Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 8

QUOTE(Vilienė @ 2011 06 10, 08:13)
Čia truputi klysti, akytbetonio šiluminė varža - ašarėlė jūroj, tavo šiltinimo jūroj biggrin.gif Ką tau duos akytbetonis varžos net nepajusi - drėgmės kondensavimasis, nesandarios siūlės padarys savo. Todėl kai kalba eina apie R~9 finale turėtum galvoti tik apie tikrąsias, šiuolaikines šiltinimo medžiagas: EPS,NEPS,PIR/PUR. O akytbetonis šiltinimo medžiaga buvo prieš 20metų, dabar jo galima nepaisyti. Ypač statant protingai - minimum storis nešančio sluoksnio, maximum šiltinimo, efektyvaus šiltinimo.


Evoy šiuo klausimu buvo išsakęs savo nuomonę. Pabandžiau surast būtent tą postą, deja tarp tokios gausios info tai sudėtinga. Jo nuomone 18 cm mūro ir 35 cm šiltalo atrodo nepatraukliai. Ženkliai patraukliau atrodo 30 cm šiltesni dujų silikato blokeliai ir 30 cm šiltalo. Tikslių skaičių sorry neprisimenu, bet esmė buvo išsakyta tokia.

Beje, radau tamstos optimalių statybinių medžiagų sąrašą wink.gif

QUOTE(Vilienė @ 2010 09 28, 13:50)
Šio klausimo per daug nediskutavome. Tai paprasčiausias/pigiausias punktas PN statybose. Niekas per daug neprieštarauja (bent jau neturi rimtesnių argumentų), kad keli papildomi cm šiltinimo medžiagos (lyginant su Standartu)- tik gėris.

Orientacijai:
Optimaliausi: karkasas, liktiniai klojiniai.
Optimalūs- tik kiek brangesni: dujų silikatas (pvz. YTONG), keramika, keramzitas (pvz. FIBO).
Pabaigoje: silikatas (pvz. Arko M), betonas (bet kokiame išpildyme).
Praktiška...


Gana išsamiai apie terliones su dujų silikatu Evoy išsakė čia.

Taigi, apie dujų silikatą tikrai buvo nemažai diskutuota ir jis pripažintas ne pačia geriausia statybine medžiaga PN statybai, bet tikrai nebloga, tokia vidutiniokė.

Dėl lašo Jūroje, tai lašas po lašo ir akmenį pratašo. Teko matyti kaip profesionaliai skaičiuojamos sienų šiluminės varžos? Aišku teko, tai vat man užkliuvo, kad į jas įtraukiamos net ~2cm tinko šiluminės savybės, o čia dabar teigi, kad + R=2 yra lašas jūroje g.gif . Kiti tokios šiluminės varžos namus apskritai testato ir net neketina šiltinti daugiau, na suprantu, kai pripranti tik apie R=10 kalbėti tai tikrai labai nedidelis pliusiukas gaunasi wink.gif

Teisingas niuansas apie tai, kad dujų silikatas yra kempinė traukianti vandenį ir todėl jo šiluminė varža niekada nebūna tokia, kokia deklaruojama. Bet jei atsižvelgsit į aukščiau minėtą Evoy postą apie terliones su dujų silikatu statydami namą, tikrai drėgmės įtaką ženkliai apribosit. Beje, tas pačias mintis skaičiau ne tik iš Evoy postų.

Pabaigai noriu pasakyti, jog suprantu, kad tai tikrai ne Nr. 1 statybinė medžiaga PN`ui, bet ji pirmoji sąraše, kuri atitinka mano, "kaban" taip pamėgtą žodį - "noriu". Matai "kaban" kaip aš atsargiai žiūriu į naujoves wink.gif.
Pavyks datraukti iki PN ar ne, dabar spręsti anksti, kaip suprantu dar nėra praktikų sugebančių tai pasakyti iš projekto, bet datempinėti iki PN tikrai stengsiuosi, bet svarbiausias dalykas, kad tikrai neaukosiu PN vardan savijautos, "jog tikrai noriu gyventi šiame name". To vardan 20% buvo sumažinta namo kvadratūra nuo Architekto įsivaizduoto patogaus namo, iki mano ribinių dydžių, žemiau kurių manau aš jausčiau diskomfortą.

