Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos

Sveikos... manomergyte zadam krikstyti spalio pradzioje tada jai bus truputi daugiau nei metukai... prisirinkau sukneliu modeliuku bandysiu kazka daryti pati, nes man kaip ir daugeliui negrazios tos atlasine spirktines suknes... viskas kaip ir gerai bet yra vienas bet.... krikstateviu bus mano brolis o va krikstamotes nerandam jau trecia vakar atsake.. dabar vyras dar vienai savo puskei pasuko gal sutiks, bet siaip man neramus kazkaip koks vaiko likimas bus juk sako atsisakyti buti kriksto mam atimi vaikui dalia jai ji atimta tris kartus.... sad.gif gai buti ir ketvirtas... turbut baigsis tuo kad is viso nekrikstysim uzaugs jei nores pati pasikrikstys, nes kai nueini pas atrodo artima zmogu ir dar kai apie krikstyna sbuvo kalbeta man nesciai esant ir pasako ne tai kazkaip nieko bet kai taip pasako dar du zmones jau ima kakzkaip dusioj negera but... gal cia tik as tokia nenormali bet rasau kaip yra...
o siaip galvoju ka cia tokio idomaus sugalvojus bus nedaug tik savi is viso apie 15 zmoniu bet kazka sugalvot tai reikia... g.gif
Atsakyti
QUOTE (Vasara @ 2004 08 22, 20:03)
Kaip tik norejau ten ir krikstyt g.gif g.gif Vat to dalyko tai nesuprantu, juk krikstijamas vaikas ir jam tai niekaip neatsiliepia ar krikstateviai susituoke ar ne.
Rasma, o Jeruzales baznycioj ar kunigas klause tavo brolio ar "turi sliuba" ar jei neklause tai ir nepasaket? O susitart del krikstynu reikia tiesiog bet kuriuo metu nueit ar reikia skambinti is anksto kad tam tikru laiku ateit ir uzsirasyt?

Neklausė, o mes net nežinojom, kad čia pasakyt tą reikia blink.gif
Jie išvakarėse abu išpažinčių nuėjo, dar tiesa prieš krikštynas paskaitą būtiną išklausė kartu su kita krikšto tėvų pora.
Gal jų ir klausė per tuos užsiėmimus, bet krikšto dieną, zakristijoje manęs ar jų apie šliūbą neklausė blink.gif
Atsakyti
Mintis kodel negali buti kriksto tevai be sliubo tame, kad kriksto tevu pareiga rupintis kriksto vaiko katalikisku auklejimu. O kaip jie rupinsis, jei patys nuodemej gyvena ( be sliubo) biggrin.gif
Tik niekaip as nesuprantu kodel tie kunigai laidzia buti kriksto tevais, jei nesusituoke CMB, bet gyvena kartu g.gif Man atrodo, kad turetu klausti ne ar vede, o ar negyvena kartu, o jei taip, tai ar turi prieme santuokos sakramenta rolleyes.gif
Atsakyti
Perskaiciau ir negalejau buti neistverusi neikisusi savo trigrasio smile.gif Si menesi einu i krkstamotes.Busimo kriksto vaikelio tevai nesusituoke .Mes su vyru taip pat.Ir nemanau, kad iskils problema pakrikstyti vaikeli.Nesamone, kad kriksto tevais butinai turi buti susituoke ir + paeme sliuba baznycioje.Taip pat didziausia nesamone, kad vaiko tevai taip pat turi buti susituoke.Kitu atveju iseitu, akd puse Lietuvos vaiku nebutu galima krikstyti...
Atsakyti
QUOTE (svelni @ 2004 10 19, 12:53)
Perskaiciau ir negalejau buti neistverusi neikisusi savo trigrasio smile.gif Si menesi einu i krkstamotes.Busimo kriksto vaikelio tevai nesusituoke .Mes su vyru taip pat.Ir nemanau, kad iskils problema pakrikstyti vaikeli.Nesamone, kad kriksto tevais butinai turi buti susituoke ir + paeme sliuba baznycioje.Taip pat didziausia nesamone, kad vaiko tevai taip pat turi buti susituoke.Kitu atveju iseitu, akd puse Lietuvos vaiku nebutu galima krikstyti...

