Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos

Taigi nesunku atsiminti, tik reikia atsiminti vieną datą: sakoma kad mes gyvename 2007m mūsų eros metais, arba kitaip po Kristaus gimimo poKr istorikai trumpina jei data iki to laiko sako pvz: 20mprieš Kristų arba prieš mūsų erą ax.gif , nežinau ar dabar dar taip mokina, bet kai aš mokinausi istorijos tai vadovėliuose dar taip būdavo parašyta.
Buvau parašiusi 2006m doh.gif tas nėštumas ir gimdymas... viską pamirštu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Klepesova: 26 gegužės 2007 - 11:11
Klepesova, žiūrint, pas kokį kunigą nueisi...Gali tavęs ir nesuprasti, jei prašysi antrąkart vaiką pakrikštyti. (Prisimenu, kaip sureagavo kunigas, kai mes, besiruošiančiųjų pirmai komunijai vaikų tėvai, svarstėme, kaip galėtume panaudoti surinktus pinigus. Aš pasiūliau nupirkti kelias dešimtis "Naujųjų testamentų", kad vaikai per vaikų Mišias galėtų atsiversti tas vietas, apie kurias kalbama.)
Aš savo vaikus krikštinau 3- 4 mėnesių amžiaus, o krikštavaikiais rūpinuosi ne tik jiems dovanas Kalėdų ar gimtadienių proga pirkdama. Vakar su vieno mama labai rimtai pakalbėjau apie vaiko auklėjimą.

P.Kikimora, aš tikrai nesu verta,kad mano postus atmintinai mokytumeis mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 05 26, 12:48)
Klepesova, žiūrint, pas kokį kunigą nueisi...Gali tavęs ir nesuprasti, jei prašysi antrąkart vaiką pakrikštyti. (Prisimenu, kaip sureagavo kunigas, kai mes, besiruošiančiųjų pirmai komunijai vaikų tėvai, svarstėme, kaip galėtume panaudoti surinktus pinigus. Aš pasiūliau nupirkti kelias dešimtis "Naujųjų testamentų", kad vaikai per vaikų Mišias galėtų atsiversti tas vietas, apie kurias kalbama.)
Aš savo vaikus krikštinau 3- 4 mėnesių amžiaus, o krikštavaikiais rūpinuosi ne tik jiems dovanas Kalėdų ar gimtadienių proga pirkdama. Vakar su vieno mama labai rimtai pakalbėjau apie vaiko auklėjimą.

P.Kikimora, aš tikrai nesu verta,kad mano postus atmintinai mokytumeis mirksiukas.gif

VAIŽGANTE joks kunigas net ir nenorės ir neprivalės suprasti ,jei tėvai ateis ir antrą kartą prašys krikštyti. Ypač tikrai žinant kad tas vaika s yra jau krikštintas.
Kunigas pakrikštins tokiu atveju jeigu:
Vaikui buvo nutikusi staigi arti mirties situacija, o vaikiukas dar nekrikštintas.Tuomet nesant šalia jokio kunigo vaiką gali pasikrikštinti patys tėvai ir nebūtinai tėvai ,net ir neturint šventinto vandenio. O kai vaikas išgyvena ir ruošiasi jį tėvai krikštintai bažnyčioje tuomet būtina apie tai pasakyti kunigui, kad vaikelis krikštintas sąlyginiu krikštu.
Daug yra atvejų kai žmonėms Sibiro tremtyje gimdavo vaikeliai ir šalia nebuvo jokio kunigo, tada jį pasikrikštindavo patys tikintieji, o kai gyvenime sutiko kunigą, ar grįžo į Lietuvą ar dar kur, tuomet vykdavo į bažnytėlę, kad pakrikštintų bažnyčioje.
Tai tiek žinių. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgulė @ 2007 05 25, 18:52)
Nesupyk už tai ką pasakysiu.
Nelabai esi tikinti, jei klausinėji tikinčiam žmogui elementariausių dalykų. O ruošiesi krikštinti vaiką ir kaip matau nesusigaudai tai ką tada tu tam pakrikštintam vaikui žadi perduoti.
Manau , kad turėtum labiau pasirūpinti savo tikėjimo žiniomis, nes žinai kaip būna, kai aklas veda aklą nelabai kur ir nueina.
O ir dar jei labai giliai domiesi šiais klausimais tai tikrai geriau nueik pas kunigą  ir jis tau labai gerai atsakys į kilusius klausimas, o forume tik ginčysies o prie tiesos neprisikapstysi.
Jei ką skaudžiai pasakiau nepyk ir imk balioną. 4u.gif

