Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos

QUOTE(Skirte @ 2007 05 31, 20:47)
O mano subjektyvia nuomone, vaiko (kudikio) apskritai krisktyti negalima, nes sitaip jis netenka religijos pasirinkimo laisves - tevai pasirenka uz ji, ir tai nera gerai. Zmogutis pats turi pasirinkti, kuo tiketi ir kaip tai daryti. O apkrikstijimas, kol jis negali isreiksti savo noru, ir kol ju pats nesupranta, yra prievarta, del to paskui gali kilti konfliktu su savom atzalelem.



tokiu atveju, mes vaikui labai jau daug prievarta "primetame": kalbą, papročius, tradicijas. nereikia perlenkti lazdos su pasirinkim laisve. tėvai, krikšto tėvai stengiasi perduoti tai , kas geriausia. jei vaikas užaugs tikėdamas, užaugęs jis galės pasirinkti.mano pačios katalike krikštyta draugė vaikšto į stačiatikių bažnyčią ir neišgyvena jokio vidinio konflikto, nes tiki dievą. o jeigu vaikas užaugs nieko netikėdamas, tai ir užaugęs nematys reikalo rinktis. ir jokio tikybos pamokos ar pan. į tikėjimą neatves. bent jau manęs neatvedė.
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2007 06 01, 06:43)
tokiu atveju, mes vaikui labai jau daug prievarta "primetame": kalbą, papročius,  tradicijas. nereikia perlenkti lazdos su pasirinkim laisve. tėvai, krikšto tėvai stengiasi perduoti tai , kas geriausia. jei vaikas užaugs tikėdamas, užaugęs jis galės pasirinkti.mano pačios katalike krikštyta draugė vaikšto į stačiatikių bažnyčią ir neišgyvena jokio vidinio konflikto, nes tiki dievą. o jeigu vaikas užaugs nieko netikėdamas, tai ir užaugęs nematys reikalo rinktis. ir jokio tikybos pamokos ar pan. į tikėjimą neatves. bent jau manęs neatvedė.


Tikėti viena, o būti paskirtam kažkuriai Bažnyčiai, visai kas kita. Ką ten jau tikybos pamokos į tikėjimą atves. Neseniai girdėjau laidelę vaikams apie religiją. Tai baisiausiai vaikus pragarais gasdina. Nu jau ką ten tas vaikas turi prisidirbti, kad į pragarą papultų? Jam visiškai užtektų to, kad Dievas juo nusivils, jei jis bus negeras. O tos amžinos kančios po mirties... Ką aš žinau. Kartais atrodo, kad daugiau žalos, o ne naudos nuo to. Ir apskritai. Mano supratimu, per tikybą turi būti mokama ne Dievo baimės ar tikėjimo juo (o kodėl būtinai katalikiškos?), o apskritai vedamas teologijos kursas. Man labai pasisekė, kad paskutinius dvejus mokyklos metus būtent tai ir gavau. Leido kitaip pažiūrėti į religiją. O penkioliktą kartą klausyti pasakos apie Lozorių be jokios jos gilesnės prasmės suvokimo... doh.gif
Beje, kodėl visos tikybos mokytojos vaikšto su ilgais tautiniais languotais sijonais? Čia jom taip liepia ar kaip?
Atsakyti
aš lankiau etiką, mano vaikas taip pat tikybos nelankys. taigi languoti sijonai negrasia hihihi.gif tik visai atsitiktinai užrašėme į darželį, į kurį kartą per savaitę ateina vienuolės vaikučiams apie dievą papasakoti doh.gif bet tai neprivers manęs jo krikštyti rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(Meškuolė @ 2007 06 01, 08:22)
Tikėti viena, o būti paskirtam kažkuriai Bažnyčiai, visai kas kita.



