Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 8

QUOTE(geruta @ 2011 08 21, 17:18)


PN langus rekomenduojama orientuoti į pietų pusę, kad praleistų visą įmanomą šilumą žiemą ir juos šešėliuoti nuo kaitrios vasaros šviesos.

Pateikto pavyzdžio langai praleis daugiau šilumos, nei standartiniai langai sumontuoti žemiau, nes aukštesnių vidinių patalpų oro sluoksnių temperatūra, nors ir ženkliai mažiau skirsis, nei standartinio namo atveju, bet vis tiek bus didesnė nei žemesnių.

Dėl langų orientacijos į viršų (plokščių stogų atveju), tokie langai beveik nesugaudys žemai esančios saulės spindulių žiemą.

Vasarą tokius langus sunku šešėliuoti. Net neįsivaizduoju, kaip juos uždengti nuo kaitrios vasaros saulės neužstojant vaizdo, nors tas vaizdas nebent į žvaigždes naktį pasižiūrėti. Be šešėliavimo toks langas per daug stipriai įkaitintų vidines patalpas vasarą, kas PN atveju yra nepriimtina.
Atsakyti
QUOTE(geruta @ 2011 08 21, 18:18)


Architektūriškai -gražu, bet žvelgiant per PN prizmę - nieko naujo, varžos labai prastos. Nebent žemiau kupolo, lubų lygyje dar langą statant su trisstikliu paketu U<0,5 manau pavyktų gauti pusėtiną šilumos izoliaciją.
Atsakyti
Švieslangis stiklinamas polikarbonato lakštu arba polikarbonato lakštu ir vienu arba dviem akriliniais kupolais. Polikarbonato lakštas gali būti užpildytas „AeroTech" geliu.
pacitavau
jis neprikaitins patalpu
bus montuojamas laiptineje,kurioje nera langu,stogas lygus.

Švieslangiai pasižymi puikiomis šiluminėmis charakteristikomis (šilumos perdavimo koeficientas Uvertė nuo 0,1W/m²K),,citata''

nes bus dar vienas stiklas zemiau kupolo
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo geruta: 21 rugpjūčio 2011 - 20:17
QUOTE(geruta @ 2011 08 21, 20:16)

Švieslangiai pasižymi puikiomis šiluminėmis charakteristikomis (šilumos perdavimo koeficientas Uvertė nuo 0,1W/m²K),,citata''


Nežinau, kur radot tokias varžas, tokios tikrai būtų labai geros, bet aš nurodytu adresu teradau labai žemiškas langų varžas "šilumos perdavimo koeficientas (Uvertė) nuo 0,89 W/m²K".
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2011 08 21, 14:48)
Analogą gamina Panevėžyje, neprisimenu pavadinimo. Daiktas geras, ypač naudojant karkase ir ne tik. Pvz jei lubose nenaudočiau PIR tai be abejonės sandarumui dėčiau kažką panašaus.


Komex firma panevezyje. As dejau ju plevele.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2011 08 21, 22:54)
Nežinau, kur radot tokias varžas, tokios tikrai būtų labai geros, bet aš nurodytu adresu teradau labai žemiškas langų varžas "šilumos perdavimo koeficientas (Uvertė) nuo 0,89 W/m²K".

tada matyt pardavejas ,,suapvalino'',tikino ,kad bus 0,1
Ar labai salsim su tokiu? g.gif Gal cia geras variantas?pasiulykite geresni
aciu
Atsakyti
QUOTE(geruta @ 2011 08 22, 08:00)
tada matyt pardavejas ,,suapvalino'',tikino ,kad bus 0,1
Ar labai salsim su tokiu? g.gif Gal cia geras variantas?pasiulykite geresni
aciu


Pasyviam namui rekomenduojami langai, kurių laidumas šilumai ne didesnis nei U=0,8, standartui U buna dažniausiai apie 1,1-1,4. Taigi nurodytų stoglangių šilčiausias variantas nepatenka i PN rekomenduojamus rėmus nors ir yra pakankamai šilti. Pasyvaus namo su tais stoglangiais greičiausiai nepastatysit, bet šiluminę varžą galima išspausti didesnę nei standartinio namo, naudojant standartinius langus. Bet nereikėtų pamiršti aukščiau paminėtų problemų, kaip kad šešėliavimas nuo vasaros saulės. Koridoriuje kondicionieriaus tikrai nestatysit, tai jei gausis pakankamai gerai apšiltintas namas, nepaslėpus stoglangio šešėlyje, į koridorių eisit, kaip į pirtelę.
Papildyta:
QUOTE(geruta @ 2011 08 21, 20:16)
...Polikarbonato lakštas gali būti užpildytas „AeroTech" geliu.
pacitavau
jis neprikaitins patalpu...


