Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos

Dabar aš pasakysiu iš savo patirties, nes pakrikštijau 4 savus vaikus ir dar du laukia eilėj.
Vaiką krikštyti galima maksimum iki 10 metų (vyriausiam tiek buvo, bet jau nelabai norėjo krikštyti). Nepasikrikštijus iki tokio amžiaus, pirma lieps prieiti išpažinties, priimti pirmąją komuniją, o tik tada pakrikštys ir nesvarbu kokio amžiaus, nors ir 50m.
Užsirašant apie tėvą neklausia, o va, kai ateisit krikštytis paklaus mamos mergautinės v.p., tėvo v.p. ir ar santuoka registruota bažnyčioje. Aš dviem atvejais buvau išsiskyrusi, taigi ir tėvo šalia nebuvo, o kitais dviem - nesusituokusi - ir jokių problemų dėl to nekilo.
Krikšto tėvais gali būti bet kas, nepamenu tiksliai bet nuo kokių 14 ar 16 metų. Mano vaikus krikštijo ir draugai ir giminaičiai ir brolis, o mano sesers vaikus ir seneliai. Taip kad niekas nepaklausė giminystės ryšio, nei to, ar krikšto tėvai patys yra krikštyti , svsrbu, kad žmonės būtų pakankamo amžiaus ir norėtų būti krikšto tėvais. Tiesa manęs irgi neklausė, ar aš esu krikštyta.
O šiaip, kai ėjau užrašyti paskutinį kartą, tai ten jau buvo sekretorė, taip kad jos galima visko išsiklausti.

Atsakyti
QUOTE(Nashle @ 2005 03 07, 09:55)
Būčiau dėkinga, jei pasidalintumėte mintimis apie krikštynas. Galvoju, kad jau laikas pakrikštint mažiuką, bet kažkaip labai nedrąsu kreiptis į kunigą. Gal žinote kokioj Kauno bažnyčioj nebūtume pasmerkti? Ir dar: tėvelio vaikas neturi, nenorėčiau ir pompastiškų krikštynų su visokiais pribumbasais. Norėčiau, kad tik būtų pats faktas ir viskas be jokių krikšto tėvų. Kažin, ar taip galima?




Galima be kriksto tevu. Turi buti vienas liudininkas, tai gali buti ir mama ir drauge ir sesuo. Tai vienas is variantu. Kunigas atvaziuoja visur, krikstyjama ne tik baznycioje. Beje extra atveju krikstyti gali ir pati mama, jei pati yra krikstyta. Na o puota po to tai kiekvieno asmeninis reikalas kokio ji turi buti dydzio.

Esu tai praejusi, bet ne todel kad taip buciau norejusi:)
Atsakyti
QUOTE(Miuzika @ 2005 03 08, 09:11)
Galima be kriksto tevu. Turi buti vienas liudininkas, tai gali buti ir mama ir drauge ir sesuo. Tai vienas is variantu. Kunigas atvaziuoja visur, krikstyjama ne tik baznycioje. Beje extra atveju krikstyti gali ir pati mama, jei pati yra krikstyta. Na o puota po to tai kiekvieno asmeninis reikalas kokio ji turi buti dydzio.

Esu tai praejusi, bet ne todel kad taip buciau norejusi:)

Ui...kaip ačiū tau už tokią gerą žinią smile.gif 4u.gif taip ir padarysiu, jei tik negausiu 'antausio' už tokį pageidavimą iš kunigo...
Atsakyti
QUOTE(Tagulia @ 2005 03 07, 18:09)
Bet zinot kas man dar baisiau?  blink.gif As pati nekrikstyta  verysad.gif ka daryt tokiem "pererostkam" kaip as? Gal kas norit buti mano kriksto mama?  biggrin.gif

Noredama pasikrikstyti, turesi lankyti specialius kursus. Jie vyksta sv. Jonu baznycioje, bet pirmiausia reikia kreiptis i Matulaicio baznycia (kiek pamenu, krikstija tik ten) Nueik ten ir viska smulkiai issiaiskinsi 4u.gif


QUOTE(jėga @ 2005 03 08, 09:43)
  Krikšto tėvais gali būti bet kas, nepamenu tiksliai bet nuo kokių 14 ar 16 metų. Mano vaikus krikštijo ir draugai ir giminaičiai ir brolis, o mano sesers vaikus ir seneliai. Taip kad niekas nepaklausė giminystės ryšio, nei to, ar krikšto tėvai patys yra krikštyti , svsrbu, kad žmonės būtų pakankamo amžiaus ir norėtų būti krikšto tėvais. Tiesa manęs irgi neklausė, ar aš esu krikštyta.
   

