QUOTE(Vilienė @ 2011 06 10, 08:13)
Čia truputi klysti, akytbetonio šiluminė varža - ašarėlė jūroj, tavo šiltinimo jūroj Ką tau duos akytbetonis varžos net nepajusi - drėgmės kondensavimasis, nesandarios siūlės padarys savo. Todėl kai kalba eina apie R~9 finale turėtum galvoti tik apie tikrąsias, šiuolaikines šiltinimo medžiagas: EPS,NEPS,PIR/PUR. O akytbetonis šiltinimo medžiaga buvo prieš 20metų, dabar jo galima nepaisyti. Ypač statant protingai - minimum storis nešančio sluoksnio, maximum šiltinimo, efektyvaus šiltinimo.
Evoy šiuo klausimu buvo išsakęs savo nuomonę. Pabandžiau surast būtent tą postą, deja tarp tokios gausios info tai sudėtinga. Jo nuomone 18 cm mūro ir 35 cm šiltalo atrodo nepatraukliai. Ženkliai patraukliau atrodo 30 cm šiltesni dujų silikato blokeliai ir 30 cm šiltalo. Tikslių skaičių sorry neprisimenu, bet esmė buvo išsakyta tokia.
Beje, radau tamstos optimalių statybinių medžiagų sąrašą
QUOTE(Vilienė @ 2010 09 28, 13:50)
Šio klausimo per daug nediskutavome. Tai paprasčiausias/pigiausias punktas PN statybose. Niekas per daug neprieštarauja (bent jau neturi rimtesnių argumentų), kad keli papildomi cm šiltinimo medžiagos (lyginant su Standartu)- tik gėris.
Orientacijai:
Optimaliausi: karkasas, liktiniai klojiniai.
Optimalūs- tik kiek brangesni: dujų silikatas (pvz. YTONG), keramika, keramzitas (pvz. FIBO).
Pabaigoje: silikatas (pvz. Arko M), betonas (bet kokiame išpildyme).
Praktiška...
Orientacijai:
Optimaliausi: karkasas, liktiniai klojiniai.
Optimalūs- tik kiek brangesni: dujų silikatas (pvz. YTONG), keramika, keramzitas (pvz. FIBO).
Pabaigoje: silikatas (pvz. Arko M), betonas (bet kokiame išpildyme).
Praktiška...
Gana išsamiai apie terliones su dujų silikatu Evoy išsakė čia.
Taigi, apie dujų silikatą tikrai buvo nemažai diskutuota ir jis pripažintas ne pačia geriausia statybine medžiaga PN statybai, bet tikrai nebloga, tokia vidutiniokė.
Dėl lašo Jūroje, tai lašas po lašo ir akmenį pratašo. Teko matyti kaip profesionaliai skaičiuojamos sienų šiluminės varžos? Aišku teko, tai vat man užkliuvo, kad į jas įtraukiamos net ~2cm tinko šiluminės savybės, o čia dabar teigi, kad + R=2 yra lašas jūroje . Kiti tokios šiluminės varžos namus apskritai testato ir net neketina šiltinti daugiau, na suprantu, kai pripranti tik apie R=10 kalbėti tai tikrai labai nedidelis pliusiukas gaunasi
Teisingas niuansas apie tai, kad dujų silikatas yra kempinė traukianti vandenį ir todėl jo šiluminė varža niekada nebūna tokia, kokia deklaruojama. Bet jei atsižvelgsit į aukščiau minėtą Evoy postą apie terliones su dujų silikatu statydami namą, tikrai drėgmės įtaką ženkliai apribosit. Beje, tas pačias mintis skaičiau ne tik iš Evoy postų.
Pabaigai noriu pasakyti, jog suprantu, kad tai tikrai ne Nr. 1 statybinė medžiaga PN`ui, bet ji pirmoji sąraše, kuri atitinka mano, "kaban" taip pamėgtą žodį - "noriu". Matai "kaban" kaip aš atsargiai žiūriu į naujoves .
Pavyks datraukti iki PN ar ne, dabar spręsti anksti, kaip suprantu dar nėra praktikų sugebančių tai pasakyti iš projekto, bet datempinėti iki PN tikrai stengsiuosi, bet svarbiausias dalykas, kad tikrai neaukosiu PN vardan savijautos, "jog tikrai noriu gyventi šiame name". To vardan 20% buvo sumažinta namo kvadratūra nuo Architekto įsivaizduoto patogaus namo, iki mano ribinių dydžių, žemiau kurių manau aš jausčiau diskomfortą.
Dar dėl teiginio "datraukinėsiu". Evoy gražiai išsireiškė, galvosi apie datraukinėjimą, tai PN nepasistatysi, reikia iškart mąstyti apie PN statybas. Čia mano nuomonė šiek tiek išsiskiria. Nenoriu PN pagal Vokiškąjį PN standartą. Aš noriu namo, su tikrai mažom šilumos, o ne energijos sąnaudom. Iki Vokiškojo PN su geoterminiu, saulės kolektorium ir visais kitais tokiais pričindalais šiltą namą tikrai datempsi pagal energijos sanaudas.