Dar dėl teiginio "datraukinėsiu". Evoy gražiai išsireiškė, galvosi apie datraukinėjimą, tai PN nepasistatysi, reikia iškart mąstyti apie PN statybas. Čia mano nuomonė šiek tiek išsiskiria. Nenoriu PN pagal Vokiškąjį PN standartą. Aš noriu namo, su tikrai mažom šilumos, o ne energijos sąnaudom. Iki Vokiškojo PN su geoterminiu, saulės kolektorium ir visais kitais tokiais pričindalais šiltą namą tikrai datempsi pagal energijos sanaudas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 10 birželio 2011 - 09:37
QUOTE(Vilienė @ 2011 06 10, 08:13)
Toks StN neegzistuoja - pažiūrėkite ką StNui siūlo STR!!!

Man atrodo kiek keista jūsų neapykanta STR. Tai yra statybos normos visiems namams ir su KK plius židiniu ir natūralia ventiliacija ir t.t. Be to ten kalbama apie žemutinę ribą. Draudžiama daryti blogiau, geriau - prašom kiek tik norite. 4u.gif  STR reikalavimas sandarumui 1,5 karto prie Pa 50. Tai tik tris kartus blogiau nei PN siekiamybė. Eiliniam KK ir gryno oro gerbėjui kartelė ir taip aukštokai iškelta.



Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2011 06 10, 08:13)

Papildyta:
Labai keista, neapibrėžta sąvoka - investavimas į pasyvinimą. Ką turite galvoje - plačiau reikėtų. Net StN teks bent 10-15cm šiltinti (kad pasiekti STR normas) tai manote su papildomu 30.000 neįmanoma tai atlokti labai kokybiškai? Ir pati idėja yra ydinga, jau nudiskutuota 100k, kad nesamonė StN "upgradinti" iki PN, PN turi būti statomas nuo nulio - tuomet tikrai sutaupoma lėšų.




Turiu galvoje naujų namų statybą. Naują standartą ir pridėjus 30 000 lt gaunamą naują PN. Standartas būtų apšiltintas standartiškai 15 - 20 neoporo. PN - 35 neoporo, plius brangesni langai ir durys.

Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2011 06 10, 08:13)

Logiška, bet labai brangu. 100kWh/m2a jau pusėtinas rezultatas (palyginkite su chruščiovkėm) o dar krūvą pinigų reik po žeme užkast.
Mes galim kalbėti kaip tik norim, bet PN apibrėžime "suvartota energija", nesvarbu - šiluminė, elektrinė ar dar kokia kita. Šiuo atveju taip ir gauname 20 kWh/m2a




Suvartota šildymo prietasų, ar suvartota namo? Jei prietaisų tai manau suregistravę visus geoterminius namus Lietuvoje, turime šansų aplenkti Vokiečius ir Austrus pagal pasyvių namų skaičių. drinks_cheers.gif Juk dažnas geotermo turėtojas už šildymą per mėnesį moka apie 200 lt (500 kWh). Įsivaizduoju veikmės atstovų veidus kai sužinos, kad jų PN ištikro jau tūkstantasis. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2011 06 10, 11:11)
Man atrodo kiek keista jūsų neapykanta STR. Tai yra statybos normos visiems namams ir su KK plius židiniu ir natūralia ventiliacija ir t.t. Be to ten kalbama apie žemutinę ribą. Draudžiama daryti blogiau, geriau - prašom kiek tik norite.   STR reikalavimas sandarumui 1,5 karto prie Pa 50. Tai tik tris kartus blogiau nei PN siekiamybė. Eiliniam KK ir gryno oro gerbėjui kartelė ir taip aukštokai iškelta.


