Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos

mano dukreles krikstynos neuzilgo nusimato.su vyru sprendziam dilema-ar samdyti filmuotoja ar patiem bandyti filmuoti?
pasidalinkit patirtim kas jau krikstijot savo vaikus:nupasakokit ceremonijos eiga.kur stovi tevai,ka jie turi daryti,o ka kumai?
busiu labai dekinga. [smiley=flowerface.gif]
Atsakyti
zinot, pastebejau ,kad visai nekalbama apie tai kas is tikruju yra krikstynos. nezinau, ar tiesiog niekas neuzsimine ar tai jau nebesvarbu... tiesiog keistai ir gan juokingai man atrodo, tie galvos skausmai apie dovanas dovaneles, juk ne tame esme. viksrelis pradzioja dar klause, kokios kriktateviu pereigos. atsakau, tiems kas nezino. tai didele atsakomybe. kriksto tevai su tevais dalinasi atsakomybe aukleti vaika krikscioniskai. prisiima atsakomybe , jei kas tevams nutiktu-rupintis vaiku... va. dabar kazkaip uzmistami sitie esminiai dalykai, ar gal apie juos net nezino.  ???
o del rubeliu tai turiu pasakyti, kad ten kazkas neteisingai sake , jog mergaitei -zu roziniais akcentais rubeliai. krikstynu atveju atvirksciai-mergytei melyni. cia pagal biblija.Marija su melynu rubu, Jezus su raudonu.

tiek stai.
Atsakyti
Dar kiek zinau kriksto tevai turi lydeti vaika i pirmaja komunija ir suteikiant sutvirtinimo sakramenta (dermavone).
Krikstynu ceremonija daznai kiek skiriasi, na bent jau musu skyresi, gal todel kad krikstyjo vos ne seimos kunigas (jau daug ka musu giminelej apzenijo apkrikstijo ar palaidojo) ir krikstynu apeigos vyko namie. Jauki rami namu aplinka, ant krikstatevio ranku miegantis kudikis (pilant vandeni net neprabudo  :) ) tylus kunigo balsas, jokiu skaitymu nuo knygu, viskas is sirdies, kukliai be pompastikos. Buvau pati didziai nustebinta. Kriksto mama buvo mano sesuo su vyru, padovanojo, visus rubelius krikstynom bei nuotrauku albuma vaikucio nuotraukelem.
Atsakyti
Mamulytės, pasikausčiusios krikštynų klausimu  ;) HELP
Jau pradėjau galvoti apie kandidatūras į savo mažiaus krikšto tėvelių vietas  :D Ir susidūriau su štai kokia situacija. Kad pvz vienas iš galimų būsimų krikšto tėvelių nepriėjęs pirmos komunijos, o kita pora vedę, bet tuokėsi ne bažnyčioj. Suprantu, kad krikšto tėvai turi būt kaip ir krikščioniškojo auklėjimo pavyzdžiai ir mokytojai mano vaikui, bet kad patys nelabai, taip išeina, krikščioniškai gyvena ??? ???  :D Tai gal žinot, ar krikštijant vaiką yra privaloma pirmoji komunija ir, jei vedę, būtinai turi būt bažnyčioje ???
Atsakyti
man labai patiko tai,ka parase UNE  ;)
mes savo dukrele krikstijom toje pat baznycioje kur su vyru sliuba emem.ir mes ir kumai gavome santuokos sutvirtinimus-palaiminimus.  
Atsakyti
laiva, busimieji krikstateviai butinai turi buti patys gave kriksta ir pirmosios komunijos sakramenta. o del santuokos sakramento-tai jau tiesa sakant, priklauso biski nuo kunigo...  ;) nors dauguma tikrai reikalaus ir to.
o siaip tai siulyciau pasikalbet su kunigu siuo klausimu, gali isgirsti dalyku, apie kuriuos  niekad nebutum pagalvojusi. smile.gif jei esi kauniete, i asmenine , jei nori zinoma, galiu parasyti keleta labai fainu kompetetingu kunigu pardziu ir kur juos rasti.
sekmes. smile.gif
Atsakyti
turiu ir as klausimuka  :smile.gif
  mes su vyru vede, bet deja ne baznycioje :-/ ar del to nebus kliuciu pakrykstyti savo busima leliuka ? ???
Atsakyti
QUOTE
o siaip tai siulyciau pasikalbet su kunigu siuo klausimu, gali isgirsti dalyku, apie kuriuos  niekad nebutum pagalvojusi. smile.gif jei esi kauniete, i asmenine , jei nori zinoma, galiu parasyti keleta labai fainu kompetetingu kunigu pardziu ir kur juos rasti.
sekmes. smile.gif

Ačiū, une, už atsakymą. Esu vilnietė, todėl fainų kompetetingų kunigų pradžioj bandysiu susirast Vilniuj smile.gif
Kad visi mano kandidatai į krikšto tėvus yra krikštyti  - tai faktas. Tik jau toliau begyvendami į lankas nuklydo ir komunijos bei santuokos sakramentus kažkur numuilino  :)
Atsakyti
QUOTE
turiu ir as klausimuka  :smile.gif
  mes su vyru vede, bet deja ne baznycioje :-/ ar del to nebus kliuciu pakrykstyti savo busima leliuka ? ???

TauRe, šitą jau išsiaiškinau pas labai praktikuojančius katalikus, dėl to jokių problemų kilt neturėtų. Mes ir nesituokę bažnyčioj ir tai ne kliūtis krikštyt kūdikį...na nebent koks kunigas labai savotiškai į tą reikalą pažiūrėtų  smile.gif bet vargu...
Bet nepaisant to su vyru nusprendėm susituokt bažnyčioj tada kai ir mažių krikštysim  biggrin.gif
Atsakyti
O gal kam teko krikstyti pas Teva Stanislova?
Atsakyti
QUOTE


Bet nepaisant to su vyru nusprendėm susituokt bažnyčioj tada kai ir mažių krikštysim  biggrin.gif


turetu buti labai grazios krikstynos smile.gif
Atsakyti
Gerai, jei krikstateviai yra pora, gal ir iskils klausimas apie "sliba" - o jei  tai du visiskai nepazistami zmones arba kitas varianatas. Pvz dukterecios krikstamote esu as, o krikstatevis brolienes brolis, ir jis, ir as turime seimas.
KAi mes kirikstijome sunu, tai tik klause ar krikstateviai patys krikstyti ir viskas. Daugiau jokiu klausimu nebuvo ir nieko irodineti nereikejo.

Taure, tevai netgi gali buti nesusituoke, o kudiki kunigas pakrikstyti vistiek privalo.
Atsakyti