QUOTE(vaba @ 2011 06 13, 19:05)
turint šilumos poreikį apie 2700kWh per metus šildymą su elektriniais radiatoriais visi kiti šildymo būdai pasiveja maždaug ties 25 tarnavimo metus
Iš pat pradžių kaip ir buvau praleidęs šia info pr akis, todėl prie jos sugrįžtu.
Koks šilumos siurblio tarnavimo laikas? Viename "Statyk" žurnalo straipsnyje, specialistas šilumos šaltinių vidutinį statistinį amžių paėmė 15 metų. Aišku, tos pat įrangos vienas egzempliorius suges anksčiau kitas vėliau. Na tarybiniai šaldytuvai tai išimtis iš taisyklės
, nors turbūt net jų savininkai nepamena, kiek kartų jie buvo taisyti. Dabar viena pardavimų vadybininkė apie šaldytuvus komentavo, kad jie negaminami, kaip anksčiau ir numatyti maždaug 10 m. ekspluatacijai.
Sakykim, kad šilumos siurblys yra kokybiškesnis gaminys, ir jis ištarnaus 25 metus. Bet net tokio jo ilgalaikio darbo atveju didelis klausimas ar verta į jį investuoti ir mokėti bankui palūkanas, jei tiek pat išleisi beveik nieko nepasiskolinęs iš banko, ir mažiau vargo turėjęs dėl mažesnės darbų apimties sumontavimo metu. Aišku, kiekvienu atveju reikėtų skaičiuoti konkrečiai, bei gerai būtų remtis ne iš piršto laužtais ar vbs (viena bobutė pasakė) duomenis, o parduodamos technologijos egzempliorių gedimų statistika.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2011 06 14, 09:00)
Būtent todėl
jis ir nepatrauklus, jau nekalbant apie kainą. Todėl pusę jo darbo gali atlikti ŽŠ, o su vėsinimu susitvarkyti visu 100proc. Kitą pusę darbo užkrausiu saulei ir elektriniam tenui.
Prisimink kiek mokėjai už žemės šilumokaitį. Kanalinis, galintis dirbti -25 laipsnių temperatūroje, rimtos "Mitsubishi" firmos kanalinis kondicionierius kainuoja ~7000 Lt. Taigi, kiek pamenu kainos labai panašios, beje, manau kad ir sutaupyti abi technologijos leistų labai panašiai, tik žemės šilumokaitis naudingas tik į rekupą paduodamo oro pašildymui, o kanalinis kondicionierius tik iš rekupo į patalpas paduodamo oro pašildymui.
Ginčytis be realių skaičių nėra prasmės, o laužti iš piršto dydžiai dažnai būna labai toli nuo realybės.