As kriksto mama tapau budama vos 12 metu wub.gif
Atsakyti
Na, tikybos mokytoja prabils smile.gif
kriskstytis gali suauges zmogus, pries tai pasiruoses. Greiciausiai taip bus, kad jei Tagulia tu nuspresi krikstytis, tu kartu priimsi ir Pirmaja Komunija. Reiktu kreiptis i savo parapijos klebona.
Vaikui apkrikstyt tevo (biologinio )dalyvavimas nebutinas. Savo ketvirta vaikiuka krikstijau kai jau buvau viena. tiesiog buvo kriksto tevai ir as, ir buvo labai puiku. Tiesiog as tikiu Dieva ir man tai yra labai svarbu-krikstyt vaika, o mano ex -paprasciausias formalumas, absoliuciai nebutinas. kam daryt farsa?
Nashle, be kriksto tevu galima krikstyti tik mirties atveju. Kai pavojus praeina, reiktu susirasti kriksto tevus. Visiskai gali buti tavo mama vaiko krikstamote, tai yra normalu, jei tik pati manai, kad toks variantas tiktu. Kunigai krikstateviu nepakeichia, jie patys jais buna, jei krikstija artimo zmogaus vaikeli arba jei yra prasomi. Jie tam turi gauti vyskupo leidima. Siaip is esmes krikstateviu pareiga yra isaukleti vaika krikscioniskai, bet kai padarome formaluma, tai gaunasi doh.gif biski bedu.
Kazkas sake, kad vaikus krikstija iki 10m.Ne. Vaikus galima krikstyti bet kada.Pirmuju krikscioniu laikais krikstydavosi tik suauge, nes krikstas simbolizuoja mirti senajam ir gimima naujajam gyvenimui. Zmogus apsispresdavo buti krikscionimi - tada priimdavo kriksta. Musu laikais uz vaiklei sprendima padaro tevai.
Viktute, man atrodo, kad tavo dvynukams reiktu dvieju poru krikstateviu, nors, jei nori, galiu pasidometi.
Pradesiu religijos klausimais konsultuoti forume ziuriu smile.gif

Atsakyti
oi, pasitikslinsiu, krikstateviu pareiga yra PADETI isaukleti vaika krikscioniskai
Atsakyti
Krikštynų forume išskaičiau, kad gali būti vienas krikšto tėvas. Ta prasme arba, tėvas, arba mama. Pagalvojau, o jeigu paprašyčiau dabartinio savo draugo būti krikštatėviu? O mamos tada nereikia? Ar labai nesąmoningai būtų? Kaip jūs manot?
Atsakyti
Šia tema norėčiau paklausti-kas žinot kokių prietarų dėl krikštynų?Girdėjau kad negerai,kai vaiką krikštyja jauna,netekėjusi mergaitė(tik nepamenu kam negerai-jai pačiai,ar tai,kurią krikštyja).Pasidalinkit žiniomis,gal kam be manęs irgi aktualu?
Atsakyti
QUOTE(Viktute @ 2005 03 07, 10:45)
o jei dvynukai, tai jie kiekvienas turi tureti atskira kriksto tevu pora ar tai gali buti viena pora abiem ?


Gali būti vieni krikštatėviai. Aš pati nusprendžiau krikštytis būadma 9m. Kartu atsivedžiau savo brolį ir sesę, o krikštatėvius visi trys pasirinkome vienus thumbup.gif - kunigas padarė labai gražias ir iškilmingas krikštynas mums wub.gif
Atsakyti
QUOTE(brangute @ 2005 03 16, 19:51)
Vaikui apkrikstyt tevo (biologinio )dalyvavimas nebutinas. Savo ketvirta vaikiuka krikstijau kai jau buvau viena. tiesiog buvo kriksto tevai ir as, ir buvo labai puiku. Tiesiog as tikiu Dieva ir man tai yra labai svarbu-krikstyt vaika, o mano ex -paprasciausias formalumas, absoliuciai nebutinas. kam daryt farsa?

Brangute, ačiū tau. Padėjai apsispręsti dėl EX dalyvavimo krikštynose. Aš vis abejojau - kviesti jį ar ne. Ypač kai jis netikintis. Dabar jau tvirtai žinau, kad nekviesim.
Atsakyti
Mes pirmaja dukra pakrikstijom abu su vru, issirinkom kriksto tevais jo drauga (dar ne vedes tada buvo) ir mano drauge, Viskas buvo gerai smile.gif
Po vyro mirties, mazaja krikstijau jau viena, brolis su zmona buvo krikstateviais.

Noriu papasakot kas nutiko su vyresniosios krikstateviu.
Mes gerai sutardavom,jis buvo mano a.a. vyro l.geras draugas.Po vyro mirties jis keledom dovanu dkrom perduodavo. Jis vedes moteri, kuriai matyt kazkas ne taip susviete, ji jam iskele ultimatuma arba seima arba tu Augustes krikstatevis. Matai as dabar viena, gal galiu prie jos vyro kabinetis ar dar kazka..... net neisivaizduoju, bet kai jis ispaustas i kampa man paskambino ir pasake, kad jis daugiau nebegali buti mano dukros krikstateviu, nes jis pasirenka seima- tai buvo taip skaudu, taip verkiau atsisedus angel_sadangel.gif ...galvojau, kad matai, mano vyro nera, o dar ir krikstatevis mano vaiko issizada.....labai pergyvenau, paskui aprimau, galvoju - ir tegu schmoll.gif , lai tai bus ant jo sazines. Augustei apie tai nepasakojau,kam skaudint vaika, ji gi dar turi savo mylimaja kriksto mama, kuri ja daznai lanko, myli 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Elena4 @ 2005 04 21, 11:07)
man paskambino ir pasake, kad jis daugiau nebegali buti mano dukros krikstateviu, nes jis pasirenka seima


Nu kažkoks absurdas... doh.gif dar taip nebuvau girdėjus...ale ir supainioja žmonės viską į krūvą...nesąmonė sad.gif
Atsakyti