Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos

Gal galit tiksliai kas pasakyti ar gali ateistu pora tapti kriksto tevais. Man rodos kad ne. Bet gal galima kaip nors apeiti ta reikala? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(indrute83 @ 2008 03 07, 13:15)
Gal galit tiksliai kas pasakyti ar gali ateistu pora tapti kriksto tevais. Man rodos kad ne.  Bet gal galima kaip nors apeiti ta reikala?  4u.gif

Kataliku bzn. negali. Nes abu krikstateviai turi but krikstyti katalikai. Apeit galit tik melo keliu... bet tai kookia tada prasme kriksto? smile.gif
Atsakyti
g.b krikstotevu pravoslavas, jei kas nors is tevu esa t.p. to tikejimo
Atsakyti
ar daret kuri nors krikstynas sobare?
Atsakyti
Mnau pacius artimiausius g.gif
Atsakyti
Sveikutės 4u.gif

Na man krikštynos tai šeimos šventė. Panašiai kaip Kūčios, Kalėdos... Kol kas nekilo nesusipratimų, kad kviesime tik tėvus ir brolius... thumbup.gif tik suabejojau dabar g.gif gal ir proseneles reiktų pakviest g.gif
Atsakyti
QUOTE(Antilope @ 2008 05 10, 09:01)
Sveikutės 4u.gif

Na man krikštynos tai šeimos šventė. Panašiai kaip Kūčios, Kalėdos... Kol kas nekilo nesusipratimų, kad kviesime tik tėvus ir brolius...  thumbup.gif  tik suabejojau dabar g.gif  gal ir proseneles reiktų pakviest g.gif

šiaip norisi bent iš mandagumo pakviesti,bet dažnai būna,kad visai nesitiki, ir pastebi,kaip didėja svečių sąrašas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Antilope @ 2008 05 10, 07:01)
Sveikutės 4u.gif

Na man krikštynos tai šeimos šventė. Panašiai kaip Kūčios, Kalėdos... Kol kas nekilo nesusipratimų, kad kviesime tik tėvus ir brolius...  thumbup.gif  tik suabejojau dabar g.gif  gal ir proseneles reiktų pakviest g.gif

Na as savo mociute,vaiku prosenele itraukiau viena pirmuju i sarasus,kitaip ir neisivaizdavau rolleyes.gif
Atsakyti
Savo sunu krikstijau,tai buvom mes,mano mama,uosviai ir krikstaeviai...o dabar dukryte krikstysim,tai t.p.bus tik teveliai(mes),seneliai ir krikstateviai...mano senelis gal ir galetu dalyvaut,bet jis jau senas labai 93m.,o mes svesim ne namie,tai jam bus per daug...
Atsakyti
Mes kvietem mazes senelius ir dedes su tetom (musu brolius ir seses). Kadangi ji pirma mazyte is musu rato tai labai mylima yra visu. Be to sventem pas mano tevus tai butu visi (mano broliai, o ju 4) ir be kvietimo susirinke. O va uosvis mano ir labai kviestas neatvaziavo verysad.gif
Atsakyti
As manau kad krikstynos yra svente vaikui (nors dazniausia jis dar to nepamena) bet nereiketu sios sventes daryt vestuviu tipo.... pilnai sutinku kad tai yra patys artimiausi zmones, o kas nori pasveikint gali ateit i baznycia... ten visi kvieciami wink.gif
Atsakyti
Sveiki visiems,
Mes dabar norim krikštyti sunu ir pas mus kilo labia daug kalusimų į kai kurios mes radom atsakimus, gal kam nors padies tie musu atsakimai. Jeigu tėveliai tures daugiau atsakymų – prašom prisijunkit. Mes ne karto ne dalyvavom krikštinose ir galima pasakyti, kad esam visiskai „žali“. Norim krikštyti sunu Šv. Petro ir Povilo bažničioj.
Šita informacija pateikiama 2008-05men, gal but po kelių metų viskas ir pasikeis...