Truputi ne taip supratai, baznycia reikalauja jei kriksto tevai susituoke, tai butinai turi buti paeme sliuba. O krikstyt gali ir nesusituoke zmones. Vat tame ir paradoksas, kad daug poru gyvena "susimete" kaip seima bet gali krikstyt, o jei pavardes vienodos bet sliubo neeme - tada negali.
Atsakyti
Aš perskaičiau šios temos pradžioje, kad negalima krikštyti, jeigu esi nėščia. Ar tai tiesa, ar čia mitas? Ar geriau paklausti kunigo? Nes praktiškai tuo metu, kai gimė būsima krikštodukra, tai ir aš tapau nėščia.
Atsakyti
Na man atrodo, kad daug kas priklauso nuo kunigo:ar jis tolerantiskesnis ar grieztu paziuru.Tai taip pagal baznycia iseina, kad jei zmogus susituokes antra karta ir nepaemes sliubo (nes paemes pirma karta tuokdamasis) tai jis negali buti krikstateviu??? blink.gif
O, kad nescia moteris negali krikstyti vaiko tai ir as esu girdejusi.Na anot prietaru, jei krikstyji nescia tai tavo krikstavaikis bus nelaimingas.....as delto ir niekaip negaliu suplanuoti vaikelio, nes spalio pabaigoje i einu i krikstamotes..... Is pradziu planavo vaika krikstyti vasar...paskui rugsejo pradzioje.Na galvoju viskas, spali "darysim" vaikeli....bet tik kazkaip pradejau apie tai galvoti...ir pasake, kad krikstys spali...
Atsakyti
thumbup.gif sveikutes mamytes mes tai jau pakrikstinom savo dukrytes vienos dukrytes kriksto teveliais buvo mano brolis ir sesuo o kitos vyro pusesseres sunus ir dukra nei vieni nei kiti nevede ir viskas buvo gerai niekas tam nepriestaravo okrikstinom abi vasara tai labai saunu buvo oras pasaka buvo taip kad neapsirikit ir kelkit krikstynas vasara
Atsakyti
Ruosiuos kviest savo seseri ir jos vyra i kriksto tevus. nors jie ir taip zino, kad jais (kriksto tevais) bus, bet vistiek laukia 'oficialaus' pakvietimo. Gal turit kokiu nors minciu kaip originaliai ar idomiai tai padaryt cool.gif
Atsakyti
QUOTE(svelni @ 2004 10 23, 14:39)
Na man atrodo, kad daug kas priklauso nuo kunigo:ar jis tolerantiskesnis ar grieztu paziuru.Tai taip pagal baznycia iseina, kad jei zmogus susituokes antra karta ir nepaemes sliubo (nes paemes pirma karta tuokdamasis) tai jis negali buti krikstateviu??? blink.gif
O, kad nescia moteris negali krikstyti vaiko tai ir as esu girdejusi.Na anot prietaru, jei krikstyji nescia tai tavo krikstavaikis bus nelaimingas.....as delto ir niekaip negaliu suplanuoti vaikelio, nes spalio pabaigoje i einu i krikstamotes..... Is pradziu planavo vaika krikstyti vasar...paskui rugsejo pradzioje.Na galvoju viskas, spali "darysim" vaikeli....bet tik kazkaip pradejau apie tai galvoti...ir pasake, kad krikstys spali...


O as tai buvau vasara kriksto mama nezinodama, kad yra tokie prietarai... ir mano krikstasunis tikrai atrodo laimingas, pastoviai sypsosi... Manau nereikia i tuos prietrus ziureti...
Atsakyti
QUOTE(Silvute @ 2004 03 03, 09:57)
Leida, gal gali issamiau papsakoti, kaip ten uzsirasyti krikstynoms. Sunu krikstijom Onos baznycioj, tai kartu dar 4 vaikus krikstijo - aciu daugiau tokiu krikstynu nenoriu. Todel dabar ieskau kur sutiktu viena vaika krikstyti.


mes krikštysim 8mėn. ir aš nenoriu, kad krikštytų daug vienu metu, bet kad bažnyčioj niekas nepaklausia ir iš anksto nepasako, matyt, reiks daugiau bažnyčiai paaukot, kaip manot, ar lengva išprašyt ax.gif , nes mano vidurinėlę kai krikštijom, tai buvo dar vaikų, verkė, žadino vieni kitus ir dėmesys, pati šventė nebe tokia iškilminga sad.gif
O dėl krikštynų paįvairinimo, aš žadu paimt kūdikio albvumą, kuriame svečiai pasirašys ir palinkės visko.Mums fainiausia krikšto tėvų dovana vienai dukrai buvo išgraviruota kažkokio metalo soskė thumbup.gif , daugiau jie nieko nepirko, neprisidėjo, nieko neklausė, bet ir savaime gerai išėjo.
Žadam krikštyt Petro ir Povilo bažnyčioj ir po to trumpai švęsti kavinėje su seneliais, prosenele, mano keliom draugėm, mano krikšto tėvais ir 1 dukros krikšto tėvais, filmuosim, fotografuosim patys.
Krikšto mama krikštijamos dukros gal tik bus, nes ji skiriasi, o jei kunigas prieštaraus (ar Petro ir Povilo bažnyčioj kunigai sukalbami, kas krikštijot, į ką ten geriau kreiptis), tai gal mano pusbrolis prisijungs smile.gif , norėčiau savo brolio, bet nežinia, ar spės grįžt.
Prašysiu krikšto mamos tik kad mažylei baltą sarafaniuką nupirktų, skraistę turim...kad ir po to galėtume apsimaut.
O kokius tortus užsakinėjot, su kokiais papuošimais ?
Atsakyti
Sveikos...jei norit, kad tik viena vaikeli pakrykstytu tai kvieskites kuniga i namus. jei ziema tai ir silta ir patogu.
Savo mergyte krykstijau baznycioje, o suneli-namuose thumbup.gif labai buvo faina.

O del to, kad nescia krikstomama tikrai negali buti, nes lieka tik vienas vaikas gyvas. ir tai tiesa
Atsakyti