QUOTE(DEU @ 2011 06 26, 11:12)
O apie technologijas, kurios padėtų sumažinti šilumos nuostolius ir nekainuotų daugiau nei sutaupo tikrai būtų įdomu išgirsti.
Mąstykime logiškai: 1. kas garantuoja šiluminę varžą? - šiltinimo medžiaga. Tai ji yra namo PAGRINDAS, jos turi būti maksimaliai daug (procentine išraiška). 2.Kas garantuoja sandarumą? - orui nelaidžios arba mažai laidžios medžiagos. Ar galima parinkti medžiagą, kad 1. ir 2. sutaptų - taip, tai kietosios šiltinimo medžiagos: EPS/NEPS, PIR/PUR. Kokiose žinomose technologijose vyrauja šios medžiagos: liktiniai klojiniai, karkasas, skydas(Kronsberge!!!), nesenai mano įdėtas pvz iš LV,LT. Būtent čia vyrauja daug šiltalo ir truputis konstruktyvo, truputis - garantuojantis laikomąją galią, dedantis skersą ant lietuviško mentaliteto ("kartoninis namas", "kirviu prakertamos sienos" ir t.t). Kai tautiečiai pradės mąstyti logiškai ir nusispjaus ant blokelių PN pasidarys ranka pasiekiamas, kaip du pirštu apmy..t.
Atvejai, kai 1. ir 2. nesutampa, pvz Kronsberge, naudotos plėvelės - matėtė feisto QC(kokybės kontrolė) aprašymą: ypatingas dėmesys plėvelems ne tik kaip garo barjerui bet ir konstrukcijos sandarintojui. Taigi sandarumui užtikrinti finansinių investicijų daug nereikia, reikia žinių, kvalifikacijos, sąžiningo darbo. Kronsbergo rezultatai tai įrodo: n~0,2...0,25 - fantastinis rezultatas.
Manau su atitvarom didelių problemų nekyla, išskyrus langus. Tai yra silpnoji dalis, kol kas technologiškai labai atsiliekanti, bet šviesa tunelio gale yra labai skaisti - jau egzistuoja vakuuminiai paketai, kurie vis tiek pasieks ir mūsų dievo pamirštą kraštą. Tik tada gali būti atvirkštinis variantas: sienos begėdiškai atsiliks nuo stiklų, teks jas begėdiškai storint kad prilygtų langų varžai, nes patys paketai numatomi naudoti kaip šiltinimo plokštės. Dabartiniu momentu jei namas su vitrina, netaupyta architektūros sąskaita, langai duoda apie 30proc. nuostolių. Išsprendus šią eilutę jūsų 6000kWh nesunkiai kris iki 4-4,5MWh o gal ir daugiau. Mano atveju iš ~3,5kW langai dengia truputi daugiau nei 1kW, ~trečdalį.
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2011 06 26, 11:12)
Nepamirškite, kad dėl dvigubos atitvarų varžos viso namo šilumos nuostoliai sumažėja tik 50 procentų. Langų varža PN geresnė tik 25 procentais lyginant su standartu. Nuostoliai dėl vėdinimo lieka tokie patys. Statant naują standartą niekas netrukdo vengti šalčio tiltų.
Jau rašiau, kodėl negalima šildymo poreikį su šiltinimu susieti tiesiogiai: PRITEKĖJIMAI. Tai ne tiesinė funkcija.
Beje langai irgi yra atitvara, ir jei atskirai neišskiriam tai "dviguba varža" galioja ir šiam atvejui.
Statant standartą nieks netrukdo, bet ir neliepia, nerekomenduoja išvengti šalčio tiltų. Todėl jis ir vadinamas standartu - čia tiltai kompensuojami papildomo kuro, energijos kiekiu, kaip ir priklauso. O su logika kad "netrukdo vengti tiltų, netrukdo statyti sandariai, netrukdo statyti šiltai" galima ir iki PN nukeliauti. Toks ir skirtumas: "netrukdo, galima" ir "privaloma"
Standartas, pastatytas pagal PN modelį/rekomendacijas - kuriai energetinei klasei priskirtinas?