Neprikaitins per trumpą laiką, o vasara tikrai nėra trumpas laiko tarpas. Beje, pagalvojau, kad gelis kuris veikiamas ultravioletinių spindulių, gali būti, kad ilgainiui nublunka, pakeičia spalvą, tampa mažiau laidus šviesai. Neklausėt, koks tokių langų tarnavimo amžius?

Tiesa, apie gelius "EVOY" buvo kalbėjas. Su jais tikrai galima pasiekti labai aukštų šiluminių varžų, tik tai, pakolkas nelabai taikoma praktikoje, kodėl nesigilinau, gali būti jog medžiaga nėra ilgaamžė, arba kaina labai, labai didelė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 22 rugpjūčio 2011 - 08:54
Aciu ,Mintai aciuks.gif
Atsakyti
ar yra siai dienai musu rinkoje geresniu paketu nei 52mm 4GNP-20AR-4-20AR-4GNP su Ug=0.5 W/m2K .
Jau yra gaminami keturiu stiklu paketus tik neturiu tech. harakteristiku .
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2011 08 22, 12:49)
ar yra siai dienai musu rinkoje geresniu paketu  nei 52mm 4GNP-20AR-4-20AR-4GNP su Ug=0.5 W/m2K  .
Jau yra gaminami  keturiu stiklu paketus tik neturiu tech. harakteristiku .


Ug ~0,5 galima pasiekti ir su 44mm paketu, niekas negalėjo man paaiškinti kuo 48mm geriau nei 44mm, o jūsų pvz net 52mm.
Vienas lenkas skiedalas rėkė, kad ne kriptono paketų mažiau Ug-0.6 išvis neįmanoma pagaminti doh.gif pats naudoja bodesos paketus.
Realiai abejoju, kad rasit mažiau nei 0,5, o apie keturių stiklų paketus girdžiu pirmą kartą, prieš pusmetį tokių nebuvo. Jei pavyks - apšvieskite 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2011 08 22, 11:49)
ar yra siai dienai musu rinkoje geresniu paketu  nei 52mm 4GNP-20AR-4-20AR-4GNP su Ug=0.5 W/m2K   .
Jau yra gaminami  keturiu stiklu paketus tik neturiu tech. harakteristiku .


Su keturiais stiklais buvo eksperimentuojama jau seniai, kai tik prasidėjo taupymo manija, jei neklystu kalba eina apie praeito amžiaus 8 dešimtmečio pradžią. Jau tada nustatyta, kad ketvirtas stiklas stipriai sumažina praeinančios šviesos kiekį, tad norint pasiekti tą patį šviesos pralaidumą jau reikia didinti langų diametrus, o tai iššaukia didesnius šilumos nuostolius, taip kad jau tada buvo nuspręsta, kad ketvirtas stiklas lange neapsimoka, trys yra optimaliausias variantas.

Su stiklų paketais manau lygiai tas pats. Nebent marketologai priverčia vis tiek įstatyti ketvirtą stiklą, bet tikrai nemanau, kad ketvirtas stiklas atneša realios naudos.

O dėl stiklo paketo varžos U=0.5 W/m²K, tai jis šiai dienai širpotrebui pats geriausias. Jei paieškosit dar "Evoy" išsakytas mintis, tai jis užsiminė apie tai, kad labai realu stiprei padidinti langų šiluminę varžą su specialiu geliu (paskaitinėjau vikipedijoj, tai seniai išrastas dalykas, bet tai kad iki šiol nėra naudojamas langų pramonėje rodo kad tam nelabai tinkantis) ir naudojant vakumą. Buvo užsiminta, jog panašu, jog tai labai greitai gali atpigti ir tapti labiausiai priimtinu PN variantu. Bet tas "greitai" tai tikrai nemanau, jog greičiau nei kokie 5-10 metų, tad tiem kas statosi dabar, realiai reikėtų žiūrėti į langus su stiklo paketais U=0.5 W/m²K.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 22 rugpjūčio 2011 - 15:03
Mano katilinės schema.
Žadėjau įkelti katilinės (kokia ten katilinė - be katilo biggrin.gif ) schemą. Taigi, eksperimentas tęsiasi! Kaži ar tokia kur egzistuoja biggrin.gif Lauksiu komentarų, ir ypač klaidų paviešinimo.
Atsakyti