iš kur vaikui tą tikėjimą gauti, jei jo tėvai neperduoda? o daugumai, šiaip ar taip, tikėjimas neatsiejamai susijęs su bažnyčia: katalikų, liuteronų, musulmonų...
beje, maniškis atseit rinksis g.gif ir ką jam rinktis, jeigu nebus pasiūlos?
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 06 04, 18:55)
"Tik kažkodėl valstybinėse mokyklose tik katalikybė dėstoma.
Ir ortodoksų tikyba kur jų pagal pasiskirstymą dauguma - pagal tai (pasiskirstymą) ir žiūrima šiaip "
Pas mus dėstoma ir literonų evangelikų tikyba.
O dėl krikšto, tai nustembu jau keliose vietose forume pasakymus, kad jei vaikas pakrikštytas katalikų bažnyčioje užaugęs norės būti pvz. liuteronu galės persikrikštyti. Na man atrodo , kad visi krikščionys pripažysta vieną krikštą ir net pakrikštytas kitos konfesijos bažnyčioje žmogus pripažįstamas krikštytu ir gali priimti kitus sakramentus toje bendruomenėje, kurios dalimi nori būti. Ar aš klystu?



neklysti - krikštas yra vienas. tokį ats. gavau iš Kauno arkivyskupijos. bet žinau faktą, kaip katalikų kunigas liepė liuteronui persikrikštyti blink.gif ir dar paskui toks "kunigas" (na, jis tikras kunigas - kapelionas, bet biolaukai su juo nesutampa) man visaip vartė, kad reikia, atseit, liuteronų krikštas nuo katalikų skiriasi bash.gif
Papildyta:
QUOTE(sąvaržėlė @ 2007 06 04, 20:02)
Neklysti smile.gif Kiek skiriasi tikėjimo išpažinimas, bet krikštas laikomas kuo tikriausiu ir galiojančiu, o kalbos apie persikrikštijimus nė būti negali. Tradicinėse krikščioniškose bendruomenėse. Kaip netradicinėse - nežinau (kiek girdėjau visko būna).
Pataisyyykit kas nos tą krykštą
Negaliu žiūrėt  lotuliukas.gif


Šilutėje žinau vardus ir pavardes ir perkrikštyto liuterono, ir jo katalikų krikštatėvių, ir katalikų kunigo, kuris liepė perkrikštyti.

o temos pavadinimą tikrai reiktų visai pakeisti, jau siūliau variantą rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2007 06 04, 20:07)
Šilutėje žinau vardus ir pavardes ir perkrikštyto liuterono, ir jo katalikų krikštatėvių, ir katalikų kunigo, kuris liepė perkrikštyti.

o gal ten buvo tas atvejis apie kurį jau kalbėta - maždaug nebuvo jokių krikšto dokumentų, liudininkų, tai buvo krikštyta "su sąlyga" - " jei nesi krikštytas, aš tave krikštiju...". Jei ne...be žodžių - daugiau čia ir nėra ką komentuoti. Matyt visiems pravartu periodiškai savo žinias pasitikrinti.
Papildyta:
QUOTE(muminukas @ 2007 06 04, 20:07)
o temos pavadinimą tikrai reiktų visai pakeisti, jau siūliau variantą  rolleyes.gif

jau per siauras ir tavo pasiūlytas pavadinimas lotuliukas.gif - kur jau čia be auklėjimas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sąvaržėlė: 04 birželio 2007 - 19:21
viskas buvo. situacija buvo tokia. kaip žinia, Šilutėje daug liuteronų. katalikė liuterižonų bžn ištekėjo už liuterono ir perėjo į liuteronybę. gimė 2 sūnūs liuteronai, tvarkingai pakrikštyti, viskas yra. tėvai išsiskyrė ir vienam iš sūnų ėmė labai patikti katalikai- jo mamos mama jį nuolat į bžn vesdavosi, jis lankė tikybą (katalikišką) ir galiausiai panoro būti katalikas, patarnauti mišioms, etc. tai va, ir kunigas liepė persikrikštyti.
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 06 04, 18:55)
"Tik kažkodėl valstybinėse mokyklose tik katalikybė dėstoma.
Ir ortodoksų tikyba kur jų pagal pasiskirstymą dauguma - pagal tai (pasiskirstymą) ir žiūrima šiaip "
Pas mus dėstoma ir literonų evangelikų tikyba.
O dėl krikšto, tai nustembu jau keliose vietose forume pasakymus, kad jei vaikas pakrikštytas katalikų bažnyčioje užaugęs norės būti pvz. liuteronu galės persikrikštyti. Na man atrodo , kad visi krikščionys pripažysta vieną krikštą ir net pakrikštytas kitos konfesijos bažnyčioje žmogus pripažįstamas krikštytu ir gali priimti kitus sakramentus toje bendruomenėje, kurios dalimi nori būti. Ar aš klystu?