O kam jei ne StN ir sukurtas STR... Todėl Standartas ir vadinamas Standartu - kai projektuotojai paskaičiuoja, kad prie fibo reikia tik 13cm EPS. Jei jūs darote geriau nei STR tai nebegalite 100proc tvirtinti, kad namus bus StN - gal jau 3-liter house ar kokis tarpinis variantas iki PN.
Neapykanta STR'ui dėl jo visiško atsilikimo. Bet tai laikina - po 2016 galėsim vėl jį garbinti. Tik ką daryti su namais, pastatynais nuo dabar pagal puikųjį STR??? O gal AM atsitokės ir paruoš naują nelaukdami 2016.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2011 06 10, 10:16)
Beje, radau tamstos optimalių statybinių medžiagų sąrašą wink.gif



TAS SĄRAŠAS SUDARYTAS EVOY, aš jam tik pritariau biggrin.gif Taigi, tai ne mano optimalių medžiagų sąrašas.
Taigi - jei nenorite būti blogu kareiviu, kuris nenori būti generolu - orientuokitės į pirmą eilutę 4u.gif Čia tikrai nuoširdus palinkėjimas. Užsukite į liktinių temą, ten geros naujienos iš Lenkijos. OK, aš liktinių šalininkas ir mano nuomonė neobjektyvi - statykite karkasą. O kodėl nepasidomėjus tais jums siųstais link'as iš LT ir LV? Tai gali būti dar šustriau nei liktiniai - liktinių ir skydo simbiozė! Matot , į 486 rankų kišt nebijojot, o va statybose - tik amžiaus patikrinti sprendimai? noro kombinuoti, eiti ne tradiciniu keliu ba?Kas pasikeitė? Vaikystės drąsa išblėso? smile.gif Aišku rizika didesnė, bet ir protiniai gabumai šimtais kartų pakito nuo to laiko, kai "dar mokėtės ar jau buvot baigęs".
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2011 06 10, 11:11)
Papildyta:
Suvartota šildymo prietasų, ar suvartota namo?

Namas, be pritekėjimų, energiją gauna tik iš prietaisų, tai ką prietaisai suvartoja tą ir skaičiuojam. 200Lt mėn moka tik padorūs namai - o va optimistai per kiaurus namus vis dar leidžia žymiai rimtesnius pinigus net su geoterminiu. Pažįstamo, nors ir statybininko, bet ne PN - 2500Lt sezonas, tai ~400-450 mėnuo. Nesuklyskite - šiltinimas ir sandarumas yra svarbiau nei "pigios" kWh.
Esat įsitikinęs, kad mes ir toliau taip pigiai mokėsime už elektrą? Kas bus kai padrvigubės kaina? Kiauriems namams net geoterminis neišgelbės.
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2011 06 10, 11:11)
Papildyta:
Turiu galvoje naujų namų statybą. Naują standartą ir pridėjus 30 000 lt gaunamą naują PN. Standartas būtų apšiltintas standartiškai 15 - 20 neoporo. PN - 35 neoporo, plius brangesni langai ir durys.


Manote, kad papildomas 15-20cm neoporo kainuos 30.000 net su brangesniais langais ir durim? 500Lt/m2 už geriausius plastikinius - manote čia galima labai sutaupyti? Nebent grįžtant prie vienkamerinių paketų...
Mitas, visiškas mitas, kad šiltas ir sandarus namas kainuoja milijonus 4u.gif Esmė technologijose ir kokybiškam darbe. Žiniose, kaip pasirinkti konstrukcijas. Kaip jas padaryti sandarias. Kaip sutaupyti ventiliacijos sąskaita nenuolaidžiaujant oro kokybei.
Nepamirškim, kad PN turi būti statomas dar projektavimo stadijoje, o ne StN ir truputis babkių jam supasyvinti - taip gausime niekinį rezultatą.
Papildyta:
Laikas paskelbti tai visų kritikai ar aplodismentams:
Latviai - http://www.supersip.lv/
Lietuviai - http://bakuzelt.com/ ir
http://www.rezetas.l...TopicID=64&DL=l

Įdomi sistema, atrodo patraukli - pats giliai nestudijavau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 10 birželio 2011 - 12:02
QUOTE(mintas @ 2011 06 10, 09:16)
Jo nuomone 18 cm mūro ir 35 cm šiltalo atrodo nepatraukliai. Ženkliai patraukliau atrodo 30 cm šiltesni dujų silikato blokeliai ir 30 cm šiltalo. Tikslių skaičių sorry neprisimenu, bet esmė buvo išsakyta tokia.

