias jo gyvenimo sventes ir zinoma nepamirsti dorovinio auklejimo.
O del mokejimo kunigui, arba,kaip jie vadina "auka baznyciai", mes pries metus davem 150lt, nors butu usteke ir 100lt ir dar nuo saves pridejome saldainiu maiseli, kad "is geros rankos pakrikstytu". Cia pagal senasias tradicijas, tik anksciau duodavo pyrago essen.gif Mes pagalvojom, kad grazi tradicija primirsta, nes kunigas, tikrai pasidalins saldainiais su vaikais, kuriuos tik sutiks! smile.gif
Atsakyti