Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos

Sveikos,

Šią vasarą planuojame krikštyti savo dukrytę. Man krikštynos nėra visos giminės balius, tai sakramento priėmimas, vaiko vedimas į krikščioniškąjį pasaulį. Nenoriu aš tų balių, tos pompastikos. Jau pakrikštinus vaikelį, svajoju apie jaukų vakarą su krikšto tėveliais ir seneliais (būtų tik mano tėvai, nes uošviai ne Lietuvoje).
Bėda tame, kad jau dabar įsivaizduoju, kaip visi sakys, kad neva pagailėjome pinigų, kad vos ne slapta pakrikštinom, nes daugelis įsivaizduoja didžiulį balių. Be abejo, neturėčiau kreipti dėmesį į kitų nuomonę, bet nesinori būti apkalbų objektu. Baisiausiai, kad gerbiu aš ir močiutes mūsų su vyru ir senelius, tačiau jeigu pakviesčiau juos (t.y. vaiko prosenelius), tuomet negražu nekviesti pusbrolių, tetų doh.gif O aš noriu ramaus, bet tuo pačiu ir linksmo, sakralaus vakaro.
Kaip tokiu atveju paaiškinti visiems, kad jie nieko nesitikėtų ir nekiltų piktumų. blush2.gif
Atsakyti
Manau senelius (vaiko prosenelius) būtų gražu pakviest, o tetos, dėdės ir pusbroliai neturėtų įsižeist mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lotari @ 2007 05 09, 11:31)
tokia pati tema čia: Ką kviesti krikštatėviais ?

bet manu kviesti turėtum tuos žmones, kurie nekels papildomų problemų, nevaikščios kaip naginės. Kviesk tuos kuriais pasitiki labiau bendrauji, myli, gerbi.

Čia visai kita tema, kas bus krikštatėviais - mes žinom, bet dėl svečių abejojam.
Atsakyti
QUOTE(Keiti @ 2007 05 09, 11:51)
Čia visai kita tema, kas bus krikštatėviais - mes žinom, bet dėl svečių abejojam.


Minetoje temoje yra uzuominu ir del sveciu...pvz. as irgi masciau ka kviest, ko ne, apsitarem su vyru ir ciki thumbup.gif nemanau, kad turetu kas nors isizeist, o jei taip ir ivyks, tai tik ju paciu bedos, ne mano. musu seimai svarbus zmones tikrai bus pakviesti i svente, o del visu kitu nesuku galvos.
Atsakyti
Aš irgi taip pat manu, kad reikia kviesti tuos žmonės, kurie yra mums svarbūs. Bet čia buvo tokia įdomi situacija. Mano močiutė yra sentikė, mane ir mano mamą ji krikštino sentikių bažnyčioje ir labai pyko, kai aš ėmiau šliubą su vyrų katalikų bažnyčioje. Tada dar pasirašiau tokį lapą, kad mūsų vaikai bus katalikai. Dabar kažkaip nesinori vėl girdėti tų priekaištų, kad aš darau nuodėmę pagal sentikius ir matyti susiraukusius veidus. Gerbiu aš močiutę, bendraujam mes, bet va taip gaunasi, kad krikštydama vaiką aš liksiu kalta. doh.gif Todėl noriu tai padaryti ramiai, tik šešiese.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Keiti: 09 gegužės 2007 - 18:23
QUOTE(Keiti @ 2007 05 09, 18:17)
Aš irgi taip pat manu, kad reikia kviesti tuos žmonės, kurie yra mums svarbūs. Bet čia buvo tokia įdomi situacija. Mano močiutė yra sentikė, mane ir mano mamą ji krikštino sentikių bažnyčioje ir labai pyko, kai aš ėmiau šliubą su vyrų katalikų bažnyčioje. Tada dar pasirašiau tokį lapą, kad mūsų vaikai bus katalikai. Dabar kažkaip nesinori vėl girdėti tų priekaištų, kad aš darau nuodėmę pagal sentikius ir matyti susiraukusius veidus. Gerbiu aš močiutę, bendraujam mes, bet va taip gaunasi, kad krikštydama vaiką aš liksiu kalta. doh.gif Todėl noriu tai padaryti ramiai, tik šešiese.