Kaip siena gali atrodyti patraukliau, jei jį storesnė?!!
Nepamirškite kad yra ribojamas užstatymo plotas. Pvz. 9a sklype galima pasistatyti tik tokį namą, kuris tilptu į 225m2 ribą. (čia kartu su sienų užimamu plotu). Ar viduje liks bent 170m2?
Jei sienos storį padidinsite 7sm, tai namo plotas sumažės 4-4.5 m2. Kame čia patrauklumas?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ed@: 10 birželio 2011 - 12:02
QUOTE(ed@ @ 2011 06 10, 13:02)
Kaip siena gali atrodyti patraukliau, jei jį storesnė?!!
Nepamirškite kad yra ribojamas užstatymo plotas. Pvz. 9a sklype galima pasistatyti tik tokį namą, kuris tilptu į 225m2 ribą. (čia kartu su sienų užimamu plotu). Ar viduje liks bent 170m2?
Jei sienos storį padidinsite 7sm, tai namo plotas sumažės 4-4.5 m2. Kame čia patrauklumas?

drinks_cheers.gif visiškai teisingas pastebėjimas!!!
Mintui esu priminęs apie Gdansko PN su 12cm išorinėm sienom, čia būtent apie tai kalbama.
Kodėl žmonės vertina blokus kaip kažkokius akumuliatorius? Jei šildymo poreikis mažas ir nuostoliai taip pat - ką ten ruošiamasi akumuliuoti?
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2011 06 10, 11:52)

Laikas paskelbti tai visų kritikai ar aplodismentams:
Latviai - http://www.supersip.lv/
Lietuviai - http://bakuzelt.com/ ir
http://www.rezetas.l...TopicID=64&DL=l

Įdomi sistema, atrodo patraukli - pats giliai nestudijavau.


Čia visur skydiniai namai. Iš esmės tai labai panašu į karkasą. Mano nuomone karkasas geriausias vieno aukšto variantas, dviem aukštam jau ieškočiau kažko labiau standartiško.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2011 06 10, 11:52)
Esat įsitikinęs, kad mes ir toliau taip pigiai mokėsime už elektrą?


Mano giliu įsitikinimu elektros kainos aukščiausia ribos yra 1,50 Lt už kilovatvalandę, kuri jau neturėtų būti viršyta, nes tiek kainuoja saulės elementais pagaminta elektra.

Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2011 06 10, 12:05)
drinks_cheers.gif  visiškai teisingas pastebėjimas!!!
Mintui esu priminęs apie Gdansko PN su 12cm išorinėm sienom, čia būtent apie tai kalbama.
Kodėl žmonės vertina blokus kaip kažkokius akumuliatorius? Jei šildymo poreikis mažas ir nuostoliai taip pat - ką ten ruošiamasi akumuliuoti?


Kitiems skaitantiems paaiškinsiu, kad tai tas PN kur išorinės sienos nėra laikančios, jos pagrinde susideda iš šiltalo.

Vilniuje S.Neries gatvėje stovi keli (atrodo pora) namai su panašiomis lauko sienomis. Ten šiuo metu stovi ženkliai daugiau daugiabučių, bet dėl tų dviejų namų, to naujos statybos rajono visi vengia. Niekas nenori gyventi tarp kartoninių lauko sienų. Sako, pasiremsiu, kada girtas į sieną ir išlėksiu laukan iš 7 aukšto. Nepopuliari tokia statyba Lietuvoje ir visai nesvarbu ant kiek ji tvirta. O jei mąstai apie retorinę galimybę jog tokios Lietuvos politikos būsi priverstas emigruoti iš Lietuvos, turi pamąstyti ir apie tai, kad namo pirkimas potencialiam pirkėjui būtų patrauklus. Aišku, čia ne daugiaakštis, bet vis tik mes gyvenam Lietuvoje, mūrą eiliniam Lietuviui įsiūlyti tikrai ženkliai lengviau.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2011 06 10, 13:29)
eiliniam Lietuviui įsiūlyti tikrai ženkliai lengviau.


Oi Mintai, Mintai... akivaizdžiai prastas kareivis esat. "eiliniam lietuviui"...
Tiek to. Tegul eiliniai pilyse gyvena, o ne eiliniai - efektyviai pastatytuose namuose, naujoviškai, pažangiai.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2011 06 10, 13:08)
Oi Mintai, Mintai... akivaizdžiai prastas kareivis esat. "eiliniam lietuviui"...
Tiek to. Tegul eiliniai pilyse gyvena, o ne eiliniai - efektyviai pastatytuose namuose, naujoviškai, pažangiai.