Visai nepyxtu, megstu diskusijas. ir kas pasake, kad as netikinti? o klausineti ir diskutuoti yra zmogaus prigimtis mirksiukas.gif
beje, as visai nesigincyju (jei skaitei mano pasisakymus)
Ir prasau nemanykit VISI, kad pasitikesiu tik tuo, ka man patartumet, zinoma, apsisprendus zengti toki zingsni eiciau pas kuniga ir su juo apie tai pasisnekeciau.
O cia tik uzvedziau diskusija, nes si tema is tikruju idomi, ir labai dziaugiuos, kad atsirado skirtingu nuomoniu.
dekuj visiems pasisakiusiems, tikrai idomi diskusija.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pumpuryte: 28 gegužės 2007 - 07:43
QUOTE(Pumpuryte @ 2007 05 28, 09:40)
Visai nepyxtu, megstu diskusijas. ir kas pasake, kad as netikinti? o klausineti ir diskutuoti yra zmogaus prigimtis  mirksiukas.gif
beje, as visai nesigincyju (jei skaitei mano pasisakymus)
Ir prasau nemanykit VISI, kad pasitikesiu tik tuo, ka man patartumet, zinoma, apsisprendus zengti toki zingsni eiciau pas kuniga ir su juo apie tai pasisnekeciau.
O cia tik uzvedziau diskusija, nes si tema is tikruju idomi, ir labai dziaugiuos, kad atsirado skirtingu nuomoniu.
dekuj visiems pasisakiusiems, tikrai idomi diskusija.


Yra toks salyginis krikstas, kuris atliekamas taip pat, kaip iprastas, tik pridedama: jeigu tu nesi krikstytas....cia pas katalikus.paklausiau kunigo.aisku, Smalsute ir kitos geriau zino ir mane vel su purvais maisys, bet ,man taip sake. 4u.gif Sekmes, tau Pumpuryte drinks_cheers.gif
Atsakyti
Manau, kad nereiketu vaiku krikstyti, nes jie uzauge patys nuspres kokia religija nori ispazinti, jeigu isvis nores...

as krikstyta, na ir ka? mielai buciau nekrikstyta.... schmoll.gif man tas vandenelis neipute jokios meiles baznyciai ir tai nebuvo kazkoks pirmas zingsnis tikejimo link... schmoll.gif
isvis, as jau buvau paaugus tada ir atsimeu kaip nenorejau eit verysad.gif

nekrikstysiu savo vaiku nors ir visos davatkos ant smegenu lasetu schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Pumpuryte @ 2007 05 16, 14:19)
Gal yra čia dvasininkų, kurie tai paaiškintu..?
Dėkoju už bet kokią nuomonę  ax.gif

Na, nesu kompetetinga, nes neturiu dr. biggrin.gif bet pasakysiu, ką jau ir kitos sakė.
1. Jokio perkrikštijimo tikrai nebūna (jei yra žinomas įvykusio krikšto faktas)
2. Jei nežinoma ar vaikutis krikštytas, egzistuoja krištas su sąlygą "jei nesi krikštytas, aš tave krikštiju..." . Tai apie ką kalbėjo kitos mamos. Tai nėra laikoma perkrikštijimu , nes galioja kaip pirmas ir vienintelis krikštas tuo atveju jei krikštyta nebuvo. Ir negalioja , jei buvo. Tačiau po jo žmonės bent jau gali būti tikri, kad vaikas tikrai krikštytas.
Nesu dvasininkas ir nesu DR. lotuliukas.gif , o ar mano kompetencijos pakanka , kad sugebėčiau atsakyti į tokį klausimą spręskit patys .
Nu va pasisakiau į temą biggrin.gif Bet vis tiek manau, kad jai vieta "krikštynų mete", tiesiog tikslingiau, kad kuo daugiau info būtų vienoje temoje.
Atsakyti
QUOTE(sąvaržėlė @ 2007 05 31, 10:06)
Na, nesu kompetetinga, nes neturiu dr. biggrin.gif bet pasakysiu, ką jau ir kitos sakė.
1. Jokio perkrikštijimo tikrai nebūna (jei yra žinomas įvykusio krikšto faktas)
2. Jei nežinoma ar vaikutis krikštytas, egzistuoja krištas su sąlygą "jei nesi krikštytas, aš tave krikštiju..." . Tai apie ką kalbėjo kitos mamos. Tai nėra laikoma perkrikštijimu , nes galioja kaip pirmas ir vienintelis krikštas tuo atveju jei krikštyta nebuvo. Ir negalioja , jei buvo. Tačiau po vienoje temoje.

o kaip manai, kokios raides pries pavarde buvo pas sita dalyka man pasakiusi zmogu?ka? bigsmile.gif Cia, zinai, isrinkti ka kiti sake ir dar puikuotis tuo ,kad ziniu nereikia tai g.gif g.gif
Vat tas ir yra, parasiau tai pumpurytei, tik tada, kai paklausiau autoritetingo zmogaus, pries tai klausiau tikybos mokytojos, tai ka gavau tik sikt mizt ir nieko nesugebejo atsakyt.....Se tau ir nereikia kompetencijos biggrin.gif bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Evelinushka: 31 gegužės 2007 - 08:15
QUOTE(Evelinushka @ 2007 05 31, 08:59)
atsakyk, man prasau, kur eina mirusiu nekrikstytu vaikeliu sielos?