1. Ar galima krikštyti vaiką Šv. Petro ir Povilo bažničioj?
Taip, galima.
2. Ar galima krikštyti vaiką Šv. Onos bažničioj?
Ne, negalima. Bažničios statusas labai aukštas ir jie tuo neužsiima.
3. Jeigu krikštisit ne savo parapijoj, ar reikia raštiško sutikimo Jūsų kunigo?
Ne, nereikia. (Taip mums atsakė pirmą kartą.) Mums nereikėjo nei žodžių, nei raštiško sutikimo (Mes jau buvom užpildę ankėtą, bet dar neatidavėm. Antra kartą, tai viska atvirkščiai buvo pasakyta).
4. Kokia dieną bažničioj galima pasirinkti krikštinoms (Šv. Petro ir Povilo bažničioj)?
Penktadienis arba šestadienis.
5. Kokia kalba bus ceremonija (Šv. Petro ir Povilo bažničioj)?
Lietuviškai arba lenkiškai.
6. Kas gali dalivauti ceremonijoje (Šv. Petro ir Povilo bažničioj)?
Visi. Vaikas, vaiko tevai ir krikštatėviai – privalo. Šiaip, tai yra šventas dalikas ir kuo mažiau žmonių, tuo geriau.
7. Kas neturi dalivauti ceremonijoje (Šv. Petro ir Povilo bažničioj)?
Apribojimų nėra, išsk. vaikas, vaiko tėvai ir krikštatėviai – privalo.
8. Jeigu vienas iš krikštatėvių stačiatikis (arba abu) ar gali dalivauti?
Dalivauti gali, bet kaip liudininkai krikštatėvių, bet ne kaip patis krikštatėviai. Netgi yra bažničios istatimas, cituoju:
“ Krikštatėvių pareiga, yra suaugusį krikštijamąjį įvesti į krikščioniškojo gyvenimo paslaptis, o jei tai kūdikis, tai kartu su tėvais nešti jį krikštui, o taip pat pagelbėti, kad krikštytasis gyventų krikštui atitinkantį krikščionišką gyvenimą ir ištikimai vykdytų su šiuo gyvenimu susijusias pareigas (kan. 872).

Katalikų Bažnyčios teisė (kan. 874) nurodo, kad krikštatėvių gali būti asmuo:
- sulaukęs 16 metų;
- katalikas, priėmęs sutvirtinimo sakramentą ir priėjęs prie pirmos išpažinties ir komunijos. Taip pat jis privalo gyventi tokį gyvenimą, kuris atitiktų tikėjimą ir prisiimamas pareigas;
- nebūtų nubaustas jokia teisėtai uždėta ar nustatyta kanonine bausme;
- nebūtų krikštijamojo tėvu ar motina.