Ne neklysti. Bet.... tik negalios krikštas, jei sektoje krikštintas.

QUOTE(sąvaržėlė @ 2007 06 04, 20:02)
Neklysti smile.gif Kiek skiriasi tikėjimo išpažinimas, bet krikštas laikomas kuo tikriausiu ir galiojančiu, o kalbos apie persikrikštijimus nė būti negali. Tradicinėse krikščioniškose bendruomenėse. Kaip netradicinėse - nežinau (kiek girdėjau visko būna).
Pataisyyykit kas nos tą krykštą
Negaliu žiūrėt  lotuliukas.gif


Rašyti reikia KRIKŠTAS o ne KRYKŠTAS. Taip kaip ir žodį KLAUSIMAS ,bet ne KLAUSYMAS.
QUOTE(Pumpuryte @ 2007 06 05, 08:58)
Oi, sorry, tik nezinau kaip pataisyt  blush2.gif
Papildyta:

Taip, tema is tiesu issivyste placiau negu parasyta pavadinime, bet nemanau kad tikslinga keist temos pavadinima.
Pradeta tema buvo apie krikstynas, apie jas buvo daugiausia diskutuota.
Na jei kas nors cia uzklaus apie sunu serima tai negi tureciau pervadint?  mirksiukas.gif

Neraudonuok, 4u.gif ateity žinosi ir rašysi teisingai. biggrin.gif
Gera čia ta tema ir nereikia jos niekur kilnoti.
Atsakyti
sveikos mamos gal galit patarti!noriu daryti krikstynas kaune,gyvenu siuo metu uk !tai nzn ka cia daryti atostogu grysiu 1 savaitei!ar galima per toki trumpa laika apsisukti?ir nuo ko pradeti? g.gif
Papildyta:
ir gal zinot kur galima gauti grazia suknele krikstynom?
Atsakyti
QUOTE(WEITA @ 2007 06 18, 17:17)
sveikos mamos gal galit patarti!noriu daryti krikstynas kaune,gyvenu siuo metu uk !tai nzn ka cia daryti atostogu grysiu 1 savaitei!ar galima per toki trumpa laika apsisukti?ir nuo ko pradeti? g.gif
Papildyta:
ir gal zinot kur galima gauti grazia suknele krikstynom?

sveikute, visų pirma reikia nuspręsti kokioj bažnyčios ir užsirašyti, drabužėlius tai pagal užsakymą dariau telefonu pasakiau duomenis ir nunėrė, aišku iš anksto t.y. prieš mėnesį, poto nuspręsti kur švęsti, jei kavinėje , tai irgi iš anksto reikia rezervuoti, na o po to, kvietimų darymas, dovanėlių galvojimas ir t.t smile.gif
manau telefonu užsisakyti viską įmanoma, o per savaitėlę visas smulkmenas suruošti. sėkmės
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristulia *: 18 birželio 2007 - 16:51
kaip ten su fotografais ?gal kuri buvo susidurusi ?/gal gali parekomenduoti?

Atsakyti
sveika! viskas yra be galo paprasta, kai zinai ko nori. pati as gyvenu airijoje, tai viska susitvarkiau per kompa ir telefona. krikstysim rumsiskese jei sudomino atsiversk tema ir paskaityk http://www.supermama...?...104681&st=0 tikrai verta demesio jeigu planuoji islaikyti senases krikstynu tradicijas. o drabuzelius gali uzsisakyti cia http://www.supermama...?...147172&st=0 , cia moteris su auksinem rankom, ji man pasiuvo sunui drabuziukus, fantastiniai.
http://www.tavovaika...ent/view/56/36/
http://ligoniukai.8....ai_post199.html
cia gali pasiskaityti apie paprocius ir tradicijas, jeigu kils dar kokiu klausimu rasyk padesim.
Atsakyti
aisq ,tada butinai viska isstudijuosiu biggrin.gif
Atsakyti