Neseniai teko girdet epr radija, kad nieko blogo wink.gif nelieka jie ten kazkokiam pragaro prieangy ar pan.... butu absurdas - juk sakoma, kad dievas gailestingas..... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Evelinushka @ 2007 05 31, 08:59)
atsakyk, man prasau, kur eina mirusiu nekrikstytu vaikeliu sielos?ar kenoze gali "daryti" paprastas zmogus, galu gale kas yra sekta , o kas ne, siela, kas cia per dalykas,isganymo galimybes,Kristaus asmuo.....atsakyk, man remiantis baznycios mokymu,be ereziju, laukiu smile.gif 4u.gif

Tema man rods ne apie visą Bažnyčios mokymą, o tik apie krikštą ir tai užduotas konkretus klausimas (ir į jį atsakyta). wink.gif Šiaip daug atsakymų į savo klausimus rastum ir katekizme. Tiesa ir biški nenuoseklu su tais klausimais - kas yra siela dar eidama komunijos sužinot turėjai wink.gif
Kad katalikai yra krikščionys ir šito nežino tikybos mokytoja nu tai jos kaip žmogaus tragedija (ir didelės spragos žiniose), o ne visų kitų paprastų tikybos mokytojų.
Papildyta:
QUOTE(Evelinushka @ 2007 05 31, 09:23)
o kai pasidomejau is kompetetingo zmogaus irgi mazdaug ta pati tik placiau suzinojau , ka tu rasai  4u.gif

Nu neturiu dr. lotuliukas.gif , bet šitą dar vidurinėj žinojau smile.gif Katekizmas visiems prieinamas wink.gif
čia trumpai - 1261 Ir toks klausimas forume irgi jau buvo tongue.gif

O čia dar
http://www.religija....ent/view/913/2/
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sąvaržėlė: 31 gegužės 2007 - 08:36
Papildžiau
http://www.religija....ent/view/913/2/

Klausei kur eina. Atsakymas čia yra smile.gif Nebent klausi vieno, o minty turi kita.
O katekizmą (ne plonytę knygutę vaikučiams ruošiantis komunijai wink.gif, o visą paskaičius, vargu ar besvaičiotum apie primityvias žinias. Nes čia sudėta Bažnyčios mokymo esmė.

Nebent nežinai kuo katekizmas nuo tikybos pirmamokslio (kurį babutės ir vadina katekizmu) skiriasi smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Evelinushka @ 2007 05 31, 09:37)
pATS SLYKSCIAUSIAS ZMOGAUS BRUOZAS.....ATSEIT, KAIP CIA NUSILEIST IKI TAVO LYGIO...KAD SUPRASTUM doh.gif

Šito aš nei sakiau, nei bandžiau pasakyti wink.gif Čia pati pernelyg putiesi ir keliesi su savo kompetencijom į aukštumas. Na bet jei jau tai perskaitei, matyt pati apie tai galvojai lotuliukas.gif Tavo minčių aš nekontroliuoju lotuliukas.gif

QUOTE(Evelinushka @ 2007 05 31, 09:37)
Tokie zmones, kaip tu vat cia tragedija......Gyvenime tiesiog nuo tokiu purtaus, lekiu kita puse, vos tik pamatau ta toki pasiputima co ta ja, as viska zinau, tfu

thumbup.gif Visada sakiau, kad kiti - mūsų pačių veidrodis ir kad kituose mūsų pačių ydos matosi tiesiog puikiai lotuliukas.gif Nes žmogus pats turėdamas tokią problemą ja labai lengvai atpažįsta ir identifikuoja. Na iš vidaus žino kas tai yra. Sveiks kolega drinks_cheers.gif biggrin.gif

Vis tik keista, kad dar nepabėgai - vadinas meluoji tongue.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sąvaržėlė: 31 gegužės 2007 - 08:49
O mano subjektyvia nuomone, vaiko (kudikio) apskritai krisktyti negalima, nes sitaip jis netenka religijos pasirinkimo laisves - tevai pasirenka uz ji, ir tai nera gerai. Zmogutis pats turi pasirinkti, kuo tiketi ir kaip tai daryti. O apkrikstijimas, kol jis negali isreiksti savo noru, ir kol ju pats nesupranta, yra prievarta, del to paskui gali kilti konfliktu su savom atzalelem.
Atsakyti