Nekatalikų Bažnyčioje pakrikštytasis į krikštą kviečiamas tik kaip liudininkas ir tik su krikštatėviu (arba krikštamote) kataliku (-e).“
9. Jeigu krikštatėviai nebuvo patis pakrikštyti?
(atsakimas 7 punkte.)
10. Jeigu krikštatėviai nebuvo priėję prie pirmos išpažinties ir komunijos?
(atsakimas 7 punkte.)
11. Kiek laiko užtrunka visa ceremonija?
Apie 15-25 min.
12. Ką su savimi reikia turėti?
Žvakė, koks nors baltas apsiaustas vaikui (gali buti baltas šalikas). Kunigas gali pasakyti berniukui ružavą, o mergaitei židrą, neissigaskit, turi buti tik koks nors elementas, pvz. ant apsiausto, kokie nors kaspinai, bet daugelių tevų tiesiog nusiperka baltą apsiaustą. Kodel tokias spalvas duoda kunigas: baltas – nekaltybe, skaistumas, ružava – nes pažiurejus į Jėzaus paveikslą (statulėle) mes pamatysime, kad jis su raudonu apsiaustu, o Marija – su židru. Apsiaustą galima nusipirkti religinei parduotuvej, prie Aušros Vartų, dirba nuo 9-18 val, šestadieni atrodo iki 14 val, sekmadieni nedirba. Ten rasite labai gražiu pusiau persveciamų apsiaustų, su kaspinais ir baltų, kainuoja 25 Lt. Ten pat galesite isigiti ir žvakė (8-17 Lt). Tai pat radau ten ir pakvetimus į krikštinas. Panaši parduotuvė yra ir prie Šv. Petro ir Povilo bažničios, pačioj teritorijoj yra kioskelis-namelis. Ten apsiaustas kainuoja 15-23 Lt, lenkiški, ne tokie puošnus ir mažesni negu prie Aušros Vartų, bet gal kam nors ir patiks. Žvakės nuo 6-17 Lt. Tuose parduotuvėse labai daug visuokiausių suvenirų, taigi jeigu kils ideja paduovanoti krikštateviams duovanėlė, tai galėsite išsirinkti.
13. Ar reikia ką nors dovanuoti krikštatėviams?
Pagal norą, bet krikštatėviams tikrai bus labai malonu gauti kokia smulkmenėlę.
14. Jeigu vienas iš tėvų (arba abudu) nebuvo pakrikščioti?
Butinai turi buti pakrikščioti, nes negalės krikštyti savo vaiko.
15. Jeigu vienas iš tėvų (arba abu) nebuvo komunijoje?
Reikia, kad abu praeitu komunija. Mes nebuvom komunijoj, bet mums nieko nepasakė.
16. Ar Jus esate bažnitinei sąntuokoj?
Reikia buti bažnitinej sąntuokoj. Mes kaip neasam bažnitinej sąntuokoj, tik civilinej, tai kunigas iš karto ir paklausė, ką mums trugdo buti bažnitinej sąntuokoj? Iš tikrųjų tai mes dar nepasiruošę. Jug buna tokiu porų, kurie tik po 20 metų bendro givenimo civilinei sąntuokoj, susituoke bažničioj. Į ką mums buvo atsakyta: „Tai, kaip Jus krikštisit vaiką ir auginsit kaip katalika, jeigu patis negalite parodyti pavyzdžio? O kunigas Jus paklaus, ar auginsit vaiką ,katalikiškais papročiais?“ Dėja taip buvo atsakyta mums pirmą kartą, jau antrą kartą, tai pasakė, kol mes neasam bažnitinej sąntuokoj, tai ir vaiką negalės pakrištyti, galima bus padaryti viska per tą pačią dieną.
17. Kokio amžiaus vaiką geriausiai krikščiotį?
Nesvarbu. Galima ir naujagimį ir jau viresni vaiką. SVARBU! Jeigu nuspresit krikštyti naujagimį ir pakvesit fotografą, tai kad kuo mažiau jis fotografotu su bliksniu Jūsų vaikelį, nes iki 4 mėnesių iš viso nerekonduojama fotografuoti su bliksniu, nes mažylio akys dar nesusiformavo ir tai keiksmingai veikia.
18. Ar reikia kokia malda žinoti tėvams (Šv. Petro ir Povilo bažničioj)?
Taip, reikia. Jeigu Jus jau esate susituoke bažničioj, tai žinosit kokia. Mes dar bažničioj nesusituoke, tai ir nežinom. Iš tikrųjų, tai keista, prieš metus mano pažistamą krikštijo savo dukrą, kažkurioj senamesčio bažničioj, nežinau, nes neklausiau, jinai gyvena su sugiventinio, jis pripažino, kad tai yra jo vaikas, kunigas neklausė nei bažnitinės sąntuokos, nei nieko. O maldą, tai sakė tik AMEN, nei jinai moka...
19. Ar galima atsisakyti buti krikštatėviais?
Pagal papročius, tai negalima, bet ne visi žino apie tai. Būna ir kitokių kliučių, pvz. jeigu krikštatėviai – stačiatikiai, o tevai nori krikštyti katalikiškoj bažničioj.
Atsakyti