Kiekviena prekė turi sulaukti savo pirkėjo, tas tai teisingai, bet kartais nebūna tiek laiko laukti sad.gif

Geras kareivis tas kuris lipa karjeros laiptais, tai tas kuris lipa per kitų kareivių galvas, ai ne, nesu aš geras kareivis wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 10 birželio 2011 - 13:29
QUOTE(mintas @ 2011 06 10, 14:27)
Geras kareivis tas kuris lipa karjeros laiptais, tai tas kuris lipa per kitų kareivių galvas, ai ne, nesu aš geras kareivis wink.gif


Priemonės, kaip lipa laiptais, nežinomos. Esmė nore - jei eiliniam liuks jo padėtis, niekam jis tikės kaip kareivis, tikimasi kad bus karjeristas ir norės tapti generolu 4u.gif
Išvedant analogijas atrodo taip: tegul eiliniai gyvena mūre, kai norintieji tapti generolais ieško pažangesnių sprendimų.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2011 06 10, 13:47)
Priemonės, kaip lipa laiptais, nežinomos. Esmė nore - jei eiliniam liuks jo padėtis, niekam jis tikės kaip kareivis, tikimasi kad bus karjeristas ir norės tapti generolu 4u.gif
Išvedant analogijas atrodo taip: tegul eiliniai gyvena mūre, kai norintieji tapti generolais ieško pažangesnių sprendimų.


ruošiausi prisėsti ir kažką atrašyti, bet tiek to, tai ne visai į PN temą. Paskysiu tik tai, jog apibudinai laimės ieškotojus, pionierius o ne generolus. Generolas tai tas, kurio dėdė Generolas ir pan. O tu jei veršiesi į priekį kaip pionierius, tai tavim pasinaudos tie generolai, aišku jai ką pasieksi, gal ir medalį duos, tobiš didesnį atlyginimą, viskas. Generolu dėl to netapsi. Mažiausiai ko reikia, kad tavo tėvai ir seneliai maišytųsi tame generolų sluoksnyje.

Dar vienas dalykas. Generolu, kad taptum, turi būti baigęs atitinkamus mokslus, jei jau ten mokais, tai niekad gyvenime nevalgysi kareiviškos duonos. Jo, mokslų metu skaitysis, kad pradedi nuo eilinių, bet vis tiek tai nebus ta eilinių kasta, kuri bus siunčiama į afganistaną, pirmiau jiems suteiks atitinkamus laipsnius ir tik po to pasiūs.

Dar vienas dalykas, generolai patikėk kiek ikrų suvalgo pietums, pasiusdami šimtus eilinių kareivių į misijas kur jų laukia mirtis, gal ir beprasmė, jie net nesusimastys užsitepdami naują ikrų sluoksnį ant sumuštinių. Ar juos gali sudominti kažkokie namai su mažesniu CO2 išmetamu kiekiu? Mokės už savo rūmuose veikiančius elektrinius radiatorius už musų mokesčių mokėtojų pinigus skirtus kariuomenės išlaikymui ir vargo nematys.

Kaip toli nusifilosofuosime ne PN tema wink.gif ?

Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2011 06 10, 15:10)
Kaip toli nusifilosofuosime ne PN tema wink.gif ?


Nereikia generolo suprasti tiesiogine prasme, tai tik alegorija. Tada ir nenusifilosofuosime.
Atsakyti
[quote=mintas,2011 06 10, 15:10]
Mintai,kodel tu toks uzssispyres....tau ir ponas viliene,ir kaban,ir tikriausiai begales skaitytoju,kurie,neprisiregistrave mano taip pat.paklausk saves,kokia turi buti namo siena?as galiu uz tave atsakyti..tvirta ir silta.kas tau garantuoja siltuma?tavo atveju 30 cm neoporo.siltalas.kas garantuoja sienos tvirtuma?medziaga,labiausiai atspari gniuzdymui.tad siulyciau rinktis kuo tvirtesnius ir kuo plonesnius blokelius ir kuo pigesnius blokelius.yra atskira tema,kokius blokelius rinktis,kai siltinama EPS.cia palyginimui galiu imest linka...

http://www.arko.lt/l...ybes/siluma.htm
Atsakyti