Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos

Na, turbūt realiai viskas nuo kunigo priklauso...galų gale mes su vyru irgi krikštijom draugų sūnų, bet klausimas nekilo ar mes tuokėmės bažnyčioj  :)
O čia yra nuoroda į Bažnyčios kodekso skyrių apie krikštatėvius, reikalavimus jiems.
Tekstas anglų kalba.
http://www.intratext...NG0017/_P2X.HTM
Atsakyti
Krikstateviais gali buti ir nesusituoke, kartais net ir nekrikstyti zmones, bet tada bus ne krikstatevis o kriksto liudininka (na seimoj vistiek krikstatevis). Mano mama pati nekrikstyta, o pakrikstyjo mano pusesere ir nieko, jokiu problemu del tu nekilo.
Atsakyti
Šį savaitgaly ir mes savo pupą krikštysim  ;D
Atsakyti
Auges, tavo mama tiesiog "praslydo" arba kunigas pasitaike , kuriam nesvarbios jo pareigos per daug. kad krikstyti vaika yra butina but pakrikstytam paciam. cia faktas. as studijuoju teologija, todel esu tikra tuo 100 %. smile.gif
Atsakyti
tiesa, va tie kriksto liudininkai, tai tikrai gali kartais buti bet koks zmogus, is jo nieks nereikalaus kriksto liudijimo, bet cia jau ekstra atveju. pvz. ligonineje, jei nera garantiju,kai vaikas isgyvens, gresia mirtinas pavojus, tada krikstijama tiesiog vietoje, esant liudininkui. beja, tokiu atveju gali krikstyti net ne butinai kunigas.  :o
Atsakyti
Mane domina toks faktas. Su vyru susituokę jau 2 metai ir vyrą kviečia krikštyti pusseserės sūnaus. Gal ir būtų nieko, kad jis su kita mergina(jai 16 m.) krikštys, bet toks įdomus jų pageidavimas. Krikštynas daro simbolines: tik krikšatėviai, tėvai ir vaikas. Man pasakė: nepyk, bet mes norim ,mažam rate švęsti. Na nežinau ar teisingai padariau, bet pasakiau vyrui, kad tikrai nepritarsiu, jei jis su tokiom sąlygom sutiks. ačiū dievui, kad vyras irgi nesutinka. Gal kam teko toks atvejis. Gal reikia atsisakyti? Nežinau net ką daryti.
Atsakyti
Tikrai, Pupa, keistai atrodo.  :smile.gif Vienas zmogus sveciu skaiciaus tikrai labai smarkiai nepadidina  :-/ Tai ir veliau pasveikint su kokiu gimtadieniu ar pan. gal irgi tik ji viena isileis?
Atsakyti
Na tiesiog nemandagumo virsune! Atsisakyti aisku negrazu, bet kitos iseities turbut nera. Gal zmones nesupranta ir reikia kaip nors uzsiminti kad taip daryti negrazu, ir jeigu kviecia, tai tegu kviecia su zmona.
Atsakyti
Si sestadieni krykstisim savo mazaja Dominyka. Nezinau, kas cia butu geriau - ar po visu apeigu i namus pasikviest pabaliavot  [smiley=beer.gif](tik kas vaises pagamins), ar i kavine (bet nelabai noriu kam nors mazosios ''uzkraut''). Nebezinau. Papasakokit, kas turit patirties. Gal gi ne as viena neturiu kas namie ''pagaspadinautu''.
Atsakyti
na, pupa, čia švelniai tariant be ryšio situacija. Ganėtinai keisti žmonės, to vaikiuko tėveliai. Aš pati esu pakrikštyta dviejų nieko bendra tarpusavyje neturinčių žmonių, nors jie jau tada turėjo antras puses. Spėk, ar aš juos mačiau kada kartu mane aplankiusius.... ??? Man atrodo nelabai protinga taip vaiką krikštyt,  aišku būtų gerai, kad ir ta pusseserė suprastų. O kad švęst kartu nekviečia ir krikšto tėvo žmonos, tai paprasčiausiai labai nemandagu...čia jau nieko neišaiškinsi  :-/
Nieko tokio jei tavo vyras atsisakys krikštyt tokiom sąlygom, kažkoks skaidymas per didelis. Na puskė gal ir nesupras kodėl, bet kitiems, manau, klausymų nekils.
Atsakyti
Ar esat girdėjusios tokį kaip ir prietarą turbūt, kad negalima viens kito vaikų krikštyt? Jei pvz mes su vyru krikštijom draugų sūnų, tai jie negali krikštyt mūsiškio. Gal žinot kodėl ??? Kažkaip viena ausim nugirdau ir nesuprantu kodėl.

Kuzia, vat aš irgi neturiu kas namie ką nors pagamintų krikštynų proga....bet įtariu kažkokiu būdu viską ant anytos sukrausiu, nesvarbu, kad ji ne iš tos parapijos, naiviai tikiuosi, kad pagelbės  biggrin.gif
Sveikinu su artėjančiomis krikštynomis  biggrin.gif
Neutrale, ir tau gražių pupos krikštynų  :D
Atsakyti
O Pupos vietoj kaip as uzpykciau! [smiley=bur2.gif] Ne uz ka nesutikciau, kad vyras tokiu atveju eitu krikstyt. Ne uz ka! Tai jeigu taip tevai bijosi, kad krikstatevo zmona padidins siaura artimuju rata ir tada bus labai blogai, tai tegu susiranda berna koki, be seimos, kurios nekviest i krikstynas mazu maziausiai nemandagu. [smiley=1000.gif]
Atsakyti