Daryk taip, kaip Tau atrodo priimtina drinks_cheers.gif juk tai Tavo vaikas! Ir nesijausk kalta pries kitus...
Atsakyti
Nekreipk dėmesio. Ką nori, tą kviesk, čia krikštynos, o ne balius visai giminei, kurį jūs privalot užtaisyt. Jeigu nesupras, čia jau tų žmonių problema. Šunys loja, o karavanas eina toliau. Maao vaiko krikštynose dalyvavo mano ir vyro tėvai, vyro brolis, krikštatėviai, aišku, ir mano seneliai. Viksas. Kam daugiau reikia?
Atsakyti
Užsispyrusi aš kaip velnias - kaip jau sumąstau, taip ir būna, tik va kartais norisi šiokio tokio palaikymo wink.gif Dėkui, kad pareiškėte savo nuomonę rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Keiti @ 2007 05 10, 20:30)
Užsispyrusi aš kaip velnias - kaip jau sumąstau, taip ir būna, tik va kartais norisi šiokio tokio palaikymo wink.gif Dėkui, kad pareiškėte savo nuomonę  rolleyes.gif

Na mes visai nesreniai pakrikštyjom savo princesę. Buvo tik tėvai, krikšto tėvai, seneliai ir prosenelis-tik jis vienas jau ir beliko verysad.gif Buvo tikrai labai jauki šventė thumbup.gif Ir visai nesijaudinom, kad nekvietėm giminių ir draugų, buvo visiem pasakyta, kas norėjo, tas atėjo pasveikinti į bažnyčią biggrin.gif ir įsižeidusių nebuvo drinks_cheers.gif O je kas ir įsižeidė, tai čia jau to žmogaus reikalas, jei nesugeba suprasti kitų norų ir gerbti jų sprendimų g.gif Taip kad nepergyvenk dėl kitų ir gražios šventės drinks_cheers.gif

P.s. dėl prosenelių tai ir aš manau, kad būtų gražu jei jie dalyvautų, juk mūsų senoliams jau tiek mažai džiaugsmo liko gyvenime, todėl manau, kol dar juos turime, reikia juos džiuginti ir rodyti kokie jie mums svarbus 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gooda: 11 gegužės 2007 - 09:22
pakliuvau ir aš į keblią situaciją ir nebežinau kaip iš jos išsisukti. su vyru sutarėme, kad kviesime pačius artimiausius žmones: krikštatėvius, mano pusserę (nes ji tiesiog dievina mūsų dukrytę) ir mūsų mamas (mano tėtis miręs, o jo tėvai išsiskyrę). abiejų mamos gyvena su savo gyvenimo draugais, kadangi abu savo mamų vyrais esame nepatenkinti, tai mamas įspėjome, kad jų nebūtų, nes tai tik mūsų vaikui artimų žmonių šventė. mano mama sutiko, bet jo mama užsispyrė atvažiuoti kartu su savo sugyventiniu, nebežinau kaip jai dar paaiškinti, kad tai tik artimiausių žmonių šventė. tikrai nenoriu, kad jos sugyventinis dalyvautų dukrytės krikštynose, bet nesinori ir santykių su anyta gadinti. gal buvote patekusios į tokią situaciją? kaip išsisukote?
Atsakyti
QUOTE(VAE @ 2007 05 11, 14:18)
pakliuvau ir aš į keblią situaciją ir nebežinau kaip iš jos išsisukti. su vyru sutarėme, kad kviesime pačius artimiausius žmones: krikštatėvius, mano pusserę (nes ji tiesiog dievina mūsų dukrytę) ir mūsų mamas (mano tėtis miręs, o jo tėvai išsiskyrę). abiejų mamos gyvena su savo gyvenimo draugais, kadangi abu savo mamų vyrais esame nepatenkinti, tai mamas įspėjome, kad jų nebūtų, nes tai tik mūsų vaikui artimų žmonių šventė. mano mama sutiko, bet jo mama užsispyrė atvažiuoti kartu su savo sugyventiniu, nebežinau kaip jai dar paaiškinti, kad tai tik artimiausių žmonių šventė. tikrai nenoriu, kad jos sugyventinis dalyvautų dukrytės krikštynose, bet nesinori ir santykių su anyta gadinti. gal buvote patekusios į tokią situaciją? kaip išsisukote?

santykių su anyta negandink, nes jie ir taip nebus patys geriausi. Gal šio reikalo tegu imasi Jūsų vyras, nes tai jo mama norėtų atvažiuoti su draugu. Tegu jis paiškina, kad tai Jūsų šeimos šventė, na jeigu nesupranta tai nusiųskite individualų kvietimą, tik jai. Na jei ir taip nesupras, išeitys bus dvi: arba atvažiuos su draugu arba visai neatvažiuos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lotari: 14 gegužės 2007 - 17:12
Peržiūrėjau, bet tokios temos neradau bigsmile.gif
Padiskutuokim apie vaiko krykštą- kam jis reikalingas, kas apeigų metu įvyksta , kaip pasiruošt ir apie visą kitą kas liečia krikštynas.

O man įdomu štai kas- ar įsisvaikinus vaikelį reikia jį perkrikštyt jei nežinai ar krikštytas arba nežinai kas ir kur jo krykšto tėvai..?
Gal yra čia dvasininkų, kurie tai paaiškintu..?
Dėkoju už bet kokią nuomonę ax.gif
Atsakyti