Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos

Būčiau dėkinga, jei pasidalintumėte mintimis apie krikštynas. Galvoju, kad jau laikas pakrikštint mažiuką, bet kažkaip labai nedrąsu kreiptis į kunigą. Gal žinote kokioj Kauno bažnyčioj nebūtume pasmerkti? Ir dar: tėvelio vaikas neturi, nenorėčiau ir pompastiškų krikštynų su visokiais pribumbasais. Norėčiau, kad tik būtų pats faktas ir viskas be jokių krikšto tėvų. Kažin, ar taip galima?
Atsakyti
Na, as manau, kad be kriskto tevu jau neapsieisi.
As krisktijau ne kaune, taciau eidama i baznycia del krikstynu, manes nieko neklausinejo apie teva, o as nieko ir nesakiau. kai krikstijom, stovejau as su sunum ir kriksto teveliai. Gam pasitaiko supratingas kunigas, bet jis nieko neklause kodel nera tecio tongue.gif
Kadangi isvis tuo metu baznycioje krisktijo 3 vaikus (visi kiti buvo ir su mamytesm ri su teveliais) ax.gif tai kai kunigas pasake kad teveliai paimti vaikus i rankas, o mamytes zvakes - tada as viska paemiau pati viena...pagalvojau, kad as esu vaikui ir mama, ir tetis. Ir nemaciau jokios tregedijos, kad tecio nera. kadangi esu laiminga mama wub.gif todel krisktynu nedramataizavau.
Atsakyti
be kriksto tevu g.gif vargu ar tai realu. as irgi turiu klausimu:
- o jei dvynukai, tai jie kiekvienas turi tureti atskira kriksto tevu pora ar tai gali buti viena pora abiem ?
- jei tevas dar nedave savo pavardes (sako, kad neturi laiko, bet butinai duos, nors vaikams jau 6 menesiai beveik) ir jei iki krikstynu neduos ar gali buti pora is jo puses ?
Atsakyti
Esu girdėjusi atvejų, kai krikšto tėvų vietą krikštynose užima pats kunigas g.gif: .
Atsakyti
QUOTE(Viktute @ 2005 03 07, 10:46)
- o jei dvynukai, tai jie kiekvienas turi tureti atskira kriksto tevu pora ar tai gali buti viena pora abiem ?
- jei tevas dar nedave savo pavardes (sako, kad neturi laiko, bet butinai duos, nors vaikams jau 6 menesiai beveik) ir jei iki krikstynu neduos ar gali buti pora is jo puses ?

ir pirmu ir antru atveju, manau, kad gali smile.gif Bet aš asmeniškai nenorėčiau krikšto tėvų iš tėvo pusės, kuris neranda laiko savo vaikams suteikti pavardes. Nepyk, bet čia mno nuomonė sad.gif Tikrai ieškočiau kažko iš savo pusės.
Atsakyti
QUOTE(Zydriausia @ 2005 03 07, 08:44)
Na, as manau, kad be kriskto tevu jau neapsieisi.
As krisktijau ne kaune, taciau eidama i baznycia del krikstynu, manes nieko neklausinejo apie teva, o as nieko ir nesakiau. kai krikstijom, stovejau as su sunum ir kriksto teveliai. Gam pasitaiko supratingas kunigas, bet jis nieko neklause kodel nera tecio  tongue.gif
Kadangi isvis tuo metu baznycioje krisktijo 3 vaikus (visi kiti buvo ir su mamytesm ri su teveliais)  ax.gif  tai kai kunigas pasake kad teveliai paimti vaikus i rankas, o mamytes zvakes - tada as viska paemiau pati viena...pagalvojau, kad as esu vaikui ir mama, ir tetis. Ir nemaciau jokios tregedijos, kad tecio nera. kadangi esu laiminga mama wub.gif todel krisktynu nedramataizavau.


sad.gif drinks_cheers.gif Nežinau, kas man darosi, bet jaučiuosi taip, kaip aprašiau ir neturiu nuotaikos dalyvauti 'normaliose' krikštynose... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(mandalina @ 2005 03 07, 08:47)
Esu girdėjusi atvejų, kai krikšto tėvų vietą krikštynose užima pats kunigas g.gif: .

va va...kur tokį kunigą rast?
Atsakyti
QUOTE(Nashle @ 2005 03 07, 10:52)
va va...kur tokį kunigą rast?

ui, čia būtų sunku g.gif Reikia eit ir kalbėtis su vienu, su kitu. Manau iš daugelio tektų išgirsti moralą apie krikšto tėvų naudą, pareigas, apie tai, kad bandai atimti iš vaiko pareigingus rūpintojėlius, bla bla bla ir t.t.
Atsakyti
yra Kauno Vytauto baznycioj ( ta kur prie Nemuno, prie aleksoto tilto ) toks labai fainas kunigas Kęstutis, su juo galima sneketi laisvai smile.gif
O be kriksto tevu tai ...hm.. speju, kad nelabai kas noretu. Aisku, pagal Baznycios teise tai yra imanoma. ekstra atveju pakrikstyti gali bet koks krikscionis bet ka, kad ir su mineraliniu vandeniu perzegnodamas ir pasakydamas elementariai, kad :krikstiju tave jonai, marija" ar kokis kitas sventas vardas, ir tai bus galiojantis krikstas. Bet tai yra extra atvejams.
O krikstui taigi nebutina pompastika ir ceremonija, kunigas gali per 5 min pakrikstyti ir ne per misias.
Atsakyti
Nashlyt, labai aktuali ir man tema. Aš svarstau kur krikštyti - ar savo gimtajame mieste - kur pati buvau krikštyta, kur visa šeima ir giminės ar Vilniuje, juk jei eisiu krikštyt be mažylio tėvo, tai bus daug apkalbų. O kol kas nežinau ar noriu kviesti tėtį ir jo mamą į krikštynas, ar nebus tai farsas, tuo labiau, kad EX netiki dievu, o jo mama - pravoslavė.
Atsakyti
Šiaip vaiką krikštyti reikėtų savo parapijos bažnyčioje, nors gal niekas per daug nesureikšmina šito fakto. Aš pati labai rekomenduoju Šančių kleboną, nuostabus žmogus ir be jokių fanaberijų. Bet reikia pas jį patį pataikyti, ne pas kokį kunigą, nes kai kurie iš jų g.gif
Be krikšto tėvų tikrai nemanau kad išsiversi, nes kiek aš žinau kunigas būdavo krikšto tėvu tik išimtinais atvejais - prie mirštančio kūdikio.
Atsakyti
Tai va, kaip gaunasi...Krikštynos gražu, šventė. Bet jei tai darai dėl pačios esmės, tai kažkaip giliau pagalvosju - absurdas. Na, kad ir krikšto tėvai. Tą dieną viskas būna labai puiku...o metams bėgant, kažkaip viskas išblėsta ir mano pvz.mano vyriausias sūnus nei karto taip ir nematė savo krikšto mamos...Nežinau, kažkos absurdo teatras, o tuo labiau, kai tokia situacija...
Atsakyti